Bikini Weekly News: Majstrovstvá Európy a NY PRO plné prekvapení

Svet bikinifitness sa počas posledného týždňa zameriaval najmä na víkendové Majstrovstvá Európy vo fitness a na súťaž NY PRO.

Počas posledného týždňa sme pozorne sledovali najmä profesionálnu súťaž v IFBB PRO – na súťaži New York PRO súťažili okrem bikinifitnessiek aj wellness fitnessky, ktoré sa v tomto roku po prvýkrát predstavia aj na Olympii. Rozhodne najväčšou udalosťou však počas posledných siedmich dní boli Majstrovstvá Európy 2021, kde sme videli množstvo skvelých pretekárok. Bikinifitnessky sa na pódium dostali až po polnoci v noci z nedele na pondelok. Aké výsledky dosiahli Slovenky? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Krásna, no náročná súťaž

Majstrovstvá Európy začali pre ženy v piatok, keď sa na pódium postavili wellness fitnessky v štyroch kategóriách. Absolútne víťazstvo si domov odniesla Ruska Nadezhda KASHIRINA, ktorej forma bola jednoducho neprehliadnuteľná. Nadezhdine víťazstvo vyslalo jasný signál do sveta wellnessiek – úspešné nemusia byť len dievčatá z Brazílie či Španielska.
Počas druhého dňa dostali priestor bodyfitnessky a women’s physique pretekárky. Mimoriadne nás zaujala najmä Tatiana MANDOLINA, ktorá sa stala OVERALL víťazkou v bodyfitness masters, no jej forma bola jednoducho neprehliadnuteľná. Svoju kategóriu vyhrala taktiež medzi ženami. Skvelé výsledky dosiahli aj Slovenky vo fitness kategóriách a teší nás, že obľube sa teší aj nová kategória Artistic Fitness. Súťaž však bola mimoriadne náročná.
Najviac pretekárok sa postavilo na stage v bikini kategóriách a keďže počas nedele pretekali aj muži v klasickej kulturistike a kulturistike, očakávali sme, že sa súťaž predĺži. Nikto však určite neočakával, že najvyššie kategórie bikinifitnessiek sa dostanú na stage až okolo polnoci. Súťaž tak trvala takmer do druhej hodiny v noci a všetky súťažiace museli bojovať okrem vrcholu diéty aj s extrémnou únavou. Majstrovstvá bolo možné sledovať prostredníctvom livestreamu, ktorý si zakúpili stovky ľudí.
Vynorilo sa však hneď niekoľko problémov, s ktorými bude musieť IFBB v budúcnosti počítať. Kvôli extrémne dlhej súťaži sa livestream vypínal po dvanástich hodinách. V sobotu tak prišli predplatitelia o súťaž ťažších kategórií kulturistov, v nedeľu sa livestream skončil pred nástupom bikinifitness žien na pódium. Hoci počas nedele bol prenos obnovený na inej platforme, hnev ľudí bol opodstatnený.
Ďalším problémom, na ktorý mnohí upozorňovali bolo komentovanie. Komentátori by mali rešpektovať vyhlasovanie výsledkov a nerozprávať sa vtedy o iných témach. Skvelým nápadom je pozývať si hostí, ideálne takých, ktorých angličtina je na dobrej úrovni – počas vysielania sme na krátku chvíľu mohli počuť aj Dr. Rafaela Santonju, Pawela Filleborna či José Maríu Garcíu a Kristinu Narbutaityté. Títo odborníci prinášali zaujímavé postrehy a ich komentár bol obohacujúci. V budúcnosti si vieme predstaviť aj to, že by sa ako hosť pri komentovaní jednotlivých kategórií objavil bývalý pretekár, ktorý v nej súťažil alebo rozhodca, ktorý o danej nominácii vie všetko. Priniesť ľuďom sledovanie prostredníctvom online prenosu je však vynikajúci nápad, ktorý by mal byť realizovaný aj naďalej.


Nadezhda Kashirina objektívom Igora KOPČEKA. Zdroj: eastlabsphoto.com

Aké umiestnenia si odnášajú Slovenky?

