Dominika Gajdošová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Pozornosť by ste mali venovať aj Dominike GAJDOŠOVEJ, špičkovej INBA bikinifitnesske. Presvedčí vás o tom Soňa KOLCUNOVÁ.

Dominika Gajdošová. Že vám to meno veľa nehovorí? To by ste radšej mali zbystriť pozornosť, pretože sme sa rozhodli „vyspovedať“ aj túto veľmi úspešnú Nitrianku. Súťaží vo federácii SANK a na svojom konte má už tituly majsterky Slovenska, Európy aj sveta v kategórii bikinifitness. Aký je teda jej kompletný súťažný rezultát?

 • 3. miesto ... 2015 SANK Majstrovstvá Slovenska v naturálnej kulturistike (bikini nad 170cm)
 • 1. miesto ... 2015 Victoria Natural Cup (bikini nad 167cm)
 • 1. miesto ... 2015 INBA Majstrovstvá Európy (bikini nad 170cm)
 • 3. miesto ... 2016 Media4rent natural cup (bikini nad 170cm)
 • 1. miesto ... 2016 SANK Medzinárodné majstrovstvá Európy (bikini nad 170cm)
 • 1. miesto ... 2016 INBA Majstrovstvá sveta (bikini nad 168cm)
 • Absolútna víťazka ... 2016 INBA Majstrovstvá sveta (bikinifitness)
 • 1. miesto ... 2016 Natural Olympia Las Vegas (bikini divas novice- tall)

Dominika GAJDOŠOVÁ – aká bola jej cesta k fitness?

Dvadsaťosemročná Dominika mala k pohybu vždy blízko. Jej predchádzajúca pohybová príprava sa točila okolo cvičenia s vlastnou váhou, korčúľ, behu a najmä jumpingu. „Do fitnesscentra som nikdy nechodila. Popri dieťati som nemala veľa času a tak som cvičila doma. Neskôr som si urobila kurz jumpingu, ktorý som si zamilovala, pretože je to energický pohyb, baví ma práca s ľuďmi a mám tak radosť z cvičenia,“ opisuje svoje začiatky Dominika. Práve tam ju oslovil tréner, ktorý jej navrhol spoluprácu a vnukol myšlienku skúsiť si súťažné pódiá. Tak začala Dominika so silovým tréningom.
„Ľudia sa ma občas pýtali, ako zvládam prípravu, prácu, jumping aj staranie sa o rodinu. Mala som jednoduchú odpoveď. Ak je cvičenie tvojou vášňou, zvládneš všetko,“ komentuje zlučovanie všetkých svojich činností počas prípravy Dominika, pre ktorú bola jednoznačným impulzom do súťaženia predstava seba samej na pódiu. Ako sama vraví, chcela sa bikinifitnesskám priblížiť a vyskúšať si prípravu. „Aká by mala byť bikinifitnesska?“ zamýšľa sa Dominika Gajdošová a vzápätí nachádza tú správnu odpoveď: „Pôvabná, ženská a kásne upravená. Na ženách mi vadia svaly, ktoré by boli prehnané a veľmi vyrysované. Páčia sa mi ženy, ktoré cvičia a starajú sa o seba.“ A práve tento trend sleduje aj Dominika, ktorá našla veľkú podporu aj v rodine, ktorá ju podporila už od začiatku.

Dominika GAJDOŠOVÁ – súťaženie a príprava

Na svoju prvú súťaž si Dominika spomína celkom jasne. Boli to Majstrovstvá Slovenska v naturálnej kulturistike 2015, kde si dokázala Dominika vybojovať bronz. „Bola to obrovská tréma a roztrasené kolená. Moja prvá súťaž a hneď prvá vyvolávačka a boj o pódiá!“ Takéto však boli pocity Dominiky len na prvej súťaži, no tie sa postupom času s pribúdajúcimi súťažami vytrácali a tak si dnes dokáže pódium užívať a cíti sa tam ako doma. „Možno práve to je mojím úspechom, že nikdy nejdem s jasným cieľom – vyhrať,“ zamýšľa sa Dominika.
Najradšej spomína na svoj prvý „veľký“ titul, na ktorý dosiahla v Talianskej Bologni na majstrovstvách Európy. „Taliani dokážu vytvoriť neopísateľnú atmosféru. A po prvýkrát som videla plakať od šťastia a úprimnej radosti svojho trénera,“ spomína na svoje víťazstvo medzi Európskou špičkou vo federácii INBA Dominika. Ďalšou súťažou, na ktorú jej ostali jednoznačne len dobré spomienky boli minuloročné majstrovstvá sveta v Budapešti. „Absolútne víťazstvo? Na to víťazstvo by som v živote nepomyslela,“ vracia sa v spomienkach Dominika Gajdošová. „Vážim si všetky vyhraté súťaže, všetky prvenstvá, pretože na každú jednu súťaž som sa musela pripravovať. Môj najväčší úspech je však asi Natural Olympia v Las Vegas, pretože už len sa zúčastniť tejto súťaže je veľký zážitok,“ hovorí o svojich najväčších úspechoch Dominika.
Následne sme sa v rozhovore venovali aj jej príprave na tieto súťaže. Ako sa teda pripravuje špičková INBA bikinifitnesska na svoje súťaže? „Moju poslednú prípravu mi komplikovala choroba, ktorá sa mi neustále vracala. Diéty zvládam veľmi dobre, pretože moja strava je dá sa povedať celoročná, v predsúťažnom období pritvrdená na maximum. Pre mňa je najlepším liekom v diéte moja dcérka, pretože jej venujem všetok svoj voľný čas a je mi najväčšou oporou,“ povedala v rozhovore o diétach Dominika.
Aký trend nasleduje vo svete bikinfitness? Jednoznačne kladie dôraz na prirodzenosť a prejav, ktorý nie je afektovaný ani silený, krásny úsmev a ladný pohyb. „Uprednostňujem minimum šperkov a skôr je pre mňa dôležitá prezentácia a schopnosť sa predať,“ dopĺňa Dominika. Medzi dôležité prvky na pódiu patrí taktiež výzor, ktorý musí byť adekvátny ku kategórii v ktorej pretekárka súťaží. „Plavky mám vždy krásne, pretože mám tú najlepšiu dizajnérku zo všetkých, Mišku Sallut,ktorá mi vždy ušije plavky ako z rozprávky. Väčšinou riešime iba výber farby, ostatné nechávam na ňu, pretože ona už najlepšie vie, čo komu sedí. Popod jej ruky prešlo už veľké množstvo bikín. Doplnky nikdy neriešim, tu sa skôr prikláňam k jednoduchosti. Mám výrazné náušnice, ktoré obmieňam,“ hovorí o svojich rituáloch pri výbere jednotlivých častí výzoru Dominika Gajdošová. V make-upe volí úspešná Nitrianka tiež prirodzený vzhľad, v ktorom sa snaží vyzdvihnúť svoje črty, lícne kosti, riasy a výraznejšie pery. Na pódium volí rovné, alebo mierne zvlnené vlasy, ktoré musia byť lesklé a vzdušné.

