Bikinifitness na 2019 Amix Patriot Fitness Weekende - nedeľa

Bikinifitnessky súťažili na Amix Patriot Fitness weekende v dobrej forme a veľkom počte. Kto zaujal šéfredaktorku Bikinifitness.sk Soňu KOLCUNOVÚ najviac? 

Slovenské bikinifitnessky prišli na prvú súťaž jesennej sezóny na Slovensku v dobrej forme a tiež v hojnom počte. Dobrým nápadom bola jednoznačne aj kategória nováčik, ktorá prilákala na súťažné pódiá mnoho dievčat, ktoré nikdy predtým nesúťažili. Skvelý koncept, ktorý umožňuje dievčatách súťažiť bez stresu z obrovskej konkurencie. Ako teda ženské kategórie bikinifitness na súťaži vyzerali?

Bikinifitness žien do 166cm

Bikinifitnessky boli rozdelené do dvoch výškových kategórií- kategória do 166cm bola teda tou „nízkou“. V tejto kategórii sa stretli mnohé ženy, ktoré zo slovenskej scény dobre poznáme. Zaukolec, Kanuščáková, Vysocká, Satmáryová, Medžová, Stachová alebo Hostačná. Známe mená, medzi ktoré sa zamiešali nové dievčatá, ktoré dokázali napriek menšiemu počtu absolvovaných súťaží preraziť. Do finále sa v tejto kategórii dostali Alexandra Bačová, Klaudia Medžová, Katarína Klimasová, Jana Stachová, Michaela Kanuščáková a Simona Hostačná.
Začnem pre mňa najväčším prekvapením- Katarínou Klimasovou. Víťazka kategórie začiatočník a štvrtá v bikinifitness žien do 166cm- Katarína sa medzi tvrdou konkurenciou nestratila. Verím, že toto nie je to najlepšie, čo dokáže a postupnou prácou na forme a prezentácii sa vypracuje na jednu z TOP pretekárok. Zopakujem, Katarína bola veľmi príjemným prekvapením a napokon obsadila veľmi tesne štvrté miesto. S rovnakým počtom bodov skončili na piatom mieste Alexandra Bačová a na šiestom Klaudia Medžová. Obe dievčatá majú priestor na zlepšovanie a verím, že umiestnenie v prvej šestke pre nich bolo dostatočným impulzom.
Tretie miesto patrilo Janke Stachovej. Po absolútnom víťazstve v sobotu medzi juniorkami sa postavila na pódium Janka znova. Pre mňa je Stachová ukážkou toho, že to, čo bikinifitnesska vyžaruje a ako sa prezentuje musí byť súčasťou celkového balíčka, ktorý bikinifitnesska na pódium prináša. Napriek tomu, že Janka vie, že jej pás nepatrí medzi najužšie, tým, čo na pódiu vyžaruje priťahuje pozornosť. Michaela Kanuščáková skončila na druhom mieste a jediné, čo by sme jej mohli vytknúť je, hádam, dvíhanie ramien pri pózovaní, kvôli čomu jej opticky zaniká krk. Miška však prišla štandardne dobre pripravená a keďže verím, že jej hlavným cieľom je nominácia na Majstrovstvá sveta, myslím, že jej forma bude gradovať.
Víťazkou sa stala Simona Hostačná. Návrat na súťažné pódiá sa jej vydaril a vyhrala jednoznačne. U mňa, a pravdepodobne aj u mnohých ďalších. Som veľmi zvedavá, ako bude Simona pokračovať, keďže ju čaká dlhá sezóna. Bola pekná v každom postoji a pozeralo sa na ňu veľmi dobre. Verím, že sa bude len a len zlepšovať.
Mimo finále spomeniem Juliánu Zaukolec, ktorá skončila až deviata. Predpokladám, že jej forma bude na ďalších súťažiach kvalitnejšia a zopakuje to, čo sme od nej videli v jari, keď sa jej podarilo prebojovať na Majstrovstvá Európy. Príjemným prekvapením pre mňa bola aj Martina Velecká, víťazka sobotňajšej kategórie juniorských začiatočníčok-bikinifitnessiek. Štandardne dobrú formu predviedla aj siedma Satmáryová. Som zvedavá, ako sa budú formy dievčat meniť z týždňa na týždeň, nakoľko ich čaká dlhá sezóna. Necháme sa prekvapiť.

