Arnold Classic Europe 2019 - Aká bola súťaž bikinifitnessiek? 1. časť

Arnold Classic Europe 2019 sa skončil. Aká bola súťaž amatérskych bikinifitnessiek v kategóriách do 158cm, do 160cm, do 162cm a do 164cm? Povie Barbora LABUDOVÁ. 

Bikinifitnessky na Arnold Classic súťažili v niekoľkých výškových kategóriách. Barbora Labudová sa pozrela na prvé 4 kategórie a prináša vám podorbný report!

Bikini fitness do 158cm

V najnižšej výškovej kategórii nastúpilo na pódium až 20 dievčat. Pre polovicu to znamenalo koniec súťaže v eliminačnom kole. Do semifinále postúpilo napokon nie 10, ale 11 dievčat, z nich až 6 Rusiek.
Myslím, že pre každého boli najväčšími adeptkami na víťazstvo Irina Pimenova (213) a Miliausha Zalialova (214). Po sebe nasledujúce štartovné čísla zabezpečili, že ich rozhodcovský panel môže porovnať úplne do detailov. Irina dominovala najmä v zadnej póze proporčnosťou, v bočných postojoch vynikla jej nádherná symetria a výrazný rozdiel medzi uzučkým pásom a a plnými gluteálmi. Irina navyše predviedla dokonalú, ladnú prezentáciu, ktorou na seba doslova strhávala pozornosť.
Miliausha sa mi veľmi páčila najmä v prednom postoji. Irina napokon jednohlasne zvíťazila so skóre 5 bodov. Na bronzovej pozícii sa umiestnila Darya Kaiharodava (221) z Bieloruska. S umiestnením súhlasím, z druhej polovice dievčat jednoznačne dominovala.
Otázne pre mňa je umiestnenie pretekárky číslo 219 - Veroniky Sergeinko. Napriek tomu, že bola súčasťou prvého calloutu si ju nechali rozhodcovia aj v druhom porovnávaní a napokon skončila na (pre mňa nevysvetliteľnom) 7. mieste. Veronika nie je veľmi výrazná, ani dokonalá pretekárka, s istotou si však zaslúžila miesto vo finále.
Na 4. priečke skončila Ruska Tatiana Patsura (220) - v mojich očiach však bola o niečo nižšie. Jej najväčšou nevýhodou je stavba tela - jej šírka panvy je výrazne väčšia ako u ostatných pretekárok v tejto výškovej kategórii. 5. Miesto obsadila Bulharka Stefani Strugarova (205) a finálovú 6ku uzatvára Iana Bolgalieva (212) z Ruska.

Bikini fitness do 160cm

Do eliminácie nastúpilo až 26 pretekárok. Do finále sa napokon dostalo 13. Mali sme možnosť vidieť veľa pekných pretekárok, pre mňa však bola favoritka jasná už pred začiatkom súťaže. Alina Voronova (235) vyzerá fenomenálne. Zvykli sme si, že ruské pretekárky prichádzajú na pódium dokonale upravené, v perfektnej forme a s bezchybnou prezentáciou, Alina však má ešte niečo naviac - túto Rusku si jednoducho zapamätáte.
Vyhlásenie výsledkov bol pre mňa šok, aj keď som možno len zaujatá. Zvíťazila poľská pretekárka Patrycja Slaby (248). Je naozaj záhadou, prečo sú vysledky aké sú, keďže v semifinále Alina dominovala s počtom bodov 8, zatiaľ čo Patrycja figurovala na 2. Mieste so skóre 14. V konečnom hodnotení majú obe pretekárky rovnaký počet bodov - 10.
Napriek vyhratému semifinále Alina obsadila striebornú pozíciu. Pýtam sa - prečo? Treba však poznamenať, že Alina nemala na Arnold Classic najlepšiu formu - nohy sa mi zdali trochu zatiahnuté. Patrycja mala štandardnú formu, nie je to však bikina, ktorá zaujme na prvý pohľad. V mojich očiach bola pred ňou nielen Alina, ale aj súťažiaca zo 4. miesta - Anastasiia Gekova (250). Táto bikina vyzerá doslova ako bábika - krásne proporcie, symetria aj celkový vzhľad.
Na bronzovej priečke skočila domáca Pretekárka - Lina Bejarano Real (228). Táto bikina patrí k jedným z najúspešnejších zo španielskej scény - stále si drží vysoké pozície. Na 5. mieste skončila Brigita German (243) z Írska a na 6. pozícii Katiusca Maria Garcia De Chire (229) z Venezuely.
Zaujala ma v semifinále aj Bulharka Elena Dimitrova (239). Skončila na 7. mieste za bránami finále, napriek tomu, že by pokojne mohla byť v top 6. Za najväčší defekt považujem jednotlivé postoje - rozhodcovia ju museli napomínať, čo rozhodne nebudí dobrý dojem.

