Bikini Weekly News: Angela Borges prepísala históriu, v Česku začala súťažná sezóna

Naše Bikini Weekly News sú tu po týždni opäť. Tentokrát nabité novinkami zo sveta IFBB aj NPC!

Uplynulý týždeň bol plný zaujímavých udalostí, ktoré by vašej pozornosti jednoznačne nemali uniknúť. Na programe bola súťaž Pittsburgh PRO, na ktorú sme sa špeciálne tešili hlavne kvôli PRO show v nominácii Wellness. Bolo jasné, že jedna z pretekárok prepíše históriu. Po nepriaznivom pandemickom roku sa pomaly rozbiehajú súťaže vo všetkých častiach sveta. Výnimkou nie je ani Česko, kde našli príležitosť na súťaženie v minulom roku aj mnohé Slovenky. Tento víkend sa tam konal Extrifit Pohár Českej republiky. Okrem toho poznáme verdikt v kauze Zolotaya a začínajú sa objavovať prvé mená bikinifitnessiek, ktoré nás budú reprezentovať na 2021 Majstrovstvách Európy v Santa Susanne.

Neuveriteľný úspech pre Angelu Borges

Angele Borges sa podarilo prepísať históriu. Počas víkendu sa uskutočnila súťaž IFBB Pittsburgh PRO, kde na pódium po prvýkrát v histórii nastúpili wellness fitnessky, ktorých cieľom bolo získať zlatú medailu a nominovať sa tak na prvú Wellness Olympiu, ktorá sa uskutoční v októbri v Orlande. Na pódium nastúpilo hneď niekoľko skvelých pretekárok, pričom pre mňa boli najväčšími adeptkami na víťazstvo Angela BORGESYarishna AYALA. Napokon zvíťazila Angela a stala sa oficiálne nominovanou pretekárkou. Aktuálne ju čaká príprava na Olympiu, kde od nej mnohí (vrátane nás) očakávajú dobrý výsledok.

Pripomeniem, že Borges má korene v IFBB Elite PRO a je dvojnásobnou majsterkou sveta Elite PRO v tejto nominácii. Jej umiestnenie je jednoznačne veľkým úspechom aj pre samotné Elite PRO (s našou federáciou sa rozišla pretekárka v dobrom a o jej odchode si môžete prečítať viac TU). Hoci niektorí hovoria, že Elite PRO je len divíziou pre lepších amatérov, je jasne vidieť, že profesionáli z Elite PRO sa dokážu uplatniť aj v inej federácii a sú to skutoční šampióni, ktorí môžu reálne dosahovať TOP výsledky. Angela Borges je toho príkladom.


TOP3 v kategórii Wellness na 2021 Pittsburgh PRO. Zdroj: npcnewsonline.com

Ashley Kaltwasser znova víťazne

Hoci si takmer všetku pozornosť ukradla nominácia wellness, na súťaži sa predviedli aj tie najlepšie bikini pretekárky, ktoré mali znova možnosť bojovať o miestenku na Olympiu. Na pódiu sme videli niekoľko tvárí známych aj z 2020 Bikini Olympie, no dalo sa predpokladať, že veľký boj zvedú hlavne dve už nominované pretekárky – Lauren DANNENMILLER a Ashley KALTWASSER. Ashley sa podarilo zvíťaziť, no karty jasne zamiešala Talianka Alessia FACCHIN, ktorá bola prekvapením súťaže. Hoci nie je zvykom, aby Európanky obsadzovali tie najvššie priečky, Facchin dokázala, že medzi profíčkami je už známou bikinifitnesskou. Na pódiu predviedla formu, ktorá očividne spĺňala kritériá rozhodcov a rozhodli sa ju uprednostniť dokonca aj pred Dannenmiller, ktorá skončila až tretia. Štvrtú priečku obsadila Gabrielle MESSIAS a piatu Jessica WILSON. Počas nasledujúceho víkendu sa konajú hneď dve IFBB PRO súťaže v bikini kategórii. Pôjde o 2021 IFBB Pro League JON LINDSAY'S NIGHT OF CHAMPIONS a tiež 2021 IFBB Pro League ST. LOUIS PRO. Ako na svojom instagrame oznámila Alessia Fachin, bojovať o víťazstvo bude aj počas nasledujúceho víkendu.


TOP3 v kategórii Bikini na 2021 Pittburgh PRO. Zdroj: npcnewsonline.com

Česi odštartovali súťažnú sezónu

Na Slovensku sa v roku 2021 neuskutočnila ani jedna fyzická súťaž, ktorá by bola príležitosťou pre pretekárov v kulturistike a fitness predviesť svoju prácu na nedostatkoch, keďže mnohí sa pripravovali aj napriek všetkým opatreniam. Navyše pár týždňov platil aj zákaz reprezentovať Slovensko na zahraničných súťažiach, čo zobralo mnohým súťažiacim chuť a v príprave nepokračovali. V Česku však bola situácia iná. Majstrovstvá Českej republiky sa uskutočnili ešte začiatkom septembra a za dodržiavania hygienických opatrení sa organizátorom podarilo nielen pripraviť skvelé medzinárodné súťaže Diamond Cup Prague a Fitness Mania Kladno, ale zasúťažili si aj ostatní, ktorí v príprave na pódium pokračovali.Podobný trend môžeme vidieť aj v tomto roku, keď sa Česi pustili do súťaženia za dodržania všetkých potrebných opatrení. Počas uplynulého víkendu sa konal Extrifit Pohár Českej republiky, kde síce nepricestovali stovky súťažiacich, no aj napriek tomu sme sledovali zaujímavé podujatie.

