Bikini Olympia 2019: Aké sú výsledky a kto uspel?

Bikini Olympia v Las Vegas pozná svoju víťazku. Elisa Pecini kraľuje bikinifitnesskám, no súťaž priniesla viacero zaujímavých momentov. Zhrnula ich pre vás Barbora LABUDOVÁ. 

Tak, a je po všetkom. Skončil sa Olympia weekend v Las Vegas, na ktorý sústredili svoju prípravu najlepší atléti NPC Pro League celý rok. Priebeh súťaže bol mimoriadne zaujímavý. Ako dopadla bývalá kráľovná Bikini Olympia a kto ju zosadil z trónu? Poďme sa spolu pozrieť na výsledky Ms. Bikini Olympia 2019. Na pódiu sa zoradilo po individuálnej prezentácii 25 krásnych profesionálok. Všetci netrpezlivo čakali kto bude v prvom vyvolávaní.

Prvé vyvolávanie ... Angelica Teixeira, Elisa Pecini, Janet Layug, Lauralie Chapados, Jennifer Dorie a Ashley Kaltwasser. Ďalší krok rozhodcovského panelu bol nasledovný – Elisa si vymenila miesto s Lauralie, čím sa dostala do stredu prvého calloutu po boku Janet Layug. Je pravidlom, že vo vyvolávaniach sa v strede nachádzajú najväčší favoriti na víťazstvo.
Posledná zmena nastala vo výmene Angelicy a Jennifer - predpokladám, že chceli Angelicu, ako úradujúcu kráľovnú, porovnať s Elisou a Janet, teda aktuálne najlepšími pretekárkami v kategórii. Angelica podľa môjho názoru zaostávala za obidvomi. Na krajoch ostali stáť Jennifer Dorie a Ashley Kaltwasser, čo znamenalo, že sa tieto dve "pobijú" o poslednú priečku v TOP5. Moje predpoklady po prvom vyvolávaní boli nasledovné: 1. Elisa, 2. Janet, 3. Lauralie, 4. Angelica, 5. Jennifer.

Druhé vyvolávanie ... prinieslo do stredu pódia až 7 pretekárok Ktoré? Jennifer Ronzitti, Beatrice Biscaia, Maureen Blanquisco, Erika Santiago Santos, Marcia Goncalvez, Camile Periat a Priscilla Leimbacher vedeli, že bojujú o miesto v TOP10. Keďže prvé porovnávanie tvorilo 6 pretekárok, ostávali 4 voľné miesta.
Z tohto vyvolávania by som rada vyzdvihla dve pretekárky. Ako prvú Beatrice Biscaia - táto krásna bikinigirl má LEN 18 ROKOV! Je to historicky najmladšia pretekárka, aká sa kedy Olympie zúčastnila. Je to veľmi pekná žena, budila veľmi dobrý dojem. Oproti svojim súperkám svalovo zaostávala, niet sa však čomu čudovať. Nepostúpila síce do TOP10, no každému svojím vystúpením zanechala jasný odkaz – zaručene o nej budeme ešte veľmi veľa počuť.
Druhá, na ktorú chcem upriamiť pozornosť, je Švajčiarka Priscilla Leimbacher, ktorú som spomínala aj v preview. Vyzerala veľmi dobre, oproti súperkami jej však chýbala súťažná tvrdosť. Malou nevýhodou je v jej prípade výška – bola najvyššou pretekárkou na pódiu.
Moje favoritky na postup do finále? Etila Santiago Santos a Jennifer Ronzitti. Zvyšné dve miesta som odhadovala na stálicu Marciu Goncalvez a už spomínanú Beatrice.

Tretie vyvolávanie ... Monika Ellis, Criszobalino Pamatas, Jourdanne Lee, Mariella Pellegrino, Eli Fernandez, Breena Martinez. Game Over!

Štvrté – posledné vyvolávanie ... Kim Gutierez, Jessica Palmer, Alexandrie Ross, Karina Skowronska, Francesca Stoico, Jasmine Williams. Game Over!

