Bianka Tóthová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Koho by ste si mali na SAKFST scéne všímať pozornejšie a koho výsledky sledovať pozornejšie? Soňa KOLCUNOVÁ dnes upriami vašu pozornosť na bodyfitnessku Bianku!

Počas 4 rokov si skúsila súťaženie v oboch slovenských asociáciách- v „naturáloch“, aj v SAKFST-e. Vo federácii SAKFST stála na pódiu medzi bikinifitnesskami aj bodyfitnesskami. Bodyfitness jej však sadlo najviac a z dvoch súťaží v jesennej sezóne 2016 si odniesla dva cenné kovy. Aké výsledky má na konte?

 • 10. miesto ... 2013 SAKFST Majstrovstvá Slovenska žien (bikini fitness nad 166cm)
 • 2. miesto ... 2016 SAKFST 36. ročník Tatranský pohár (bodyfitness open)
 • 3. miesto ... 2016 SAKFST Mozolani fitness cup (bodyfitness nad 163cm)

Bianka TÓTHOVÁ sa našla až v bodyfitness

„Už od detstva som bola športovo založený typ. Moja láska k pohybu sa prejavila už na základnej škole, keď som zopár rokov plávala a neskôr to bol tenis, ale tento šport ma veľmi nenadchol, lebo nerada veľa behám,“ hovorí študentka Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, kde navštevuje fakultu biológie a prírodných vied. Čo teda priviedlo teraz 24ročnú Nitrianku k cvičeniu v posilňovni? „Prvýkrát som do fitka vstúpila na strednej škole ako 17ročná. Príčina bola rovnaká ako väčšiny dievčat. Chcela som schudnúť, spevniť a zlepšiť postavu a mať tehličky na bruchu,“ prezrádza zámer svojich prvých návštev fitness centra Bianka, ktorá cvičila prvých pár mesiacov bez trénera a v jej tréningoch sa najčastejšie vyskytovalo kardio a cviky s vlastnou váhou či malými váhami.
„Vtedy som bola mylného názoru, že ak žena cvičí s váhami, bude naberať svaly a vyzerať ako chlap,“ obracia sa s úsmevom do týchto dôb Bianka, súťažiaca dnes v bodyfitness. Následne oslovila svojho prvého trénera Vladimíra Vargu, ktorý v nej videl veľký potenciál a priviedol ju aj k jej prvému štartu na súťažných pódiách, no ešte za federáciu „naturálov“. „V tejto federácii ma to však už následne nemotivovalo tak, ako by som chcela a tak som vyskúšala SAKFST, kde sa súťažilo aj v novovzniknutej kategórii bikinifitness, takže som to skúsila,“ spomína na svoje prvé kroky v tejto federácii Bianka.
Ako však aj sama tvrdí, nenašla sa v tejto kategórii aj kvôli pomerne veľkému svalovému rozvoju ktorým disponovala. Následne však po rokoch prišlo veľmi správne rozhodnutie z Biankinej strany. Súťaženiu chcela ešte dať šancu. Nie však v bikinifitness. Jej kroky viedli do kategórie bodyfitness, čo bolo (ako sa ukázalo na jej prvých súťažiach) prospešné a u rozhodcov mladá Nitrianka zabodovala.

Aká bola príprava na jeseň 2016 u úspešnej Bianky TÓTHOVEJ?

Príprava po trojročnej pauze má svoje výhody aj nevýhody. O tom by vedela rozprávať aj Bianka. „Tým, že som mala trojročnú súťažnú pauzu som sa snažila čo najviac nabrať a veľkú motiváciu pre mňa predstavoval aj môj priateľ a súčasný tréner Marek Fencl,“ hovorí Bianka. Sama opisuje ako sa výrazne zmenila jej príprava pod vedením Mareka Fencla- vylúčila nezmyselné kardiotréningy v objeme, zlepšila stravovacie návyky, keďže počas predchádzajúcich príprav dokázala ísť niekoľko dní so „sacharidmi na nule“ . Bianka taktiež zvýšila váhy a ako sama tvrdí, pod novým režimom sa cíti plná energie a prípravu zvládala ľahšie, ako tomu bolo kedysi aj napriek tomu, že veľmi neholdovala cheat-dayom, ktoré zaradzovala len vtedy, ak cítila, že jej telo stagnuje a potrebuje „nakopnúť“.
„Nie je to však celý deň. Zvyčajne sa jedná o cheat meals, takže jedno-dve jedlá, ktoré zaradím do svojho jedálnička. Samozrejme sú to najčastejšie sladkosti,“ priznáva s úsmevom Bianka. Zmena súťažnej kategórie však priniesla aj zmeny v pózovaní, ktoré musela Bianka trénovať pred výstupom na pódium. „Prezentácia na pódiu bola pre mňa jednoduchšia ako v bikini fitness, celkovo bolo jednoduchšie nacvičiť pózovanie na bodyfitness, keďže v tejto kategórii nie je toľko ladných a precíznych pohybov. Podľa mňa však musí mať bodyfitnesska aj istú ženskosť, ladnosť a vhodne upravenú vizáž. Tiež musí byť zdravo sebavedomá a priebojná,“ hodnotí prezentáciu v tejto kategórii 24ročná Bianka.
Práve vo vizáži sa táto mladá pretekárka zverila do rúk profesionálom- od precíznej vizáže až po plavky, ktorých šitia sa zhostila ďalšia šikovná profesionálka vo svojom obore Dominika Okruhlicová.

