Bikini Weekly News: Vosátkovej úspešný víkend, Zolotayin nový štart medzi profíkmi

Prečítajte si novinky zo sveta bikinifitness v nových Bikini Weekly News. Kto uspel na Elite PRO France a ako sa darilo profíčkam v USA? 

Uplynulý víkend sa uskutočnilo niekoľko súťaží. Ako vždy sme upriamili pozornosť na súťaže pod hlavičkou IFBB a Elite PRO, ale tiež na tie pod taktovkou IFBB PRO. Slovenská bikinifitnesska, zverenkyňa Juliány Melišovej Barbora Vosátková sa po úspešnom víkende v Santa Susane rozhodla súťažiť vo Francúzsku. Aký výsledok získala a ako vyzerala súťaž Elite PRO na tejto súťaži? O tom, ale aj o poslednej IFBB PRO súťaži sa dozviete v dnešnom Weekly News.

Prestúpi Vosátková do Elite PRO?

Barbora Vosátková po získaní štvrtého a šiesteho miesta na Európskom šampionáte prehlásila, že od seba očakávala lepšie výsledky. Ako som napísala v reporte z ME, obe umiestnenia považujem pri vysokej konkurencii, aká na ME bez pochýb bola, za veľmi dobré výsledky. Baška však zaiste túžila po tých najvyšších priečkach, a preto sa rozhodla nastúpiť na súťaž Diamond Cup France. Ukázala formu, ktorú hodnotím ešte o niečo lepšie, ako tú v Santa Susane a podarilo sa jej získať vynikajúce výsledky! V juniorskej open kategórii získala striebornú priečku so skóre 7 bodov.

Víťazka Aisha Kaipova z Kazachstanu ju porazila len o jediný bod, v semifinále Baška dokonca o bod viedla! V ženskej kategórii zvíťazila, pričom sa na jej víťazstve zhodol celý rozhodcovský panel. Týmito úspechmi sa však jej víkend nekončí, pretože sa v jej v OVERALL porovnávaniach podarilo vybojovať 3. miesto, ktorým získala dokonca Elite PRO kartu. Využila tiež príležitosť súťažiť na Elite PRO show, ktorá bola súčasťou Diamond Cup-u. Na svoj instagram po súťaži napísala, že byť súčasťou Elite PRO je jej „tajný sen, ale na profi ligu má ešte kopec času“. Bašku tak najbližšie uvidíme, predpokladám, na slovenských súťažiach, z ktorých prvá by sa mala uskutočniť už túto sobotu v Šuranoch.

Španielka Perez so zlatom na krku

Na Elite PRO Show France sa v Divonne ukázalo len 6 bikinifitnessiek, z toho 3 boli TOP 3 amatérske víťazky – Slovenka Barbora Vosátková, Aisha Kaipova z Kazachstanu a Češka Jana Jeřábková. Česko na tejto súťaži však reprezentovala ešte jedna pretekárka – Martina Kurková, ktorá sa po niekoľkých víťazstvách napokon rozhodla prestúpiť do Elite PRO. Fotky z tejto súťaže sme bohužiaľ v redakcii ešte nevideli, výsledkové listiny však hovoria jasne: víťazkou sa stala Španielka Victoria Perez. Striebornú priečku obsadila absolútna víťazka amatérskej súťaže Aisha Kaipova.

Bronz získala bikinifitnesska Sandra Dobrunz z Nemecka. Tá sa po rokoch v amatéroch pravdepodobne rozhodla urobiť čiaru za svojou amatérskou kariérou, a tak prestúpila do Elite PRO. Štvrtá skončila Jana Jeřábková, ktorá medzi amatérkami zvíťazila v kategórii nad 169cm. Piate miesto obsadila Martina Kurková. Rozhodne to nie je ideálny štart v Elite PRO, veríme však, že ju tento výsledok neodradí od ďalších súťaží. Posledné, šieste miesto, obsadila Barbora Vosátková.

Zolotaya sa lúči s amatérskou scénou

Okolo pretekárky Anastasiie Zolotayi je v poslednej dobe naozaj veľký rozruch. Od diskvalifikácie na Majstrovstvách Ruska prešlo niekoľko týždňov. Svoje kvality obhájila na Majstrovstvách Európy, kde suverénne zvíťazila v najnižšej kategórii a napokon skončila ako tretia najlepšia bikini pretekárka šampionátu. Elite PRO kartu získala na súťaži Siberian Power Show. Práve na tejto súťaži mohla tak, ako ostatné pretekárky z TOP 5,  súťažiť na Elite PRO show bez straty amatérskeho titulu. Tam sa jej podarilo získať 2.miesto, ktoré bolo jasným signálom – Anastasiia sa môže porovnávať s tými najlepšími pretekárkami, ktoré v Elite PRO sú.

A rozhodla sa s nimi porovnávať už nastálo! Informovala o tom Ruská federácia na svojom instagrame: „Majsterka Európy a Ruska Anastasiia Zolotaya po dohode FBBR a odsúhlasení medzinárodnou asociáciou IFBB získala Elite PRO kartu. Blahoželáme!“. Zolotayu tak čaká nový štart medzi profesionálmi. Na akej súťaži to bude, nevieme povedať s presnosťou, budeme vás však o tom informovať.

Na Olympiu smeruje ďalšia Bikini PRO

Cez víkend sme mali možnosť sledovať aj súťaž za veľkou mlákou. Na súťaži 2021 Milwaukee PRO súťažilo 15 Bikini PRO pretekárok. Medzi neznámymi menami svietili aj také, ktoré na seba upriamujú pozornosť súťaž po súťaži. Víťazkou sa stala pretekárka Chenqi Liu, ktorá týmto víťazstvom získala aj kvalifikáciu na 2021 Bikini Olympiu. Druhá skončila Alessia Facchin, ktorá bola po poslednom víťazstve práve najväčšou favoritkou tejto súťaže. Myslím, že najväčšou výhodou pretekárky Chenqi Liu bol práve útly pás, ktorý Alessii chýba.

Tretia skončila Shelby Pierce, štvrtá Carolina Collazos a piata Trisha Green. Prekvapil najmä výsledok Lexus Redmond, ktorá skončila siedma. Na to, aby bojovala o najvyššie priečky, potrebuje aktuálnu formu ešte o niečo stiahnuť. Popracovala však na proporčnosti a verím, že sa jej opäť podarí prebojovať na 2021 Bikini Olympiu.

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!