Arnold Classic Europe 2021: V takejto forme súťažili amatérske bikinifitnessky, 2. časť

Súťaž amatérskych bikinifitnessiek na Arnold Classic Europe je každoročne zaujímavá. Ako vyzerali v roku 2021 súťažiace v kategóriách do 166cm, do 169cm, do 172cm a nad 172cm?

Ak ste si ešte neprečítali náš report z predošlých kategórií, nájdete ho TU!

Bikinifitness do 166cm

Bikinifitnessky v kategórii do 166cm zviedli najtuhší boj. Pätnásť pretekárok súperilo najprv o postup do finále. Z tých, ktoré sa doň nedostali spomeniem najmä Fínku Taru PARTANEN. Stále je to veľmi mladá pretekárka, ktorá môže správnym tréningom zvýrazniť svoje prednosti a predviesť formu, ktorá dokáže vyhrávať súťaže. Spomenúť musím aj Sandru WYSZOMIRSKU. Predviedla peknú formu, no napriek tomu vyzerala na pódiu ako v kŕči a vôbec sa neusmievala. Aj pekný úsmev patrí medzi prvky, ktorými na seba dokážete strhnúť pozornosť. Na ôsmom mieste napokon skončila Izabela DYBALA, taktiež z Poľska. Izabela má za sebou aktuálne už aj súťaž v Prahe, kde na Diamond Cupe dokázala zvíťaziť v kategórii a získať Elite PRO kartu. Aj s formou na ACE však môže byť spokojná.

Vo finále skončila na šiestom mieste Vitaliia DROZDOVA, piate obsadila Simona STOJANOVSKA, ktorá však predviedla o čosi útlejšiu a mäkšiu formu než zvyšok pretekárok. Ak si dokáže Simona zachovať útly pás a zvýrazniť symetriu, môže patriť k bezkonkurenčným pretekárkam. Pretekárky na štvrtom a treťom mieste dosiahli rovnaký počet bodov. Violeta PALAMARCHUK pútala najmä mimoriadne dlhými nohami a peknou vizážou, Kateryna STOIANOVA patrila medzi favoritky aj preto, že v roku 2019 sa jej podarilo na rovnakej súťaži stať šampiónkou. Osobne netuším, čo Katerynu odsunulo na štvrté miesto, v mojich očiach dosiahla skvelý progress a predviedla skvelú prezentáciu.

Striebro si napokon domov odniesla Bianca DE WIT. Bianca súťaží aj v kategórii fitmodel, no podľa mňa už postupne prechádza medzi kvalitné bikinifitnessky. Krásny jemný a ženský look, ktorý predviedla, bodoval aj u nás. V budúcnosti však bude potrebovať na súťaženie v bikini aj o čosi viac svalov. Zlato získala víťazka z juniorskej kategórie Sofia KRYUKHOVA. Sofia bola neprehliadnuteľná, no osobne stále bojujem s tým, že pri pózingu stojí trochu nakrivo, čo ruší dojem z jej pódiovej prezentácie. Sofia sa však pomaly stáva jednou z ostro sledovaných pretekárok a som zvedavá, ako sa jej bude dariť na ďalších medzinárodných súťažiach.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikinifitness do 169cm

Píšuc o tejto kategórii spomeniem najmä jednu krajinu – FÍNSKO! Fínky na tejto súťaži ukázali, že pripravenosť pretekárok je z roka na rok vyššia a dievčatá geneticky stavané na súťaženie vo fitness neváhajú a využívajú svoje príležitosti. Z dievčat, ktoré sa spomedzi 23 pretekárok napokon nedostali do jedenásť členného semifinále spomeniem Kady PARNAKU, víťazku z Diamond Cup-u na Malte, s ktorej účasťou v semifinále a finále sa takpovediac rátalo. Táto kategória však bola plná prekvapení a Kady sa ďalej neprebojovala.

Cez semifinále zasa neprešli dve Fínky, dve Češky a jedna Ruska. Spomedzi nich musím najviac vyzdvihnúť napokon siedmu Denisku KUBCOVÚ (predtým GRASSINGEROVÚ). Deniska patrí medzi moje obľúbené pretekárky a napriek tomu, že dosiahla viditeľný progress a na pódiu dokázala zaujať, sa mi zdalo, že stojí v kŕči. Na súťaži tak veľkej, ako je Arnold Classic Europe zaváži každý detail a preto je vhodné venovať sa aj pózingu a trénovať ten čo možno najelegantnejší a najviac oku lahodiaci. Pochváliť musíme aj víťazku z kategórie bikinifitness začiatočníčok Juliu HEIKKINEN. Julia bude musieť, samozrejme, v budúcnosti predviesť viac definované svaly, no geneticky ide o pretekárku, ktorá to môže dotiahnuť ďaleko.

