Bikini Weekly News: Ashley Kaltwasser s dvoma medailami počas jedného víkendu

Prinášame vám ďalšiu dávku noviniek zo sveta bikinifitness. Tentokrát sme boli svedkami nabitého súťažného víkendu v IFBB PRO.

Možnosť nominovať sa na Olympia Weekend bude trvať už len niekoľko týždňov a motivácia atlétov je stále veľká. V oficiálnom kalendári ostáva stále zopár dátumov súťaží, ktoré môžu pretekárom zaručiť v prípade víťazstva priamu kvalifikáciu a preto väčšina z nich neváha. Počas uplynulého víkendu sme mohli profesionálne bikinifitnessky vidieť hneď na troch súťažiach. Fenomenálna Ashley KALTWASSER stihla dokonca dve z nich a odniesla si dve medaily!

Europa PRO priniesla víťazstvo Allison TESTU!

Allison TESTU si môžete dobre pamätať z Elite PRO. Na 2019 Arnold Classic Europe skončila na druhom mieste medzi profesionálnymi pretekárkami aj napriek drobným defektom. Allison bola vždy o čosi svalnatejšia a tak sa neskôr rozhodla prestúpiť do NPC. IFBB PRO kartu sa jej podarilo získať takmer okamžite a už druhý rok si meria sily s tými najlepšími bikinami v IFBB PRO. Počas tohto víkendu sa jej podarilo dosiahnuť vysnívané prvé miesto a priamo sa nominovala na 2021 Bikini Olympiu! Porazila skúsenejšiu, no mladšiu Noru MAHOONEN z Fínska, ktorá sa už v roku 2020 na Olympiu kvalifikovala, no skončila na poslednej (delenej) šestnástej priečke. Minuloročná víťazka z Allicante v Španielsku, Poľka Adrianna KACZMAREK, ktorú mnohí považovali za najväčšiu hviezdu IFBB PRO z Európy, skončila až tretia a zatiaľ sa jej nedarí získať kvalifikáciu na druhú Olympiu v rade. Štvrté miesto si odniesla Alice MARCHISIO, na piatom skončila Giuditta TACCANI.


Zdroj: instagram.com/npceuropean

Tragická správa zo Španielska, zomrela česká IFBB PRO pretekárka

Na súťaži Europa PRO mala súťažiť aj Alena KOSINOVÁ, ženská profesionálna bodybuilderka z Česka. Na pódium však nenastúpila a neskôr sa objavili správy o jej smrti. Podľa aktuálne dostupných informácií Alenu previezli do nemocnice v Alicante, pomôcť jej však už lekári nevedeli. Kosinová mala súťažiť aj na 2020 Olympia Weekende, ale napokon jej cestu na vrcholnú súťaž skomplikoval koronavírus. Správa o Aleninej smrti bola o to šokujúcejšia, že ešte pred niekoľkými týždňami súťažila na 2021 Portugal PRO, kde získala piate miesto. Na smutnú správu reagovali desiatky českých pretekárov. Rovnako ako oni, aj my prajeme Aleninej rodine úprimnú sústrasť a je nám ľúto, že svet bodybuildingu prišiel o ďalšiu veľkú hviezdu.


Zdroj: instagram.com/alenakosinova

Ashley KALTWASSER znova zlatá

Texas PRO je každoročne súťažou, ktorá dokáže prilákať množstvo súťažiacich aj divákov. V tomto roku bola hlavným ťahákom aj súťaž bikinifitnessiek. Spomedzi nich už v štartovej listine jasne vynikala Ashley KALTWASSER. Napokon sa predpovede odborníkov naplnili a Ashley si domov odniesla zlato. Reijuana HARLEY sa však rozhodne cíti vo forme a v tomto roku je pre ňu hlavnou motiváciou nominovať sa na 2021 Bikini Olympiu. Druhé miesto, ktoré získala na súťaži Texas PRO, je rozhodne dobrým znamením! Bronz si domov odniesla Carla GARTHWAITE, štvrté miesto patrilo Francesce STOICO z Talianska, ktorá už kvalifikovaná na Olympia Weekend je. Piata skončila Ivanna ESCANDAR zo Španielska, s ktorou už po posledných súťažiach musia rátať americké súperky aj napriek tomu, že je z Európy. Ivanne k tomu napomáha mimoriadne atraktívny vzhľad a prejav na pódiu, ktorý pôsobí veľmi istým a suverénnym dojmom.


Zdroj: npcnewsonline.com

Tahoe PRO Show nabitá hviezdami

Výsledky z Tahoe PRO Show sú najčerstvejšie. Súťaž sa skončila nadránom stredoeurópskeho času a priniesla zaujímavé závery. Na súťaži sa znova predstavila legendárna Ashley KALTWASSER, ktorá bola pre mnohých jasnou favoritkou. O popredné priečky však bojovala aj Erin STERN a Ivanna ESCANDAR, ktorá bola úspešná aj v Elite PRO. Napokon získala prvenstvo Erin, pričom na druhé miesto odsunula Ashley a na tretie Ivannu. Štvrté miesto si domov odniesla Kaley HOUDYSHELL a skúsená Breena MARTINEZ skončila na piatom mieste. Je jasné, že Ashley má v tomto roku jasný cieľ – získať ešte jeden titul Ms Bikini Olympia. Robí všetko pre to, aby sa rozhodcom ukázala na čo najväčšom počte súťaží a nikdy nezaostávala za víťazkou. Boj o titul jej okrem najväčších favoritiek môžu skomplikovať aj pretekárky, ktoré intenzívne pracujú na získaní čo najvyššieho skóre.


Zdroj: npcnewsonline.com

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!