Čo nás čaká na slovenskej súťažnej scéne v jeseni 2019?

Na ktoré súťaže sa môžeme tešiť na Slovensku? Pripomeňme si súťažný kalendár spolu so Soňou KOLCUNOVOU, ktorá súťaže zhrnula do článku. 

Súťažná sezóna už klope na dvere, to vie každý, kto sa o súťažnú scénu zaujíma. Na Slovensku nás čaká súťažná sezóna, v ktorej očakávame najmä mnoho ženských pretekárok, nakoľko najväčším ťahákom budú Majstrovstvá sveta vo fitness žien, ktoré sa uskutočnia na prelome novembra a decembra. Získať nomináciu na tieto majstrovstvá je motiváciou pre mnoho súťažiacich, keďže súťažiť na najväčšom podujatí amatérskej scény na pódiu, ktoré sa nachádza priamo u nás doma je určite veľmi atraktívne.

Amix Patriot Fitness Weekend- Vranov nad Topľou

Súťažná sezóna začína už onedlho, konkrétne o necelé dva týždne (počas víkendu 19.-20. októbra) a to súťažou vo Vranove. Amix Patriot Cup napíše už svoju tretiu kapitolu s výnimočným podtónom. Organizátorom sa podarilo pripraviť zaujímavé podujatie s názvom AMIX Patriot Fitness Weekend, ktoré bude trvať celý víkend! Počas sobotnej súťaže budú súťažiť juniori, dorastenci a taktiež nováčikovia v zodpovedajúcich vekových kategóriách. V nedeľu je na programe súťaž žien, mužov, mužov a taktiež nováčikov v niektorých kategóriách. Práve toto by malo podľa organizačného pracovníka súťaže Igora KOPČEKA pomôcť súťažiacim ľahšie získať štatút aktívny športovec.
V sobotu môžu pretekári súťažiť v kategóriách: Dorastenci Classic Physique, Juniori-začiatočníci Classic Physique, Juniori Classic Physique, 2 výškové kategórie Men´s Physique juniori, dorastenky Bodyfitness, juniorky Bodyfitness, dorastenky bikinifitness, juniorky-začiatočníčky bikinifitness a juniorky bikinifitness 2 výškové kategórie.
V nedeľu budú na pódiu prezentované nasledovné kategórie: muži Bodybuilding 2 kategórie, muži Classic Physique 2 kategórie, masters Bodybuilding, muži- začiatočníci men´s physique, muži men´s physique 2 kategórie, ženy wellness fitness, ženy bodyfitness, ženy-začiatočníčky bkinifitness, ženy bikinifitness 2 kategórie.
Okrem bohatého záberu kategórií si organizátori na čele s riaditeľom súťaže Jarom HORVÁTHOM pripravili aj cenné kovy pre prvých 6 pretekárov a špeciálnu cenu TRÉNER ŠAMPIÓNA pre víťazov OVERALL súťaže. Práve prvá súťaž je pre mnohých skvelou príležitosťou na overenie si formy. Z nášho teamu Bikinifitness.Sk sa na súťaži zúčastní šéfredaktorka Soňa KOLCUNOVÁ a obe redaktorky, Barbora LABUDOVÁ aj Andrea FEDOROVÁ.

Tatranský pohár - Poprad

Nasleduje súťaž v Poprade, 39. ročník Tatranského poháru. Tá sa uskutoční 26. októbra. Po troch rokoch, ktoré sme mohli sledovať v Prešove, sa tradičná súťaž s Tatrami v názve vracia do svojho pôvodného dejiska- do Popradu. V Poprade nás čaká 13 kategórií- súťažiť bude možné len za ženy a mužov. Týždeň po súťaži vo Vranove sa teda taktiež na východe pozrieme na Kulturistiku mužov do 80kg a nad 80kg, Klasickú kulturistiku do 180cm a nad 180cm, Men´s Physique do 179cm a nad 179cm, Bodyfitness OPEN, bikinifitness do 164cm, do 169cm a nad 169cm, wellness fitness a fitness žien aj mužov. Po minuloročnom vydarenom ročníku v hale prešovských hádzanárov bude zaujímavé sledovať najmä návrat súťaže „domov“. Veríme, že divácka kulisa bude čo najväčšia! Za team bikinifitness.sk sa súťaže zúčastní redaktorka Andrea FEDOROVÁ a šéfredaktorka portálu Soňa KOLCUNOVÁ.

Dynamic Cup- Dolný Kubín

Nasledovať bude počas 2. novembra súťaž Dynamic Cup v Dolnom Kubíne. Propozície tejto súťaže zatiaľ nie sú zverejnené, no súťaž bude zameraná na kategórie mužov a žien. Je však isté, že za tím Bikinifitness.Sk sa zúčastní súťaže Barbora LABUDOVÁ.

Veľká Cena Dubnice- Dubnica nad Váhom

Súťažná sezóna na Slovensku bude pokračovať počas ďalšieho víkendu (9.11.) juniorskou a masters súťažou v Dubnici nad Váhom, ktorá sa zopakuje už dvadsiaty piatykrát. Aj súčasťou tejto súťaže bude Barbora LABUDOVÁ, ktorá bude postupne sprostredkovávať aktuality. Práve súťaž v Dubnici pravdepodobne preverí juniorky. Pre tie bude veľmi atraktívnym aj štart na Majstrovstvách sveta juniorov, ktoré sa uskutočnia v Budapešti. Blízkosť destinácie a zároveň očakávaná kvalita pretekárok (ktorá bude, myslím si, vyššia ako na súťaži v Ekvádore v minulom roku) by mali byť pre dievčatá kritériami, ktoré rozhodnú o motivácii nominovať sa.
Súťažiť môžu pretekári v Dubnici v kategóriách Klasická kulturistika juniori, kulturistika juniori, 2 kategórie men´s physique juniorov, fitness junioriek, bodyfitness junioriek, 2 kategórie bikinifitness junioriek, wellness fitness junioriek, fitness juniorov, kulturistika mužov masters, bodyfitness žien masters, bikinifitness žien masters. Práve mladým by som dopriala v Dubnici aj veľkú divácku kulisu, ktorá by ich hnala vpred.

Grand Prix Slovakia - Piešťany

Posledná súťaž, ktorá bude zároveň nominačnou na bratislavské Majstrovstvá sveta vo fitness žien sa uskutoční 16.11 v Piešťanoch. Grand Prix Slovakia by mal priniesť vyšperkované formy pretekárok s ambíciou súťažiť na MS žien a je to jedna zo súťaží, na ktorú sa osobne teším najviac. Verím, že riaditeľ súťaže Nikola Primorac a jeho tím predvedú Slovensku dobrú súťaž a formy pretekárok úroveň len potvrdia. Na tejto súťaži bude za tím BikiniFitness.Sk pôsobiť šéfredaktorka Soňa KOLCUNOVÁ aj redaktorka Barbora LABUDOVÁ.
Kategórii, ktoré sa na pódiu vystriedajú bude 9: 2 kategórie bodyfitness, 2 kategórie fitness, 4 kategórie bikinifitness a wellness fitness. Nakoľko to bude čisto ženská súťaž, atraktívna by mohla byť aj pre divákov a ja som na ňu už veľmi zvedavá.

Ak chcete vedieť, aké súťaže nás čakajú na medzinárodných pódiách, prečítajte si článok Barbory LABUDOVEJ, v ktorom všetky podstatné informácie zhrnula.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!