Hviezda bikinifitness Wiktoria NNAKA: Ako vníma súťažný rok 2020?

Wiktoria NNAKA je jednoznačne bikinifitnesskou, ktorá upútala pozornosť a dosahuje skvelé výsledky. Ako vníma úspešný rok 2020? Prečítajte si v rozhovore v slovenskej aj poľskej verzii!

Rok 2020 bol pre mnohých veľkou skúškou. Športovci sa snažili pripravovať na súťaže, no tie sa presúvali z miesta na miesto, menili dátum konania alebo sa rušili a množstvo z nich stratilo trpezlivosť. S prípravou na súťažné pódium veľa pretekárov prestalo, ale tí vytrvalí na pódiu skutočne hviezdili. Len nedávno sme vám priniesli rozhovory s Joannou TAŃSKOUMarcelinou WOZNIAK, ktoré do tejto skupiny určite patria. Ešte v jari sme realizovali aj rohovor s Wiktoriou NNAKA. Mladá poľská kráska dokázala, že sa netreba vzdávať a vyhrala doslova všetko, čo mohla. Na svojom konte má po roku 2020 titul absolútnej majsterky sveta junioriek, absolútnej majsterky sveta žien, overall tituly v oboch kategóriách z 2020 Majstrovstiev sveta Európy a tiež je držiteľkou titulu absolútnej poľskej šampiónky. Grzegorz Kepa a Dominik Nadolski jednoznačne vedia čo robia a z Nnaky sa stal fenomén. Dokonalá symetria, elegantná prezentácia a suverénne pôsobenie na pódiu priniesli čerstvo devätnásťročnej Wiktorii fantastické úspechy. Ako teda vníma súťažný rok 2020? Prezradila v našom rozhovore.

Zmeny v tréningu a prvé výhry

„Niekoľkomesačnú pauzu som sa snažila využiť na 100% a chcela som sa čo najviac sa zlepšiť,“ hovorí na úvod Wiktoria. Okrem silového tréningu a kardia sa pravidelne venovala aj pózingu, pretože je pre ňu rovnako dôležitou záležitosťou. Oproti jarnej sezóne zaviedli spolu s trénermi aj niekoľko zmien. „Pridali sme kardio ráno a po silovom tréningu. Určite to malo pozitívny vplyv na vzhľad postavy,“ prezrádza Wiktoria.

Prvou súťažou, ktorú Wiktoria „dobyla“ boli majstrovstvá Poľska. Bola to síce len jej druhá súťaž v živote, ktorá sa navyše konala po dlhej pauze, no Nnaka zo seba vydala maximum. A podarilo sa! „Veľmi sa mi to páčilo, aj keď som vtedy mala veľký stres,“ spomína Wiktoria. Už vtedy viacerí tušili, že dominovať môže aj na nadchádzajúcich veľkých, medzinárodných podujatiach.

Prvou v poradí boli Majstrovstvá Európy v Santa Susanne, ktoré sa konali ešte v septembri. „Kvôli množstvu emócií, ktoré sprevádzali túto súťaž si veľa nepamätám,“ smeje sa Wiktoria. Atmosféra na súťaži v španielskom letovisku však bola podľa jej slov úžasná. „Stretla som veľa milých a srdečných ľudí a veľa ľudí s rovnakou vášňou z rôznych krajín. Bola to určite dobrá konkurencia a rada by som si to zopakovala!“ vraví o zisku titulu absolútnej majsterky Európy.

Svetlá aj temná stránka instagramu

Už vtedy na Nnakinom profile na instagrame začali pribúdať tisíce fanúšikov. Každý chcel vedieť, ako Wiktoria trénuje, čo v diéte je a aký život má mimo súťažného pódia. „Je to trochu zvláštny pocit, že ľudia z celého sveta sa chcú „zúčastňovať“ na mojom živote, zaujímajú sa o moje tréningy a diétu. Je však aj veľmi milé, že sa môžem spoľahnúť na podporu týchto ľudí a na to, že mi držia prsty,“ hovorí o svojom instagramovom živote Wiktoria. Teší sa aj fotografiám a videám, ktoré jej posielajú ľudia počas sledovania livestreamov a videí. Samozrejme, sociálne siete majú aj svoju temnú stránku. Podľa Nnaky je jednoduché stratiť sa tom. „Je dôležité zachovať vo všetkom rovnováhu.“

Wiktoria je nielen skvelou pretekárkou ale aj ženou s veľkým srdcom a to dokazuje aj spôsobom odpovedania na množstvo správ, ktoré dostáva napríklad od dievčat, ktoré plánujú svoj štart v bikinifitness. „Pýtajú sa na pózovanie, plavky alebo topánky. Ak môžem, tak im poradím. Je lepšie, aby sa poučili z mojich chybách, než aby ich robili samé,“ dodáva Wiktoria.

