Bikinifitnessky na 2019 Tatranskom Pohári

Tatranský pohár 2019 bol súťažou, na ktorej súťažilo dokopy vyše 40 bikinifitnessiek. V akej forme prišli? Povie šéfredaktorka Soňa KOLCUNOVÁ. 

Bikinifitness je už spravidla najpočetnejšou nomináciou na súťažiach. Inak to nebolo ani na 2019 Tatranskom pohári, na 39. ročníku súťaže. Okrem bikinifitnessiek v troch výškových kategóriách sme videli zo ženských kategórií aj wellness fitness, bodyfitness a fitness. Jediná eliminácia, prekvapenia aj veľké emócie. Aj taký bol Tatranský pohár po návrate pod Tatry do Popradu. Všeobecne sme spolu s Igorom Kopčekom videli slušnú pripravenosť pretekárok a mnoho z nich som mala možnosť sledovať už vo Vranove na Amix Patriot Fitness Weekende.
Ako som predpokladala, ich formy sa ešte zlepšili, čo sa bude, predpokladám, diať až do súťaže v polovici novembra v Piešťanoch. Tam by sa mala uskutočniť oficiálna nominačná súťaž na Majstrovstvá sveta žien – pod taktovkou riaditeľa súťaže Nikolu Primoraca to bude Grand Prix Slovakia. Na pódium v Poprade nastúpilo viac bikinifitnessiek ako vo Vranove, čomu sa veľmi teším. Je vidieť, že záujem o kategóriu, rovnako ako jej úroveň postupne narastá (a niet sa čomu čudovať, v Rusku už dostávajú za TOP výsledky bikinifitnessky aj titul majster športu, čo pre nich znamená značné výhody).

Avšak nemohla som si nevšimnúť, že niektoré bikinifitnessky súťažili vo viacerých kategóriách. Vo Vranove spravili voči tomuto rázny krok a súťaženie vo viacerých nomináciách zakázali. To by sa podľa mňa malo rozšíriť aj ďalej. Dôvod? Celkom jednoduchý. Ako má byť následne pretekárka hodnotená, ak súťaží ako wellness fitnesska aj ako bikinifitnesska? Čo je jej nomináciou? Ak dokáže uspieť medzi wellness fitnesskami, ako sa môže uplatniť aj medzi bikinifitnesskami, ak sú hodnotiace kritériá týchto dvoch kategórií úplne rozdielne? Pretekár (to isté platí aj pre mužov) nemôže byť vhodný naraz pre dve kategórie. A ak podľa výsledkov vyhovuje dvom kategóriám, chyba bude jednoznačne v rozhodcovskom paneli. Ako však vyzerali bikinifitnessky na 2019 Tatranskom pohári a kto ma zaujal?

Bikinifitness do 164cm

Napočetnejšia kategória na Tatranskom pohári 2019, ktorá začala elimináciou. Cez ňu sa nedostalo kvarteto Chobotová-Žabková-Beňová-Ballová. V semifinále sme teda videli 15 dievčat, ktoré bojovali o finálovú šesticu. Mimo finále spomeniem Martinu Veleckú. Musím povedať, že červené plavky na nej vyzerali omnoho lepšie ako tie, ktoré mala vo Vranove a jednoznačne ma zaujala. Martina má pekné proporcie, ako defekt vnímam to, čo spomínala Barbora Labudová v reporte z Amix Patriot Fitness Weekendu- svalstvo hrudníka. Lívia Vysocká skončila tesne pred bránami finále a aj napriek tomu, že by mohla súťažiť aj v masters sa v kategórii žien nestratila. Zaujala ma aj Alexandra Bačová, avšak na objeme svalstva ešte musí popracovať.
Do finále sa dostala šestica Katarína Klimasová, Zuzana Kardošová, Michaela Kanuščáková, Barbora Vosátková, Zuzana Satmáryová a Dominika Slušná.

