Čo nás čaká na súťažnej scéne v zahraničí v jeseni 2019?

Barbora LABUDOVÁ pre vás zhrnula všetky súťaže, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti v jeseni 2019. Čo nás teda na medzinárodnej súťažnej scéne čaká? 

Jesenná súťažná sezóna je nenávratne tu. Viete, aké súťaže čakajú tento rok pretekárov za hranicami? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Belt & Road – Si-An, Čína

V čínskom meste Si-An sa 10.-14. októbra uskutoční súťaž Belt & Road. Prečo túto súťaž spomínam? Okrem amatérskych kategórií je súčasťou tejto udalosti aj Elite Pro Show. Osobne ma veľmi zaujíma, kto z profesionálok bude merať cestu do Číny necelý mesiac pred Majstrovstvami sveta profesionálov. Predbežne viem povedať, že svoj štart v Číne avizovala na svojom instagrame Oksana Brygidyr. Postavia sa s ňou na pódium aj niektoré ruské stálice? Uvidíme.

IFBB Diamond Cup Skopje – Macedónsko

Diamond Cup v Macedónsku sa uskutoční taktiež budúci víkend - 11. – 14. októbra v meste Skopje. Organizátori IFBB sa síce rozhodli Elite PRO Show presunúť do Číny, neznamená to však, že v Macedónsku budú súťažiť len amatérske kategórie. Súčasťou tejto súťaže bude práve Elite PRO Masters Show. V Macedónsku bude prítomný aj Eastlabsphoto team.

IFBB Diamond Cup Madrid –Španielsko

Ďalší Diamond Cup sa uskutoční hneď nasledujúci víkend. 18. – 20. októbra španielske mesto Madrid ožije v znamení fitness. Na tejto súťaži sa už tradične uskutoční súťaž amatérskych kategórií, ale aj Elite PRO Show. Madrid Elite PRO Show sa minulý rok uskutočnila už na jar, konkrétne v máji. Vtedy si odniesla víťazný pohár Yana Kuznetsova. Bude v Madride súťažiť aj tento rok? Ak áno, dokáže vyhrať znova? Aj súčasťou tejto súťaže bude EastLabsPhoto Team!

Amateur World Cup and World Professional Championship 2019 – Tarragona, Španielsko

Jedna z najväčších udalostí v oblasti bodybuildingu túto jeseň. Po minuloročnom Beijingu sa Majstrovstvá sveta profesionálov v Elite PRO presúvajú prvý novembrový víkend (1. – 3. novembra) do španielskeho mesta Tarragona. Majstrovstvá sveta profesionálov sa tu uskutočnia vo všetkých kategóriách – bodybuilding, classic physique, men´s physique, women´s physique, bodyfitness a samozrejme wellness a bikini fitness. Na oficiálnej stránke Elite PRO je uvedených 18 mien bikín, ktoré od minuloročných majstrovstiev sveta zbierali body v Elite PRO rankingu. Pripomeňme si, že priamy postup na Majstrovstvá sveta 2019 získala Melina Keltaniemi svojim minuloročným víťazstvom. Okrem profesionálov sa v Tarragone uskutoční tiež Svetový pohár amatérov, tzn. súťažiacich, ktorí pretekajú bez príslušnosti k nejakému oddielu. Súčasťou tohto podujatia bude taktiež EastLabsPhoto team. 

IFBB Diamond Cup Roma – Taliansko

Diamond Cup poputuje 15. – 17. novembra do Talianska. Na tejto súťaži sa uskutoční ďalšia Elite PRO Master Show.