Cieľom je byť lepšou

Ďalším obrovským Nnakiným úspechom bolo absolútne víťazstvo na 2020 Majstrovstvách sveta juniorov v rumunskom Cluj-Napoca. „Bolo to super. Na celú súťaž mám skvelé spomienky a bolo mi ľúto odtiaľ odísť,“ smeje sa stále skromná Wiktoria. Na víťazstvo nikdy dopredu nemyslí a nepripravuje sa na to. „Na súťaž vždy idem s vedomím, že sa môže objaviť niekto lepší ako ja. Jediné čo môžem spraviť je dať zo sebe na pódiu maximum.“

Mnohí si myslia, že s pribúdajúcimi víťazstvami rástol aj tlak na pretekárku. Wiktoria ho však podľa vlastných slov ešte nikdy nepocítila. „Snažím sa k tomu pristupovať s pokojom. Viem, že každý súťažiaci tiež usilovne pracuje, aby sa na súťaži objavil a všetci máme podobný cieľ. Ide mi však hlavne o to, aby bol na každej súťaži viditeľný aspoň malý pokrok,“ vysvetľuje Wiktoria. Progres by pritom chcela vidieť vo vzhľade postavy alebo v pódiovej prezentácii. „Mojím cieľom nie je víťazstvo, mojím cieľom je byť lepšou verziou seba samej. Znie to trochu otrepane, ale je to pravda,“ hovorí.

Ako to bude s prestupom do Elite PRO? 

„Majstrovstvá sveta si zapamätám, rovnako ako všetky jednotlivé súťaže, do konca života!“ spomína na svetový šampionát žien v Santa Susanne Wiktoria Nnaka. Na tejto súťaži sa stala historicky najmladšou overall víťazkou majstrovstiev sveta žien. „Všetky tie emócie a počúvanie hymny stojac na pódiu, to sú pocity, ktoré sa nedajú opísať.“  Po skvelej výhre nasledovala aj patričná oslava a Wiktoria sa odmenila kúskom milovaného koláča, ktorý patrí medzi must-haves po každej súťaži. „Obaja moji tréneri sa z úspechu veľmi tešili, aj keď boli v šoku, že sa tento rok tak vydaril,“ smeje sa Wiki.

Už teraz je Wiktoria Nnaka neopakovateľnou a výnimočnou pretekárkou, najmladšou overall víťazkou majstrovstiev sveta žien. Ďalší skvelý výsledok však môže dosiahnuť na Arnold Classic Europe, keďže sa na túto súťaž práve pripravuje. „Už sa nemôžem dočkať,“ hovorí Wiktoria. Ak by sa jej podarilo vyhrať aj na Arnold Classic Europe, dosiahla by podobne skvelé výsledky ako Michaela Pavleová v kategórii fitness v minulom roku. Miške sa podarilo vyhrať overall tituly na oboch majstrovstvách sveta, overall titul na ACE a absolútne víťazstvo si priniesla aj zo ženskej kategórie na majstrovstvách Európy.

Práve kvôli množstvu zlatých medailí počas jedného roka sa čoraz častejšie v spojení s jej menom skloňuje aj prestup do Elite PRO divízie. Ako to teda bude? „Zatiaľ sa spolu s trénermi zameriavame na zlepšovanie niektorých vecí a čaká ma ešte nejaká práca. Zatiaľ nad tým teda neuvažujeme,“ odpovedá Wiki.

„Poďakovať by som chcela najmä mojim trénerom Dominikovi Nadolskému a Grzegorzovi Kepovi. Za to, ako sa angažujú do prípravy aj samotného štartu na súťaži, som veľmi vďačná. Myslím si, že sú to správni ľudia na správnom mieste a neviem si tam predstaviť nikoho iného. Ďakujem vám veľmi pekne!“ hovorí na záver nášho rozhovoru Wiktoria Nnaka. My jej budeme držať prsty aj na Arnold Classic Europe a veríme, že dosiahne skvelé výsledky. 


Jak wyglądały przygotowania do jesiennych zawodów? 
Starałam się wykorzystać czas tej kilkumiesięcznej przerwy w 100% i poprawić tyle ile się da. Oprócz treningów siłowych oraz cardio, regularnie ćwiczyłam również pozowanie, jest to wg mnie rzecz równie ważna.
 
Czy zmieniłaś coś w swoim treningu?
Tak, jeśli chodzi o moje treningi, wprowadziliśmy również sesje cardio rano oraz po treningu siłowym i zdecydowanie wpłynęło to na plus w wyglądzie sylwetki
 
Jak ci się podobały mistrzostwa Polski?
Bardzo mi się tam podobało, pomimo ze towarzyszył mi wtedy duży stres. Były to moje drugie zawody w życiu i to po dość długiej przerwie, ale dałam z siebie 100%.
 
