Bikini Weekly News: Prestupy, ktoré sme nečakali

Bikini Weekly News sú po pár nabitých týždňoch späť. Tentokrát upriamime vašu pozornosť na dva zaujímavé prestupy, IFBB PRO súťaž a súťaže v Poľsku!

Svet bikinifitness nikdy nespí. Aj napriek tomu, že za sebou máme dve vrcholné súťaže vo federáciách IFBB PRO a IFBB Elite PRO, súťažný kolotoč neutícha. Po Arnold Classic Europe a súťaži Mr. Universe vrcholia súťaže na národnej úrovni v rôznych krajinách. Počas víkendu sa konal napríklad IFBB Nordic, ktoré bolo v tomto roku najmä pre súťažiacich zo severských krajín, súťažilo sa aj v Poľsku a na Slovensku, no Diamond Cup bol na programe v Macedónsku. Veľké prestupy sa však konali na súťaži FitParade v Maďarsku, ktorá sa koná každoročne pod hlavičkou NPC/IFBB PRO. A na programe bola dokonca aj Bikini PRO a Figure PRO súťaž a to aj napriek tomu, že počas posledného mesiaca sme videli nielen Arnold Classic ale aj súťaž Mr. Olympia. Kto nás prekvapil?

Valeria FEDORENKO v NPC!

Na 2021 Majstrovstvách Európy sme boli svedkami veľkého prekvapenia. Očakávaný boj Valerie FEDORENKO a Wiktorie NNAKA zmenila Maria MAKAROVA. Valerii sa ušla bronzová medaila. Hneď po zisku tohto cenného kovu sa nechala počuť, že bronz pre ňu nie je medaila a veľmi radikálne sa postavila proti verdiktu rozhodcovského panelu. Niekoľko mesiacov sme mohli mnohé len tušiť. Všetko sa však zmenilo počas uplynulého víkendu. Valeria FEDORENKO nastúpila v Maďarsku na NPC súťaži Fitparade. Svoju IFBB PRO kartu síce nezískala, no domov si odnáša poriadnu medailovú nádielku. Keďže v NPC sa často konajú dve súťaže zároveň, aj tentoraz išlo o pohárovú súťaž a tiež PRO qualifier súťaž. Dokopy si tak Valeria odniesla tri zlaté a jednu striebornú medailu. Aj v IFBB International patrila medzi najkrajšie pretekárky a hoci by som si priala, aby Valeria investovala rovnako tvrdú prácu na to, aby porazila svoje konkurentky v IFBB International, viem, že je len otázkou času, kedy sa dostane medzi IFBB PRO pretekárky.


Zdroj: instagram.com/officialkord

Joanna TAŃSKA vyhrala všetko, čo mohla

Národné súťaže sú v plnom prúde aj v Poľsku. Počas víkendu sa konal Pohár Poľska, Majstrovstvá Poľska juniorov a masters a tiež Otvorené majstrovstvá Veľkopoľska. Na týchto súťažiach najviac bodovala Joanna TAŃSKA. Po pauze sa na ňu môžeme znovu tešiť na pódiách a predpokladám, že jej najbližším cieľom je získať opätovne titul majsterky sveta. Joanna bola veľmi dobre pripravená, prezentovala veľmi príťažlivý look a tradične skvelý pózing. Z ďalších Poliek musíme spomenúť najmä Magdalenu ORZECH a Izabelu DYBALU. Od tých očakávame v prípade nominácie na majstrovstvá sveta taktiez pošimnutia hodné výsledky.


Zdroj: instagram.com/tanskaa

Kto zvíťazil v Bikini PRO na FitParade 2021?

Profesionálna súťaž bikinifitnessiek, ktorá bola súčasťou 2021 Fitparade, bola nabitá známymi menami a dokonca aj účastníčkami Olympie! Zlato si domov odniesla Francesca STOICO. Francesca je skúsenou pretekárkou, počas tohto roka veľa súťažila aj v USA a viditeľne pracovala na svojich nedostatkoch. Navyše, po súťaži Fitparade ju na pódiu jej priateľ požiadal o ruku a tak si Francesca odnáša o čosi viac, než len zlatú medailu. Striebro si domov odniesla turecká pretekárka Rukiye SOLAK. Išlo o jej prvú PRO súťaž, PRO kartu získala na 2021 Olympia Amateur Portugal. Tretie miesto získala Ottavia MAZZA. Štvrtá skončila dvojnásobná účastníčka Olympie Adrianna KACZMAREK. Na piatom mieste sme napokon mohli vidieť Wiktoriu GASIOR, ktorá ešte pred niekoľkými mesiacmi bojovala o cenné kovy v IFBB International. Wiktoria však od presupu predvádza skvelú formu, získala PRO kartu a dnes je skúsenejšej Kaczmarek rovnocennou súperkou.


