Barbora LABUDOVÁ- Aký bol BioTechUSA Bikini Fitness Camp vo Vranove?

Ako vnímala atmosféru na Bikini Campe redaktorka portálu BikiniFitness.sk Barbora Labudová?

Tento víkend (1. – 3. februára) sa vo Vranove nad Topľou opäť uskutočnil všetkým známy Bikinifitness Camp. Dievčatá z celého Slovenska, ktoré sa zaujímajú o bikinifitness, prišli do Hotela Patriot z cieľom získať nové skúsenosti a vedomosti, týkajúce sa predovšetkým tejto súťažnej kategórie. Aj mňa, ako jednu z účastníčok, privítal Eastlabs team a lektori zo spoločnosti Fitness škola na čele s hlavnou lektorkou tohto projektu – Saskiou Cakoci. Myslím, že každá z nás odchádzala z Vranova príjemne vyčerpaná, s novými vedomosťami, skúsenosťami a vynikajúcim dojmom z toho projektu.

Poďme si priblížiť nabitý program prvého Bikinifitness Campu v roku 2019

V piatok podvečer sa všetky účastníčky stretli s organizačným tímom v malej kongresovej miestnosti Hotela Patriot na úvodnom stretnutí. Ďakujeme organizátorom a partnerom kempu za hodnotné darčeky – krásne mikiny s logom FitnessŠkola, už tradičné tielka a množstvo produktov od hlavného partnera - značky BioTechUSA.

Saskia a lektorka zo spoločnosti FitnessŠkola, pani Zuzana Ničšáková, nás rozdelili do dvoch výkonnostných skupín na základe predvedenej chôdze. Pani Ničšáková sa okrem toho, že pôsobí ako národná IFBB rozhodkyňa, špecializuje na kategóriu fitness a pohybovú kultúru pre modelingové agentúry. Po večeri začala s praktickým nácvikom strečingu, ktorý je nevyhnutný pre dokonale zvládnutie chôdze a pohybu na pódiu a samozrejme, s nácvikom chôdze ako takej.
Nácvik chôdze prebiehal na bosých nohách – o to bol pre nás náročnejší.
Na záver prvého dňa si pre nás Igor Kopček pripravil prezentáciu o vzniku, vývoji, pravidlách a hodnotení kategórie bikinifitness. Jeho prednáška nebola prínosná len pre tie, ktoré ešte nikdy nestáli na súťažnom pódiu ale aj pre nás, ktoré už nejakú skúsenosť so súťažením máme.

Sobota bola doslova úplne nabitá

Krátko po raňajkách sme sa stretli už v spomínanej kongresovej miestnosti. Začali sme krátkym strečingom pod vedením Zuzky Ničšákovej. Podľa výkonnostného testu z dňa pred tým sme boli rozdelené do skupín A a B – po 6 dievčat. Skupina A začala s tréningom chôdze so Zuzkou a skupina B s pózovaním pod vedením Saskie.
Cca po 90 minútach si skupiny vymenili úlohy. Každá účastníčka teda prešla individuálnym nácvikom chôdze aj základných štvrťobratov. Mne osobne dali tieto 3 hodiny najviac. Viem, že mnohé z nás pózujú doma, či vo fitku pred zrkadlom mysliac si, že to predsa ovládajú a nie je na tom nič náročné. Omyl!
„Vďaka“ nezvládnutej prezentácii môžete veľmi jednoducho skončiť súťaž v eliminačnom vyraďovaní a naopak, bezchybná prezentácia dokáže výsledok značne vylepšiť, zvýrazniť vaše výhody a tiež zakryť nedostatky. Prezentácia je základom a zároveň, jednou z najťažších častí prípravy. Nejedna z nás má po tomto víkende na nohách veľké otlaky z 11cm podpätkov, ktoré sú súčasťou bikini výbavy.
Po skúsenostiach a vedomostiach, ktoré nám lektorky odovzdali nám zostáva posing trénovať, trénovať a trénovať. Po obede nasledovali zaujímavé prednášky. Predstavitelia značky Biotech USA prišli porozprávať o suplementácii. Vďaka nim prišiel na kemp aj špeciálny hosť – ambasádorka tejto značky, majsterka sveta, Európy, absolútna majsterka ACE a aktuálna držiteľka IFBB PRO Card – Ruska Ekaterina Lapteva.
Stretnutie s ňou, zodpovedané otázky, fotenie, či nedeľný posing pod jej vedením bol pre každú z nás veľmi príjemná a prínosná skúsenosť. Je to veľmi milá, krásna a príjemná žena, ktorá napriek svojim úspechom zostáva pokorná a mala by byť vzorným príkladom pre každú jednu z nás. Cпасибо, Катуша!
Inováciou tohto kempu bola aj praktická časť s pánom PREZBRUCHÝM, ktorý sa špecializuje na strečing, stabilizačné cvičenia a kondičnú prípravu pre profesionálnych športovcov. Pripomenul nám, aký je strečing veľmi dôležitý nielen pre pózovanie, ale predovšetkým pre správne fungovanie tela bez výrazných deformácií a komplikácií. Väčšina z nás tento typ regenerácie zanedbáva, preto bol čas strávený s ním veľmi prínosný.
Na kemp prijal pozvanie aj Dr. Milan Čížek, medzinárodný rozhodca IFBB, komisár SADA (Slovenskej antidopingovej agentúry) a v neposlednom rade bývalý prezident SAKST.
Priblížil nám náplň jeho práce v pozícii dopingového komisára, opísal priebeh dopingovej kontroly, aktuálne problémy s dopingom a ako sa vyvarovať nevedomému užívaniu dopingu. V dnešnej dobe sa bohužiaľ stáva, že dievčatá kvôli bezprostrednej dôvere, ktorú vkladajú do trénera nevedome užívajú doping bez toho, aby o tom vedeli.
Sobotný program ukončila Saskia Cakoci so svojou prednáškou o súťažnom makeup-e a s ním spojenej starostlivosti o pleť. Zdieľala s nami svoje rady a skúsenosti. Igor Kopček analýzou videí ukázal konkrétne príklady chýb, ktorým sa máme na pódiu vyvarovať.