Už pred niekoľkými týždňami som upozornila na fakt, že v zahraničí často na domácich súťažiach odovzdávajú ceny tie najlepšie pretekárky z medzinárodnej scény či profesionálky. Som veľmi rada, že na Extrifit Pohári ceny odovzdávali profesionálky z Česka. Ide o motivačné gesto smerom k amatérskym pretekárom, ktoré dáva jednoznačne najavo, že ich cesta za najlepšími výsledkami môže začať aj zbieraním skúseností na podobných amatérskych súťažiach.

V kategórii junioriek do 164cm zvíťazila Klára MROWIECOVÁ, v kategórii nad 164cm zasa uspela Petra ZVONÍČKOVÁ. Prekvapením pre mňa bola víťazka ženského bikinifitness do 163cm, Tereza JIRKOVSKÁ, ktorá predviedla zmenený look a na pódiu bola neprehliadnuteľná. Veronika BEČVÁŘOVÁ si odniesla zlato z kategórie nad 168cm. Najviac pozornosti však jednoznačne pútala víťazka bikinifitness do 168cm a absolútna víťazka Natalie ZORNYKOVÁ, nový talent na českej scéne. Natalie predviedla dobrú formu a navyše na svojom instagrame informovala, že bola nominovaná na 2021 Majstrovstvá Európy v Santa Susanne.


Natalie ZORNYKOVÁ na súťaži 2021 Extrifit Pohár Česká republika. Zdroj: ronnie.cz

Kto bude v Santa Susanne reprezentovať Slovensko?

Hoci v čase písania tohto článku nie je na webovom portáli ani na sociálnych sieťach zverejnený oficiálny zoznam súťažiacich zo Slovenska, ktorí vycestujú do Santa Susanny na Majstrovstvá Európy 2021, podarilo sa nám zistiť mená niekoľkých reprezentantiek v nominácii bikini. V prípade Barbory VOSÁTKOVEJ pôjde o prvý štart po vyše roku. V júni 2020 absolvovala navyše augmentáciu pŕs a odsatie tuku z líc a brady, preto je veľmi pravdepodobné, že na pódiu v Španielsku uvidíme novú (a my veríme, že o level lepšiu) Vosátkovú. Z tímu, ktorého koučkou je Juliána ZAUKOLEC, sa podarilo nominovať aj Dominike SLUŠNEJNatalii LUKAČKE. Práve Natalia absolvovala v jeseni 2020 niekoľko súťaží a vďaka absolútnemu víťazstvu na Grand Prix Pepa získala možnosť požiadať o Elite PRO kartu. Napriek tomu sa zdá, že Natalia ostáva medzi amatérskymi bikinifitnesskami a podobne ako na Arnold Classic Europe 2020 a Majstrovstvách sveta 2020 sa pokúsi prebojovať do TOP6.

Ďalšou nominovanou je Viktória GÉMEŠIOVÁ, súťažiaca v mažoretkovom športe, ktorú sme doposiať v bikini kategórii súťažiť nevideli. Ako sa popasuje s novou výzvou? Premiéru by si mala na ME v Španielsku užiť aj Natalia KORNUTOVÁ, ktorá spolupracuje s Katarínou KLIMASOVOU. Natália RYBOVIČOVÁ už v roku 2019 súťažila. Aj ona by sa mala v Santa Susanne podľa našich informácií postaviť na pódium a jednoznačne chce predviesť progress, ktorý počas vyše ročnej pauzy dosiahla.

A náš tip? V skvelej forme je aktuálne aj Janka STACHOVÁ a nominácia na Majstrovstvá Európy by nepotešila len ju, ale aj nás v redakcii. Zatiaľ však podobnú informáciu o plánovanom štarte na svojej sociálnej sieti nezverejnila. Išlo by o prvý štart Stachovej od striebornej medaily, ktorú získala na 2019 Majstrovstvách sveta v Bratislave. Janka odvtedy dosiahla skvelý progres a vieme, že plánovala štartovať na jesenných súťažiach v roku 2020. Veríme, že ak by sa postavila na súťažné pódium, dokázala by bojovať o tie najvyššie umiestnenia.


Slovenky, ktoré nás budú reprezentovať na ME 2021. Zdroj: instagram/Barbora Vosátková, instagram/Juliána Zaukolec, instagram/Viktória Gémešiová, instagram/ Natália Rybovičová, instagram/ Katarína Klimasová

Ako dopadla „kauza Zolotaya“?

Určite si spomínate na Bikini Weekly News z minulého týždňa, kde sme vás informovali o nešportovom správaní zo strany bikinifitnessky Anastasie ZOLOTAYI na 2021 Ruskom Pohári. Nešlo však o kauzu, ktorá by bez vysvetlenia a následkov prehrmela. Ruská pretekárka opustila pódium počas vyhlasovania výsledkov po zisku druhého miesta za Irinou PIMENOVOU, pričom išlo o rozdiel jediného bodu. Zdá sa, že príbeh o tom, že jej prišlo pri vyhlasovaní výsledkov zle, je už minulosťou.

V oficiálnom liste, ktorý športovkyňa odoslala Federácii kulturistiky Ruska sa píše, že ju veľmi mrzí, že sa nedokázala vysporiadať so svojimi emóciami na pódiu. Na sociálnej sieti VKonktakte ruská federácia zverejnila list a pridala svoje rozhodnutie: „Prezídium FBBR sa rozhodlo odobrať atlétke medailu z týchto pretekov a pripustiť ju k účasti na Európskom šampionáte. Ak k takémuto nešportovému správaniu dôjde znova, bude športovkyňa diskvalifikovaná na dobu, ktorá bude stanovená rozhodnutím Prezídia FBBR.“ Príprava pre Zolotayu tak aj napriek nešportovému správaniu pokračuje a mnohí priaznivci tohto športu sú jednoznačne zvedaví, aké umiestnenie prinesie zo Santa Susanny.

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!