Bikini Weekly News: Janet LAYUG na vlastnej PRO súťaži s veľkým oznámením

Uplynulý týždeň priniesol množstvo zaujímavých súťaží a oznámení. Prečítajte si nové Bikini Weekly News.

Napriek tomu, že je aktuálne ešte stále leto a sme zvyknutí na to, že svet fitness spí, žiadna uhorková sezóna sa tento rok nekoná. Profesionálne súťaže v IFBB sú v plnom prúde, pretože záujem kvalifikovať sa na 2021 Olympiu má ešte množstvo pretekárov, taktiež sme boli svedkami Elite PRO súťaže v St. Martin a IFBB International zverejnilo oznam súvisiaci s jesennými Majstrovstvami sveta 2021. Poďme si to spoločne zhrnúť.

Janet Layug šokovala na vlastnej súťaži

Vo svete fitness sa často stáva, že súťaže dostávajú mená podľa veľkých hviezd. Nejde pritom len o Arnolda Schwarzeneggera. Súťaž so svojím menom má napríklad aj Kai Greene alebo Rafael Vera. Spomedzi bikinifitnessiek sa to v tomto roku podarilo aktuálnej víťazke Bikini Olympie z roku 2020, Janet Layug. Janet pripravila počas uplynulého víkendu súťaž pro profesionálne bikinifitnessky. Súťaž bola podľa slov účastníčok na veľmi vysokej úrovni a dokopy sa na nej predstavilo 30 pretekárok.

Janet Layug však počas súťaže oznámila, že svoj titul z roku 2020 na tohtoročnej Olympii obhajovať nebude. Po rokoch súťaženia množstvo prizanivcov očakávalo, že na prestížnej súťaži bude bojovať znova a jej najväčšou súperkou bude neúspechom motivovaná Isa PECINI. Janet sa však rozhodla inak. Dôvody zatiaľ nie sú známe. Faktom však ostáva, že Janet nefiguruje dokonca ani v nominácii na súťaž bikinifitnessiek na 2021 Arnold Classic.

Na súťaži, ktorú zorganizovala, si svoju nomináciu na 2021 Bikini Olympiu vybojovala Maureen BLANQUISCO, krásna súťažiaca, ktorú sme si všimli na súťažiach už skôr. Sama som dúfala v to, že Maureen sa podarí nominovať, pretože patrí medzi skvelo pripravené pretekárky. Na druhom mieste skončila Daraja Hill, ktorá svoju nomináciu už má. Tretie miesto brala domov Cristobalina PAJARES, Španielka, ktorá sa umiestňuje vysoko na množstve súťaží a je jednou z kandidátok na postup vďaka bodovému súčtu. Štvrtá skončila Reijuana HARLEY a piata Ivanna ESCANDAR. Ivanna pôsobí v tejto sezóne na pódiu mimoriadne mlado a krásne, strháva na seba všetku pozornosť. Proporčne na svojej postave tvrdo pracovala a osobne som ju videla o priečku vyššie.


Zdroj: npcnewsonline.com 

Francesca STOICO potvrdila svoje majstrovstvo

Francesca STOICO patrí mezi pretekárky, ktoré svoju nomináciu na 2021 Bikini Olympiu už získali, no aj napriek tomu využila šancu a predstavila sa na súťaži Puerto Vallarta PRO, kde dokázala zvíťaziť. Druhé miesto si domov odniesla Mexičanka Eli FERNANDEZ, ktorá už dolaďuje posledné detaily pred Olympiou. Jasmine GONZALEZ, ktorá bude súťažiť na Arnold Classic, vybojovala bronz. Štvrté miesto získala Priscila RODRIGUES. Jodie YUNKER sa umiestnila na piatom mieste.


Zdroj: npcnewsonline.com

Elite PRO pretekárky bojovali o zlato v St. Martine

Inter Island Elite PRO bolo ďalšou príležitosťou pre bikinifitnessky ukázať sa na pódiu. Karibský ostrov bol dejiskom súťaže, na ktorej zvíťazila Kimberly PERCIVAL. Exotická pretekárka s neuveriteľne úzkym pásom zaujala pozornosť rozhodcov a podľa mňa má šancu konkurovať aj tým najlepším pretekárkam z Európy. Pozor si musí dávať na objem stehien, ktoré pri mimoriadne úzkom páse nesmú vyzerať príliš svalnato, avšak Kimberly nám rozhodne vyrazila dych. Michelle SEAFORTH získala striebro. Michelle predviedla o čosi mäkšiu formu ako Kimberly ale má geneticky skvelé predispozície a preto ju radi uvidíme na pódiu opäť. Josephine Matthew získala medzi bikinifitnesskami tretie miesto.


Zdroj: instagram.com/ifbbelitepro_official

Pozor, pozor! TOTO je nové dejisko 2021 Majstrovstiev sveta

Ešte začiatkom roka sa objavila informácia, že ženské majstrovstvá sveta by sa mali konať v Ázii. Neskôr bolo dejisko spresnené na Kóreu a pri ostatných vekových kategóriách svietili na stránke IFBB buď bližšie neurčené miesta, alebo tradičné dejiská. Počas uplynulého týždňa sa však všetko vyjasnilo. Karty stále mieša globálna pandémia. Majstrovstvá sveta sa uskutočnia rovnako ako v roku 2020 – spoločne pre ženy, mužov, juniorov aj masters pretekárov. Súťaž sa uskutoční v Santa Susanne, rovnako ako v roku 2020.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!