Bikini Weekly News: Wiktoria Nnaka overall víťazkou v Poľsku, tri skvelé súťaže v USA

Máme za sebou týždeň plný noviniek zo sveta bikinifitness, o ktorých by ste mali vedieť. Kto sa nominoval na Olympiu a na akej súťaži uspela Wiktoria Nnaka?

V priebehu uplynulého týždňa sme vás informovali o nominovaných Slovenkách, ktoré s najvyššou pravdepodobnosťou pocestujú do španielskej Santa Susanny, kde sa zúčastnia Majstrovstiev Európy 2021. Takmer všetky krajiny sa snažia usporiadať aspoň nejakú súťaž, na ktorej by bolo možné overiť si, v akej forme sú súťažiaci. Na Slovensku sú prvé súťaže naplánované až o takmer mesiac, jediným ukazovateľom môže byť e-súťaž, o ktorej si môžete prečítať TU, v článku od Igora Kopčeka na webe eastlabs.sk. V Poľsku sa však majstrovstvá konali a preto sa v článku venovanému poslednému týždňu venujeme aj tejto téme. Okrem toho sme pozorne sledovali aj všetky tri IFBB PRO súťaže v USA, kde sme mohli vidieť bikinifitnessky, ktoré bojovali o nomináciu na Bikini Olympiu. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo priniesol uplynulý týždeň.

Wiktoria NNAKA absolútnou majsterkou Poľska

Už pri pohľade do predbežných štartových listín jasne pútalo pozornosť meno Wiktoria NNAKA. Nielen preto, že je aktuálnou absolútnou majsterkou sveta, Európy aj Arnold Classic Europe. Devätnásťročná Wiktoria súťaží po novom pod vlajkou IFBB – kvôli udalostiam posledných mesiacov pri jej štátnej či klubovej príslušnosti nájdete označenie IFBB Flag. Po úspechu na 2021 Majstrovstvách Litvy dokázala mladá bikinifitnesska dominovať aj na domácom šampionáte, keď zvíťazila v kategórii bikini nad 169cm a získala aj OVERALL víťazstvo. V redakcii sa zhodujeme, že Wiki ze opäť veľkou adeptkou na víťazstvo na Európskom šampionáte. Jej fotografie naznačujú progress a väčšiu tvrdosť svalstva, uvidíme, ako tieto pokroky zhodnotia medzinárodní rozhodcovia.

V kategórii do 162cm zvíťazila Anna Operchał. Porazila pritom aj bikinifitnessky, ktoré boli v minulom roku výraznými postavami na medzinárodnej scéne - Patrycja Kaźmierczak skončila až štvrtá, Ewa Menzel ôsma. Naše zraky sa upierali aj na Joannu Tańsku, ktorá sa v minulom roku stala majsterkou sveta. Joanna predviedla zmenený look, čierne plavky a skvelú formu, vďaka čomu vyhrala v kategórii bikini do 166cm. Verím, že na Majstrovstvách Európy dokáže bodovať a získa cenný kov. Justyna Jasko zvíťazila v kategórii do 169cm a tiež ju budeme pozorne sledovať na medzinárodnom pódiu už tento týždeň.

Zdroj: instagram/wikinnaka, instagram/ania_operchal.fit, instagram/tanskaa, instagram/justyna_dzasta_

V Rumunsku rozdali ďalšie PRO karty

Poslednou súťažou pred 2021 Majstrovstvami Európy bol Tiger Classic v Rumunsku, kde sa predstavili bikinifitnessky v troch kategóriách. Rozdávali sa aj PRO karty, pričom jasne najväčšou adeptkou na zisk absolútneho víťazstva bola určite Agne KIVISELG. Agne napokon naplnila naše očakávania a dominovala v kategórii do 169cm aj v OVERALL súťaži. Tam sa stretla s Flaviou FURDUI, domácou pretekárkou, ktorá dominovala v najnižšej kategórii do 162cm. Súťaže sa zúčastnila aj Jana JEŘÁBKOVÁ z Česka, ktorá však skončila v najvyššej kategórii nad 169cm na druhom mieste, zlato domov brala Estónka Kaisa ABNER. Teší nás aj to, že svoje miesto si našla vo svete IFBB aj nominácia Fit Pairs. V Rumunsku sa víťazmi v tejto kategórii stali Alexander RONCHETTI a Annika DONNER.

