Grand Prix Baikal: Na pódium sa vrátili veľké mená!

V Rusku sa už začala súťažná sezóna a na pódiu sa objavili veľké mená, ktoré by na medzinárodnej scéne poriadne zamiešali karty. Prečo išlo o jednu z najzaujímavejších súťaží tohto roka?

Irina PIMENOVA a Anna BAIKINA sú späť

V roku 2021 bola na Majstrovstvách Európy Irina PIMENOVA diskvalifikovaná za nesprávny pózing. Začiatkom vlaňajšieho roku totiž vstúpili do platnosti pravidlá o udeľovaní červených kariet pri nesprávnom pózovaní a doplatila na to práve Pimenova. Po fantastickom výsledku z 2021 Siberian Power Show, kde postúpila zo superfinále do Elite PRO Show a získala štvrté miesto medzi profesionálkami. Okrem toho v roku 2021 Irina PIMENOVA získala zlato na Ruskom pohári po tom, ako rozruch rozpútala Anastasiia ZOLOTAYA, ktorá ušla z pódia, keď získala „len“ striebornú medailu. Diskvalifikáciu na Majstrovstvách Európy tak určite nečakala. Po tejto udalosti si mnohí mysleli, že Pimenova sa na pódium už nikdy nevráti, no našťastie sa opak stal pravdou. Pimenova prišla vo fantastickej forme a predviedla nový look, ktorý sa zapáčil stovkám fanúšikov. Nebola však jediná, kto pútal pozornosť.

Pimeova
Zdroj: getbig.tv

Ešte väčším prekvapením bola Anna BAIKINA. Naposledy sme ju videli na pódiu v roku 2018, keď získala zlato z Majstrovstiev sveta či Arnold Classic Europe. Baikina bola jednou z najvýraznejších súperiek Zuzany KARDOŠOVEJ, ktorá sa v tomto roku tiež chystá po rokoch vrátiť na súťažné pódiá. Ak sa však nezmenia pravidlá, súboj odvekých rivaliek pravdepodobne neuvidíme. Pre ruských pretekárov totiž stále platí kvôli rozpútaniu vojny na Ukrajine zákaz štartovať na majstrovských súťažiach. Baikina však potrebuje formu dotiahnuť a zlepšiť sa, v konkurencii skvele pripravených Rusiek obsadila až piate miesto.


Zdroj: getbig.tv

Vrátila sa aj Elena PUNINA, ktorá patrila do tímu Igora ROMANOVA, ktorý zomrel v roku 2021. Punina zbierala cenné kovy v jarnej sezóne 2021 a v roku 2020 bola úspešná aj na Arnold Classic Europe, no po smrti skúseného trénera bolo otázne, či sa táto masters pretekárka ešte na pódiu ukáže. Prišla však vo veľmi dobrej forme a získala tretie miesto.


Zdroj: getbig.tv

Úspešné aj menej úspešné reprezentantky

Na pódiu sa ukázalo niekoľko bikinifitnessiek, ktoré boli v novembri 2021 súčasťou reprezentácie Ruska na Majstrovstvách sveta. Nový look so zaujímavými plavkami a odvážnym účesom predviedla napríklad Alina FROLOVA, ktorá však nestihla dotiahnuť formu. Ak chce uspieť na medzinárodných súťažiach, bude musieť prísť ostrejšia.

Elena SERGUSHCHENKO, hviezda jarných súťaží v Rusku tiež zmenila look, no vyčesané vysoké copy, bohužiaľ, v nominácii bikini nepovažujem za najšťastnejšiu voľbu. Elena bude potrebovať výraznejší X-shape na to, aby bola úspešná aj na veľkých medzinárodných pódiách.

Súťažila aj Tatiana KONONOVA, mladá juniorka, ktorá v minulom roku hviezdila na každej súťaži, na ktorú zavítala. Pravdou však je, že Tatiana vyzerala popri starších a osvalenejších pretekárkach útlo a nebola dostatočne pripravená, hoci jej look je jednoducho dych vyrážajúci.


Zdroj: getbig.tv

Vitaliia DROZDOVA obsadila v roku 2021 na Majstrovstvách sveta na šiestom, respektíve siedmom mieste v masters a ženskej kategórii. Tentokrát však nebola úspešná a tiež potrebuje pracovať na útlejšej forme. Dobrým znamením však nie je ani to, že do finále sa neprebojovala majsterka sveta Tatiana LEER, ktorá prišla v podobnej forme, ako na Majstrovstvá sveta 2021, kde zvíťazila. Ani Julia SMIRNOVA a Olga Eliseeva sa medzi najlepších 6 neprebojovali. 


Zdroj: getbig.tv

Najzaujímavejšou postavou celej súťaže sa však pre našu redakciu stala Natalia KHABAROVA, tohtoročná víťazka z Ruského pohára. Na súťaži boli bikinifitnessky rozdelené len do dvoch kategórií a Natalia zvíťazila v tej vyššej. Hoci ju v OVERALL súboji porazila Irina PIMENOVA, Natalia predviedla neuveriteľnú formu s krásnou prezentáciou a lookom. Pripomeniem len to, že KHABAROVA súťažila v jari v kategórii nováčikov, ktorá si na ruskej scéne našla svoje miesto a je príkladom toho, že práve NOVICE kategórie dávajú priestor vyniknúť talentovaným pretekárkam, ktoré potrebujú len nabrať skúsenosti a sú hotovými pretekárkami hodnými konkurovať najlepším bikinifitnesskám na svete. A takou je aj Natalia KHABAROVA.


Zdroj: getbig.tvReklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!