Bikini Weekly News: Olympia sa nezadržateľne blíži, kto nás šokoval formou?

Už len čosi vyše dvoch mesiacov nás delí od najprestížnejšej súťaže sveta. Kto sa dokázal nominovať na Wellness Olympiu a ktorá bikinifitnesska ním vyrazila dych?

Nominovať sa na 2021 Olympia Weekend je možné do 12. septembra. Preto sa vôbec nečudujeme profesionálnym pretekárkam, ktoré absolvujú súťaž za súťažou, zbierajú body a zároveň sa pokúšajú víťazstvom priamo nominovať na toto prestížne podujatie. Počas uplynulých dvoch týždňov sme videli na pódiu v Portugalsku a následne v Atlante niekoľko skvelých bikini a wellness súťažiacich, spomedzi ktorých si však len víťazky profesionálnych kategórií odnášali priamu kvalifikáciu. Kto nás zaujal v dvoch hlavných kategóriách, ktorým sa na webe venujeme?

Neprehliadnuteľná, neopakovateľná a... budúca Ms. Bikini Olympia?

Lauralie CHAPADOS patrí medzi stálice vo svete IFBB PRO a aj po rokoch dokáže na pódium priniesť perfektnú formu. A čo je ešte dôležitejšie, Lauralie napreduje. Svojím progressom sa pochválila aj niekoľko desiatok hodín pred štartom na súťaž 2021 Chicago PRO a na sociálnych sieťach spustila hotovú lavínu reakcií. A upútala aj našu pozornosť. Spolu s Barborou LABUDOVOU sme skonštatovali, že formou, akú Lauralie dosiahla, môže bojovať o najvyššie priečky na Bikini Olympii. James AYOTTE ako tréner tejto bikini krásky odvádza skvelú prácu a je vidieť, že telo svojej zverenkyne dobre pozná. Na výsledky z podujatia sme netrpezlivo čakali aj my. Lauralie napokon vyhrala s ideálnym skóre, s čím úplne súhlasíme.


Zdroj: npcnewsonline.com

Druhé miesto si domov odniesla Maureen BLANQUISCO, exotická kráska a účastníčka Olympie, s ktorou musia bikinifitnessky počítať. Na súťaži Chicago PRO doslova žiarila. Tretia skončila Jasmine GONZALEZ, ktorá nás v roku 2020 upútala fantastickou formou. Jasmine dosiahla parádny progress, no víťazstvo a priama kvalifikácia na Olympiu 2021 jej zatiaľ chýba. Skvelým prekvapením bolo štvrté miesto, na ktoré sa dostala Ivanna ESCANDAR. Bývalá Elite PRO súťažiaca zmenila federáciu minulý rok. Do TOP 10 sa dostala aj pred týždňom, tentokrát však dala Ivanna najavo, že skvelý celkový package, ktorý na pódiu vie predviesť, u rozhodcov jednoducho boduje. Piate miesto putovalo rovnako do Španielska. Cristobalina PAJARES predviedla veľmi dobrú formu. Na šiestom mieste sme napokon videli Reijuanu HARLEY. Zaujímavosťou je prepad skúsenej PRO pretekárky Breeny MARTINEZ. Hoci figurovala najprv v prvom porovnávaní, napokon ju vidíme vo výsledkovej listine až na 9. priečke.


Zdroj: npcnewsonline.com

Wellness aj na 2021 Chicago PRO

Nominácia wellness fitness má množstvo fanúšikov a pre pretekárky predstavuje taktiež zaujímavú súťažnú príležitosť. Wellnessky dostali viacero príležitostí bojovať o svoji nomináciu na Olympia Weekend, pravdou  však je, že mnohí očakávajú hlavný súboj počas prestížneho podujatia najmä medzi Yarishnou AYALOU a Angelou BORGES. Na 2021 Chicago PRO však zažiarili ďalšie pretekárky, ktoré môžu do tohto boja zasiahnuť. Na podujatí zvíťazila Kassandra GILLIS pred Brunou SEREDICH. Osobne by som sa priklonila skôr k forme, ktorú predviedla Bruna. Medzi perspektívne pretekárky patrí aj Renee JEWETT z tretieho miesta. Štvrtá skončila Daisha JOHNSON, piata Mallory MYERS.


Zdroj: npcnewsonline.com

Aká bola wellness súťaž v Európe?

Súťaž 2021 Mr. Big Evolution PRO však znamenala väčšiu príležitosť pre európske pretekárky, ktoré tak nemuseli cestovať tisíce kilometrov kvôli súťažiam v USA. Na súťaži sme mohli vidieť aj bývalú Elite PRO pretekárku Raniu POLITIS. Za Raniou je obrovský kus práce, no pred ňou je taktiež množstvo práce na vylepšovaní chýb. V Portugalsku napokon skončila šiesta. Poraziť ju dokázala aj Nemka Lisa Christin MEISWINKEL, ktorú si môžete pamätať napríklad ako absolútnu víťazku z 2019 Nordic Cup. Víťazstvo získala v Portugalsku neprehliadnuteľná Juliana Mota ESTESI, ktorá sa môže o vysoké priečky pobiť aj na 2021 Wellness Olympii. Zvíťazila pred Ismarou DOS SANTOS, oproti ktorej disponuje užším pásom, vďaka čomu vyniknú svalnaté nohy. Bronz si z profesionálnej súťaže odniesla Anna MROCZKOWSKA, štvrtá skončila Charline MAS.


Zdroj: npcnewsonline.com

Slovensko má IFBB PRO ženskú bodybuilderku

Erika DANKOVÁ je pre fanúšikov osvalených kategórií dobre známou osobnosťou. V USA žijúca Slovenka má na sociálnej sieti takmer šesťdesiattisíc priaznivcov a na svoje svaly je patrične hrdá. Jej úsilie smerovalo k súťaži 2021 NPC Wings of Strength Ms International Classic. Súťaženie medzi profesionálkami si vyskúšala hneď na Chicago PRO a hoci sa umiestnila „len“ na delenom šestnástom mieste, určite išlo o skvelú skúsenosť. My budeme Erike budeme držať prsty na jej ďalšej ceste. Ak bude svedomito pracovať na drobnostiach, môže svoju formu vyšperkovať natoľko, že si získa nomináciu na Olympia Weekend.


Zdroj: npcnewsonline.com

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!