Arnold Classic Europe sa blíži: Čo všetko sa chystá?

Pred nami je jedna z najväčších súťaží roka. Každoročne mimoriadne očakávaný Arnold Classic Europe. Čím bude výnimočný v tomto roku?

Na Arnold Classic Europe cestoval každoročne početný EastLabs Team, ktorý prinášal stovky fotografií a videí z dejiska hneď, ako to bolo možné. Počas rokov sa vystriedalo niekoľko destinácií pre toto podujatie a všetci členovia nášho tímu majú na ACE minimálne zaujímavé a príjemné spomienky, nech sa už konal kdekoľvek. V roku 2020 sa však veľa vecí zmenilo. Pandémia ovplyvnila aj toto podujatie, množstvo športovcov nemohlo trénovať kvôli zatvoreným posilňovniam a krajiny rušili aj svoje národné súťaže. Tí, ktorí sa napokon rozhodli absolvovať presunutý Arnold Classic Europe (pôvodne sa mal konať klasicky v septembri, neskôr už dostal definitívny decembrový dátum konania) bojovali s neustálym rušením letov a novými opatreniami na každom kroku.

Zmenila sa aj destinácia – pôvodne sme mali vidieť súťaž v novom dejisku – Seville. Súťaž sa napokon uskutočnila v Santa Susanne a profesionálni súťažiaci dostali unikátnu príležitosť – Arnold Classic Europe sa spojil s 2020 Elite PRO World Championships a súťažiaci získavali hneď dva cenné kovy a dva tituly. Pre Slovákov bola napriek všetkým komplikáciám Elite PRO súťaž veľmi úspešná. Michal KRIŽÁNEK znovu získal korunu kráľa medzi Elite PRO bodybuildermi, Adela ONDREJOVIČOVÁ znovu zvíťazila medzi bodyfitnesskami. Navyše sme mali svoje zastúpenie aj v Classic Physique a medzi bikinifitnesskami súťažili hneď DVE Slovenky. Okrem Radky SZOMBATHOVEJ si súťaž vyskúšala aj Lucia KOŠECKÁ. A hoci do semifinále nepostúpili, obe ukázali skvelý progress a medzi skúsenými mladšími bikinami sa určite nestratili.


Adela Ondrejovičová na ACE 2020. Zdroj: eastlabsphoto.com

Čo sa zmení tento rok?

Vedeniu IFBB sa očividne zapáčilo spojiť meno Arnolda s vrcholnou súťažou a tak sa 2021 Elite PRO World Championships znova uskutočnia spoločne s ACE. V tomto roku nás však čaká aj podujatie 2021 Mr. & Ms. Universe a tak je pochopiteľné, že pripraviť sa na tri vrcholy sezóny by bolo pre športovcov náročné. Keďže súťaž Mr. & Ms. Universe sa koná už začiatkom októbra, dve TOP súťaže budú dátumovo blízko seba.

Pre amatérov sa však chystá klasická súťaž o cenné kovy a PRO karty. Rozdielom budú len opatrenia a regulácie, ktoré musia platiť kvôli zúriacej pandémii. O tom, že súčasťou eventu nebude aj rozsiahle EXPO je aktuálne už rozhodnuté. Prídu však športovci z mnohých športových odvetví a tak uvidíme každoročne veľmi obľúbených strongmanov, powerlifterov, rôzne druhy tanca či bojových umení.

A čo livestream?

Po niekoľkých úspešných livestreamoch sa IFBB rozhodlo pokračovať v možnosti sprístupniť živé vysielanie predplatiteľom. Pozrieť si budete môcť amatérske zápolenie aj Elite PRO súťaž. Súčasťou livestreamu z profesionálneho pódia bude aj naša šéfredaktorka Soňa KOLCUNOVÁ, ktorá sa ujala pozície moderátorky a spolu s profesionálnym bodybuilderom Deividasom DUBINASOM vás prevedú všetkými semifinálovými aj finálovými porovnávaniami. Jedinou nevýhodou livestreamu môže byť vysoká cena. Nezabudnite však sledovať instagram @bikinifitness.sk a @eastlabs, kde budeme zdieľať všetky novinky z dejiska podujatia.


