Bikini Weekly News: Oksana Brygidyr a India Paulino opäť na pódiu

Súťažná sezóna je v plnom prúde a uplynulý víkend si pre nás pripravil niekoľko prekvapení v podobe známych tvarí, ktoré sa rozhodli opäť súťažiť.

Napriek tomu, že hlavnou témou posledných dní bola Veľká noc, vo svete sa aj naďalej súťaží. Poďme sa spoločne pozrieť na tie najzaujímavejšie momenty, ktorých svedkami sme boli.

Herkules Grand Prix: Fantastická súťaž aj s prezidentom Severného Macedónska!

Prezident severomacedónskej federácie bodybuildingu a fitness Boban GJOROSKI (s ktorým sme pred časom pripravili aj rozhovor) si dáva mimoriadne záležať na organizácii každej súťaže, ktorá sa v jeho krajine koná. V jeseni dokázala Meri AKIEVSKA zo Severného Macedónska získať na Majstrovstvách sveta v Santa Susanne absolútne víťazstvo vo wellness v ženskej aj juniorskej kategórii, čo v krajine zvýšilo popularitu tohto športu a federácia tak získala pozornosť širokej verejnosti. Už vtedy bolo jasné, že na jar sa bude konať IFBB Herkules Grand Prix práve v Skopje, pričom hlavným ťahákom súťaže bol Michal KRIŽÁNEK, po vzore ktorého boli vyrobené aj unikátne sošky pre víťazov. Krížo prišiel dokonca aj oceňovať tých najlepších. Na súťaž sa prišiel pozrieť aj sám prezident Severného Macedónska.

Najviac spomedzi pretekárok zaujala druhá v OVERALL poradí Hande AKOSMAN z Turecka, ktorej cieľom je aktuálne pravdepodobne ukázať sa na čo najväčšom počte súťaží. Predviedla formu, ktorej chýbalo k dokonalosti len málo, keďže má krásne proporcie a ideálny X-shape. V súboji o titul absolútnej víťazky ju porazila Elizaveta MALAKOVA, ktorá mala presne to, čo AKOSMAN chýbalo – patričnú tvrdosť svalov. Spomenúť musíme jednoznačne aj skúsenú českú pretekárku Petru ZVONIČKOVÚ, ktorá Herkules Grand Prix uprednostnila pred domácimi šampionátmi. Aj Petra však pravdepodobne chce súťažiť dlhšie a ráta s tým, že dosiahne väčšiu tvrdosť svalov, pretože sama určite po súťaži vedela zhodnotiť, že bola príliš mäkká. Najväčšou hviezdou nominácie wellness bola domáca šampiónka Meri AKIEVSKA.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Oksana BRYGIDYR opäť na pódiu

Ukrajinku Oksanu BRYGIDYR si fanúšikovia nominácie bikini pravdepodobne pamätajú ako víťazku Elite PRO World Championships v roku 2020. Oksana predviedla famóznu formu, pri ktorej nebolo pochýb, že si ide pre zlatú medailu. Po fantastickom úspechu sa však už na pódiá nevrátila. Teda až doteraz. Počas víkendu prekvapila sériou fotografií na Instagrame, z ktorých bolo zrejmé, že sa znova odhodlala nastúpiť na súťažné pódium. Zmenila však federáciu a súťažila na Los Angeles Grand Prix. Išlo o prvú súťaž Brygidyr v USA a zároveň si na nej dokázala vybojovať svoj prvý OVERALL titul v tejto federácii. Všetci aktuálne tušia, že pred Oksanou sa črtá jasný cieľ – vyhrať PRO súťaž a nominovať sa na Bikini Olympiu. O tom, či sa jej to podarí ešte v tomto roku, vás budeme informovať.


Zdroj: Instagram.com/brygadyrsha_pro_kosmos

India PAULINO prekvapila

Skutoční fanúšikovia si veľmi dobre spomínajú na meno India PAULINO. Jedna z ikon tejto nominácie predviedla svoju najlepšiu formu v rozmedzí rokov 2013 až 2015, zvíťazila napríklad na Arnold Classic Ohio alebo na Prague PRO či Pittsburgh PRO. Mnohí vtedy očakávali každý jej štart na Olympii s vedomím, že India je veľkou favoritkou na vysoké umiestnenie. Od roku 2018 (v tomto roku bola jej poslednou súťažou práve Bikini Olympia, odkiaľ si odniesla dvanáste miesto) však na súťažnom pódiu nestála. Ako však dala najavo počas uplynulého víkendu, do súťažného dôchodku sa ešte nechystá. Druhé miesto získala na súťaži Wasatch Warrior PRO, kde ju zdolala len Ashley KALTWASSER, ktorá si na konto pripisuje ďalšie víťazstvá v IFBB PRO a navyšuje ich rekordné množstvo.


Zdroj: npcnewsonline.com

Máme novú českú hviezdu – jej meno je Karolína JUDASOVÁ!

Majstrovstvá Moravy a Slezska a Majstrovstvá Čiech sa uskutočnili práve počas veľkonočného víkendu. Počas soboty sa konali Majstrovstvá Moravy a Slezska, ktoré boli síce o čosi chudobnejšie na počet pretekárov, no objavilo sa niekoľko kvalitných bikín, ktoré budeme určite sledovať aj na Majstrovstvách Českej republiky, ktoré sú naplánované na rovnaký termín, ako aj Majstrovstvá Slovenska. Najvýraznejšou postavou bola Natalia Díaz GONZALEZ, ktorá zvíťazila aj v súboji o absolútne víťazstvo. Sledovali sme však aj Janu PAVLOVIČOVÚ, ktorá už má na konte dobré umiestnenie z medzinárodnej súťaže v Rakúsku alebo mladú Veroniku JANČÁLKOVÚ, ktorá bola na pódiu krásna najmä v bočných postojoch a má jednoznačne veľký potenciál.

Účasťou početnejšie však boli Majstrovstvá Čiech, na ktorých súťažilo aj množstvo známych tvárí, vrátane štandardne dobre pripravenej Terezy JIRKOVSKEJ, ktorá dokázala vyhrať vo svojej kategórii a v OVERALL získala druhé miesto. Terezu JAKUBIČKOVÚ si tiež určite všimli mnohí a sme zvedaví, či sa dokáže ešte zlepšiť a uspieť aj na Majstrovstvách Českej republiky. Jednoznačne najväčšou hviezdou však bola Karolína JUDASOVÁ, ktorá získala titul absolútnej víťazky a očividne si poctivo „odmakala“ každý aspekt prípravy. Bola dostatočne tvrdá, no svaly ostali plné, nezaostávala ani vizáž a pózing, v ktorom by sme našli drobné chyby, no išlo o Karolíninu úplnú premiéru na súťažnom pódiu. Sme veľmi zvedaví, v akej forme ju uvidíme nabudúce a či jej kroky povedú aj na Majstrovstvá Európy.


Zdroj: ronnie.cz

 Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!