Bikini Weekly News: Kornutová s titulom majsterky Slovenska, rušný víkend v zahraničí

Mimoriadne rušný súťažný víkend máme za sebou. Ako vyzerali súťaže na Slovensku, v Česku, Luxembursku a USA?

Uplynulý víkend bol jedným z najrušnejších, aké sme mohli za poslednú dobu zažiť. Na Slovensku pokračuje súťažný kolotoč, no účasť je stále nízka, v Česku sa konal šampionát dorastencov a juniorov. Po dlhšej dobe sme videli aj Elite PRO súťaž – v Luxembursku sa konala súťaž profesionálnych masters bikinifitnessiek, ktorú ovládla úradujúca Elite PRO Masters majsterka sveta. Navyše sa konala PRO Bikini súťaž v USA, kde znovu dominovala Ashley Kaltwasser a Balkan Championships, z ktorého vám do pozornosti dávame OVERALL víťazku. Ako vyzerali jednotlivé súťaže? Poďme sa na to spolu pozrieť!

Skvelý debut Dutkovej, Kornutová so zlatom

Počas víkendu sa na Slovensku uskutočnili až dve súťaže. Model dvoch súťaží pre rôzne vekové kategórie sme mohli u nás sledovať už v roku 2019, keď sa vo Vranove organizoval Amix Patriot Cup rozdelený do dvoch dní – príležitosť na súťaženie tak mali dorastenci, juniori aj seniori. V roku 2021 sa podarilo podobný (no v dôsledku pandémie na pretekárov omnoho chudobnejší) súťažný víkend zorganizovať vo Vyšných Ružbachoch. Vďaka Vafec Creative Productions bolo možné sledovať súťaž aj LIVE. Počas soboty súťažili vo svojich kategóriách dorastenky a masters, nedeľa patrila juniorom. Na 2021 Majstrovstvách Slovenska dorastencov a masters sa objavila aj dorastenecká kategória bikini začiatočníčok.

Súťažilo v nej 5 dievčat, pričom víťazstvo si odniesla Karin FETERIKOVÁ. V tejto kategórii súťažila aj Zuzana DUTKOVÁ z tímu Jána Jankovčina, ktorá spomedzi bikinifitnessiek vytŕčala hneď na prvý pohľad. Atraktívnemu vzhľadu chýbal už len široký úsmev, no stres bol pochopiteľný, keďže išlo o Zuzkinu prvú súťaž. Forma však bola tiež výrazná – najmä v spodnej časti tela a preto som sama s napätím očakávala, či Zuzka po zhliadnutí nejakého záznamu z pódia nedá v sobotu šancu kategórii wellness. A som veľmi rada, že to spravila! Štart v nedeľu jej priniesol bronz. Osobne jej budúcnosť vidím najmä vo wellness – je zbytočné, aby sa pretekárka trápila zhadzovaním množstva svalov, len aby zapadla do bikinifitness, keď môže vďaka typu postavy patriť medzi najlepšie pretekárky v osvalenejšom wellness fitness. Zuzkin debut bol, nehľadiac na umiestnenia, neprehliadnuteľný a všetci v redakcii držíme trénerovi Jankovčinovi a jeho zverenkyni prsty!


Zuzana Dutková po súťaži so svojím trénerom. (Zdroj: instagram/zuzana_dutkova_)

Víťazka zo začiatočníckej kategórie FETERIKOVÁ napokon získala v dorasteneckej kategórii bikini bronz, Dutková si odniesla štvrté miesto. Na druhom mieste skončila Simona LUKÁČOVÁ a zlato si domov odniesla nádejná pretekárka Natália KORNUTOVÁ, zverenkyňa Kataríny KLIMASOVEJ. Natália sa zlepšuje zo súťaže na súťaž a verím, že chuť pripravovať sa ju neopustí, pracovať musí najmä na pódiovej prezentácii a sebavedomí pri pózovaní.

V kategórii masters súťažili len dve bikini – Silvia BOSNOVIČOVÁ si napokon odniesla domov druhé miesto, v kategórii zvíťazila Lívia VYSOCKÁ, niekoľkonásobná absolventka Bikini Campu a súťažiaca s veľkou charizmou. Obom dámam k výsledkom gratulujeme!