IFBB World Fit Model Championship 2019 – Riga, Lotyšsko

Jedno z najväčších prekvapení tejto jesene. Pôvodný plán bolo uskutočniť tieto majstrovstvá na mieste diania juniorských majstrovstiev sveta. Najnovšej kategórii Fit Model sa zatiaľ neprejavuje pozornosť, akú si zaslúži a preto sa organizátori rozhodli usporiadať tejto kategórii vlastné majstrovstvá sveta v Lotyšsku. Uskutočnia sa 16.-18. novembra. Verím, že sa týmto krokom asociácii podarí zviditeľniť a spopularizovať túto krásnu ženskú kategóriu.
Myslím, že mnoho bikini fitnessiek s nie úplne najšťastnejšou kompozíciou tela by mohlo využiť to, čo táto kategória ponúka. Najväčší boom táto kategória zažíva v Rusku, kde je súčasťou všetkých oblastných majstrovstiev. Eastlabsphoto team na čele s Igorom KOPČEKOM sa rozhodol túto kategóriu podporiť – Majstrovstvá sveta vo Fit Model bude nielen fotografovať. Rozhodol sa, že každá zo súťažiacich získa pódiové fotografie v HQ grátis. Čo myslíte, dostane sa táto kategória postupom času aj na slovenské pódiá?

IFBB Diamond Cup Cancun – Mexiko

Ďalší z Diamond Cup-ov sa uskutoční na americkom kontinente. Od 22.-24. novembra sa v Cancune stretnú amatérske kategórie ale tiež Elite PRO pretekári, ktorí vystúpia na vrcholnom podujatí celého víkendu – Elite PRO Show. Vzhľadom na to, že majstrovstvá sveta profesionálov sa uskutočnia pár týždňov pred touto udalosťou, v Cancune nepredpokladáme veľký počet súťažiacich. Elite PRO pretekári zo všetkých kategórií majú za sebou dlhú súťažnú sezónu, ktorú s najväčšou pravdepodobnosťou drvivá väčšina ukončí po Majstrovstvách sveta v Tarragone.

IFBB World Junior Championship 2019 – Budapešť, Maďarsko

Po predchádzajúcich rokoch, kedy sa juniorské majstrovstvá konali vždy v nejakej exotickej destinácii, sa rozhodli organizátori presunúť toto podujatie do Budapešti. 22.-24. novembra sa v hlavnom meste Maďarska stretnú najlepší juniorskí športovci z celého sveta. Som veľmi zvedavá, kto zo slovenskej reprezentácie dostane možnosť reprezentovať Slovensko v Maďarsku. Predpokladáme veľmi silnú konkurenciu v podobe ukrajinských, poľských a ruských pretekárok. Chýbať nebude ani EastlabsPhoto Team a naša šéfredaktorka Soňa KOLCUNOVÁ. 

IFBB Diamond Cup Prague – Česko

Ďalšia súťaž, ktorá sa uskutoční v rovnakom dátume ako predošlé dve zo spomínaných. Koľko športovcov pôjde súťažiť na pražský Diamond Cup len týždeň pred Majstrovstvami sveta vo fitness?

IFBB World Fitness Championship – Bratislava, Slovensko

Od 29. novembra – 1. decembra sa stane naše hlavné mesto svetovým centrom fitness. Vrcholná súťaž jesennej sezóny – Majstrovstvá sveta vo fitness sa tento rok budú konať v Bratislave. Na domácej pôde uvidíme najlepších amatérskych športovcov a športovkyne z celého sveta. Na tento športový sviatok sa celý náš tím mimoriadne teší. Priamo zo súťaže Vám budeme prinášať tie najčerstvejšie informácie. Ak si si ešte nezapla upozornenie na túto udalosť, rozhodne to utekaj napraviť! Z nášho teamu budem celú súťaž sledovať ja osobne, redaktorka BikiniFitness.Sk Barbora LABUDOVÁ. 

IFBB World Master Championship and Elite PRO Master World Cup – Tarragona, Španielsko

Tarragona bude opäť miestom, kde sa uskutočnia majstrovstvá sveta, tentokrát však nie len profesionálov, ale aj amatérskych športovcov zo skupiny master. Zároveň sa tu bude konat Master World Cup. Majstrovstvá sveta Master pretekárov sa uskutočnia 6.- 8. decembra. Je to posledná súťaž tejto sezóny.

Viete, čo všetko nás čaká okrem niekoľkokrát spomínaných Majstrovstiev sveta vo fitness u nás na Slovensku? Domáce súťaže Vám čoskoro zhrnie v článku naša šéfredaktorka Soňa Kolcunová.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!