Fitness svet nie je povrchný: Aj ľudia z tohto odvetvia vedia pomáhať

Svet je k ľuďom často krutý a o svete fitness panuje mienka, že sú to ľudia namyslení a povrchní. Napriek tomu dokážu pomáhať. Ako? Prečítajte si článok.

Žijeme vo svete, kde je utrpenie na dennom poriadku a akokoľvek by sme sa snažili, negatívnym správam sa nevyhneme. S rozmachom sociálnych sietí sa tiež častejšie dozvedáme o ľuďoch, ktorí potrebujú pomoc. Napriek tomu, že takýchto správ je vo svete stále viac a niektorí ľudia sú už pri ďalšej správe až znechutení a hovoria, že takýchto prípadov je veľa, dobrí ľudia stále existujú. Aj vo svete fitness, o ktorom medzi ľuďmi nepanuje práve najlepšia mienka.

Áno, ľudia venujúci sa kulturistike a fitness vedia byť poriadni egoisti. To však neznamená, že vôľa pomôcť im chýba. Svedkom podobnej situácie sme boli aj pred pár dňami, keď sa Slovensko spojilo a pomohlo malému Riškovi, ktorý trpí spinálnou svalovou atrofiou. A pomáhali aj ľudia zo sveta fitness. „Všimol som si, že sa Riškovi kráti čas na podanie lieku. Dieťatko s takouto diagnózou som už zdieľal v príbehu na instagrame, avšak odozva bola minimálna. Zároveň mi veľa žien písalo ohľadom tréningového plánu na doma. Za ten by som nikdy nechcel peniaze, no napadlo mi spojiť to a teda povedať, aby posielali peniažky na transparentný účet pre Riška a ja im pošlem plán,“ vysvetľuje tréner Tomáš Rezák. Toho určite mnoho ľudí pozná ako trénera „propagujúceho nadmieru ťažké tréningy“. Avšak teraz bolo zjavné, že zmysel je niekde inde. Tomášov spôsob trénovania klientiek vám nemusí byť sympatický na to, aby ste vedeli, že aj takáto pomoc mala zmysel.

„Keď som si prečítal Riškov príbeh, prišlo mi to veľmi ľúto. Pravidelne sa snažím možno 10% z toho čo zarobím dať ľuďom, ktorí to potrebujú,“ vysvetľuje ďalej. Tomášovo myslenie sa zmenilo aj odkedy je sám otcom a okrem toho, že dnes napríklad púšťa viac ľudí s kočíkmi na prechodoch, je viac citlivý aj k takejto pomoci. „Láska rodiča k dieťaťu je najväčšia láska akú môžete zažiť a určite mám diametrálne odlišné zmýšľanie odkedy som otcom,“ pritakáva Rezák. „Ľudia by nemali strácať nádej a mali by pomáhať. Sám som sa snažil pomáhať aj keď som na tom bol zle po finančnej aj psychickej stránke. Pomáhať keď máte dosť je ľahké, ťažké je pomáhať keď nemáte veľa. Ale ja verím, že to čo dáte sa vám vráti,“ hovorí Rezák, ktorému sa podarilo takouto formou pre malého Riška vyzbierať nemálo peňazí.

K tejto iniciatíve sa pridal aj tréner Patrik Čermák, ktorý daroval na pomoc pre malého bojovníka Riška všetky peniaze, ktoré za tréningy dostal od svojich klientov a to počas jedného týždňa. „Skôr by sme sa mali spýtať, prečo nepomáhame, ak tú možnosť či prostriedky máme. Môj názor je, že podať pomocnú ruku ľuďom je tou najväčšou cnosťou, považujem to za jeden z najväčších dôkazov ľudskosti ako takej,“ hovorí Patrik. Okrem toho tréner Patrik Čermák verí, že aj keď je ľudí, ktorí sa snažia pomôcť stále pomenej, dokážu inšpirovať ostatných. „Pamätajme vždy na to, že nikto z nás netuší, kedy aj my budeme potrebovať pomôcť a vtedy sa to dobro, ktoré dáme, vráti aj nám,“ dodáva.

Okrem toho prípad štyroch detičiek zdieľali mnohé hviezdy sveta fitness a našej súťažnej scény z ktorých spomeňme napríklad Dominika Antoša alebo Michaelu Pavleovú. a už aj v minulosti otvorene podporili ľudí bojujúcich s osudom, z ktorých spomeňme napríklad podporu Honzu Kavalíra, ktorý bojuje s neurodegeneratívnym ochorením ALS. Fitness komunita teda určite nie je taká plytká a povrchná, ako sa o nej hovorí.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!