Poznáme novú Ms. Bikini International 2022!

2022 Arnold Sports Festival sa uskutočnil v tradičnom termíne a na tradičnom mieste. Na veľkolepú show v americkom Columbuse sa pripravili tí najlepší športovci vo viacerých nomináciách. Nás najviac zaujímali bikinifitnessky. Prečítajte si report od Barbory LABUDOVEJ.

O tom, kto sa predstaví v nomináciách Bikini a Wellness International, sme vás informovali v nedávnom preview. Štartová listina pred súťažou ukazovala 10 zvučných mien. Každá z pretekárok, ktorá v sobotu súťažila na tomto prestížnom stage-i, patrí ku skúseným bikinifitnesskám. Zaujímala nás forma a look každej pretekárky, no povedzme si to otvorene. Každý, kto sa o túto nomináciu zaujíma trochu bližšie vedel, kto sa s najväčšou pravdepodobnosťou pobije o titul 2022 Ms. Bikini International. To, akú formu ukážu favoritky, sme mohli predpokladať na základe fotiek zo sociálnych sietí. A pre toho, kto to sledoval, nebolo prvé vyvolávanie rozhodne žiadnym prekvapením.

Prvé vyvolávanie

Po úvodných semifinálových I-walkoch čakali pretekárky na vyhlásenie prvého calloutu, a teda tých pretekárok, spomedzi ktorých panel vyberie tú najlepšiu z najlepších. „Maureen, Ashley, Isa, Lauralie“. TOP štvorka ladne odkráčala do stredu pódia a začalo sa prvé porovnávanie.

V základnom postoji bolo len veľmi ťažko určiť, kto z dievčat má na vrch. Z môjho pohľadu v ňom dominovali najmä Maureen Blanquisco, Elisa Pecini Lauralie Chapados. Ashley Kaltwasser ukázala pripravenosť, pekný look a asi aj všetko ostatné, čo očakávate od špičkovej bikinifitnessky. Čo jej však chýbalo? Nazvime to „wow efekt“. Pri ostatných menovaných som mala naozaj veľkú radosť u len z toho, že ich môžem sledovať. Pri Ashley som tento pocit stratila pár rokov dozadu a myslím, že je nenávratne preč. Dokonca si dovolím tvrdiť, že sa zväčšujú kruhy tých, ktorí by Ashley videli radšej v súťažnom dôchodku. Je veľmi stabilná, skúsená a kvalitná pretekárka, dokáže vyhrávať na jednotlivých PRO súťažiach, no každý majster svojho remesla by mal vedieť, kedy má so cťou odísť. Vráťme sa teda k spomínanej trojici.

Maureen Blanquisco prekvapila mnohých už na minuloročnej Olympii. Napriek tomu, že je často jednou z najnižších pretekároch, nestrácala v žiadnom postoji. Ukázala dokonalú symetriu, plné proporcie, sexy, no stále veľmi elegantnú prezentáciu a bezchybný look. Takto si predstavujem nomináciu Bikini PRO. Mnohé pretekárky sa od nej môžu učiť.

Isa Pecini zažila za posledné roky svojej kariéry mnohé vzostupy a pády. Našťastie to však vyzerá tak, že po tomto období opäť našla vášeň v tom, čo robí. Ukázala zmenu looku a predstavila sa v červených plavkách, ktoré boli po modrých odtieňoch veľmi príjemným oživením. Vlasy a make-up boli bezchybné ako vždy. Všetko to však podpísalo veľmi dobrú formu. Elisa konečne našla zlatý stred toho, čo predvádzala počas posledných sezón. Veľmi sa mi jej forma páčila a bolo vidieť, že si svoj čas na stage-i užíva.

