Arnold Classic Europe 2019 - Aká bola súťaž bikinifitnessiek? 2. časť

Súťažiace v bikinifitness na Arnold Classic Europe 2019 sa prestavili vo viacerých výškových kategóriách. Ako vyzerali tie najlepšie z vysokých kategórií? 

Medzi „vysokými“ bikinifitnesskami sme mohli vidieť kategórie do 166cm, do 169cm, do 172cm a nad 172cm. Okrem toho sa v nedeľu predstavili na pódiu aj víťazky ostatných kategórií, o ktorých písala v reporte Barbora LABUDOVÁ a bojovali o titul absolútnej víťazky kategórie bikinifitness na Arnold Classic Europe 2019. Ako teda vyzerali jednotlivé kategórie?

Bikinifitness do 166cm

V kategórii sa predstavilo 15 pretekárok, medzi ktorými sa prejavila jasná dominancia ruskej školy. Mňa osobne pútala od prvej chvíle víťazka Kateryna Stoianova, aj keď mi pri jej pózovaní chýbala istota s akou sa prezentujú ostatné pretekárky. Pre mňa bola jasnou medailistkou. Na prvý pohľad ma na pódiu upútali aj dievčatá z druhého a tretieho miesta- Kazašky. Aisha Kaipova, ktorá skončila na druhom mieste má určite veľký potenciál. Síce svalovo za víťazkou z Ukrajiny zaostávala, no pokiaľ sa jej podarí pridať nejakú tú hmotu (mne chýbal objem ramien) a zachová si proporčnosť, bude výbornou pretekárkou. Nič to však nemení na tom, že aj v Barcelone patrila medzi špičku, ktorá sa na pódiu ukázala a bola u mňa jasnou finalistkou.
Yana Krykpayeva, taktiež Kazaška ma zaujala hlavne celkovým lookom, tak trochu mi (možno nepochopiteľne) pripomenula Ekaterinu RYKOVU. Formou aj prezentáciou jednoznačná finalistka Krykpayeva by sa však mala viac usmievať. Úsmev je jednoznačne to, čím si dokážete získať pozornosť a ukážete, že si celú súťaž užívate.
Nebudem klamať, na pódiu som si hneď všimla aj štvrtú Mariiu Evgenevu. Veľmi pekná Ruska, ktorej pohybová kultúra je na vysokej úrovni. Ako nedostatok však vidím spodnú časť tela, na ktorej by mala popracovať, no jej celková prezentácia bola jednoducho neprehliadnuteľná.
Do finále sa dostalo široké spektrum pretekárok, okrem spomínanej štvorice aj Nemka Jacqueline Metzen a Talianka Alessandra Stentella. Okrem týchto pretekárok ma však zaujali aj dievčatá, ktoré napokon skončili na 7., 8. a 9. mieste – Španielka Ivet Jorde, Ruska Marina Atroshchenko a Estónka Anna Fedorova.

Bikinifitness do 169cm

Až dvadsaťjeden súťažiacich. Presne taký počet ponúkla kategória do 169cm. Z nepostupujúcich do semifinále ma zaujala Ruska Anna Gvozdeva. Možno práve pre jej vzhľad a kučeravé vlasy, no v bikinifitness je alfou a omegou zaujať- nemám pravdu? Ďalším číslom, ktoré som si počas súťaže zapísala bolo 948, ktoré nosila napokon strieborná Estónka Julia Tzisova. Veľmi príjemne pôsobiaca Estónka, ktorej možno šírka panvy nehrá do karát, no napriek tomu bola pre mňa na pódiu okúzľujúca a navyše sa mi veľmi páčila v zadnej póze.
Víťazkou kategórie a ďalšou, ktorú mám v poznámkach je Litovčanka Lina Kudrickė. U nej je potrebné spomenúť, že všetkým pripomenula, aké dôležité je vedieť sa hýbať. Linin pohyb po pódiu bol jednoducho to, ako by sa mali dievčatá hýbať.
V neposlednom rade som si všimla aj našu Zuzanu Šnajderovú. Zuzka prišla vo vydarenej forme a dokázala obsadiť semifinálové deviate miesto. Jej problémom ostáva širší pás, čo sme s Igorom KOPČEKOM mnohokrát spomínali, no na medzinárodnom pódiu sa nestratila. Bolo veľmi príjemné ju sledovať a som rada, že sa spomedzi 21 pretekárok na svojej prvej veľkej súťaži ukázala ako konkurencieschopná pretekárka.
Páčila sa mi aj bronzová Ukrajinka Daria Shynkarova. Vďaka širokému úsmevu vyzerala, že sa z celej súťaže veľmi teší a hoci so štvrtou Agne Kiviselg mala rovnaký počet bodov, bola jasne jednou z najlepších na pódiu. Aj Agne ma svojou formou veľmi potešila. Hoci jej chýbal užší pás, bola neprehliadnuteľná.