Natália Kornutová po víťazstve v Ružbachoch. (Zdroj: instagram/natalia.kornutova)

Fenoménom medzi juniorkami Kapustová

V nedeľu sa konal vo Vyšných Ružbachoch aj Best Cup, kde súťažili juniori. Medzi juniorkami súťažila v kategórii wellness už spomínaná Zuzana Dutková, na pódiu sa objavila aj reprezentantka Slovenska Lenka Psárska a návrat si vychutnala Veronika Vieriková, ktorú sme kedysi mohli vidieť v kategórii bikini. Veronika si odniesla prvé miesto, čo bolo po definitívnej zmene kategórie určite skvelým znakom správneho rozhodnutia. Lenka napokon získala druhé a Zuzka tretie miesto. Hoci zatiaľ nie sú k dispozícii výsledkové listiny, v mojich očiach boli rozdiely medzi dievčatami veľmi malé a osobne by som neprotestovala, ak by Dutková skončila vyššie.

Bikinifitnessky boli rozdelené do dvoch výškových kategórii v tej nižšej dominovala reprezentantka Slovenska Natália RYBOVIČOVÁ. Na druhom mieste sme mohli vidieť Klaudiu Halachanovú, na treťom skončila Eva FABIÁNOVÁ. Ďalšie priečky obsadili Mariana SMINČÁKOVÁ, Viktória BARANSKÁ a Timea DŽAČOVSKÁ.

Jednoznačne najvýraznejšou postavou slovenského bikini je v posledných mesiacoch popri Anetke TICHEJ aj Natália KAPUSTOVÁ. Zverenkyňa Natálie Lenártovej dokázala uspieť aj na Best Cupe a domov si odniesla prvenstvo. Počas posledného roka spravila Kapustová veľký progress a bude zaujímavé sledovať, kam až dokáže stúpať. Druhé miesto si odniesla Mária SVITANOVÁ, ktorá medzi bikinifitnesskami nie je žiadnym nováčikom. Porazila dokonca aj Viktóriu GEMEŠIOVÚ, ktorá reprezentovala Slovensko na ME 2021. Štvrté, piate a šieste miesto si odniesli Adela ZAVRŠANOVÁ, Vanda SZORADOVA a Dominika SČASNÍKOVÁ.


Natália Kaputová zvíťazila na Best Cupe v juniorskej kategórii. (Zdroj: instagram/nattaliakapustova)

Češky bojovali o cenné kovy na Majstrovskej súťaži

V sobotu sa konali aj Majstrovstvá ČR dorastu a juniorov, na ktorých sa predstavili aj reprezentantky ČR z Majstrovstiev Európy 2021. V dorasteneckej kategórii uspela Veronika PEKAŘOVÁ pred Janou ŠEMBEROVOU a Karlou STEJSKALOVOU. Veronika bola mimoriadne výrazná, na pódiu predviedla peknú formu a atraktívny vzhľad, no do budúcna bude musieť popracovať na pódiovej prezentácii. Jej postoj bol veľmi široký a pôsobil rušivo.

Medzi juniorkami do 163cm si titul majsterky odniesla Eliška KUČABOVÁ, súťažiaca s mimoriadne dlhými nohami. Na druhom mieste sme videli znovu Janu ŠEMBEROVÚ, tretia skončila Martina POSPÍŠILOVÁ, Jana PAVLOVIČOVÁ si domov odniesla štvrté miesto. Piate a šieste miesto patrilo Barbore FLEISCHEROVEJ, respektíve Andrey ŠMEJKALOVEJ.

V kategórii do 167cm uspela Renáta SOUČKOVÁ, ktorá súťažila aj v pandemickom roku 2020 a pamätať si ju môžeme napríklad z Fitness Mania Classic. Renáta je v Česku jasnou jedničkou aj napriek tomu, že ak ju porovnáme s víťazkou jej výškovej kategórie na 2021 Majstrovstvách Európy (tou bola Ukrajinka Viktoriia LYSENKO), Renáta disponuje omnoho väčším svalovým objemom. V Česku sa trend posúva objemnejším a tvrdším smerom, než napríklad v Rusku či na Ukrajine. Na druhom mieste skončila Lucie HAJDUCHOVÁ, tretia bola opäť Karla STEJSKALOVÁ.

Najvyššiu kategóriu nad 167cm vyhrala Natálie ŽITKOVÁ, čo sa týka formy, mimoriadne dobre pripravená pretekárka s väčším svalovým objemom. Druhá sa umiestnila Klára BALVÍNOVÁ, ktorú sme mohli sledovať aj v Santa Susanne, tretie miesto putovalo do rúk víťazky dorasteneckej kategórie Veronike PEKAŘOVEJ.