Bikini fitness do 162cm

Zo 17 dievčat v tejto kategórii postúpilo do semifinále top 10. Zaujala ma hneď top 3 - Hanna Kulinich (260), ktorá sa minulý rok stala víťazkou tejto kategórie, Elena Pugacheva (256) a Poľka Natalia Czajkowska (247). Úprimne, očakávala som, že Hanna obháji svoj minuloročný titul. Forma bola dobrá, dojem z jej pôsobení na pódiu však nebol wau - pozornosť na seba upriamovanie aj ďalšie dve spomínané pretekárky.
U mňa by zvíťazila Elena, na prvom mieste však skončila Natalia. Je veľmi diskutabilné, či mala, či nemala vyhrať. Formou si boli velmi podobné, každá mala niečo naviac, no aj niekoľko nedostatkov. Hanna napokon skončila na bronzovej priečke. Zaujala ma (najmä v zadnom postoji) pretekárka s číslom 265 - Maria Shunkova, ktorá napokon skončila na 5. mieste.
Prekonala ju Fínka Emmi Nenonen, ktorá bola po semifinále dokonca na 3. priečke pred Hannou Kulinich! Emmi zaujala exotickým vzhľadom. Finálovú 6. uzatvára Inna Sochynska (264) z Ukrajiny. Musím povedať, že bola táto kategória veľmi vyrovnaná - ak by na finálových miestach skončila ktorákoľvek zo zvyšných pretekárok, nikto by nemohol povedať ani slovo.

Bikini fitness do 164cm

Ešte pred začatím súťaže som sa špeciálne tešila na dve pretekárky v tejto kategórii. Prvou bola Maria Barhudarova (282) z Ruska. Táto bikina si získala moju pozornosť hneď po prvej medzinárodnej súťaži, na ktorej som ju videla. Je veľmi výrazná, nielen vlasmi ale celkovým vzhľadom a vyžarovaním. Jej vystúpenie na Arnolde však bolo pre mňa malým sklamaním. Forma nebola dotiahnutá tak, ako by mohla byť a navyše, prezentácia bola úplne iná, na akú sme zvyknutí - rýchle pohyby, prehnaná mimika, pôsobila veľmi roztržito... Možno to spôsobil práve fakt, že bola v semifinále súčasťou až druhého porovnávania. Napokon skončila šiesta.
Druhou, pre mňa veľmi zaujímavou pretekárkou, je Maria Ma-Sin-Cher (275). Táto ruská bikina zaujme najmä exotickým vzhľadom. Súťaží vždy dobre pripravená (ako sme už u ruskej školy zvyknutí), celkový vzhľad je vždy bez chybičky a ako čerešnička na torte je skvelá prezentácia. Maria dominovala v každom postoji a zaslúžene získala zlato.
Na druhom mieste skončila Ulpan Nurbekova (280) z Uzbekistanu. Tejto pretekárke nie je čo vytknúť - krásna forma, v každom postoji vyzerala dobre. Tretia Elina Zhupikova (279) z Ruska bola jasným príkladom ako by nemal vyzerať súťažný náter. Bola tmavá a fľakatá. Ak by mala farbu v poriadku, pokojne mohla konkurovať dvojici pred ňou.
Na 4. Mieste skončila Anna Wozniakowska (276) z Poľska. Jej proporcie sa mi až tak nepáčili - nohy sa javili príliš mohutné k vrchu tela. 5. Miesto obsadila Anna Shorokina (290) zo Španielska. V mojich očiach bola určite miesto pred Poľkou. Na pódium nastúpilo v tejto kategórii celkovo 17 žien.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!