Bikinifitness do 172cm

Najpočetnejšia z týchto kategórii, dvadsiatimi piatimi pretekárkami obsadená bola kategória bikinifitnessiek do 172cm. Medzi prvými ma zaujala v tejto kategórii Zlata Zhikhareva, ktorá napokon skončila v semifinále na 10. mieste. Napriek subtílnejšej, zaujímavej forme neuspela a osobne mi trochu prekážali vysoko vytiahnuté plavky.
Mimo finále skončila aj Slovenka Natália Remiášová. Natáliu si pamätám ešte z jej úplne prvých súťaží. Podľa mňa je jednou z najkrajších pretekárok naše scény a som rada, že postupom času vylepšuje svoje nedostatky. Sama určite vie, že svalovým objemom ťažko konkurovala napríklad víťazke Magdalene Stawisinski, no Remiášovú musím pochváliť napríklad za zadnú pózu. Ak pridá väčšiu istotu v jednotlivých postojoch, bude ešte úspešnejšia, no 9. miesto z takto veľkej medzinárodnej súťaže a v najpočetnejšej kategórii je skvelý výsledok. Som zvedavá, čo prinesú ďalšie súťaže a ako sa bude Remiášovej dariť.
Oslovila ma aj prvá do finále nepostupujúca Ruska Yana Musiienko. V zadnej póze boli pre mňa dominantnými Rusky Elena Temnikova a Nelli Moshkina. Tie napokon skončili na druhom a treťom mieste. Víťazka Magdalena Stawisinski z Poľska bola jasnou medailistkou, hoci u mňa priamo na prvej priečke nefigurovala. Mala dobrú formu, prezentácia bola pekná a pôsobila veľmi príjemne. Aj s touto víťazkou môžeme byť spokojní.

Bikinifitness nad 172cm

K tejto kategórii so 16timi pretekárkami mám len tri slová. Maslovskaya. Maslovskaya. Maslovskaya. Od sekundy kedy vyšli pretekárky na pódium sa nedalo sústrediť na nikoho iného. Galina Maslovskaya pútala pozornosť dokonalou úpravou, pohybom aj formou. Pre mňa bola jasnou víťazkou od prvej chvíle. Ďalšou, ktorá ma zaujala počas súťaže bola Ksenya Kremkova, Ruska, ktorá skončila napokon na šiestom mieste.
Ukrajinka Yevgeniya Pastukh ma zaujala najmä v bočnej póze, napokon si domov odniesla bronz. Druhá Yulia Bukhtina z Ruska u mňa však budila skôr dojem wellness fitnessky, ktorá potrebuje zapracovať. Jej svalstvo nôh je viditeľne viac diferencované ako u ostatných bikinifitnessiek. V celku sa mi páčila aj forma a prezentácia Rusky Ekateriny Voropaevy. Nikto však nemal na porazenie jasnej kráľovej Maslovskej.

Bikinifitness OVERALL

Na pódiu počas porovnávania víťaziek jednotlivých kategórií chýbali Patrycja Slaby a Irina Pimenova, čo bola veľká škoda. Som zvedavá ako by obstáli v konkurencií víťaziek ostatných výškových kategórií. Avšak už počas porovnávania si spomínam na to, že som posielala správu domov, reportérke Barbore LABUDOVEJ o tom, že jasnou víťazkou je pre mňa Galina. Som veľmi rada, že moje predpoklady sa naplnili a jasná kráľovná večera bola napokon víťazka kategórie nad 172cm, Galina Maslovskaya.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!