 • Na šiestom mieste skončila Dominika Slušná. Pekné proporcie, no u Dominiky mi chýbala väčšia ostrosť formy a výraznejší makeup. Netreba tiež zabúdať aj na úsmev, na ten Dominika akoby podchvíľou „zabúdala“ pri toľkej sústredenosti na správny pózing.
 • Zuzana Satmáryová skončila na piatom mieste. Vekom tiež masters pretekárka však púta pravidelne pozornosť aj v ženských kategóriách. U Zuzany sa mi zdá jej najväčšou prednosťou zadná póza.
 • Smolné štvrté miesto patrilo Barbore Vosátkovej. Musím sa priznať, že na Barborinu premiéru na slovenských súťažiach som netrpezlivo čakala. Pri Barbore mi chýbala tvrdosť svalstva, no to jej neubralo na schopnosti zaujať. Pútala pozornosť a napriek svojej výške má opticky veľmi dlhé nohy, čo jej hrá do karát. Som zvedavá ako sa bude Barbora ďalej zlepšovať.
 • Tretie miesto a pre mňa jedno obrovské prekvapenie. Má meno Katarína Klimasová a spolu s Barborou Labudovou sme o nej hovorili už po Amix-e vo Vranove. Klimasová je pre mňa formou a proporciami úchvatná pretekárka. Do budúcna musí popracovať na výraze - Katka sa rovnako ako spomínaná Dominika Slušná zabúda usmievať. V jej prípade by som taktiež skúsila účes ktorý by jej vlasom pridal objem a výraznejší makeup, no aj tak je pre mňa jedinečnou pretekárkou.
 • Na druhom mieste skončila Michaela Kanuščáková. Skúsená pretekárka, ktorá zaiste ladí formu na to, aby sa predstavila medzi reprezentantkami. Michaela vie, kde sú jej prednosti a na čom musí zapracovať a na Tatranskom pohári si znova mohla „skúsiť“ stage.
 • Víťazkou kategórie sa stala Zuzana Kardošová. So Zuzanou som už hovorila o tom, že potrebuje ďalej „sušiť“ nohy - pri jej objeme a definícii svalstva sa môže blížiť až ku kategórii wellness fitness. Ak sa Zuzana chce ukázať v čo najlepšej forme ešte pred majstrovstvami sveta, je pred ňou ešte dlhá cesta, no verím, že víťazstvo ju „nakoplo“ do ďalšej práce a bolo jasné, že domáci stage si naplno užila.

Bikinifitness do 169cm

Kategória, ktorá priniesla mnohé prekvapenia a dokázala, že finálové porovnávanie a I-walk môže veľa zmeniť. Už v semifinále skončila Simona Babicová, tá na Tatranskom pohári jednoducho neočarila rozhodcov natoľko ako na predošlých súťažiach doma aj v zahraničí. Nedá mi nespomenúť aj Barboru Jakábovú. Tá by mala podľa mňa zvážiť súťaženie v nominácii wellness fitness, nakoľko disponuje podľa mňa dostatočným množstvom svalovej hmoty. Pozor si však musí dávať (či už v jednej alebo druhej nominácii) aj na kladenie ruky vbok, to u nej vyzerá veľmi neprirodzene. Tesne pred bránami finále skončila aj Veronika Vieriková, ktorá v sobotu už uspela v kategórii wellness fitness. Do finále sa dostala napokon Juliána Zaukolec, Klaudia Medžová, Jana Stachová, Denisa Knaperková, Terézia Petríčková a Alexandra Subotič.

 • Šieste miesto patrilo Terézii Petríčkovej. Terézia bola určite prekvapením tejto kategórie. Mala by však popracovať na prejave.
 • Piate miesto obsadila Klaudia Medžová.
 • Štvrté patrilo pre mňa veľkému prekvapeniu - Alexandre Subotič. Alexandra na seba na pódiu pútala pozornosť neuveriteľným spôsobom. Aj keď si myslím, že by mohla prísť v o čosi ostrejšej forme, Subotič bola pre mňa výraznou postavičkou v kategórii a bola neprehliadnuteľná.
 • Tretie miesto patrilo Juliáne Zaukolec. Juliána prišla o sto percent lepšie pripravená ako do Vranova. Chýbala mi na nej však akási iskra a dravosť po tom, aby rozhodcov zaujala.
 • Druhé miesto si domov odniesla Denisa Knaperková. Osobne som si všimla porovnateľnú veľkosť hmoty na nohách u Denisy a Veroniky Vierikovej, ktorá skončila medzi wellness fitnesskami tretia. Myslím, že Denisa by sa teda pravdepodobne úplne „s prehľadom“ uživila na Tatranskom pohári aj v tejto kategórii, avšak je bikinifitnesskou, ktorá dokáže veľmi ľahko zaujať vďaka atraktívnemu vzhľadu a dobrej pripravenosti.
 • Zlato si domov odniesla Jana Stachová. Janka je netypickou bikinifitnesskou, no mne každou súťažou dokazuje, že bikinifitnesska musí vyžarovať niečo špeciálne, čo ju oddelí od zvyšku štartového poľa. Stachovej sa to darí a dokonca musím podotknúť, že po zhliadnutí fotiek z Vranova začala Jana praktizovať malú zmenu v dýchaní, čo jej viditeľne zúžilo pás.