Posledné doobedie strávené vo Vranove zavŕšil posing s Ekaterinou Laptevou

Rady, získané počas campu sme mali možnosť využiť v modelovej súťaži. Naviac, Saskia s Ekaterinou slovne ohodnotili individuálnu prezentáciu každej z nás. Vzhľadom na to, že sú to skúsené súťažiace (Ekaterina je naviac národnou ruskou rozhodkyňou), bolo ich hodnotenie, rady a pripomienky veľmi vecné a cenné. Vyhodnotenie súťaže neprebiehalo ako minulé roky, kedy boli ohodnotené dievčatá, ktoré prezentáciu zvládli najlepšie a počas kempu zaznamenali najväčší progres. Odmenené sme boli všetky, bez výnimiek.
Finále trojdňového programu predstavovala teoretická a praktická časť ohľadom tréningu zadku pre nomináciu bikinifitness. V hotelovom fitku nám Saskia ukázala cviky, ktoré sú z jej pohľadu najúčinnejšie, zároveň nám detailne popísala ako má vyzerať skladba, tempo tréningu či tréningový split.

Moje pocity a dojmy z toho kempu predčili všetky očakávania

Nielen, že nám lektori odovzdali nespočetné množstvo informácii, naviac nás motivovali k tomu, aby sme pokračovali v tom, čo nás líši od ostatných rovesníkov. Nejde len o súťaženie ako také, ide o fitness ako životný štýl, o trénovanie, zdravú stravu, staranie sa o svoje telo a svoj vzhľad.
Napredovanie, posúvanie svojich cieľov, rozširovanie obzorov, vedomostí (nielen v rámci fitness). V mene všetkých účastníčok sa chcem poďakovať celému organizačnému tímu – Saskii, Igorovi, lektorom, prednášajúcim, fotografom. Vďaka a úcta patrí celému Eastlabs tímu, ktorý stojí za vznikom stránok www.bikinifitness.sk , www.123lbs.com , spoločnosti FitnessŠkola s.r.o., ktorá organizuje trénerské kurzy.
Títo ľudia sa venujú fitness a kulturistike už niekoľko rokov, počas ktorých prinášajú prostredníctvom fotografií, videí, reportov a článkov aktuálne dianie na IFBB scéne.
Oni stoja za vznikom tohto projektu od roku 2016, šíria „osvetu“ a popularizujú tento šport. Stráviť víkend na tomto kempe je jedinečná príležitosť pre každú, ktorá chce súťažiť, súťažila alebo sa len zaujíma o túto kategóriu.
Rovnako je tento kemp vhodný pre trénerov/ trénerky, ktoré chcú pripravovať budúce bikinifitnessky. Kempu sa zúčastnil aj tréner, ktorý prišiel s dvomi zverenkyňami, zúčastnili sa ho dievčatá, ktoré sa ho už zúčastnili v minulosti a napriek tomu im dal kemp veľmi veľa vďaka tomu, že sa organizátori učia zo skúseností a snažia sa každým turnusom priniesť niečo nové.
Nejedna z účastníčok BikiniFitness Campu sú dnes úspešnými pretekárkami. S vlastnej skúsenosti odporúčam využiť túto jedinečnú príležitosť a prihlásiť sa na camp.

Najbližší turnus sa uskutoční už 8.-10. marca v Bratislave, v Činkárni Čambal. Aj na tento kemp prijala pozvanie úspešná bikinifitnesska z ruskej školy (ktorá je bezpochyby tou njalepšou) – Xenia Sheveleva! Pár miest je ešte určite voľných, preto neváhajte a rezervujte si miesto, kým sa dá. Zaručene to nebudete ľutovať.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!