Čo nás čaká v jesennej sezóne 2020 na Slovensku?

Už o pár týdžňov by mala začať súťažná sezóna na Slovensku. Kde budú mať príležitosť súťažiť bikinifitnessky, wellness fitnessky či bodyfitnessky? Dozviete sa v článku. 

Nestály rok 2020 priniesol veľkú výzvu aj pre športovcov z nominácii bodybuilding a fitness. Čo ich čaká? Kedy sa budú konať ďalšie súťaže? Na tieto otázky sme odpoveď nevedeli dlhé mesiace. Keď sa situácia počas koronakrízy stabilizovala, postupne sa začali vynárať nápovedy a už niekoľko týždňov môžeme na oficiálnej stránke SAFKST nájsť kalendár, ktorý by mal platiť. Počet pretekárov, ktorí sa postavia na súťažné pódiá je otázny a zúčastňovanie na medzinárodných súťažiach je aktuálne pre športovcov v nedohľadne. Nateraz je potvrdené konanie všetkých národných súťaží.

Priznajme si, pripraviť sa na súťaž, absolvovať diétu a napokon zistiť, že súťaž sa nekoná, nie je práve ideálny scenár. No športovci dnes musia rátať so všetkým. Medzi slovenské esá, o ktorých však vieme, že sa chcú predstaviť na jesenných pódiách patria napríklad bikinifitnessky Janka STACHOVÁ alebo Zuzana KARDOŠOVÁ. Na akých súťažiach sa teda (dúfam) uvidíme?

3.10.2020 ... Grand Prix 365, Trnava

Súťaž, na ktorú sa veľmi rada pozriem. Po tom, ako je jasné, že na 2020 Majstrovstvách Európy Slovenky štartovať nebudú, bude podľa mňa práve toto súťaž, na ktorej bude mnoho pretekárok začínať svoj súťažný kolotoč. Aj keď zatiaľ nie sú sprístupnené bližšie informácie k žiadnej súťaži, predpokladám, že bude organizovaná pod taktovkou Martina GAJŇÁKA, ktorý mal v Trnave pôvodne organizovať Majstrovstvá Slovenska žien a mužov. Hovorilo sa aj o tom, že spoločne s Igorom Kopčekom by práve tu sa mohla konať jedna zo súťaží IFBB Diamond Cup. Ak sa nemýlim, tak sa máme na čo tešiť a verím, že táto prvá súťaž pre ženy a mužov v roku 2020 bude skutočnou oslavou kulturistiky a fitness na Slovensku. Podľa zverejnených propozícií je jasné, že bodyfitnessky, fitnessky, wellness fitnessky a juniorské bikinifitnessky budú súťažiť v OPEN kategórii. Pre seniorské bikinifitnessky je pripravená kategória do 164cm, do 169cm a nad 169cm.

Propozície nájdete na TEJTO stránke. 

11.10. 2020 ... Veľká Cena Starej Ľubovne

Unikátna príležitosť pre súťažiacich v kategóriách masters a dorast, ktorú im ponúka osvedčený organizačný team p. Hlinku. Práve pre nich je totiž súťaž určená a verím, že príležitosť zmerať si sily vo svojej vekovej kategórii využijú všetci, ktorí môžu.

17.10.2020 ... Veľká cena Dubnice, Dubnica nad Váhom

Znova príležitosť pre masters pretekárov, avšak v kombinácii s juniormi. Tradičná súťaž, ktorú vďaka organizačnému teamu p. Matušíka pozná takmer každý pretekár na Slovensku, je prvou počas víkendu. Práve kombinácia dvoch úspešných, tradičných súťaží (v sobotu sa koná Veľká cena Dubnice, v nedeľu Tatranský pohár) však môže spôsobiť pokles súťažiacich na jednotlivých súťažiach a pretekári si možno skôr vyberú súťaž, ktorá sa koná bližšie k miestu ich bydliska. Dôvod? Aby sa vyhli náročnému presunu vo večerných hodinách. Verím, že to tak nebude a obe súťaže budú plné skvele pripravených súťažiacich.

18.10.2020 ... Tatranský pohár, Prešov

V roku 2019 sa tradičná súťaž (akou Tatranský pohár nesporne je) vrátila pod Tatry. Tentokrát sa však znova uskutoční v Prešove. Osobne sa na túto súťaž veľmi teším – dva ročníky som na vlastné oči sledovala v hale pri Hotelovej akadémii, v roku 2018 sme videli súťaž v Tatran aréne. Jedna z najlepších pohárových súťaží však bude podľa mňa plná kvalitných pretekárov a už teraz sa na ňu spolu s tímom tešíme. 

7.11.2020 ... Majstrovstvá Slovenska juniorov, Hnúšťa

Po niekoľkotýždňovej pauze sú na programe Majstrovstvá Slovenska juniorov v Hnúšti, ktoré zorganizuje dvojica p. Demian – p. Ďubek. V rovnakom čase by však mali byť v Španielsku organizované Majstrovstvá sveta žien a mužov. Uvidíme, ako bude táto situácia vyriešená v prípade, že sa už dátumy nebudú meniť. Bola by veľká škoda, keby sa na súťaži nemohli predstaviť špičky slovenského fitness, ktoré získavali cenné kovy z MS žien (Kardošová, Stachová), pretože budú na vrcholnej súťaži v zahraničí - ak to teda aktuálna pandemická situácia umožní. Každopádne ostáva faktom, že súťaže organizované p. Dušanom Ďubekom sú vždy veľmi príjemné a vrchol sezóny pre juniorov bude veľmi zaujímavým zápolením.

14.11.2020 ... Majstrovstvá Slovenska žien, Stará Ľubovňa

Mesto blízko našich veľhôr by malo v roku 2020 byť akousi Mekkou súťažného diania. A poďakovanie patrí opäť organizačnému teamu p. Hlinku. Súťaž budeme určite sledovať a práve k tomuto dátumu bude pravdepodobne smerovať snaženie mnohých fitnessiek, bikinifitnessiek, bodyfitnessiek a wellness fitnessiek zo Slovenska. V akej forme budú súťažiť? Uvidíme už čoskoro!

Ostáva teda veriť, že pandemická situácia umožní všetkým športovcom a nám – nadšencom fitness a kulturistiky, stretnúť sa na súťažiach. Treba rátať so všetkými možnými scenármi – aj so súťažami bez divákov alebo s rozostupmi či s limitovaným počtom divákov. Ako bude napokon vyzerať finálna verzia „odloženej“ sezóny 2020 uvidíme už onedlho.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!