Fit Model kategória si našla svojich prívržencov

Vo federácii IFBB sa pred dvoma rokmi objavila nová nominácia - Fit Model. A neupadla do zabudnutia. V Lotyšsku sa konal IFBB Európsky Fit Model Cup.

Pred dvoma rokmi sa vo federácii IFBB International objavila prvá informácia o tom, že do portfólia nominácii bude zaradená aj podsttane, podstatne "mäkšií" Fit Model. Keď nominácia Bikinifitness je označovaná ako športovo-modelingová, tak pre Fit Model sa najlepšie hodí pomenovanie modelingovo-športová nominácia. Prečo?

Dôvodov je hneď niekoľko:

  • v tejto nominácii sa súťaží v celých plavkách strihu, ktorý zvýrazňuje proporčnosť, "zakrýva" však formu súťažiacich
  • hodnotiacim kolom je aj prezentácia v šatách, ktoré pútajú pozornosť nielen farebnosťou, ale predovšetkým rafinovaným strihom
  • hodnotiace kritériá a aj prezentácia pre oceňovanie postyv je rovnaké, ako v prípade nominácie bikinifitness

Po úvodných testovacích súťažiach sa napokon Fit Model nominácia v portfóliu súťaží ako IFBB Majstrovstvá sveta a IFBB Majstrovstvá Európy neobjavuje (poslednou oficiálnou TOP súťažou, kde bola možnosť v tejto nominácii súťažiť, bol 2016 Arnold Classic Europe - Barcelona), pravdou ale je, že TOP vedenie IFBB International nebráni národným federáciám v rámci svojich súťaží "otvárať" aj Fit Model. Túto možnosť naplno využívajú organizátori súťaží v niektorých krajinách bývalého Východného bloku (Rusko, Litva, Estónsko, Lotyšsko, Ukrajina), kde Fit Model púta obrovskú pozornosť - divákov, sponzorov aj lokálne pôsobiacich televízií a printových médií. Prekvapujúco, Fit Model má svojich zástancov aj vo Veľkej Británii.

Fit Model naplno využíva aj "šéfka" Lotyšskej federácie kulturistiky a fitness Christina VEDERNIKOVA, ktorá práve s touto nomináciou spojila projekt, cieľom ktorého je pomocou niekoľkomesačného kontrolovaného tréningu a úpravy stravy dosiahnúť rozsiahle zmeny vo vzhľade a hlavne v propročnosti postavy.
Súťažiace po mesiacoh úsilia napokon hodnotí na galashow/súťaži porota, v ktorej sedia medzinárodní IFBB rozhodcovia, podľa pravidiel Fit Model. Projekt má v Pobaltí tak veľkú publicitu, že jeho potenciál si uvedomili aj poprední funkcionári IFBB a tí prijali v tomto roku zásadné rozhodnutie - Vedernikova získala súhlas na organizovanie súťaže IFBB European Fit Model Cup (tohtoročný sa konal v hlavnom meste Lotyšsky Rige 18. a 18. novembra 2017). A to nie je všetko! V  budúcom roku Christina Vedernikova v Rige zorganizuje Európsky a aj Svetový pohár, súčasťou ktorého budú aj ďalšie IFBB nominácie určené pre ženy a juniorky

  • 22. apríl 2018 ... IFBB European Fit Model Cup
  • 14. október 2018 ... IFBB World Fit Model Cup 

2017 European Fit Model cup - víťazka kategórie do 163cm Marina Shuktomova, Rusko


2017 European Fit Model cup - víťazka kategórie do 168cm a OVERALL víťazka Alisa Mikhailenko, Rusko

2017 European Fit Model cup - víťazka kategórie nad 168cm Anzhelika Moiseenko, Rusko

2017 European Fit Model cup - súťažiace z kategórie do 168cmReklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!