Ako trénovala Bianka TÓTHOVÁ, kým sa postavila na súťažné pódiá?

„Mojimi obľúbenými partiami pre cvičenie sú chrbát a triceps, pričom chrbát precvičujem dvakrát do týždňa- jeden tréning je zameraný viac na šírku chrbta a druhý na jeho hrúbku. Triceps precvičujem taktiež dvakrát do týždňa,“ povedala na margo tréningov obľúbených partií Bianka.
Ako teda vyzerá tréning zameraný na šírku chrbta?

 •  Pullover na kladke (cvik na rozcvičenie) 2 série po 15-20 opakovaní
 •  Zhyby na hrazde širokým úchopom (cvičí 4 série, 8-10opakovaní)
 •  Príťahy jednoručiek ( 4x 10 opakovaní)
 •  Pullover s jednoručkou (3 série, 12 opakovaní)
 •  Príťahy na kladke podhmatom (3 série po 12 opakovaní)
 •  Sťahovanie kladky pred hlavu(cvičí 4 až 5 sérií po 12 opakovaní)

Tréning na triceps:

 •  extenzie s jednoručkou v sede (4 série, 8-10 opakovaní)
 •  Kľuky na bradlách (cvičí 4 série, 10-12 opakovaní)
 •  Sťahovanie kladky s V nástavcom (4x 12-15 opakovaní)
 •  Sťahovanie kladky s lanom spoza hlavy (4 série x15 opakovaní)

2 štarty na súťaži= 2 cenné kovy pre Bianku TÓTHOVÚ

Bianka Tóthová sa prvýkrát v kategórii bodyfitness predstavila na Tatranskom pohári, kde prehrala svoj boj o čo najlepšie umiestnenie iba so súčasnou úradujúcou majsterkou sveta- Luciou Košeckou. „Na Tatranský pohár som išla s malou dušičkou a nemala som veľké očakávania, čo sa týka prezentácie, som veľká trémistka a nevenovala som sa prezentácii dlho, len pár týždňov pred súťažou, preto som bola trochu nervózna. Keď som pri vyhlasovaní výsledkov ostala na pódiu už len ja a Lucia, bola som neskutočne šťastná,“ opísala svoje pocity po zisku striebornej medaily v Prešove Bianka.
O týždeň sa predstavila táto ambiciózna bodyfitnesska na Mozolani fitness cupe v Žiline v značne vyšperkovanejšej a kvalitnejšej forme. „Moje sebavedomie po druhom mieste v Prešove moje sebavedomie značne stúplo, no aj tak som bola v pózach trochu neistá, pretože prezentácie taký môj pomyselný „kameň úrazu“,“ smeje sa Bianka. „Mojím cieľom bolo obhájiť jednu z medailových pozícií, čo sa mi nakoniec aj podarilo, keďže som skončila tretia za Luciou Košeckou a Stankou Tichou. Toto umiestnenie zároveň považujem za svoj najväčší úspech,“ povedala o svojej poslednej súťaži v jesennej sezóne Bianka, ktorá môže jednoznačne túto sezónu bilancovať ako maximálne úspešnú.

Ciele, vzory a poďakovania Bianky TÓTHOVEJ

Ako Bianka sama v rozhovore uviedla, jej výsledky ju motivovali do ďalšej práce. Uvidíme ju teda aj na jar 2017? „Určite by som rada súťažila aj na jar. Už poznám svoje slabiny, na ktorých by som chcela teraz pracovať a na jar sa ukázať v ešte lepšej a kvalitnejšej forme,“ dáva na známosť Bianka, ktorá čelila taktiež otázke, kto zo svetovej či domácej scény je pre ňu najmotivujúcejší. „Nemám vzor na ktorý by som sa chcela podobať. Veľmi sa mi ale páčia postavy černošiek, napríklad Candice Lewis-Carter a zo slovenskej scény je to jednoznačne Adela Ondrejovičová,“ hovorí o motivujúcich postavách svetového (aj slovenského) bodyfitness Bianka.
Na záver bol tradične priestor na poďakovania, ktorý aj Bianka využila na maximum. „Najviac by som sa chcela poďakovať mojej rodine, ktorá musela znášať všetky moje nálady, ako to už v príprave býva a neustále ma podporovali. Ďalej aj môjmu priateľovi, vďaka ktorému som túto prípravu zvládla a za posledný rok som spravila naozaj veľký posun vpred. Samozrejme aj všetkým mojim blízkym, priateľom a známym, ktorí ma podporovali a držali mi prsty,“ vyjadrila vďaku Bianka, ktorá je odhodlaná naďalej na sebe pracovať a presvedčiť nás, že medzi špičku v bodyfitness na Slovensku jednoducho patrí.
Podarí sa jej to? Ukáže jar, počas ktorej jej budem ja a celý EastLabs team držať prsty.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!