Arnold Classic Europe 2019 - Aká bola Elite PRO Show?

Ako dopadla Elite PRO Show na Arnold Classic Europe 2019, na ktorej sa zúčastnili kvalitne pripravené profesionálky z celého sveta? Povie Soňa KOLCUNOVÁ. 

Elite PRO Show prebehla v sobotu a dal korunu súťaži 2019 Arnold Classic Europe v Barcelone. Ako dopadli bikinifitnessky?

Elite PRO Show sa zúčastnil (podobne ako minulý rok) aj Arnold Schwarzenegger. Spolu s EastlabsPhoto teamom sa nám podarilo sedieť len pár metrov od legendy kulturistiky a dokonca si s členmi teamu podal ruku- Elite PRO Show sledoval spolu s nami, z veľmi podobnej perspektívy a podchvíľou uznanlivo pokyvoval hlavou. Inak to nebolo ani počas prezentácie bikinifitnessiek- profesionálok na pódiu.

Počas súťaže sa najprv predstavili pretekárky v eliminácii, v ktorej sme videli všetky hviezdy, ktoré sme spomínali v preview. Okrem iného boli na súťažnom pódiu až tri Češky – Mocanu, Zemanová a Myslivcová. Počas eliminácie bojovali dievčatá o postup do semifinálovej desiatky. Dievčatá v Elite PRO dvíhajú úroveň súťaže- nedá sa povedať, že by prišla niektorá zo súťažiacich nepripravená. Dali si záležať na forme, plavkách aj celkovej vizáži.

Zaujímavé bolo sledovať znova na pódiu Nataliu Lugovskikh. Tú si zavolali aj do porovnávania po eliminácii, kde sa pravdepodobne rozhodovalo, kto sa postaví do TOP10. Z nepostupujúcich do finále by som vypichla práve ju, aj keď sa v eliminácii objavila s ťažko identifikovateľným šperkom na čele, o ktorom mnohí uvažovali určite celú súťaž. V ďalšom vyvolávaní si ho však už na čelo nedala (čo pravdepodobne mnohých potešilo). U Natalie mi však chýbalo väčšie prepracovanie spodnej časti tela, ktorá pôsobila v porovnaní s ramenami objemnejšie.

Ak by som sa mala venovať Češkám, musím povedať, že Lenka Myslivcová neprišla v 100% forme, čo je veľká škoda. Je veľmi pekná a dokáže upútať pozornosť. Ak zapracuje na forme (stiahne pás, popracuje na svalstve nôh a pridá nejakú tú hmotu na ramená) bude podľa mňa veľmi konkurencieschopnou pretekárkou. Veronika Zemanová taktiež nepostúpila z eliminácie- má nevýhodu kratších nôh a preto by mala popracovať na prezentácii a pri plavkách si dávať pozor na optické predĺženie nôh a na pódiovú prezentáciu.

Do TOP10 napokon postúpili Yana Kuznetsova, Allison Testu, Oksana Bryhidyr, Kristina Narbutaitytè, Ivanna Escandar, Marina Mocanu, Ramona Ziauberyte, Karina Gavrikova, Brigitta Bekefi a poslednou bola Melina Keltaniemi, ktorá však na semifinálové porovnávanie nenastúpila a pripravila sa o šancu bojovať o finále. Z tých žien, ktoré nepostúpili do finále musím vyzdvihnúť Marinu Mocanu. Jej prezentácia a forma boli pre mňa veľmi kvalitné. Marina bola pre mňa jasnou finalistkou. Avšak nestalo sa, čo bolo pre mňa veľkým sklamaním. Spomeniem aj Karinu Gavrikovu, od ktorej som, priznám sa, čakala o čosi lepšiu formu.

Napokon sa do finálovej päťky prebojovali Yana Kuznetsova, Allison Testu, Oksana Bryhidyr, Kristina Narbutaityté a Ivanna Escandar. Ak pôjdem od konca, môžem pokojne konštatovať, že Ivanna Escadar, Španielka, ktorá skončila na piatom mieste, bola pre mňa veľkým prekvapením. Napriek tomu, že bola pre mňa veľmi prepracovaná (jej svalstvo pôsobilo príliš tvrdo oproti ostatným), v bočnej póze bola pre mňa veľkou favoritkou. Ak sa nabudúce podobne „nezodrie“, bude sa umiestňovať vyššie, výhodou je pre ňu veľmi pekný vzhľad.

Kristina Narbutaityté mohla pohodlne skončiť na treťom mieste. Patrí k stáliciam, ktoré sa umiestňujú v TOP5 a bola by som veľmi rada, keby od tohto snaženia, ktoré ukazuje počas posledného roka nepopustila. V Barcelone skončila na štvrtom mieste. Pozerá sa na ňu veľmi dobre. Oksana Bryhidyr skončila na treťom mieste. Jej umiestnenie v TOP3 bolo právom, jediné, čo bolo pre mňa na nej veľmi rušivé boli ružové plavky, ktoré mali zvláštny strih a nevýrazné zdobenie. Prečo si vybrala práve neónovú ružovú? To bude asi navždy záhadou. Pútala pozornosť- to je jasné, ale určite to nebol ideál.

Druhá Allison Testu však pre mňa bola obrovským sklamaním. To, čo ukázala na pódiu bolo hodné kategórie bodyfitness, nie bikini. Allisonine ramená pôsobili veľmi mohutne, nedalo sa prehliadnuť, že je výrazne osvalenejšia ako súperky, ramená mala podstatne väčšie a v budúcnosti by malo IFBB Elite PRO prehodnotiť spôsob hodnotenia. Ako môže vyhrať Yana Kuznetsova- elegantná v každom kroku, so ženskými krivkami a jemnou tvárou a druhá skončí Allison Testu so žilami hodnými bodyfitness ba až women´s physique súťažiacej? OBROVSKÉ sklamanie celej súťaže.

K víťazke nemám čo dodať. Yana pútala pri každom kroku. Bola to jasná víťazka, o ktorej som nepochybovala ani sekundu. Pódium doslova pohltila, bola sebaistá a predviedla to, čo sme od nej všetci očakávali- potvrdenie statusu najlepšej pretekárky v IFBB Elite PRO. Zvláštnosťou bolo, že chýbal I-walk a dievčatá sme videli len vo finálovom porovnávaní, čo je jednoznačne veľká škoda.

IFBB Elite PRO Show je za nami. Priniesla sklamania ale aj príjemné prekvapenia a množstvo dobre pripravených pretekárok, ktoré si uvedomovali, na aký stage sa postavia. Som zvedavá, ako dopadnú Elite PRO súťaže, ktoré sa budú konať ďalej.

My vás budeme o všetkom podrobne informovať.

Kompletnú fotogalériu si môžete pozrieť na portáli EastLabs.Sk po kliknutí TUReklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!