Šieste miesto vo finále obsadila Agnieszka GORECKA, piate patrilo pretekárke menom Iuliia KOSHKINA. Pretekárky na treťom a štvrtom mieste mali znova rovnaký počet bodov, hoci išlo o typovo veľmi rozdielne postavy. Victoria KEBEDE z Fínska predviedla dobrú pripravenosť, no širší pás a napokon skončila štvrtá. Svetová aj európska šampiónka Victoriia LYSENKO si domov odniesla bronz. Hoci ma Victoriia mimoriadne úzky pás, jej trup je dlhší a v porovnaní s niektorými dlhonohými pretekárkami pravdepodobne v očiach rozhodcov strácala. Striebro si domov odniesla Slovenka – Natália KAPUSTOVÁ. Páčila sa mi najmä v bočných pózach, kde vynikol jej úzky pás a spomínajúc na Kapustovú z juniorských Majstrovstiev sveta 2020, ktorá bola muskulatúrna, menej ženská a s horším pózingom, môžem konštatovať jediné. Natália Kapustová za sebou má kus práce, vďaka ktorej ju dnes na pódiu len ťažko prehliadnete.

Ani ona však nedokázala konkurovať pretekárke, ktorá si celé vystúpenie tejto kategórie ukradla pre seba. Rosa PALOPERA z Fínska nás zaujala už na registrácii a jej vystúpenie som sledovala spoločne s fínskou rozhodkyňou Aino-Maijou LAURILOU, ktorá mi o Rose rozprávala. Rosa bola v očiach rozhodcov jednoducho najlepšia. Dokonalý X-shape, krásna prezentácia a look, ktorý blondínka predviedla si jednoducho zaslúžil prvenstvo a o tom niet pochýb.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikinifitness do 172cm

Kategória, kde tiež nebolo všetko jasné. Teda, okrem víťazky. Ale poďme pekne od začiatku. V kategórii sa najprv ukázalo 21 dievčat, z ktorých si rozhodcovia do semifinále pozvali 10 najlepších. Do finále napokon postúpilo 6 pretekárok. Posledné finálové miesto patrilo Albine KIRILYUK, víťazke z masters kategórie. Veľmi ma zaujala pretekárka, ktorá sa umiestnila na piatom mieste. Švajčiarka Sina GALLMANN ukázala peknú formu a dlhé nohy, ktoré jej poskytovali výhodu. Teším sa na to, čo predvedie na ďalších súťažiach. Štvrté miesto si domov odniesla Sandra ĎURICOVÁ z Česka, ktorá predviedla pekný look aj formu, no popracovať bude musieť na elegantnejšom pózingu.

Tretie miesto získala Daria LEWANDOWSKA, ktorá sa mi na pódiu veľmi páčila. Druhé miesto putovalo do rúk neprehliadnuteľnej Darie SULZHENKO, ktorá zažiarila už na 2021 Majstrovstvách Európy. Nikto sa však ani zďaleka nedotiahol na Olgu KHASANOVU, majsterku sveta aj Európy a mimoriadne dobre pripravenú pretekárku. Víťazstvo získala zaslúžene a podľa viacerých mala získať aj titul absolútnej víťazky.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikinifitness nad 172cm

Spomedzi štrnástich pretekárok museli rozhodcovia vybrať šesť najlepších a v tejto kategórii to vôbec nebolo ľahké. Pred finálovými bránami ostali aj tri Češky – Kristýna Berná, Petra Zvoničková a Eva Budina.

Vo finále sa na šiestom mieste umiestnila Antonia ENEH z Fínska. Predpokladám, že juniorská majsterka Európy plánuje predviesť svoju najlepšiu formu na 2021 Majstrovstvách sveta. S umiestnením teda nemôže byť nespokojná. Natálie SAZAMOVÁ predviedla veľmi peknú formu a mimoriadne ma prekvapila. V jej prípade je potrebné veľa súťažiť a získať istotu pri každom pohybe na pódiu. Štvrté miesto si odniesla Theresa OESTERREICH z Nemecka. Theresa za občas na pódiu zabúdala usmievať, no jej forma je pri jej výške (181cm) skutočne neprehliadnuteľná.

Bronz putoval do Ruska zásluhou Mariie MAKAROVEJ. Mariia je výnimočná pretekárka a myslím si, že jej proporcie vyzerali na ACE ešte lepšie, ako na 2021 Majstrovstvách Európy, kde získala striebro. Čo predvedie na ostatných súťažiach? Ja sa na to veľmi teším! Skutočne príjemné bolo sledovať na pódiu Natáliu MYSLÍKOVÚ. Natálie prišla po takmer ročnej pauze s o čosi užším pásom a tvrdšia, než si ju pamätáme. Hoci práve prúžky na ramenách ju mohli u niektorých rozhodcov zraziť nižšie, forma bola skvelá a lookom na seba dokázala pritiahnuť pozornosť. Som veľmi rada, že strieborná medailistka z bratislavských majstrovstiev sveta a Majsterka sveta juniorov sa ukázala znova v skvelom svetle. Verím, že na ďalších súťažiach bude znovu úspešná. Na ACE 2021 zvíťazila Neda SILKINYTÉ z Litvy s veľkým náskokom.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Bikinifitness OVERALL

Boj o absolútne víťazstvo na tomto podujatí bol naozaj napínavý a niektorí dokonca tvrdia, že neférový. Titul si domov odniesla Neda SILKINYTÉ, no ozývalo sa množstvo sledovateľov a dokonca aj vrcholných pretekárok súťažiacich v Elite PRO, ktorí tvrdia, že súboj mala vyhrať Mariia BURLAKA alebo Olga KHASANOVA. Tieto pretekárky skončili na druhom, respektíve treťom mieste v absolútnom poradí.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Ak nechcete zmeškať žiadnu novinku zo sveta bikinifitness, sledujte nás aj na instagrame @bikinifitness.skReklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!