Galina Maslovskaya - interview s absolútnou majsterkou sveta v bikinifitness

Galina MASLOVSKAYA je absolútnou majsterkou sveta v bikinifitness. Ako šampiónka trénuje, čo radí mladým pretekárkam a ako začala s bikinifitness? Rozprávala sa s ňou Soňa KOLCUNOVÁ. 

Tridsaťtriročná Ruska Galina Maslovskaya je celosvetovým unikátom. V tejto sezóne ju nedokázal poraziť nikto a okrem Overall súboja na World Cup-e 2019 vyhrala na amatérskej scéne všetko, čo vyhrať mohla. Ako sa teda absolútna majsterka sveta 2019 dostala k bikinifitness a aká je jej príprava? To všetko sa dozviete v nasledujúcom rozhovore so šampiónkou.

Galina MASLOVSKAYA – bikinifitness bola jasná voľba

Zverenkyňa trénera šampiónov Igora Romanova sa fitnessu venuje už päť rokov. Má tiež dobrú pohybovú prípravu – ako školáčka sa venovala päť rokov atletike. „Trénovať v posilňovni som začala v roku 2014. Keď sa následne v roku 2015 začala zviditeľňovať kategória bikinifitness, zachcelo sa mi vyskúšať si pódium. Inšpirovali ma napríklad Ekaterina Shokina alebo Oľga Putrova. Ich postavy boli pre mňa ako nedosiahnuteľný ideál,“ opisuje Galina. Práve tieto bikinifitnessky teda motivovali Galinu k tomu, aby sa začala pripravovať na súťaž.
Dôležitá bola tiež podpora od rodiny. Tej má Galina neúrekom. „Moja rodina a kamaráti ma veľmi podporujú a sú hrdí na moje úspechy. Bez ich povzbudzovania by som to určite nedosiahla,“ prezrádza Galina. Dnes absolútna majsterka sveta a aktuálne najúspešnejšia bikinifitnesska amatérskej scény nad výberom kategórie veľa nerozmýšľala, pretože bikinifitness sa jej vždy páčilo kvôli ženskosti. „Mojim ideálom ženskej postavy bolo vždy štíhle a fit telo s guľatým zadkom, širším chrbtom a ramenami. Bodyfitness je podľa mňa už viac svalnatá kategória a takú formu by som nechcela,“ vysvetľuje Galina.

Galina MASLOVSKAYA – do súťaženia vkladá srdce

Prvá súťaž Galiny Maslovskej bola v Sankt Peterburgu a nebola to žiadna veľká súťaž. „Veľmi som sa bála. Triasli sa mi nohy a mala som pocit, že na pódiu odpadnem. Zrazu som nerozumela, prečo som tam prišla,“ hovorí s úsmevom Galina, ktorá vtedy chcela jednoducho utiecť. Napokon sa však táto unikátna pretekárka dokázala na svojej prvej súťaži trochu uvoľniť a keď si zvykla na pocit na pódiu, ako plus si odniesla neuveriteľné prvé miesto! „Samozrejme ma to inšpirovalo ďalej súťažiť a pripravovať sa na ďalšie preteky,“ spomína Maslovskaya.
Galina sa postupne vypracovala na rešpektovanú a úspešnú pretekárku, ktorá dokázala vyhrávať súťaž za súťažou. V tomto roku získala aj titul majsterky a absolútnej majsterky Európy. „Na túto súťaž mám neobyčajné spomienky. Niekedy sa mi zdá, že všetky tieto úspechy sa nedejú mne, ale akoby som sledovala niečie úspechy len tak zo strany. Prežívam teraz toľko emócií a šťastia, koľko som neprežívala naozaj za celý svoj život,“ priznáva Galina a hovorí, že dodnes pri pozeraní fotografií a videí z Majstrovstiev Európy máva slzy v očiach. „Ak niečo naozaj veľmi chceš, snívaš a napokon sa ti to splní, ešte dlho tomu nemôžeš uveriť,“ hovorí o svojich skúsenostiach Galina Maslovskaya.

V roku 2019 súťažila aj v jeseni- už na Arnold Classic Europe ukázala svoju výbornú formu a jednoznačne zvíťazila aj v absolútnom poradí. „Podľa mňa je Arnold Classic jednou z najvýznamnejších súťaží po majstrovstvách Európy a sveta. Ako vždy bola organizácia a expo na vysokej úrovni. Prípravu na túto súťaž som brala veľmi vážne,“ hovorí Galina. Po výhre na Majstrovstvách Európy 2019 samozrejme chcela uspieť aj na tejto súťaži a všetko úsilie, ktoré vynaložila, bolo zúročené – Galina Maslovskaya sa stala absolútnou víťazkou na Arnold Classic Europe 2019.
Nasledovali ďalšie preteky, ktoré sleduje mnoho divákov a ktoré sú fitness udalosťou najmä pre severské krajiny- Nordic Cup vo Fínsku. „Táto súťaž sa mi veľmi páčila. V Európe sú súťaže vždy na vysokej úrovni,“ konštatuje Galina. Je pravdou, že na Nordic Cup neprišlo toľko atlétov ako na Arnold Classic alebo Majstrovstvá Európy. „Rozhodcovia aj organizátori sú veľmi príjemní ľudia a bola pre mňa česť zúčastniť sa na takej výnimočnej súťaži,“ hovorí Galina.
Práve na Nordic Cupe si skúsila Galina aj súťaženie medzi IFBB Elite PRO bikinifitnesskami a odomkla tak pomyselnú "novú úroveň". Súťažila bez straty amatérskeho statusu a zároveň sa porovnávala s najlepšími. „Nemohla som uveriť tomu, že budem stáť na pódiu s najlepšími bikinifitnesskami Európy. Pódium bolo krásne a veľké a prišlo sa pozrieť mnoho divákov. Vtedy sa už jednoducho cítiš ako hviezda,“ spomína Galina. A čo hovorí na výsledok, ktorým bolo štvrté miesto na jej prvej Elite PRO súťaži? „Podľa mňa je to výborný výsledok,“ odpovedá.