Bikinifitness nad 169cm

Trinásť dievčat nastúpilo v tejto kategórii. Zo semifinále ma zaujala hlavne Renáta Mária Hadas. Síce mala na sebe plavky, ktoré by pravdepodobne na medzinárodnej scéne neboli práve najšťastnejšou voľbou, avšak zaujala ma jej proporčnosť v kombinácii s peknou tvárou. Ak bude na sebe ďalej pracovať, verím, že sa vypracuje na veľmi konkurencieschopnú bikinifitnessku. Do finále sa dostali Natália Remiášová, Paulína Melišková, Klaudia Bartková, Jana Remiášová, Diana Zuberiová a Michaela Pančušková.

 • Na šiestom mieste skončila Klaudia Bartková, ktorá sa podľa mňa od svojho vystúpenia vo Vranove zlepšila. Osobne by mi absolútne nevadilo, aj keby sa umiestnila vyššie.
 • Piata skončila Jana Remiášová. Jana sa mi na tejto súťaži páčila omnoho viac ako na súťažiach v jari a je vidieť, že je za ňou kus práce.
 • Štvrté miesto patrilo Diane Zuberiovej. U Diany som si všimla neštandardné položenie ruky založenej vbok (určite by ju mohla dať aj na pás, čo by zvýraznilo rameno), chyby robila v prezentácii, rezervy má aj v chôdzi. Napriek spomínanému je Diana pretekárkou s potenciálom, na ktorú sa pozerá veľmi dobre.
 • Tretie miesto putovalo Paulíne Meliškovej – to či bola jej ostrosť výhodou/nevýhodou (rovnako ako netradičný účes) môžete posúdiť z fotografií.
 • Striebro si domov odniesla Natália Remiášová. Ako sa zdá, na domácich súťažiach to bude večný súboj Pančuškovej s Remiášovou. Natálii by som vytkla jedine rúž, ktorý mohla určite zvoliť tmavší. Inak stále platí to, čo som o nej niekoľkokrát písala. Pre mňa je najkrajšou slovenskou bikinifitnesskou a aj napriek útlym kostiam na nej akoby všetko dokonale pasovalo.
 • Vyhrala však Michaela Pančušková, bikinifitnesska, v ktorej víťazstvo som verila od prvej chvíle na stagei. Pančušková má zvláštnu schopnosť veľmi rýchlo si získať vašu pozornosť. Je vysoká, má dokonalú symetriu, dlhé nohy a viac svalov. Okrem toho, že sa mi občas zdalo, že by nemusela dvíhať jednu nohu na špičku, jej nie je čo vytknúť. Len zaželať veľa chuti a trpezlivosti do ďalšej práce.

Bikinifitness OVERALL

Overall súťaž vyhrala Zuzana Kardošová, čo je aj z pohľadu medzinárodných súťaží výnimočné. Prečo? Kardošová súťaží v najnižšej výškovej kategórii a na medzinárodných súťažiach rozhodcovia absolútny titul prisudzujú vysokým, dlhonohým bikinifitnesskám. Ak by tento trend platil aj na 2019 Tatranskom pohári, víťazstvo by získala s prehľadom Pančušková.

Zrejme nielen pre mňa nie je podstatné, kto sa stal absolútnym víťazom v Poprade – podstatne dôležitejšia je skutočnosť, že členom nominačnej komisie sa opakovane predviedli dievčatá s ambíciou súťažiť na 2019 IFBB World Fitness Championships v Bratislave. Z toho, čo sme mali možnosť vidieť vo Vranove a v Poprade je jasné, že nomináciu „vo vrecku“ by mohla mať ktorákoľvek súťažiaca z nominácie fitness, bodyfitnessky Masaryková, Makšiová, Talačová a Poprocká so Sečanskou, potenciál ukázali wellness fitnessky Nemcová s Jaškovou aj Vierikovou.

Medzi bikinifitnesskami repre tričko by mohli mať isté Hostačná, Pančušková, Kardošová, Kanuščáková aj Graňáková – uvidíme, kto k nim ešte pribudne. Osobne by som dala možnosť ukázať sa na medzinárodnom pódiu aj Stachovej, Remiášovej a Klimasovej. Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!