Zostałaś zwycięzcą w klasyfikacji overall Mistrzostw Europy. Jak ci się podobały zawody?
Zgadza się, przez ilość emocji które mi wtedy towarzyszyły niezbyt wiele pamietam. Na pewno sama atmosfera na zawodach była niesamowita! Ludzie z ta sama pasja z różnych krajów, poznałam wiele kochanych i serdecznych osób! Pomimo ze wszyscy ze sobą rywalizuje to była to na pewno zdrowa rywalizacja i z wielka chęcią bym je powtórzyła!
 
Na portalach społecznościowych było też więcej fanów. Jak zareagowałaś?
Jest to dla mnie trochę dziwne uczucie, ze osoby tak naprawdę z całego świata chcą „uczestniczyc” w moim życiu, interesują je moje treningi czy dieta, ale jest to ogromnie miłe i cieszę się ze mogę liczyć na ich wsparcie i trzymane kciuki, Np podczas zawodów, kiedy wysyłają mi zdjęcia czy filmy jak oglądają transmisje na żywo! 7. Myśle ze bardzo łatwo jest się w tym zatracić i należy zachować w tym wszysykim jakaś równowagę.
 
Myślisz, że Instagram ma jakieś ciemne strony?
Myśle ze bardzo łatwo jest się w tym zatracić i należy zachować w tym wszysykim jakaś równowagę.
 
Czy ludzie pisali do Ciebie przed konkursami? Czy pytali też o Twoją opinię na różne tematy związane z bikinifitness?
Tak, coraz częściej dostaje pytania od dziewczyn które planują swój start w bikini fitness, np w kwestii pozowania, stroju czy butów. Jeśli mogę to doradzam im, lepiej żeby uczyły się na moich błędach niż same je popełniały.
 
Jak ci się podobały zawody w Rumunii? Czy myślałaś, że wygrasz?
Było, super , naprawdę świetnie wspominam cały ten wyjazd i było mi przykro jak trzeba było stamtąd wyjeżdżać haha! Co do drugiego pytania to nie, nigdy nie myśle ze wygram i nie nastawiam się na to. Zawsze jadę na zawody ze świadomością ze może pojawić się ktoś lepszy ode mnie, jedyne co ja mogę wtedy zrobić to dać z siebie 100% wychodząc na scenę.
 
Nie czułaś presji? Każdy musiał się spodziewać, że wygrasz. 
To pytanie pojawia się ostatnio coraz częściej. Nie czułam presji ze „muszę wygrać” jeszcze ani razu, staram się podchodzić do tego ze spokojna głowa , wiem ze każda zawodniczka również ciężko pracuje na to żeby pojawić się na tych zawodach i wszystkie mamy podobny cel. Mi zależy głównie na tym aby na każdych kolejnych zawodach ten chociaż najmniejszy progres był widoczny, czy to w kwestii sylwetki czy prezencji scenicznej. Nie stawiam sobie za wygranej za cel, moim celem jest bycie coraz „lepsza wersja siebie”, brzmi trochę oklepanie ale taka jest prawda.
 
Podobał Ci się mundial?
Tak! Mistrzostwa świata, tak samo jak każde poszczególne zawody zapamiętam chyba do końca życia! Wszystkie te emocje No i usłyszenie swojego hymnu stojąc na scenie to jest uczucie nie do opisania...
 
 
Czy świętowałaś wygraną z trenerem?
Tak, po zawodach na kolacji w hotelu świętowaliśmy jedząc moja ukochana bułkę z masłem ! Mój „must-have” po każdych zawodach! Oboje trenerzy bardzo się cieszyli z tego sukcesu, mimo ze byli w dużym szoku ze ten rok potoczył się tak dobrze.
 
Jakie masz następne plany? Czy nadal będziesz rywalizować w 2020 roku?
Tak, obecnie przygotowuje się do zawodów Arnold Classic Europę które odbędą się 10-14.12 w Santa Susanna, wiec już nie mogę się doczekac!
 
Twoje sukcesy w 2020 roku są świetne. Ludzie na pewno się zastanawiają, czy chcesz przejść na Elite PRO. Jak to będzie?
Narazie razem z trenerami skupiamy się na poprawie niektórych rzeczy, czeka mnie jeszcze trochę pracy, wiec narazie o tym nie myślimy.
 
Komu chciałabyś podziękować za sezon 2020?
W szczególności moim trenerom : Dominikowi Nadolskiemu oraz Trenerowi Grzegorzowi Kępie! Naprawdę to jak angażują się i w przygotowania i sam start na zawodach... jestem im naprawdę mega wdzięczna , uważam ze są to odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu i nie wyobrażam sobie tam nikogo innego! Naprawdę Dziekuje!
 


Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!