Beatrica Závodníková - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Profil začínajúcej bikinifitnessky Beatricy ZÁVODNÍKOVEJ, členky Yamamoto teamu z pera Sone KOLCUNOVEJ, doplnený o fotky Ľuba PIDANÝHO a Jakuba CSONTOSA. 

Meno Beatrica Závodníková ste už možno počuli. Pre mnohých je možno toto meno známe zo súťaže krásy Miss Universe Slovensko a z modelingového priemyslu. A je to naozaj tak, Beatrica prichádza po ôsmych rokoch spomedzi modeliek a už pred dvoma rokmi sa pustila do cvičenia, ktoré ju priviedlo až k príprave na súťažné pódium.

Beatrica ZÁVODNÍKOVÁ – aké boli jej začiatky?

Dvadsaťštyriročná Košičanka Beatrica sa športu venovala odmala. Najmä vďaka svojej výške si našla v mladosti šport, ktorý si vysoké dievčatá vyžaduje – hrávala basketbal. „V pätnástich som musela s basketbalom skončiť kvôli modelingu,“ hovorí Závodníková.
Modelingu sa mladá kráska venovala od 13tich rokov. „V tomto veku som si vlastne ani neuvedomovala aké mám šťastie, že môžem toľko cestovať. Pracovala som v Singapure, Japonsku, Malajzii, Kórei, Thajsku, Taipei, Číne, Turecku a Grécku.V pätnástich rokoch som vyhrala druhé miesto v prestížnej modelingovej súťaži Elite Model look pre Slovenskú republiku,“ hovorí Bibi, ktorá tak vďaka skúsenostiam so súťažami krásy precestovala svet.
Na druhej strane na týchto skúsenostiach nachádza aj negatíva. „Keď som začala dospievať, bolo pri mojej výške 181cm veľmi náročné udržať si požadovanú postavu s obvodom bokov do 90cm. Vtedy som cvičenie nemala v obľube, takže to u mňa boli samé diéty,“ spomína Beatrica. Po finálovom večeri Miss Universe Slovensko si však Bibi povedala, že je čas začať niečo nové. „Bikinifitness sa mi ukazuje ako nádherný šport v ktorom sa dá na sebe neustále pracovať a zlepšovať sa. Nachádzam v tom väčšiu motiváciu ako v modelingu,“ povedala v rozhovore Beatrica.
Pred dvoma rokmi tak začala aktívne cvičiť vo fitness centre, nakoľko chcela celkovo zmeniť životný štýl a práve posilňovňa jej k tomu dopomohla. Najprv to bolo len kardio a občas nejaká činka. „Sledovala som videá na YouTube a snažila som sa podľa nich cvičiť. Postupne som pozorovala, ako sa moje telo mení a tak som oslovila Karin Antovskú s ktorou som sa začala pripravovať na súťaže,“ objasňuje Bibi. Hoci jej začiatky neboli práve ľahké, keďže Závodníková spomína, že bolo pre ňu náročné spraviť čo len drep s činkou na pleciach. „Motivácia tam však bola stále. Mala som a mám taký vnútorný pocit, že tento šport je jednoducho pre mňa ten pravý,“ delí sa s nami o pocit Beatrica, ktorá sa chce stať čo najlepšou verziou seba samej, čo je pre ňu najpodstatnejšou motiváciou. Zázemie má dobré aj v rodine a priateľoch, ktorí Beatricu podporujú.

Beatrica ZÁVODNÍKOVÁ – aká je príprava na pódium?

