Bikini Weekly News: Pimenova končí so súťažením, Talianka Facchin mieri na Olympiu

Svet bikinifitness bol aj tento týždeň plný zaujímavých noviniek. Prečo končí Irina PIMENOVA so súťažením a ako vyzerala súťaž Optimum Classic PRO? 

Počas uplynulého týždňa sme mohli vidieť množstvo reakcií na Majstrovstvá Európy 2021, ktoré boli krásnou, no mimoriadne náročnou súťažou. Jednou z káuz, ktoré vo svete bikinifitness rezonujú, je zrazenie najväčšej favoritky Iriny Pimenovej vo výsledkovej listine, čím prišla o možnosť predstaviť sa vo finále súťaže. Okrem toho sme si pozorne všímali aj IFBB PRO súťaž Optimum Classic, kde si víťazstvo vybojovala Talianka Alessia Facchin. Konali sa však aj dve NPC súťaže v Poľsku a Oksana Grishina Classic v Rusku, kde sme spoznali nových IFBB PRO pretekárov. Poďme sa spolu pozrieť na všetko, čím svet bikinifitness žije.

Končí Irina PIMENOVA s bikinifitness?

Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Aj tieto slová zvolila v príspevku bezprostredne po Majstrovstvách Európy 2021 Irina PIMENOVA. Ruská bikini superstar, ktorá má na konte tituly majsterky Európy aj sveta, si bola takmer istá (rovnako ako naša redakcia), že do Santa Susanny cestuje v tomto roku po ďalší cenný kov. Po incidente na 2021 Ruskom pohári, kde nespokojná Anastasiia ZOLOTAYA odišla z oceňovania a bola diskvalifikovaná, bola Irina Pimenova vo výhodnej pozícii. Ako férová športovkyňa sa k incidentu nevyjadrovala, svedomito pracovala na svojej forme a sebavedomie jej mohol zdvihnúť aj výsledok zo Siberian Power Show, kde pôsobil napríklad aj hlavný rozhodca José María García.

Pimenova však na Európskom šampionáte nenaplnila svoje očakávania. Vo výsledkových listinách figuruje až na siedmom mieste, pričom problémom bol pózing. Hneď po tom, ako sa pretekárka dozvedela o svojom nepostúpení medzi TOP6 zverejnila svojom instagrame informáciu o tom, že uvažuje o ukončení svojej súťažnej kariéry. „Som si absolútne istá svojím dôstojným výkonom a viem, že som pracovala na maximum,“ napísala na sociálnej sieti Irina. Na rečnícku otázku toho, či je tento výsledok spravodlivý, si odpovedala sama. „Myslím si, že včera to bola úplná absurdita, nemôžem to inak pomenovať a nechcem mlčať,“ dodala.

V ďalšom príspevku boli vyjadrenia omnoho jasnejšie a kritickejšie voči novým pravidlám. Podľa vlastných slov Irina už všetkým všetko dokázala a svoje tituly dosiahla s rovnakým pózovaním, formou aj rozhodcovským panelom. Pimenova v príspevku upozornila tiež na to, že ak by rovnako prísne rozhodcovia posudzovali pózing aj naďalej, „potrestať“ by museli 90% kategórií. „Ísť opäť súťažiť? Nie. Nebudem to robiť, hoci tento šport milujem! Ale túžba vyjsť na stage bola vo mne zabitá,“ napísala Pimenova. Myslí si, že situácia je nerešpektovaním jej samej ako športovkyne a svoje chyby Ruska pozná. „Nie som dokonalá v pózovaní, rovnako ako 90% dievčat, ktoré stáli na rovnakom pódiu, nie je ideálnych,“ dodala v príspevku. Toto riešenie je podľa nej veľmi jasné. Či Irinu Pimenovu teda ešte niekedy uvidíme na súťažnom pódiu je aktuálne veľmi nepravdepodobné. Je však potrebné poznamenať, že Irinu na pózing upozorňovali už na súťaži Siberian Power Show. Zvíťaziť sa jej vtedy však podarilo aj napriek napomenutiu.