Bikinifitness žien nad 166cm

Vyššia z dvoch kategórií bikinifitnessiek, v ktorej sme všetci tušili, kto bude víťazkou už od začiatku. Mimo finále ma zaujala Diana Zuberiová- síce musí ešte popracovať na pózingu a forme, ale ak bude systematicky pracovať na svojich nedostatkoch, nevidím dôvod prečo by nemohla obsadzovať priečky vo finále. Scarlett Žabková potrebuje zapracovať na ostrejšej forme, no tiež ma v tvrdej konkurencii zaujala. Do finále sa dostali Andrea Fedorová, Michaela Pančušková, Klaudia Fujaszová, Natália Remiášová, Simona Babicová a Paulína Melišková.
Na šiestom mieste skončila napokon Andrea Fedorová. Tá má pred sebou ešte veľa práce na svalovom objeme a pódiovom sebavedomí, no všetko sa dá systematickou prácou dosiahnuť. Viditeľný je aj jej progress od jarnej sezóny. Klaudia Fujaszová skončila piata a musím priznať, že ma prekvapila, nakoľko som si ju pamätala spred tehotenstva ako útle žieňa. Klaudia nabrala svalstvo, no viac svalov bude znamenať aj dlhšiu dobu, kým formu vyšperkuje, avšak veľmi príjemným bonusom je u Fujaszovej jej prezentácia.
Pomyselné stupne víťazov o kúsok ušli Paulíne Meliškovej, ktorá skončila na štvrtom mieste. Som zvedavá, ako bude jej forma postupne gradovať a či ešte niečo zlepší do nástupu na pódiá v ďalších týždňoch. Tretie miesto patrilo na Amix Patriot Fitness Weekende Simone Babicovej. Pre mňa je najsilnejšou Simoninou pózou bočná a znova zopakujem, že bude zaujímavé sledovať, ako sa jej forma bude počas dlhej sezóny meniť.
Natália Remiášová odštartovala súťažnú sezónu už na Arnold Classic pred mesiacom. Znova zopakujem to, čo som povedala už po Arnolde- Remiášová je pre mňa jednou z najkrajších (ak nie najkrajšou) slovenskou bikinifitnesskou. Napriek tomu, že má útle kosti sa mi veľmi páčila jej forma a tlieskam jej. Na pódiách ju budem sledovať určite veľmi pozorne.
Víťazka bola viac-menej jasná od prvého porovnávania. U mňa vyhrala Pančušková už pri nástupe na pódium a musím povedať, že vzhľadom na jej výšku má obdivuhodné množstvo svalovej hmoty. Pančušková sa mi páčila v každej póze a napriek tomu, že jej forma sa nemusela každému zdať taká ostrá, podľa mňa je Michaela na veľmi dobrej ceste hrdo nás reprezentovať aj na Majstrovstvách sveta.

Bikinifitness ženy - začiatočník

Vysoký počet dobre pripravených pretekárok- aj takto by sa dala okomentovať kategória začiatočník v bikinifitness žien. Začiatočníčky sa ozaj snažili, čo bolo pre mňa príjemným prekvapením. Samozrejme je potrebné ešte veľa pracovať- najväčšie nedostatky boli u dievčat určite v pózingu, ktorý by mali pravidelne trénovať. Táto kategória má však veľký potenciál, ak sa bude vždy rozhodovať férovo. Dievčatá súťažia bez stresu z konkurencie (stáť na pódiu veľa Stachovej, Hostačnej, Pančuškovej alebo Kanuščákovej a teda reprezentantiek Slovenska musí byť veľký stresor).
Mimo finále spomeniem Luciu Bírovú, Oľgu Šmidriakovú a Evelin Bukovicsovú, ktoré zaujali. Samozrejme, je pred nimi ešte kus práce, no medzi nováčikmi sa nestratili. Do finále sa dostali Silvia Luscoňová, Klaudia Krčmáriková, Erika Valachovičová, Jana Žabková, Patrícia Majerčíková a Katarína Klimasová.
Všetky dievčatá si zaslúžia pochvalu za svoje vystúpenie. Mňa osobne veľmi zaujala Erika Valachovičová, Patrícia Majerčíková a Katarína Klimasová. Zaujímavý bol súboj Jany Žabkovej a Eriky Valachovičovej o tretiu priečku. Šieste miesto napokon obsadila Silvia Luscoňová, piate poputovalo Klaudii Krčmárikovej a štvrté miesto patrilo Erike Valachovičovej. Bronzovú priečku napokon obsadila Jana Žabková, striebro si odniesla domov Patrícia Majerčíková a zlato patrí Kataríne Klimasovej, ktorá pre mňa jednoznačne v tejto kategórii vyčnievala.
Všetkým dievčatám, ktoré súťažili v kategórii nováčik blahoželáme k debutu a sme radi, že sa im myšlienka tejto kategórie páči. Každý by mal mať príležitosť naberať skúsenosti, nie je tak?Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!