Dominika GAJDOŠOVÁ – ako trénuje?

„Najradšej cvičím ramená a tie vždy kombinujem s posilňovaním zadku, aby som zbytočne nestála a neoddychovala, “ hovorí Dominika, a teda jej tréning pod krídlami Romana Koszoru vyzerá nasledovne.
Cviky na ramená:

 •  tlaky v stoji s veľkou činkou pred hlavu (3 série po 12-15 opakovaní)
 •  tlaky v stoji s veľkou činkou za hlavu (3 série po 12-15 opakovaní)
 •  príťahy v stoji s veľkou činkou (3x 12-15 opakovaní)
 •  rozpažky (3x 12-15 opakovaní)

K tréningu nôh pridala Dominika vždy aj po dve alternatívy, ktoré cvičí:

 • 1. preskakované výpady pomocou TRX (3 série po 20 opakovaní)
 • Atlernatívy- klasické drepy na úzko s medicinbalom (3x 15 opakovaní), alebo sklápačky na brucho (3x 30 opakovaní)
 • 2. Plié na dvoch steperoch ( cvičí s kettlebellom alebo jednoručkou 3x 15 opakovaní)
 • Alternatívy- drepy s poskokom na steperi (3x 12-15 opakovaní) alebo sklápačky na brucho do kríža (3x 30 opakovaní)
 • 3. výpady do strany (každá noha 3x 15 opakovaní)
 • Alternatívy: - preskoky do strán cez steper (3x 40 opakovaní) alebo strihanie nohami (cvik na brucho)- 3x 40 opakovaní
 • 4. výskoky na bedňu (3x 15 opakovaní)
 • Alternatívy- zakopávanie v 45st. uhle s 10kg kotúčom (3x 12 opakovaní)  alebo sklápačky na fitlopte na brucho (3x 30 opakovaní)
 • 5. tréning zakončí 10 minútovým behom, pričom strieda 1minútu ľahkého tempa na 8-10 stupni a 30 sekundový šprint na 16 stupni

Dominika GAJDOŠOVÁ - vzory, ciele, poďakovania

 Na otázku vzorov nehľadala Dominika odpoveď dlho: „Mojimi vzormi sú Timea Trajteľová zo Slovenska a zo sveta Ekaterina Shokina a Ashley Kaltwasser.“ Takú jednoznačnú odpoveď však už Dominika nenašla na otázku svojich cieľov do budúcna. Ako teda vidí svoju športovú (a osobnú) budúcnosť svetová šampiónka Dominika Gajdošová? „Doposiaľ to pre mňa bola otvorená téma, no po mnohých zváženiach som dospela k rozhodnutiu, že sa tento rok nezúčastním žiadnej súťaže. Svoje pôsobenie v bikinifitness som ukončila najkrajšie ako sa dalo a to Natural Olympiou. Chcem sa venovať rodine a pracovať na jej rozšírení, takže bude moje telo potrebovať trochu relaxu a pokoja. Fitness a cvičenie však milujem a nikde nie je napísané, že sa k nemu nevrátim, ale momentálne sú moje priority inde,“ hovorí s úsmevom Dominika, ktorá bola v súťažnom kolotoči dva roky bez prestávky.
Na záver plne využila aj priestor poďakovať sa. „Veľké ďakujem patrí mojej rodine, najmä malej dcérke Lili, ktorá mi vždy vyčarí úsmev na tvári. Môjmu priateľovi, ktorý je mi oporou a stojí pri mne v ťažkých chvíľach, trénerovi Romanovi Koszoru, ktorý mi vybudoval tie najlepšie podmienky na súťaženie, stál pri mne a prežíval so mnou každý jeden moment na súťaži. A samozrejme všetkým sponzorom, ktorí mi pomohli v príprave,“ dodáva Dominika Gajdošová.

Či ju uvidíme na súťažných pódiách znova je teda otázne, ale ja budem Dominike držať prsty v osobnej aj športovej oblasti a verím, že Natural Olympia nebola jej poslednou súťažou.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!