Anikó Gyepesová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Na SAKFST scéne je mnoho nových aj staro-nových tvárí. Koho by ste si mali všímať? Soňa Kolcunová vám dnes predstaví bikinifitnessku Anikó. 

Anikó je napriek svojmu zahraničnému menu pôvodom z Dolných Obdokoviec pri Nitre a pre priaznivcov bikinifitness je pomerne dobre známe aj vďaka projektu FitnessTréneri . Na Slovenských pódiách sme ju mohli po prvýkrát vidieť v jarnej sezóne 2013. Naposledy však vo svojej kategórii bikini fitness do 166cm junioriek (resp. žien) súťažila na jar 2014. „Comeback“ na stage pôvodne plánovala až počas roka 2017, no uvideli sme ju už túto jeseň! A aké výsledky má 23 ročná Anikó trénujúca momentálne pod taktovkou Olívie Pohánkovej už na svojom konte?

 • 4. miesto ... 2013 Majstrovstvá Slovenska žien (bikini ženy do 166cm)
 • 13. miesto ... 2013 Mozolani Classic (bikini ženy do 165cm)
 • 6. miesto ... 2013 Pohárová súťaž, nominácia na MS žien Trenčín (bikini ženy do 166cm)
 • 8. miesto ... 2014 Majstrovstvá Slovenska juniorov (bikini do 166cm)
 • 8. miesto ... 2014 Majstrovstvá Slovenska žien (bikini ženy do 166cm)
 • 3. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (bikinifitness do 163cm)


Anikó GYEPESOVÁ - nohy mám silné z westernového jazdenia na koni

„Od malička som jazdila na koni, mala som vlastného koňa a zúčastňovala som sa súťaží vo westernovom jazdení, konkrétne v rýchlostných disciplínach,“ hovorí o svojej predchádzajúcej pohybovej aktivite Anikó Gyepesová. Keď sa však musela rozhodnúť, pre zameranie v maturitnom ročníku gymnázia a následne si vybrať vysokú školu, najviac sa jej pozdávala možnosť pridať sa k policajtom a s touto školou boli úzko späté aj fyzické testy, ktoré by ju na prípadných prijímacích pohovoroch čakali.
„Začala som preto chodiť do fitka, aby som sa dobre pripravila na fyzické testy, nakoniec ma ale neprijali, no pri cvičení som zostala. Prehĺbilo sa vo mne natoľko, že som sa dostala až k súťaženiu,“ spomína Anikó na svoje začiatky, ktoré viedli až k súťažnej príprave. „Som súťaživý typ človeka, ktorý chce vždy viac. Vždy robím všetko najlepšie ako viem. Keď som videla, že moje výsledky sú dobré, chcela som skúsiť aj súťaž,“ povedala o prvotnom impulze Ani. V roku 2012 bola kategória bikini fitness ešte v úplných začiatkoch, no napriek tomu sa Anikó veľmi zapáčila a rozhodla sa práve pre túto kategóriu.
Prečo to nebolo bodyfitness, pre ktorý mala z jazdenia „rodea“ Anikó Gyepesová dobrý svalový základ? „Nikdy som nad body nerozmýšľala, pretože by som potrebovala oveľa viac hmoty na vrch tela. Ten, ktorý sa vyžaduje pre bikini kategóriu, sa mi páči oveľa viac. Je to najženskejší a najladnejší výber. Pri bikinách chcem určite ostať aj do budúcna,“ odpovedala na túto otázku Anikó, ktorá sa aj vo svojom okolí stretla len s pozitívnymi reakciami na svoje rozhodnutie nastúpiť na súťaž. „Negatívne reagovali len na moje zmeny nálad počas diéty,“ smeje sa Anikó. Medzi vzory tejto mladej bikini fitnessky, ktorá sa rozhodla potešiť svojím návratom na súťažné pódiá na jeseň 2016 patria jednoznačne Olívia Pohánková, ktorá ju trénuje, vzor vidí aj v Sabíne Plevákovej. „Zo sveta je pre mňa najlepšia Michelle Lewin, no „bikinárky“, ktoré sledujem by som vedela menovať veľmi dlho,“ konštatuje s úsmevom Anikó.

Príprava podľa Anikó GYEPESOVEJ

Pre Anikó som si pripravila naozaj zapeklité otázky, ktorým musela čeliť úplne bez prípravy. Medzi iným som sa pýtala aj na jej prípravu a akýsi všeobecný recept na úspešnú a „pohodovú“ prípravu.
„V mojich prvých prípravách som sa veľmi ponáhľala a telo som trápila všetkým možným. Napokon nereagovalo podľa mojich predstáv a ja som bola znechutená. Teraz je to pre mňa momentálne najlepšia príprava, akú som absolvovala,“ povedala v rozhovore pre EastLabs.sk Anikó Gyepesová. „Nikam sa neponáhľam, svoje telo nesilím. V strave idem konštantne, nezaradzujem nijaké „sacharidové nuly“. Tréningy mám nastavené tak, aby som všetko v pohode stíhala a forma bola vyladená práve na súťaž. Prípravu si užívam a teším sa na to, ako to bude vyzerať na pódiu,“ prezradila čosi z poslednej prípravy Ani, ktorá zároveň tento spôsob prípravy, kde si diétu a predsúťažné obdobie užívala pokladá aj za najlepšiu možnosť prípravy.
A čo cheat-day? Poväčšine je taktiež súčasťou prípravy a mnoho pretekárok zastáva názor, že slúži ako nakopnutie pre telo. „Najskôr to prekonzultujem s trénerkou Olíviou a závisí to od formy. Keď som už v predsúťažnej príprave, snažím sa v deň „cheatu“ jesť len komplexné sacharidy, ale mimo súťaží si dovolím cheat aj raz za týždeň, pretože mi to pomáha a telo na to reaguje pozitívne.“ Ako takmer každej pretekárke, aj Anikó chýba v príprave sladké, na ktoré sa vždy teší. „Mám veľmi rada cheesecake, na ktorom je úžasné aj to, že sa dá spraviť v zdravej a fit verzii. Z ostatných potravín mi chýba napríklad čokoláda,“ povedala na margo obľúbených potravín počas „cheatu“ Anikó Gyepesová.