Irina Pimenova na 2021 Majstrovstvách Európy. Zdroj: eastlabsphoto.com

Facchin mieri na Bikini Olympiu

Už niekoľkokrát sme počas uplynulého obdobia informovali o výsledkoch Alessie FACCHIN, ktorá sa snažila o nomináciu na 2021 Bikini Olympiu. Alessia absolvovala niekoľko súťaží v krátkom čase a svoju formu neustále zlepšovala. Fantastické víťazstvo prišlo na súťaži 2021 IFBB Optimum Classic PRO. Už pri pohľade do štartových listín bola na základe doterajších výsledkov Alessia veľkou favoritkou. Vďaka víťazstvu sa teraz môže zverenkyňa Jamesa Ayotte plne koncentrovať na prípravu na vrcholné podujatie. Na druhom  mieste skončila Sierra SWANN. Bronzovú medailu získala typovo úplne odlišná Christina HEATH, ktorá však zaujala mimoriadne dlhými nohami. Štvrté miesto získala Sonia LEWIS a piate Chenqui LIU, ktorú som videla v mojom osobnom rebríčku o priečku vyššie.


TOP5 na súťaži 2021 Optimum Classic PRO v kategórii bikini. Zdroj: npcnewsonline.com

V Poľsku majú novú bikini hviezdu

V Poľsku sa konali hneď dve NPC súťaže. Obe však mali rovnakú OVERALL víťazku, ktorá je aktuálne najväčšou bikini hviezdou v poľskej NPC federácii. Prvou súťažou, ktorá sa konala 15. mája bol International Cup of Poland, Regional Qualifier. Najvýraznejšími postavami súťaže medzi bikinifitnesskami boli Marta Banasiak (víťazka bikini class A), Klaudia Ignasiak (víťazka bikini class B) a Martyna Bruch (class C). S ideálnym skóre 3 zvíťazila Klaudia v OVERALL súboji a do boja o medaily nastúpila aj 16. mája na NPC Champions Cup PRO Qualifier. Bikinifitnessky sa počas tejto súťaže predstavili už v štyroch kategóriách, pričom zrak mnohých sa upieral najmä na Klaudiu IGNASIAK, ktorej mimoriadne štíhly pás jej priniesol aj absolútne víťazstvo na tejto súťaži a získala IFBB PRO kartu. Ignasiak tak môže byť po Adrianne KACZMAREK ďalšou úspešnou profesionálnou pretekárkou.


Klaudia Ignasiak. Zdroj: yakamoz.vision.com

Na súťaži Oksana Grishina Classic rozdali PRO karty

Oksana Grishina je jednoducho ikonou. Na konte má štyri tituly z Olympie a svojho času bola inšpiráciou aj pre slovenskú hviezdu Tatianu KOŽUCHOVÚ. Pozorne sme ju sledovali pri návrate na Olympiu a z jej striebornej priečky sme mali radosť. Oksana na sebe neustále pracuje a poctou voči športovkyni je aj vlastná súťaž. V Rusku sa vo federácii NPC konal event Oksana Grishina Classic, vďaka ktorému sme spoznali nových držiteľov IFBB PRO kárt.

V tejto súvislosti by sme vašu pozornosť rady upriamili na OVERALL víťazky v kategóriách Bikini a Wellness. V kategórii wellness sa novou IFBB PRO pretekárkou stala Julia MAZINA. Julia bola neprehliadnuteľná najmä vďaka väčšiemu svalovému objemu. Išlo však nielen o objem nôh, ktorý je charakteristický pre túto kategóriu, ale aj o objem vrchu tela. Mazina sa jednoznačne medzi profesionálkami nestratí. V kategórii bikini sa stala absolútnou víťazkou Kristina IVANOVA, ktorá ešte v roku 2020 súťažila v IFBB International. Mimoriadne útly pás zabodoval u rozhodcov a Kristina sa môže stať po Svetlane ELINE ďalšou úspešou IFBB PRO pretekárkou.


Zdroj: instagram.com/julia_mazina_ifbbpro

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!