Diamond Cup Prague už zajtra: O cenné kovy zabojujú aj Slovenky

Slovenské súťaže mali byť zrušené, neskôr sa objavila infomácia o ich konaní a Slováci môžu štartovať v zahraničí. Pretekári majú za sebou náročný týždeň a skúšku nervov. V Prahe sa však niektorí Slováci ukážu!

Čo sa vlastne za posledný týždeň stalo?

Slovenské súťaže by mali byť kvôli koronavírusovým opatreniam zrušené. Takto vyzeral verdikt, ktorý sa súťažiaci dozvedeli začiatkom tohto týždňa. V platnosti vtedy bolo stále rozhodnutie federácie o zákaze štartov Slovákov v zahraničí. Logický záver pre mnohých športovcov? Zmiernenie režimu, prípadný cheat day a mentálne zmierovanie sa s tým, že (v niektorých prípadoch niekoľkomesačnej) príprave je koniec a to aj napriek tomu, že sa ešte na pódium nepostavili. Len pár dní pred koncom registrácie na súťaž Diamond Cup Praha, konkrétne v utorok, sa na facebookovej stránke federácie objavil oznam o zrušení zákazu štartov v zahraničí.

Následne sa počas ďalšieho dňa, v stredu 30. septembra, objavil na stránke aj oznam o uskutočnení slovenských súťaží podľa pôvodného plánu, no bez divákov. Grand Prix 365, súťaž na ktorej sme sa mali vidieť už DNES sa však presúva na dátum, ktorý bude včas oznámený a klenot medzi slovenskými súťažami, tradičný Tatranský pohár, je v roku 2020 zrušený. Chaotické? Určite. Rok 2020 a opatrenia proti šíreniu koronavírusu poznačili šport a kultúru vo veľkej miere, o tom niet pochýb. Navyše sa pri rýchlo sa meniacich opatreniach museli prispôsobovať aj športovci, ktorí pôvodne rátali s otvorením súťažnej sezóny 3. októbra a ich príprava bola takmer na konci. Pretekári však v závere prípravy potrebujú silnú motiváciu a jasný cieľ a preto sa asi nikto nebude čudovať, keď sa napokon na pódium postaví len zlomok z nich. Nemôžete sa pripravovať na súťaž, ktorá bude „niekedy“.

Diamond Cup Praha – chopenie sa príležitosti

Kto okamžite po oznámení prísnejších opatrení v pondelok neprestal s prípravou mal v utorok dôvod na radosť, pretože sa mu otvorila ďalšia skvelá možnosť – štart na medzinárodnej súťaži, na Diamond Cupe v Prahe. Spomedzi žien využili túto možnosť, oznámenú „na poslednú chvíľu“ tri Slovenky. Alexandra Subotić by sa mala predviesť v kategórii bikinifitness do 166cm, Martina Gromová v bikinifitness do 172cm a som mimoriadne zvedavá aj na Agátu Hlaváčkovú v kategórii bodyfitness nad 163cm. Na pamäti je dôležité mať aj fakt, že víťazky jednotlivých kategórií bojujú nielen o overall titul ale aj o PRO karty. Tie si domov odnesú 3 bikinifitnessky, 2 bodyfitnessky, 2 wellness fitnessky, 2 women´s physique súťažiace, 2 masters bikinifitnessky a 2 masters bodyfitnessky. Tiež predpokladám, že sa stane to, čo sme mohli vidieť na Malte – overall víťazky a nové držiteľky Elite PRO kárt sa mohli na Elite PRO Show zúčastniť bez straty amatérskeho statusu.

Želiezko v ohni – Lucia KOŠECKÁ

Súčasťou Diamond Cupu Praha bude aj Elite PRO Praha, kde sa predvedú profesionálne bikinifitnessky. Štrnásť mesiacov po pôrode sa znova na súťažné pódium postaví Lucia KOŠECKÁ. Tentokrát však nie ako bodyfitnesska ale jemná bikinifitnesska priamo medzi profíčkami. Už pred niekoľkými mesiacmi sme o tom hovorili v Beyond Bikinifitness Podcaste, ktorý si môžete vypočuť TU a Lucia si šla po rezignácii na post štátnej trénerky pevne za svojím cieľom. Ja osobne som mimoriadne zvedavá na jej vystúpenie, s Luciou sme spoločne s bikinifitness teamom komunikovali a to, čo napovedajú fotky na jej instagramovom profile vieme jednoznačne potvrdiť. Lucia má za sebou kusisko práce a jej forma je neporovnateľná s tým, čo sme videli na San Marino PRO v kategórii bodyfitness. Útly pás, menej svalov, madistvý vzhľad a výrazná ženskosť (ktorou sa však Lucia rada prezentovala aj v bodyfitness). Sledovať ju na súťažnom pódiu medzi Elite PRO bikinifitnesskami bude jednoznačne zážitok.

Kvalitné fotografie budú tiež!

Pre pretekárov je veľmi podstatnou záležitosťou mať zo súťaže kvalitné, profesionálne fotografie, na základe ktorých môžu neskôr zhodnotiť, čo sa podarilo a na čom treba zapracovať. Preto je skvelou správou, že súťaže sa zúčastní aj Eastlabs Photo Team, dlhoročný oficálny IFBB fotografický team, ktorý svojou prácou teší stovky pretekárov. Fotografie si môžete objednať po kliknutí na fotografiu, alebo TU.

Kedy, čo a ako?

Registrácia pretekárov prebehne už dnes, od 13:00 do 18:00 sa budú v hoteli Hilton v Prahe registrovať amatérski súťažiaci, od 19:00 do 20:00 bude na programe registrácia Elite PRO pretekárov (na Elite PRO Prague uvidíme okrem nominácie bikinifitness aj bodybuilding). V nedeľu sa súťaž začne už o 8:30, no vzhľadom na množstvo kategórií je predpokladaná dĺžka súťaže až do 20:00. Od 21:00 sa môžeme tešiť na Elite PRO Show.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!