Anikó GYEPESOVÁ - ako trénujem?

Pre mladú pretekárku, ktorá má počas jesennej sezóny 2016 poslednú možnosť predstaviť sa v kategórii junioriek je najzaujímavejší tréning nôh a ramien. Pod vedením Olívie Pohánkovej vyzerá v súčasnosti jej posilňovanie týchto partií aj takto:

Tréning nôh:

 • začína piatimi minútami na stacionárnom bicykli alebo zľahka na bežiacom páse a rozcvičkou
 • prvým cvikom sú drepy s olympijskou tyčou alebo hacken drepy (4 série po 15 opakovaní)
 • nasleduje rumunský mŕtvy ťah (ten cvičí 4x 15-20 opakovaní)
 • ďalej sú to výpady vzad na multipresse (4x 12 opakovaní na každú nohu)
 • za záver sú to zákopy v ľahu (4x 15 opakovaní)


Tréning ramien, bokov a brucha:

 • začína rovnako rozcvičkou a sériou s ľahkou váhou
 • prvým cvikom sú tlaky v sede nad hlavou (4x 12 opakovaní)
 • nasleduje upažovanie v stoji (vykonáva 12-12-10-8 opakovaní)
 • ďalším cvikom je obrátený pec deck (4x 10 opakovaní)
 • na záver je to vytáčanie s palicou, dvíhanie nôh a skracovačky (3-4série po 30 opakovaní)

Anikó GYEPESOVÁ - moje súťaženie a moje ciele?

„Bikini fitnesska by sa mala vedieť predať. Mala by vedieť pekne chodiť a na javisku pôsobiť prirodzene a pri pózovaní sa zamerať na pózy v ktorých vyniknú jej silné stránky. Ja sama si dám raz do týždňa poriadnu polhodinu pózovania a takmer každý druhý deň si obujem opätky a trénujem chôdzu a pózy,“ prezradila čosi z kolotoča predsúťažných príprav Anikó. Podobne to bolo aj pred jej úplne prvou súťažou, ktorou boli 2013 SAKFTS Majstrovstvá Slovenska žien v Nitre, kde napokon obsadila 4. miesto. „Prvá súťaž bola pre mňa úplne najväčší a najkrajší zážitok. Bola som doma, keďže bývam len kúsok od Nitry a atmosféra v PKO bola úžasná. Mala som tam veľa známych, ktorí kričali moje meno a číslo. Bolo to naozaj asi to najkrajšie čo mi táto moja fitness cesta priniesla,“ zaspomínala si na Nitru 2013 a zároveň označila svoju formu za najlepšiu práve na tejto súťaži.
Anikó na „ženách“ v Nitre nechýbala ani o rok. Domáce prostredie jej prinieslo aj druhú nezabudnuteľnú súťaž, kde síce svoje vystúpenie neokorenila finálovým postupom, no ôsme miesto a skvelá atmosféra v Nitrianskej športovej hale boli určite prijemným zážitkom, ktorý aspoň trocha znegoval sklamanie. Toto bola zároveň aj jej posledná súťaž. Súťaž s najlepším výsledkom pre Anikó nasledovala práve na jeseň 2016- po pauze sa ukázala v dobrej forme a to jej prinieslo medailový úspech a 3.miesto na Veľkej cene Dubnice.
A čo podľa Ani nesmie chýbať na bikini fitnesske? „Okrem formy je to určite úprava vlasov, pokožky aj makeupu, aby súťažiaca na pódiu naozaj žiarila,“ podelila sa s nami o názor Anikó Gyepesová. Na svoju úpravu vizáže si samozrejme dáva pozor aj ona. „Farby plaviek si vyberám podľa toho, ktorá farba sa mi hodí a v akej sa cítim najlepšie. Šitie zverujem odborníčke, rovnako ako makeup, keďže sa neviem sama nalíčiť tak, aby to vyzeralo naozaj prafesionálne,“ hovorí v rozhovore Ani. Jej ciele sú momentálne skromné, no ambiciózna bikini fitnesska z malej dedinky pri Nitre dáva do prípravy maximum. „Robím čo môžem, aby bola forma čo najlepšia, a vždy som dosiahla čo najlepší výsledok. Budem veriť v čo najlepšie umiestnenia, pretože čo do prípravy dáte sa vám vráti,“ hovorí s úsmevom Gyepesová.

Na záver využila osobná trénerka Anikó Gyepesová svoj priestor na vyjadrenie a poďakovanie nasledovne: „Chcela by som poďakovať najmä trénerke, rodičom a priateľom, ktorí ma podporovali a stoja pri mne. Môjmu fitness klubu Polygym, ktoré mi umožňuje trénovať seba a svojich klientov a celkovo ľuďom, ktorí ma povzbudzujú a od ktorých cítim podporu, pretože práve takíto sa mi v príprave najviac rátajú.“ Verím, že Anikó motivuje výsledok z Dubnice a v rovnako dobrej forme ju uvidíme aj na ďalších súťažiach.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!