Zdroj: Facebook/IFBB

Ashley KALTWASSER pokračuje v sérii víťazstiev

Počas víkendu sa konali až tri súťaže, na ktorých sme mohli sledovať tie najlepšie bikini pretekárky z IFBB PRO. Na 2021 IFBB California Night of Champions súťažila aj jedna z TOP pretekárok, ktorá je motiváciou pre množstvo začínajúcich dievčat. Ashley KALTWASSER na tejto súťaži podtvrdila pozíciu veľkej súperky a favoritky, pretože sa jej podarilo znova zvíťaziť a pokiaľ sa nič neskomplikuje, trojnásobná šampiónka znovu zabojuje o titul víťazky Bikini Olympie. Na druhom mieste skončila Jessica WILSON, ktorú koučuje tréner šampióniek Kim Oddo. Bronz brala domov Alyssa BLESSING, štvrtá sa umiestnila Rudie GUERRERO. Hope HARPER sa umiestnila na piatom mieste.

Zdroj: instagram/musclecontest

Talianka Alessia FACCHIN znovu získala druhé miesto

Ďalšou súťažou, na ktorej mali profesionálne bikinifitnessky šancu sa predviesť, bolo 2021 St. Louis PRO Bikini. Zaujímavú súťaž pri počas tohto víkendu vybrali aj viaceré zahraničné pretekárky. Hoci dokopy sme na pódiu mohli vidieť „len“ 10 bikinifitnessiek, súťaž bola poriadne napínavá. Ten najväčší súboj sa odohral medzi Alessiou FACCHIN z Talianska a Gabrielle MESSIAS. Gabrielle napokon zvíťazila o jeden jediný bod a predstaví sa na 2021 Bikini Olympii. Alessii zlato znova ušlo len o kúsok. Druhých miest má Talianka na konte niekoľko a je jasné, že jej hlavným cieľom je nominovať sa na tohtoročnú Olympiu. Eli FERNANDEZ, účastníčke 2020 Olympie, napokon patrilo tretie miesto. Na štvrtom mieste skončila Číňanka Chenqi LIU a piate miesto si domov odniesla Sierra SWANN. Zaujímavé je, že všetky cudzinky sa umiestnili v TOP5, čo je dobrým znamením aj pre Európanky.

Zdroj: npcnewsonline.com

Ashlyn LITTLE sa predstaví na 2021 Bikini Olympii!

Najviac pretekárok v IFBB PRO Bikini si vybralo súťaž 2021 GRL PWR PRO. Predpokladám, že množstvo bikinifitnessiek sa tak rozhodlo aj vďaka možnosti získať feedback od rozhodkyne Sandy Williamson, ktorú nájdeme aj podpísanú na výsledkových listinách. Na tejto súťaži patrila medzi veľké favoritky Ashlyn LITTLE, ktorá počas minulého roka ukázala obrovský potenciál a predstavila sa aj na Olympii. Napokon sa jej vďaka zlepšeným nedostatkom a neprehliadnuteľnému looku podarilo umiestniť sa na prvom mieste a získala kvalifkáciu na Bikini Olympiu 2021.

Na druhom mieste skončila Romina BASUALDO. Bronz získala Carolina COLLAZOS, ktorá v poste na sociálnej sieti vyzdvihla najmä možnosť súťažiť s viacerými účastníčkami Olympie. Jej umiestnenie naznačuje, že je tiež veľmi perspektívnou pretekárkou. Jedinečná Shelby PIERCE získala štvrté miesto, Jessica DOLIAS skončila piata. Keďže na tejto súťaži bola dekorovaná TOP6, medailu za šieste miesto získala Hannah RANFRANZ, ďalšia účastníčka Bikini Olympie.

Zdroj: instagram/bikinipronews

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!