Finále sa uskutočnilo niekoľko hodín neskôr. Za ten čas môžu súťažiace veľa zmeniť – plavky, napraviť chyby v pózovaní, aj vygradovať, či naopak pokaziť formu. Spravidla sa však vo finále poradie, predpokladané zo semifinálových porovnávaní, veľmi nezmení. Finále je už iba show. A do finále nastúpili súťažiace v tomto poradí:

 • Maureen Blanquisco (Nórsko) ... jediná Európanka v TOP10. Vyzerala dobre, myslím, že mnohých zaujala najmä exotickým vzhľadom.
 • Lauralie Chapados (Kanada) ... minulý rok získala druhé miesto. Jej najväčšou dominantou je zadná póza – je to bikina, ktorá vám síce dych nevyrazí, po zaujatí zadnej pózy si však kladiete otázku: "Koho je ten dokonalý zadok?" Veľmi sa mi páčil jej elegantný I –Walk.
 • Jennifer Dorie (Kanada) ... veľmi zaujímavá súťažiaca. Dlhý, úzky driek, pekný vzhľad, dobrá prezentácia. Myslím, že upútala pozornosť mnohých najmä vďaka svojim vlasom.
 • Marcia Goncalvez (Brazília) ... stálica Olympie. Najviac osvalená bikina v TOP10.
 • Ashley Kaltwasser (Kanada) ... stará dobrá Ashley. Nikdy som nebola stotožnená s jej prezentáciou, pretože nepôsobí tak, ako by mala – elegantne, zvodne. Ashley po pódiu doslova skacká (ani pri jednom kroku neprepla koleno) a rukami hádže okolo tela hlava/nehlava. V jednotlivých pózach však vyzerá výborne, nikto jej nemôže odoprieť vynikajúcu formu a to, že je na pódiu veľmi výrazná – prehliadnete kohokoľvek, ale ju zaručene nie.
 • Janet Layug (USA) ... jedna z najkrajších bikinifitness pretekárok na svete. Nehovorím o forme, ale o celkovom looku – je to jednoducho nádherná žena, pôsobí veľmi jemne, elegantne a nepoznám nikoho, komu by sa nepáčila. Jej forma aj stavba tela bola diskutovaná už mnohokrát – myslím, že ak by mala o niečo užšiu panvu, bolo by z jej nespočetných druhých a tretích miesto oveľa viac víťazstiev. Celkovo totiž vyzerá naozaj očarujúco. I-walk bol bezchybný.
 • Elisa Pecini (Brazília) ... pre mňa najväčšia favoritka na víťazstvo. Veľmi vynikala už minulý rok, kedy skončila 4. (vyzdvihla som ju v bikini Olympia preview, ak si spomínate). Od minulého roka zmenila farbu vlasov, plaviek a mnohonásobne zlepšila svoju formu a prezentáciu. Elisa vyzerala na pódiu ako bábika. Nie je jej čo vytknúť - dlhé nohy, plný zadok, nádherná symetria, uzučký pás, široké plecia a dokonalá separácia.
 • Jennifer Ronzitti (USA) ... Jennifer od semifinále zmenila plavky z modrofialových na bordové. Vyzerala štandardne dobre, ako sme u nej všetci zvyknutí. Mimochodom, vedeli ste, že má 37 rokov? Stále sa mi tomu nechce veriť.
 • Etila Santiago Santos (Brazília) ... veľmi zaujímavá pretekárka s podobným účesom ako Jennifer Dorie. Jej pódiová prezentácia sa mi páčila asi zo všetkých najviac (spolu s Elisinou). Pomalou, ladnou chôdzou strhla na seba pozornosť každého. Musí trošku popracovať na proporčnosti, verím však, že o nej budeme počuť aj budúci rok.
 • Angelica Teixeira (Brazília) ... víťazka posledných dvoch Olympií. Možno som len zaujatá, musím napriek tomu povedať, že ma neprekvapila ničím. Rovnaké plavky, účes aj vizáž. Forma sa mi zdala byť o niečo mäkšia. Prezentácia bola štandardne dobrá, viditeľne si ju užila, avšak s vedomím, že svoj titul určite neobháji.

Najprestížnejšia súťaž všetkých čias skončila nasledovne:

 • na 5. mieste skončila Jennifer Dorie. Myslím, že je to jasný odkaz pre Ashley - po minuloročnom 5. mieste ostala za bránami top 5 napriek prvému porovnávaniu, do ktorého bola vyvolaná. Znamená to len jedno – už pre rozhodcov nie je taká atraktívna a pomaly, ale isto, stráca na Olympii pozíciu top pretekárky.
 • na 4. mieste skončila Lauralie Chapados. Môj názor je taký, že ju o bronz pripravil len Angelicin minuloročný titul - myslím si, že nechceli "kráľovnú" zosadiť z trónu až pod hranicu TOP3
 • Angelica skončila na bronzovej pozícii
 • Kto sa stal 2019 Bikini Olympia Champion? Elisa či Janet? V ankete ste na túto otázku odpovedali veľmi tesne, no v prospech Elisy. A teda - predpoklady boli správne.

Novou kráľovnou NPC/IFBB PRO League sa stáva nádherná Brazílčanka Elisa Pecini, ktorá s titulom získava priamy postup na Olympia Show 2020. Dokáže opakovať históriu a obháji svoj titul? Úprimne, pevne verím, že áno!Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!