Zdroj: instagram.com/francesca_stoico_official_page

Tereza LINHARTOVÁ je novou IFBB PRO Figure pretekárkou

Všetci fanúšikovia Elite PRO si mohli všimnúť, že rozhodovanie na 2021 Arnold Classic Europe dalo jasný signál všetkým bodyfitnesskám. Rozhodcovia hľadajú ženské tvary, výrazný, štíhly pás, no rozhodne nie obrovský svalový objem. Pretekárky, ktoré majú veľký svalový objem a definíciu, patria medzi Women’s physique pretekárky. Tereza LINHARTOVÁ bola roky známa svojím obdivuhodným svalovým objemom. Zatiaľ čo ona sa po rozdelení federácií rozhodla pre Elite PRO, jej dvojča Gabriela súťažila v IFBB PRO. Po výsledku z Arnold Classic Europe, kde bola Terka kvôli mohutnejším svalom odsunutá na štvrtú priečku sa rozhodla pre prestup do NPC aj ona. Na Fitparade sa predstavila rovnako, ako spomínaná Fedorenko v NPC qualifieri, kde dokázala zvíťaziť a navyše sa predstavila hneď o niekoľko hodín na PRO súťaži. Tam Terka získala bronzovú medailu! Gratulujeme a držíme prsty na ďalších súťažiach!


Zdroj: instagram.com/tereza_linhartova_ifbb

Súťažilo sa aj na Slovensku

Slovenky mali príležitosť ukázať sa na súťažnom pódiu v Dubnici nad Váhom. Išlo o poslednú súťaž pred Majstrovstvami sveta 2021, ktoré sa o tri týždne uskutočnia v španielskej Santa Susanne. Nás v redakcii najviac zaujímala šestica Tichá – Pančušková – Čambalová – Klimasová – Graňáková – Trgová. V ženskej kategórii do 162cm napokon zvíťazila Katarína KLIMASOVÁ. Uvidíme, ako sa Katkina forma zmení do Majstrovstiev sveta 2021, no sama od seba určite očakáva veľa. Jej poslednou medzinárodnou súťažou boli Majstrovstvá sveta 2019 v Bratislave, kde zvíťazila. Dokáže sa do finále dostať znova? Uvidíme už čoskoro. Skúsenejšia Beáta GRAŇÁKOVÁ skončila druhá, no som veľmi zvedavá, ako bude vyzerať o tri týždne. Viditeľný progress dosiahla už za dva týždne a pozrieť si Beátkino vystúpenie v Santa Susanne bude určite veľký zážitok. Tretia skončila pre nás najzaujímavejšia novice pretekárka tohto roka – Vanessa GERŠIOVÁ. Zverenkyňa Nikoly KLIMOVEJ na pódiu doslova žiarila. Len tak ďalej!

Vo vyššej ženskej kategórii zvíťazila Natália TRGOVÁ, nový objav vo federácii IFBB. Druhá skončila Aneta TICHÁ, ktorá zvíťazila v kategórii junioriek OPEN. Aneta spravila pár drobných chybičiek v pózingu, no som zvedavá, ako bude vyzerať na Majstrovstvách sveta, kam určite smeruje jej príprava. Bronz si domov odniesla Michaela PANČUŠKOVÁ. Miška pôsobila na pódiu o čosi muskulatúrnejšie a ostrejšie, než na poslednej súťaži, no počas posledných súťaží je ako chameleón – je vidieť, že jej telo reaguje veľmi dobre a dokáže sa prispôsobiť tomu, čo od nej trend vyžaduje. Štvrté miesto si domov odniesla skúsená Olívia ČAMBALOVÁ. Pochvalu za celú sezónu si zaslúži jednoznačne aj Daniela FIGUROVÁ. 


Zdroj: instagram.com/vanessagersiova

Zachytili ste novinku zo sveta bikinifitness, ktorú by fanúšikovia tohto športu mali vedieť? Napíšte nám na FACEBOOKU či INSTAGRAME.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!