Čo sa týka OVERALL víťazstva, domov si trofej odniesla Renáta SOUČKOVÁ, no v redakcii sme sa zhodli, že vzhľadom na tvrdší a muskulatúrnejší trend, ktorý je v Česku nastolený, mohla zvíťaziť aj neprehliadnuteľná Natálie ŽITKOVÁ.


Zľava: Renáta Součková, Natálie Žitková a Eliška Kučabová. (Zdroj: Ronnie.cz)

Diamond Cup Luxemburg s Elite PRO súťažou masters bikinifitnessiek!

Diamond Cup Luxemburg je jednou z tradičných súťaží, na ktoré pravidelne cestoval aj EastLabs Photo team. Tento rok je všetko kvôli opatreniam komplikovanejšie a preto fotograf z teamu na súťaži chýbal, no súťaž zaknihovala ďalší skvelý ročník, na ktorom sme videli niekoľko desiatok bikinifitnessiek, ktoré boli rozdelené do piatich kategórií. Najvýraznejšou postavou bola určite Agne Kiviselg, víťazka v kategórii bikini do 169cm a absolútna víťazka. Pre Agne to je už druhé OVERALL víťazstvo v tomto roku a jednoznačne si napravila chuť po Európskom šampionáte, kde nepostúpila ani do finále. V prípade Agne KIVISELG sa čoraz častejšie skloňuje prestup do Elite PRO a my v redakcii na to tiež netrpezlivo čakáme. V kategórii do 160cm zvíťazila krásna Francúzka Amelie TRISSON, v kategórii do 164cm si zlato domov odniesla Joana WERLE z Nemecka. V bikini do 172cm vyhrala Maria GOTARDA, v najvyššej kategórii bikinifitnessiek uspela Fiona VAN HOORN.

Zlatým klincom programu bola jednoznačne Elite PRO Show master’s bikinifitnessiek. V tejto kategórii dostávajú príležitosť profesionálne bikini, ktoré majú viac ako 35 rokov. Karina GAVRIKOVA, ktorá sa stala majsterkou sveta v tejto vekovej kategórii v roku 2020, zopakovala svoj úspech aj v Luxembursku a znova si domov odniesla zlato. Strieborná medaila putovala do rúk Anny Mary PETERSON, bronzovú medailu získala Kamila PORDAMCOVA. Dlhoročná pretekárka Lucia DI PANCRAZIO získala štvrté miesto a posledné, piate, obsadila Češka Martina KURKOVÁ.


TOP3 na 2021 Elite PRO Luxembourg. (Zdroj: instagram/ifbbelitepro_official)

Roberta NASTASE ovládla Balkan Championships

Balkan Championships sú súťažou, na ktorej sa môžu predstaviť športovci z balkánskych krajín, ako je zrejmé už z plagátu, súťažili reprezentanti z Čiernej hory, Srbska, Kosova, Chorvátska, Macedónska, Bulharska, Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Montenegra, Grécka, Turecka a Slovinska. Aj keď oficiálne výsledky v čase písania týchto Bikini Weekly News ešte nie sú dostupné, zo zverejnených materiálov a dostupných materiálov vieme, že OVERALL víťazkou z tohto podujatia sa v kategórii bikini juniorky stala Roberta-Magdalena NASTASE, ktorá zvíťazila aj v ženskej kategórii a domov si odniesla dokopy štyri medaily, z toho 3 zlaté a jednu striebornú z nominácie Fit Pairs.


Roberta Nastase získala 4 medaily. (Zdroj: instagram/robertanastase14)

Ashley KALTWASSER znovu so zlatom na krku

Clash of the Titanz bolo ďalšou súťažou, ktorá sa počas víkendu konala. Ashley KALTWASSER jednoznačne pracuje na tom, aby sa v októbri predstavila na vrcholnej súťaži – na 2021 Bikini Olympii – v TOP forme a rozhodcovia ju mali dostatočne „napozeranú“. Ashley to zatiaľ vychádza úplne perfektne, keďže si v tomto roku pripísala už niekoľko víťazstiev. Uspela aj na Clash of the Titanz – porazila Carolinu COLLAZOS, ktorá domov brala striebro, aj Sierru SWANN, ktorá vybojovala bronz. Spomedzi dvadsiatich bikinifitnessiek sa do TOP5 dostali aj Anya Nicholson (4. miesto) a Meechka MARCELIN (5. miesto).


Ashley na súťaži Clash of the Titanz. (Zdroj: npcnewsonline.com)

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!