Bikinifitnessky na 2019 Diamond Cup Madrid

Uplynulý víkend sa v Madride uskutočnila medzinárodná súťaž, ktorá je nám všetkým veľmi dobre známa – Diamond Cup. Ako dopadli amatérske kategórie bikini fitness v Španielsku? Povie vám Barbora LABUDOVÁ.

Tohtoročný event sa od minuloročného odlišuje vo viacerých smeroch. Nielen, že sa Diamond Cup Madrid 2018 uskutočnil v máji. Počet súťažiacich bol v minulom roku výrazne vyšší ako tento víkend. Na stage vyšlo celkovo len 30 amatérskych bikín, rozdelených medzi 5 výškových kategórií. Väčšinu z nich tvorili Španielky. Kto súťažil a kto uspel?

Bikini fitness do 160cm

Najnižšia výšková kategória začala porovnávania priamo vo finále. Súťažilo v nej totiž len 5 pretekárok. O prvenstvo bojovali dve pretekárky – domáca Lina Bejarano Real (39) a Poľka Maria Solawa (42). Dá sa povedať, že sú veľmi porovnateľné – majú veľmi podobnú stavbu tela aj svalový rozvoj. Napokon zvíťazila Lina, predpokladám, že vďaka lepšej pripravenosti (vidno najmä na spodnej časti tela). Ak by Maria viac dotiahla formu, Linu by porazila.
Na tretej priečke skončila jednohlasne Ewa Menzel (38). Ewa prišla do Madridu veľmi dobre pripravená, oproti top 2 však vyzerala mohutne. Ak ešte zväčší svalový objem dolných končatín a zadku, mala by začať súťažiť v nominácii Wellness fitness. Na štvrtom mieste skončila Kamila Pardamcova (43) zo Španielska a na piatom Lilia Urbanovska (41) z Ukrainy. Obe dominujú spodnou časťou tela. Kamila očividne nedotiahla formu tak, ako mohla. Lilia prišla pripravená veľmi dobre, jej budúcnosť však vidím vo Wellness fitness.

Bikini fitness do 164cm

Víťazkou druhej výškovej kategórie v Madride je medailistka z Nordic Cupu Emmi Nenonen (52). Nie je jej čo vytknúť, najmä v zadnej póze nemala konkurenciu. Striebro získala Ivet Jorde Pane zo Španielska (46). Ivet vyzerala dobre, oproti Emmi má však nevýhodu kratších nôh. Na treťom mieste skončila Laura Ripa (47) a na štvrtom Lidia Fernandez (51), obe zo Španielska.
Podľa ich skore môžeme vidieť, že sa rozhodcovia jednoznačne nezhodli na ich poradí. Liaura je výrazne svalnatejšia ako Lidia, u každého rozhodcu teda vyhrávala vlastná preferencia. Na piatom mieste skončila Anita Pollok (48) z Nemecka a TOP 6 uzatvára Gabriela Perez (50) zo Španielska. Do finále nepostúpila len jedna pretekárka – Soraya Garcia (49).

Bikini fitness do 166cm

Anna Sorokina (65) v tejto kategórii nemala konkurenciu. Po úvodnom I-walku (uskutočnilo sa hneď finále) všetci vedeli, že zvíťazí. Krásne proporcie, dobrá pripravenosť a pekný celkový vzhľad – to bola Anna v Madride. Na druhom mieste skončila Hajnalka Lipcsei (61) z UK, ktorá ukázala veľmi peknú formu. Bronz získala Joanna Tanska (59) z Poľska. Na štvrtom mieste skončila Simona Stojanovska (63) z Macedónska.
V prednom postoji mi u nej vadili mohutné stehná a pokrčené kolená. Ak zapracuje na prezentácii a naučí sa zamaskovať nedostatky, bude úspešnejšia. Posledné dve miesta vo finále obsadili Francúzky. Bohužiaľ mám pocit, že obe nastúpili v zlej kategórii. Piata Emma Contursi (64) je jednoznačnou Wellness fitnesskou. Taktiež musím upozorniť na pokrčené nohy v prednom postoji – takto sa to robiť nemá. Prescilla Leroy (62) dominuje výraznou šírkou chrbta a ramien. V bikini takýto svalový rozvoj nemá čo hľadať, radila by som ju medzi bodyfitnessky.

Bikini fitness do 169cm

Duel o prvenstvo v tejto kategórii prebiehal medzi Agne Kiviselg (83) z Estónska a Linou Kundricke (84) z Lotyšska. Vyhrala Agne, Lina skončila na druhom mieste. Zaujímavé však je, že obe pretekárky majú rovnaký počet bodov. Agne je krásna bikina, v porovnaní s Linou však stráca vo viacerých ohľadoch. Agne má výrazne širší pás – v prednom postoji preto vytáča vrch smerom do strany, aby tento „defekt“ zakryla. V bočných a v zadnom postoji sú v podstate rovnocenné, Lina má však užšiu stavbu tela, čo jej v konečnom dôsledku hrá do karát. Agne Kiviselg sa mi osobne veľmi páči, v Madride by som však víťazstvo dopriala Line.
Na treťom mieste skončila Kady Parnaku (86) z Estónska. Tá zaostávala len o jediný bod. Kady má výrazne kratšie nohy a dlhší trup, pôsobí mohutnejšie ako jej súperky. Na štvrtom mieste je Martina Kurkova (85) z Česka. Jednoznačne by som volila iný účes. Daita Petkute (82) zo Španielska skončila piata. Celkový vzhľad má veľmi dobrý, musí však popracovať na spodnej časti tela. Posledná vo finále skončila Maria Kogler (88) z Rakúska.

Bikini fitness nad 169cm

Víťazkou najvyššej kategórie je Lorena Martinez (94) zo Španielska. Dlhánske nohy, mimoriadne úzky pás a široké plecia tvoria krásnu symetriu, vďaka ktorej Lorena vyhrala bez akýchkoľvek komplikácii. Na druhom mieste skončila Fínka Saara Saunamaki (97), ktorá prišla na pódium opäť s vlasmi v cope. Okrem účesu jej musím vytknúť aj jednotlivé postoje – nohy ďaleko od seba, ruky príliš vysoko a ďaleko od tela. Na slovenskej súťaži by jej to rozhodne neprešlo (kto bol tento víkend vo Vranove určite vie, o čom hovorím). Umiestnila by som ju rozhodne nižšie.
Bronz získala Ruska Oksana Voloshina (93). Oksana je pekná pretekárka, v Madride však mala veľmi zlý nástrek – na fotkách vyzerá takmer bez úpravy pokožky. Na štvrtom mieste skončila Paula Barbosa z Portugalska, zaujala peknou symetriou. Na piatom, poslednom mieste (v tejto kategórii súťažilo len 5 pretekárok) skončila španielska bikina Carla Torell Sahuquillo (91). V mojom pomyslenom rebríčku by som dievčatá na treťom, štvrtom a piatom mieste posunula o priečku vyššie a Saare prenechala posledné finálové miesto. 

OVERALL

Absolútnou víťazkou sa v Madride stala Lina Bejarano Real. Nemala to však jednoznačné – na druhom mieste skončila Emmi Nenonen, ktorej skóre bolo len o 2 body vyššie, ako Linino.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!