Lauralie Chapados má stovky tisíc fanúšikov, ktorí jej niektoré z cenných víťazstiev prajú už roky. Naša redakcia patrí k nim, no musím sa priznať, že som vždy skeptická. Po tom, ako Lauralie predviedla svoj I-walk bolo jasné, že nastúpila v 100% forme. So svojim trénerom hľadali správny spôsob, ako telo pripraviť na deň súťaže už od minulého roka. Tentokrát sa im to podarilo – Lauralie bola veľmi útla, no zároveň ukázala plné proporcie. Jej zadok bol úplne fenomenálny a v zadnom postoji suverénne porazila všetky ostatné pretekárky. Treba však povedať aj to, že objem jej gluetálov môže byť pre niektorých rozhodcov už príliš. V prednom postoji rušil celkový dojem z jej vystúpenia len jeden jediný, no celkom dôležitý fakt: donekonečna vytýkaná dĺžka nôh. Lauralie totiž nemá o veľa dlhšie nohy ako Maureen, ktorá je od nej takmer o hlavu nižšia. Navyše, svalová hmota, ktorej má na spodnej časti tela viac, ako dosť, tento nedostatok ešte umocňuje. Okrem toho však Lauralie skutočne nebolo čo vytknúť.

Keď rozhodcovia poprosili, aby sa Maureen a Lauralie premiestnili do stredu, bolo takmer všetko jasné: jedna z nich bude 2022 Ms. Bikini International.

Druhé vyvolávanie

V druhom vyvolávaní skončili všetky zvyšné pretekárky. V strede line up-u, čiže na tých najvýhodnejších pozíciách, boli porovnávané Jourdanne LeeAlessia Facchin. Jourdanne prinesie na stage vždy úžasnú energiu a rozhodne ju neprehliadnete. Jej proporcie sú jedinečné, za defekt však považujem pás – v prednom postoji by o niečo útlejší driek dotvoril dokonalú symetriu. V zadnom postoji vyzerá fenomenálne. Alessia bola pripravená štandardne dobre. Musím však povedať, že jej proporcie sa zdali byť tentokrát veľmi hranaté. Alessia dosiahla vysoký stupeň pripravenosti, a teda nízke percento podkožného tuku. Jej svalom chýbala plnosť a „šťava“. Nielen, že vyzerala oproti súperkám staro, ale tiež strhane, čo je veľká škoda.

Lauren Dannenmiller nastúpila na semifinále ako prvá. Počas svojho I-walku vyzerala, bohužiaľ, veľmi nervózne. Oproti súperkám strácala, no za svoju formu sa rozhodne nemusí hanbiť. Lucia Malavaze ukázala dobrú pripravenosť a pózing, na jej vystúpení mi však vadilo niekoľko vecí. Jej look nebol v porovnaní s ostatnými taký svieži. Navyše, celkový dojem kazili rozsiahle tetovania. Phoebe Hagan ukázala plnšiu formu, na akú sme zvyknutí medzi Bikini PRO pretekárkami, no mne osobne to vôbec neprekážalo. Phoebe dominuje dlhými nohami a páčila sa mi najmä v zadnom postoji. Predpokladala som však, že budú rozhodcovia jej formu kategorizovať skôr ako neadekvátnu. Poslednou pretekárkou bola Francúzska Allison Testu, ktorú poznáme ešte z Elite PRO. Allison zmenila plavky a look. Ukázala však formu, ktorá sa mierne vyniká už aj kritériám Bikini PRO. Veľké ramená, veľký zadok, veľké stehná, papierová koža a veľmi strhaná tvár. Mrzí ma, že to musím povedať, ale takto to nepôjde. Treba sa rozhodnúť, či chce ísť za každých okolností svojim smerom alebo či je ochotná sa prispôsobiť nastaveným pravidlám.

Konečné výsledky

  1. Lauralie Chapados
  2. Maureen Blanquisco
  3. Ashley Kaltwasser
  4. Elisa Pecini
  5. Jourdanne Lee
  6. Alessia Facchin
  7. Lucia Malavaze
  8. Lauren Dannenmiller
  9. Phoebe Hagan
  10. Allison Testu

Posledné miesto v TOP 5 si napokon vybojovala Jourdanne Lee a to rozhodne zaslúžene! Najlepšia štvorka napokon skončila nasledovne: 4. miesto obsadila Elisa, čo bolo pre nás prekvapením. Pravdepodobne to však bolo preto, že Ashley mala o niečo výraznejšiu definíciu svalov. Ashley získala 3. priečku. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a rozhodcovský panel zvolil za Ms. Bikini International Lauralie Chapados. Lauralie je živým dôkazom, že aj s telom, ktoré pre tento šport nie je stavané, môžeš makať na 200% a dosahovať tie najlepšie výsledky. Z jej úspechu sa úprimne tešíme a zo srdca jej blahoželáme!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!