Elite PRO Prague: Aká bola súťaž profesionálnych bikinifitnessiek?

Súčasťou Diamond Cupu v Prahe bola aj súťaž profesionálov. V akej forme sa predviedli bikinifitnessky?

Situácia okolo súťaží sa v roku 2020 javí ako nevyspytateľná. Aj keď bolo mnoho súťaží zrušených, ostalo pár, na ktorých môžu pretekári ukázať prácu, ktorú spravili aj napriek globálnej pandémii. Prvá súťažná príležitosť v tomto roku v Európe bola pre profesionálne bikinifitnessky súťaž Elite PRO Prague. Na pódium spolu nastúpilo päť pretekárok. Možnosť po OVERALL víťazstve medzi amatérkami sa naskytla aj pre Moniku Špačkovú – súťažiť na Elite PRO Prague mohla bez straty amatérskeho statusu. Okrem nej sme na pódiu videli Radku Kameničkovú a Veroniku Zemanovú z Česka, Karinu Gavrikovu z Maďarska a Slovenku Luciu Košeckú. Vzhľadom na počet súťažiacich bola súťaž medzi bikinifitnesskami veľmi rýchla – dievčatá sme najprv videli predviesť I-walk a následne boli porovnané v štvrťobratoch. Pódium potom prenechali kolegom kulturistom, ktorí zvádzali dlhší boj.

Aké sú výsledky?

Vítazstvo Kariny Gavrikovej nebolo také jednoznačné, ako sa mohlo zdať. Češka Veronika Zemanová jej výrazne dýchala na krk a rozdiel medzi prvým a druhým miestom bol len jediný bod. Zemanová na súťaži zaujala zmeneným lookom a súťaž pre ňu bola určite výnimočná aj momentom, keď ju po súťaži priateľ požiadal o ruku. K dokonalosti momentu možno chýbal lesk zlatej medaily na Veronikinom krku, no napriek tomu ostane súťaž určite v jej pamäti. Rozhodcovia na súťaži uprednostnili Karinu Gavrikovu, ktorá je na medzinárodnom poli dlhodobo známou a uznávanou pretekárkou. Na každej súťaži sa od nej očakávajú skvelé výsledky a aj v Prahe predviedla dobrú formu a veľmi ladnú prezentáciu, ktorá je jej silnou stránkou. Nomináciu na Majstrovstvá sveta, ktoré budú súčasťou Elite PRO súťaže na Arnold Classic v decembri má tým pádom Karina „vo vrecku“.

Bodový rozdiel bol medzi druhým a tretím miestom výraznejší, no aj napriek tomu zažila Monika Špačková určite deň ako z rozprávky. Keby vám niekto ráno ako amatérskemu športovcovi povedal, že večer vám bude na krku visieť medaila z profesionálnej súťaže, asi by bolo pomerne ťažké uveriť tomu. Tak sa však aj stalo. Monika spravila veľmi dobre, že sa chytila príležitosti. Predviedla dobrú formu, aj keď podľa mňa po zhliadnutí fotiek z porovnávania s profesionálkami vidí (rovnako ako my) drobné nedostatky, na ktorých bude musieť zapracovať, ak chce v Elite PRO pokračovať. Najväčšou chybičkou krásy však bola rovnako ako počas amatérskej súťaže absencia širokého úsmevu. Monika je pekné dievča, ktorému by široký úsmev jednoznačne pomohol podškrtnúť dobrú formu.

Na štvrtom mieste skončila Radka Kameničková z Česka. Vzhľadom na to, že som na jej instagrame zachytila informáciu, že nápad zúčastniť sa súťaže prišiel len osem týždňov predtým, ako sa na pódium postavila, musím uznať, že forma bola vcelku dobrá. Sama Radka určite vie, že by sa na nej našli nedostatky a musí na nich pracovať. Pri Radke by som však spomenula jej účes, ktorý pôsobil veľmi strapatým dojmom a pózing, na ktorom musí pracovať, ak chce medzi Elite PRO bikinifitnesskami súťažiť aj naďalej.

Oči Slovákov sa však upierali najmä na Luciu Košeckú, ktorá sa na pódium postavila 14 mesiacov po pôrode. Kedysi súťažiaca v PRO Figure, Majsterka sveta v bodyfitness a medailistka z majstrovstiev Európy aj Diamond Cupu musela zhodiť nemálo svalovej hmoty. Lucia je však dnes so svojou postavou spokojná a na jej vystúpenie sa mnohí tešili. Stopercentná forma (v zadnom postoji bola pre mňa Lucia bezkonkurenčná), stopercentná vizáž a stopercentná prezentácia. Mnohí to videli podobne ako my v redakcii a po Luciinom poslednom mieste sa strhla vlna kritiky, ktorú sme už dlho nezažili.

Reakcie na Luciinu formu:

Reakcie na Luciinu formu

Reakcie na Luciinu formu

Aj preto sme sa na názor spýtali fanúšikov a nadšencov fitness, ktorí súťaž sledovali. Otázky boli jednoduché – prvá sa zamieravala na spokojnosť s výsledkami súťaže a druhá na formu, ktorú predviedla Lucia. Odpovedí prišlo niekoľko desiatok a takmer všetky sa zhodovali na tom, že Lucia predviedla neuveriteľný progress, ktorý si zaslúžil vyššie umiestnenie. Našlo sa však zopár takých, ktorí hodnotili Luciinu formu stále ako príliš svalnatú a tvrdú na bikinifitness (tých bolo v porovnaní s predošlou skupinou len asi 10%). Myslím si teda, že piate miesto z piatiach pretekárok nesklamalo len náš team, ale viacerých priaznivcov tohto športu. Lucia na svojom instagrame už avizovala, že sa chce zúčastniť Elite PRO súťaže na Barbadose a rada by dala šancu aj súťaženiu v masters kategórii, do ktorej vekom patrí.

Kto sa mal umiestniť najlepšie? 

Kto sa mal umiestniť najlepšie?

Najbližšie uvidíme Elite PRO bikinifitnessky práve na Barbadose a veríme, že ani tam sa Češky a Slovenky nestratia.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!