Beatrica prezrádza, že pred pár mesiacmi oslovila Saskiu Cakoci, šéfredaktorku portálu EastLabs.sk a BikiniFitness.sk s tým, že chcela, aby ju práve táto úradujúca majsterka sveta a PRO bikinifitnesska pripravila na jesenné pódium.
Rozhodla sa pre kategóriu bikinifitness a to aj na základe profilu Olívie Pohánkovej, ktorý našla už vo svojich začiatkoch a obdivovala ju pre jej sebazaprenie. „V súčasnosti je veľa bikinifitnessiek. Ako pozitívnu vec vnímam to, že sa ľudia začali viac hýbať a zaujímať sa o svoje telo, či už kvôli výzoru alebo zdraviu. Je mnoho báb, ktoré súťažia alebo majú ambície súťažiť a to je dobré. Čím viac ľudí sa zaujíma o tento šport, tým lepšie,“ hodnotí Bibi vzmáhajúci sa trend bikinifitness.
Sama vie, že ak sa chce v čoraz väčšej konkurencii presadiť, musí do prípravy vložiť maximum. „Pózujem skoro každý deň, keď si kontrolujem formu, len tak sama pre seba. S mojou trénerkou práve začíname s touto častou prípravy a ja pevne verím, že na jeseň budem s mojou prezentáciou spokojná,“ hovorí o dôležitej časti prípravy – pózingu Beatrica.
Dôraz dáva aj na uvoľnenú prezentáciu a krásny úsmev, čím sa chystá na pódiu tiež zabojovať. „Čo sa týka plaviek alebo doplnkov, mám rada prirodzenejšie veci. Myslím si, že keď baba spraví dobrú formu a dobre sa odprezentuje, tak jej netreba prehnané doplnky, ani nič ostatné,“ vysvetľuje svoj názor Bibi.

Beatrica ZÁVODNÍKOVÁ – ako je to s jedlom?

„Momentálne som stále v objemovej príprave, kde jem veľa bielkovín a sacharidov. Na čo si dávam pozor je, aby som zbytočne nezaťažovala môj žalúdok nezdravou stravou a aby som zbytočne nepriberala na tuku,“ vysvetľuje Závodníková. Sem tam si dá čokoládu, no keďže má dostatok chutného jedla, uvádza, že nemá potrebu vybočovať z dennej rutiny.
Avšak o pár dní začína Beatrica s diétou , kde sa možno jej názory zmenia. „Teším sa na všetky štádia prípravy. Bude úžasné sledovať ako sa mi mení telo. Už teraz som sama zvedavá, aký progres ešte najbližšie týždne do súťaží spravím,“ hovorí s nadšením mladá Košičanka, ktorej v príprave nechýba kreativita. Dokáže si pripraviť mäso na mnoho spôsobov a každý deň si dokáže vymyslieť niečo iné. „Momentálne, pokiaľ ešte môžem, rada sa hrám s korením - či už India, Thai, Mexiko, Čína, jednoducho čokoľvek. Jem všetky druhy mäsa, ale snažím sa vyberať to diétnejšie. Potom je to cottage, tvaroh, mozarella, šunka, syr, veľa ovocia, orechov, ryže a najmä zemiakov. Ráno mávam takmer vždy vločky, ktoré sa snažím obmieňať. Raz sú to ryžové, raz pohánkové či ovsené,“ opisuje svoj štýl rôznorodosti Beatrica.

Vzory, ciele a sponzori Beatricy ZÁVODNÍKOVEJ

Aj keď nemá vzor, veľmi sa jej páči Natalia Lugovskikh a na jesennú sezónu sa pripravuje najlepšie ako vie. „Som pevne presvedčená, že s pomocou mojej trénerky bude moja prvá súťažná sezóna úspešná. Úspešná najmä v tom, že sa odprezentujem najlepšie ako budem vedieť, s formou ktorá sa priblíži ideálu bikinifitness,“ prezrádza svoje plány na jeseň Bibi, atlétka sponzorovaná firmou YAMAMOTO, ktorú si táto firma vybrala na castingu vo Vranove nad Topľou.
„Keď mi na castingu oznámili, že som sa stala členkou YAMAMOTO teamu, bola som skutočne nadšená. Značka YAMAMOTO nutrition má vo svete zvučné meno, ktoré si vybudovali na základe kvality ich produktov. Veľmi oceňujem prístup a najmä podporu, ktorú nám dávajú. Nie je to len tým, že máme prístup k najlepším doplnkom, ale máme taktiež psychickú podporu a je o nás veľmi dobre postarané,“ opisuje spoluprácu s novým hráčom na československom trhu s výživovými doplnkami Beatrica.
Na záver dodáva sympatická začínajúca bikinifitnesska odkaz pre čitateľov, ktorý hovorí z duše aj celému teamu bikinifitness.sk : „Choďte si aj vy za svojím cieľom. Nie je nič, čo by ste nedokázali.“ Preto budeme spolu s EastLabs teamom držať prsty tejto mladej súťažiacej a veríme, že jej štart vyjde presne tak, ako si želá.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!