Počas dlhého víkendu sa na pódiu predstavilo niekoľko Sloveniek, ktoré dosiahli v bikini kategóriách tieto umiestnenia:

Natália KORNUTOVÁ – 6. miesto bikinifitness juniorky 16-20 rokov do 166cm, nepostúpila z eliminácie v kategórii bikinifitness ženy do 158cm
Aneta TICHÁ – 2. miesto bikinifitness juniorky 16-20 rokov nad 166cm, 3. miesto bikinifitness žien do 172cm
Natália KAPUSTOVÁ – 3. miesto bikinifitness juniorky 16-20 rokov nad 166cm, 5. miesto bikinifitness ženy do 169cm
Barbora VOSÁTKOVÁ – 4. miesto bikinifitness juniorky 21-23 rokov do 160cm, 6. miesto bikinifitness ženy do 160cm
Natália RYBOVIČOVÁ – 5. miesto bikinfiitness juniorky 21-23 rokov do 166cm, nepostúpila z eliminácie v kategórii žien do 164cm
Dominika SČASNÍKOVÁ – nepostúpila z eliminácie v kategórii juniorky 21-23 rokov nad 166cm, nepostúúpila z eliminácie v kategórii žien do 172cm
Viktória GEMEŠIOVÁ - nepostúpila z eliminácie v kategórii juniorky 21-23 rokov nad 166cm, 11. miesto v kategórii žien do 172cm
Renata PSARRIS – 3. miesto bikinifitness masters 45 rokov +
Silvia BOSNOVIČOVÁ – 4. miesto bikinifitness masters 45 rokov +
Dominika SLUŠNÁ – nepostúpila z eliminácie v kategórii bikinifitness ženy do 162cm
Simona HOSTAČNÁ – 9. miesto bikinifitness ženy do 164cm
Alexandra SUBOTIĆ – 11. miesto bikinifitness ženy do 166cm
Natália LUKAČKA – 12. miesto bikinifitness ženy nad 172cm
Michaela PANČUŠKOVÁ – 10. miesto bikinifitness ženy nad 172cm
Lucia MAJEROVÁ – 15. miesto bikinifitness začiatočnícky OPEN


Zľava: Natália Kapustová, Aneta Tichá a Barbora Vosátková, zdroj: eastlabsphoto.com

NY PRO s prekvapením v kategórii Bikini

Súťaž New York PRO je každoročne udalosťou, na ktorú prichádzajú najlepší profesionálni atléti z IFBB PRO, ktorí majú jasnú prioritu – chcú sa nominovať na prestížnu Olympiu. V tomto roku sa event konal v Tampe na Floride. Nominácia bikinifitness priniesla príjemné prekvapenie pre Rominu BASUALDO. Súťažiaca, ktorá na tomto podujatí vyhrala už v roku 2018 si krásny pocit zopakovala, keď s ideálnym skóre 3 vyhrala nad skúsenou pretekárkou a veľkou favoritkou Ashley KALTWASSER. Napriek viacerým víťazstvám si Ashley odnáša v tomto roku z podujatí aj druhé miesta a sledovať ju na Bikini Olympii bude zaujímavé, pretože sa určite bude snažiť získať ešte jeden titul šampiónky. Na treťom mieste skončila Gabrielle MESSIAS, ktorá si už svoju miestenku na Olympiu tiež vybojovala. Vysoké umiestnenie však naznačuje, že na Bikini Olympii bude silnou súperkou. Štvrté miesto si odniesla Jessica WILSON, piata skončila Emily PLAJER.


Zdroj: npcnewsonline.com

Ďalšia wellness fitnesska mieri na Olympiu!

Yarishna AYALA je jednoznačne najväčšou súperkou bývalej hviezdy IFBB Elite PRO Angely BORGES. Angela zvíťazila vo wellness na prvom podujatí v IFBB PRO kalendári, vďaka čomu sa nominovala na 2021 Wellness Olympiu. Na New York PRO však dostali wellnessky znova príležitosť a tentokrát si trofej za prvé miesto si tentokrát odniesla práve Yarishna. Tretie miesto získala Devoné MARTIN. Renee HARSHEY skončila štvrá, cena za piate miesto putovala do rúk Sunny ANDREWS. Rada by som spomenula aj Raniu POLITIS, taktiež bývalú pretekárku v IFBB Elite PRO. V konkurencii šestnástich wellnessiek obsadila 12. miesto. Rania má o čosi masívnejší trup, než zvyšok pretekárok, no jej cestu v profesionálnej divízii budeme aj naďalej sledovať.


Zdroj: npcnewsonline.com

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!