Čo priniesli Majstrovstvá sveta 2020? Zlato pre Slovensko, Nnaka kráľovnou bikinifitness

Druhá časť reportu z Majstrovstiev sveta vo fitness 2020. Kto uspel v kategóriách do 169, do 172 a nad 172cm? Prezradí Barbora LABUDOVÁ.

Bikinifitness do 169cm

Ďalšia z kategórií, ktorej priebeh bol napínavý až do vyhlásenia výsledkov. Nebolo jasné, komu sa napokon podarí zvíťaziť. TOP 3 pretekárky na pódiu boli Estónka Agne Kiviselg (522), Ukrajinka Viktoriia Lysenko (523)Aisha Kaipova (524) z Kazachstanu. Agne prišla do Španielska v oveľa lepšej forme, ako na minuloročné majstrovstvá. Atraktívny vzhľad, dotiahnutá forma a elegantná prezentácia boli jej črty, ktorými vyhrala množstvo súťaží. Možno práve neúspech z Bratislavy (kde sa pre ňu súťaž skončila za bránami finále s veľkým bodovým rozdielom) bol pre ňu varovným prstom, vďaka ktorému v tejto príprave nič nepodcenila.

Lysenko porazila Kiviselg a Kaipovu v prednom postoji. Ukrajinka totiž disponuje mimoriadne úzkym driekom. Ten zvýrazňoval jej V-shape, čo je jedna z najvýraznejších čŕt, ktorá sa v bikinifitness vyžaduje. Aisha Kaipova zas získala výhodu kvôli dlhým štíhlym nohám. Napokon sa však rozhodcom najviac páčila Lysenko, ktorá zvíťazila. Striebro získala Kaipova a bronz Kiviselg.

Na 4. mieste skončila česká pretekárka Denisa Grassingerová (529). Denisa túto sezónu predviedla dobré výkony na viacerých súťažiach. Pozor na masívnosť stehien a taktiež na ostrosť a hĺbku brušných svalov. Viditeľný hlboký sixpack v bikinifitness totiž nie je žiaduci. Piate miesto bolo pre Wiktoriu Gasior (525) viditeľným sklamaním. Ako sme už spomínali v reporte z juniorských MS, Gasior zvolila príliš ostrú formu. Vyzerala vyslovene vysušená. Rozhodcovia jej týmto umiestnením dali jasne najavo, že toto nie je správny smer. Aj preto sa Wiktoria rozhodla, že toto bola jej posledná súťaž v IFBB a že budúci rok prestúpi do NPC. Posledné miesto v TOP 6 získala Alice Andreasson (521). Juniorská majsterka sveta v kategórii nad 166cm musí na svojej postave ešte zapracovať. Medzi ňou a ženskými pretekárkami boli viditeľný kvalitatívny rozdiel. Do TOP 6 sa namiesto nej mohla dostať pokojne aj iná pretekárka. Najbližšie k tomu mala Ukrajinka Anna Dushenko (527).

Bikinifitness do 172cm

V tejto kategórii súťažila najúspešnejšia slovenská bikina na tomto šampionáte. Mladučkej Anete Tichej (537) sa podaril ešte úspešnejší štart kariéry ako Kataríne Klimasovej minulý rok. Zverenkyňa Beáty Graňákovej súťažila prvýkrát na MS juniorov v Cluj-Napoca, druhýkrát tu, v Santa Susanne. Aneta po titule vicemajsterky juniorov získala v Španielsku titul majsterky sveta v kategórii do 172cm. Prežíva skutočnosť, o ktorej snívajú všetky pretekárky. Je to veľký talent a je zjavné, že s ním jej trénerka dokáže dobre pracovať. Treba vyzdvihnúť aj viditeľné vylepšenie celkového vzhľadu, na ktorom sa pričinila jej kolegyňa z reprezentácie Simona Hostačná. Anetke gratulujeme a sme zvedaví na jej ďalšie úspechy.

Na 2. mieste skončila Sanja Novakovic (538). Aneta nad ňou zvíťazila len o jeden bod. Ja som videla Sanju o niečo nižšie – jej hrubý pás nemohol konkurovať Tichinej dokonalej symetrii. Bronz získala Poľka Natalia Machowicz (533), ktorá dostala rovnaký počet bodov, ako štvrtá Svitáková (536). Julie sa ukázala v Santa Susanne v mäkšej forme ako naposledy. Ak by bola jej forma dotiahnutá, rozhodne by získala cenný kov. Po množstve súťaží, ktoré Julie túto sezónu už absolvovala, to však nie je nič neobvyklé. O dva body za ňou skončila víťazka v kategórii Bikini Masters Sylvie Moocová. V semifinále ju rozhodcovia videli vyššie, napokon však ostala na 5. mieste. Šieste miesto zostalo Ruska Anne Kotovej (534). Ukázala peknú formu, nepáčil sa mi však jej vzhľad. Účes vyzeral byť nedokončený.

Bikinifitness nad 172cm

Na najvyššiu kategóriu sa tešilo mnoho fanúšikov. Bolo to kvôli bikini hviezde tohto roka – Wiktorii Nnaka (542) z Poľska. Nikto nepochyboval o jej víťazstve ešte pred začiatkom súťaže. Z tejto pretekárky sa stal fenomén a aktuálne právom patrí na trón v amatérskom bikinifitness. Nnaka je bezchybnou pretekárkou, všetky ostatné sa od nej môžu jednoducho učiť. Vyhrala jednomyseľne so skóre 5 bodov.

Strieborná priečka bola veľkým úspechom pre českú pretekárku Týnu Bernú (541). Berná ukázala v Španielsku najlepšiu formu, akú sme túto sezónu u nej mohli vidieť. Napriek tomu si stojím za tým, že minulý rok bola jej forma mnohokrát lepšia. S rovnakým počtom bodov na treťom a štvrtom mieste skončili Fínka Beata Rantaeskola (543) a posledná slovenská reprezentantka na tomto šampionáte Natalia Lukačka (540). Natalia je zverenkyňa Juliány Zaukolec, ktorá ukázala veľmi dobrú formu, rozhodne o nej budeme ešte počuť. Piata skončila Silja Ramson (544) z Estónska.

Bikinifitness OVERALL

Nnaka sa stala jednoznačnou víťazkou aj v absolútnom poradí. Druhé miesto v OVERALL patrí skúsenej Španielke Linne Real a tretie miesto absolútnej svetovej šampiónke v Bikini Masters Marii Burlake.

O mesiac nás čaká ešte jedna medzinárodná súťaž – dlho očakávaný Arnold Classic Europe. Po niekoľkonásobnej zmene miesta konania organizátori potvrdili, že sa aj táto prestížna súťaž uskutoční v letovisku Santa Susanna. Už o pár týždňov budeme sledovať tých najlepších amatérskych pretekárov, ale aj Majstrovstvá sveta v Elite PRO. Nezabudnite sledovať náš instagram, kde získate všetky dôležité informácie.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!