Jedna z týchto dvoch súťaží je pre Maslovsku aj jej najobľúbenejšou. „Najviac sa mi páčil Arnold Classic, pretože som bola veľmi spokojná so svojou formou aj vizážou,“ hovorí Galina. Na tejto súťaži, ktorej dejiskom je už niekoľko rokov Španielsko, je špeciálna ajatmosféra, ktorú dokážu Španieli vždy vytvoriť. „Je pre mňa veľkým potešením vracať sa na Arnold Classic znova a znova a nechať sa nabiť tou energiou, ktorou toto podujatie žiari. Vždy sa zoznámim s novými ľuďmi s ktorými môžem zdieľať svoje emócie a skúsenosti,“ vysvetľuje Galina.
Galina od nás tiež dostala otázku, ktorý je jej najväčší úspech. A jej odpoveď? „Najväčší úspech je, dúfam, ešte len predo mnou. Môj najväčší sen je absolútne víťazstvo na Majstrovstvách sveta,“ hovorí Galina.
V čase nášho interview bola Galina pred súťažou World Cup, ktorá sa konala v Tarragone. Tam dokázala vyhrať a triumfovala aj na Diamond Cup Rome. Všetci z tímu Bikinifitness.sk sme tajne dúfali, že tento sen sa Galine splní a po Majstrovstvách sveta v Bratislave budeme písať tento článok o novej absolútnej majsterke sveta. Podarilo sa! Galine Maslovskej sa splnil jej najväčší sen.

Galina MASLOVSKAYA – aký je tréning a pózing šampiónky?

Čo je podľa absolútnej majsterky sveta najpodstatnejšie v pózingu? „Mali by sme byť viac uvoľnené a ženské. Ako také mačiatka. Sme predsa ženy a máme veľmi ženskú kategóriu. Nemali by sme byť strnulé a triasť sa,“ opisuje Maslovskaya. Uvoľnenosť a úsmev je podľa Galiny cesta k tomu, aby ste si pódium naozaj užili a mohli rozdať tieto emócie ďalej – divákom a rozhodcom.
Galina trénuje štyrikrát do týždňa. V diéte zaradzuje kardio 4x do týždňa a svoj nezameniteľný pózing trénuje dvakrát počas týždňa. „V predstihu si vymyslím svoj celkový look. Účes, makeup a plavky. Dlho vyberám farbu plaviek, pretože mám rada, keď je všetko ideálne,“ hovorí Galina. Tento proces sa skúsenosťami zo sezóny na sezónu mení. „Snažím sa zlepšiť nedostatky, ktoré som zbadala na predošlých súťažiach a pracujem na nich,“ dodáva Galina Maslovskaya.
Ako sama vraví, od tréningov si nikdy pauzu nedáva, pretože šport má veľmi rada a jej pauzy sú len v diéte. Keď skončí sezóna, na 2-3 týždne sa môže Galina uvoľniť a môže jesť všetko, no potom sa vráti späť k režimu.

Galina MASLOVSKAYA – čo bude po výhre na svetovom šampionáte?

Čo bude teda s Galinou Maslovskou po výhre na 2019 IFBB Svetovom šampionáte? Už pred súťažou IFBB Amateur World Cup Galina vyhlásila, že po svetovom šampionáte sa chystá prestúpiť do Elite PRO. A to potvrdzuje aj vo svojich postoch na instagrame. V ďalšej sezóne teda budeme môcť sledovať Galinu medzi profesionálkami.

„Hlavne by ste mali mať radi to, čo robíte. Bez toho sa vám nič nepodarí,“ dáva Galina radu všetkým mladým súťažiacim v nominácii bikinifitness. „Pracujte na vašej prezentácii a vizáži. Toto je v našej kategórii veľmi dôležité, nie len dobrá forma. A keď na svojej prvej súťaži nedosiahnete žiaden obrovský úspech, nie je to dôvod vzdávať sa . Hlavné je rozobrať svoje chyby a pracovať na nich a naozaj silno veriť v úspech,“ hovorí Maslovskaya.
Aj keď vzor nemá, vždy sleduje úspechy Yany Kuznetsovej a Ksenie Olejnik, ktoré ju motivujú a sú podľa nej veľmi kvalitnými pretekárkami Elite PRO divízie.

Práve po boku týchto pretekárok sa možno už čoskoro postaví Galina na súťažné pódium. Ako sa jej bude dariť? My veríme, že ju budeme často vídať na popredných priečkach a o jej úspechoch vás budeme určite informovať. O Galine Maslovskej budeme ešte veľa počuť!Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!