TOP5 v bikinifitness na Elite PRO Arnold Classic Europe 2019. Zdroj: eastlabsphoto.com

Očakávame vyššiu účasť

Vďaka rozbehnutej vakcinácii bude pravdepodobne účasť na podujatí vyššia, než v roku 2020. Veľká účasť sa očakáva najmä zo strany Ruska či Ukrajiny, uvidíme, ktoré hviezdy sa napokon pripravia dostatočne dobre na to, aby získali cenný kov. Zo Slovákov zdieľajú svoje plány častejšie chlapi než ženy, a preto napríklad vieme, že uvidíme Borisa PALOVIČA či Michala BARBIERA. Z profíkov sa okrem Michala KRIŽÁNKA a Adely ONDREJOVIČOVEJ chystá na súťaž aj Dominik ANTOŠ. Mimoriadne zaujímavá však bude súťaž Elite PRO bikinifitnessiek. Už pred niekoľkými týždňami sme vás informovali, že tohto ročné ACE bude bez Yany KUZNETSOVEJ, ktorá dokázala na podujatí zvíťaziť v roku 2019 a vlani obsadila 4. miesto napriek skvelej forme. Nezúčastní sa ani minuloročná víťazka Oksana BRYGIDYR. Veľké nádeje však spolu s tímom vkladáme do Češky Veroniky ZEMANOVEJ. V minulom roku sa umiestnila na 5. mieste a tento rok patrí medzi výrazné postavy v Elite PRO.

Osobne som sa tešila aj na Moniku ŠPAČKOVÚ z Česka, ktorá však podľa našich informácií nebude súťažiť kvôli prekonanej borelióze, ktorá zastavila celú jej prípravu. Želiezka v ohni sú však dve – Linna Bejarano REAL, ktorá sa umiestnila v minulom roku na treťom mieste má po tom, čo predviedla na Malte mimoriadne vysoké šance na skvelé umiestnenie. Netreba však zabúdať ani na Hannu SKVORTSOVU, na ktorej návrat sme čakali dva roky. Po tom, čo ukázala v Santa Susanna na 2021 Ms. Europe očakávame ďalšie zlepšenia! Do Sevilly však príde napríklad aj Aleksandra DIMITROVA, Lejla ŠEČIĆ, Jana TEDER, Karina GAVRIKOVA či Kimberly PERCIVAL, do ktorých vkladáme nádeje.

O tom, kto bude novou šampiónkou Arnold Classic Europe a víťazkou 2021 Elite PRO World Championships sa rozhodne v sobotu 18. septembra a my budeme určite pri tom. Prinášať vám budeme informácie o ceste profesionálnych pretekárov od registrácie až po vyhlásenie výsledkov a preto nás nezabudnite sledovať.


TOP5 v bikinifitness na Elite PRO Arnold Classic Europe 2018. Zdroj: eastlabsphoto.com

Fotografie a video od Eastlabs Photo teamu

Perfektnou spomienkou na súťaž sú vždy fotografie a videá zo stageu, vďaka ktorým viete jasne porovnať, akú formu ste mali na tej-ktorej súťaži. EastLabs Photo team bude so svojimi fotoaparátmi a kamerou prítomný aj pri obidvoch pódiách na ACE 2021. Fotografie bude možné objednať si počas registrácie priamo na súťaži, ale ak nechcete stáť v rade, môžete si ich tiež predobjednať alebo objednať po súťaži. Pri videách musíte najprv zaslať požiadavku, po ktorej zistíme, či video vašej kategórie máme v databáze. Ak bude naše hľadanie úspešné, môžete si video zaplatiť a dostanete ho rovnako ako fotografie. EastLabs Photo team je len jeden aj napriek tomu, že niektorí fotografi kroky nášho tímu kopírujú či dokonca klamú pretekárom, že pod hlavičkou EastLabs Photo pracujú. Vždy si overte, či komunikujete naozaj s členom EastLabs Photo teamu.

Vidíme sa v Seville!  Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!