Bikini Olympia 2018

Ako to vyzeralo na najprestížnejšej súťaži roka- Olympii v Las Vegas v kategórii Bikini Olympia? Poďme sa spolu pozrieť! 

Tím Kaltwasser a tím Teixeira- asi tak bola rozdelená scéna, ktorá sledovala počas minulého týždňa najprestížnejšiu súťaž v kulturistike a fitness na svete- Olympiu v Las Vegas. Súčasťou Olympia weekendu bola už skoro tradične aj súťaž bikinárok- Bikini Olympia, ktorú ovládla už druhý rok po sebe Angelica Teixeira. Oprávnene? V medziach NPC pravidiel áno. Poďme sa spolu pozrieť na top10 bikinifitnessiek celej súťaže.

Všetky dievčatá, ktoré na Olympii štartovali si boli vedomé toho, že sa postavia na pódium najprestížnejšej súťaže sveta a podľa toho bola, predpokladám, aj ich príprava a preto nemôžeme o žiadnej povedať, že bola vyslovene nepripravená. Detaily v bikinifitness sú však tiež dôležité a hrajú veľkú rolu, na čo prišli určite aj bikinifitnessky súťažiace na pódiu v Las Vegas. V odseparovanej federácii NPC sa kladie väčší dôraz na proporčnosť postavy ako v IFBB (tu sme už boli svedkom, že dievčatá, ktoré nemajú proporčne dokonalú postavu sa dokážu dostať na prvé priečky). Prísne sa hodnotí tiež vyrysovanosť svalstva a alfou a omegou je prezentácia. Očný kontakt s rozhodcami, ladnosť pohybov, chôdza. Všetko na pódiu musí byť elegantné a dokonalé.
Na desiatom mieste skončila Kanaďanka Jennifer Dorie. U nej som si všimla najmä topánky s remienkom okolo nohy- tie často skracujú nohu a pôsobia veľmi robustne, čo bolo pravdepodobne mínus aj u Jennifer. Osobne sa mi veľmi nepáčilo aj riešenie vrchného dielu plaviek, ktorý akoby nesedel úplne presne a tiež chýbalo trošku prerysovania svalstva.
Na deviatom mieste sme videli Marciu Goncalves. Marcii chýbal dlhší kontakt s rozhodcovským panelom a v prezentácii by som u nej obmedzila zvláštne pohyby v prezentácii. Rozhodne sa mi však páčili jej guľaté ramená, ku ktorým však treba popracovať na rovnakej kvalite zadku.
Ôsme miesto putovalo Raphaele Milagres. Napriek tomu, že kráska v červených bikinách nevenovala veľa dlhých pohľadov rozhodcom, pozeralo sa na ňu výborne. Pekná forma, aj keď si v bočných postojoch rukou zakrývala zadok (práve v tejto partii si myslím, že ju mnohé porazili hmotou a kvalitou svalstva) a nohy by potrebovali tvrdšie svaly, Raphaela ma zaujala a rada by som videla jej pokroky.
Siedma skončila Romina Basualdo, ktorá sa mi na pódiu v podstate páčila. Chýbala mi len prerysovanosť stehien a ich väčší objem, prezentáciu mala Romina veľmi dobrú.

Šiesta skončila Jennifer Ronzitti zo Saudskej Arábie. Musím uznať, že ma Jennifer prekvapila. Aj keď jej podľa mňa chýbalo viac hmoty a musí pracovať na prezentácii a „trafiť“ prerysovanosť, na pódiu bola dobrá.
Ashley Kaltwasser skončila na piatom mieste a aj napriek tomu, že mala v publiku mnoho fanúšikov a veľa ľudí pozeralo Bikini Olympiu najmä kvôli nej, piate miesto bolo viac-menej oprávnené. Ashley zhrubol pás a to je nesporný fakt- kvôli tomu pôsobili aj jej ramená menšie a stratila na proporčnej dokonalosti, ktorú ukázala napríklad na prvej súťaži tejto sezóny. Stratila jednoznačne aj prehnanou prerysovanosťou, ktorá sa ukázala najmä na zadku, ktorý stratil guľatosť. Ashley má však skvelú prezentáciu a v top5 bola právom.
Na štvrtom mieste skončila Elisa Pecini, ktorá sa dostala aj do hľadáčika našej šéfredaktorky Saskie Cakoci, ktorá sa teší na jej zlepšenia a je zvedavá, aký osud ju v bikinifitness vodách čaká. Elisa zaujala najmä proporčnosťou- bude však musieť pracovať na gluteálnych svaloch. Očividná bola tiež dobrá prerysovanosť a úzky pás, no zbaviť by sa mala tiež topánok s remienkom okolo nohy.
Bronz putoval Janet Layug, ktorá sa ukazovala vo finále najmä v bočných postojoch. Janet je neuveriteľne sympatická a krásna žena, no stále jej chýbal trošku väčší kontakt s rozhodcami a publikom. Napriek tomu vyzerala neuveriteľne uvoľnene. Pracovať však musí na kvalite svalstva a prerysovanosti, keďže jej široká panva ju stavia do menšej nevýhody oproti proporčne lepším pretekárkam.

Mne osobne sa najviac z celej Bikini Olympie páčila druhá Lauralie Chapados, ktorá by ale mala dávať pozor na guľatosť zadku, ktorý začína byť hranatejší. Celkovo sa na ňu však veľmi dobre pozeralo a osobne na mňa spravila najlepší dojem. Páčila sa mi, aj keď by sa tiež dali vytknúť topánky s remienkom okolo nohy. Pre mňa osobne bola Lauralie najsilnejším hráčom na Bikini Olympii a budem ju sledovať aj naďalej, som veľmi zvedavá, akých pokrokov je schopná.
Angelica Teixeira vyhrala v Bikini Olympii 2018. Prečo? Dôvody sú jednoduché- pre rozhodcov bola najlepšia. Mala najkvalitnejší stupeň prerysovania, ktorý je požadovaný v NPC, jej proporčnosť bola najlepšia zo všetkých pretekárok a najviac si dala záležať na prezentácii. S rozhodcami držala očný kontakt najdlhšie, pôsobila veľmi prirodzene a hýbala sa veľmi pomaly. Osobne mi pri nej chýba viac hmoty na zadku, no kráľovou Bikini Olympie sa stala aj tak a to rozdielom 5 bodov oproti druhej Chapados.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!