IFBB Amateur World Cup - report zo súťaže bikinifitnessiek

Kto a v akej forme súťažil na 2019 Amateur World Cup v Tarragone? Povie vám redaktorka Barbora LABUDOVÁ.

Španielska Tarragona bola uplynulý víkend miestom dvoch významných podujatí. Okrem 2019 Elite Pro Majstrovstiev sveta (report z tejto súťaže pre vás napísala šéfredaktorka Soňa KOLCUNOVÁ) sa tu uskutočnil 2019 Amateur World Cup. Kto získal možnosť štartovať na tejto súťaži?
Na Amatérsky svetový pohár sa nominovalo niekoľko amatérskych bikinifitnessiek z celého sveta, ktoré figurovali v IFBB rebríčku na popredných miestach. Nie každá však využila túto nomináciu. V Tarragone napokon súťažilo 27 bikinifitnessiek, rozdelených do štyroch kategórií.

Bikini fitness do 158cm

V tejto kategórii nastúpilo len 6 pretekárok čo znamená, že sa na pódiu uskutočnili priamo finálové I-walky. Bilancia tejto kategórie bola 3 z ruskej školy, dve Španielky a jedna Brazílčanka. Za najznámejšie meno som považovala Linu Real (307), ktorá v amatérskom rebríčku figuruje s 15 bodovým náskokom. Linu je veľmi často vidieť na medzinárodných súťažiach, túto sezónu dokonca vyhrala absolútne prvenstvo na Diamond Cup-e Madrid, čím získala Elite Pro Card. Lina prišla v štandardne dobrej forme, je to už skúsená pretekárka. Úprimne však poviem, že v mojich očiach pri svojich ruských súperkách zanikala.
Valentina Volina (306) a Anastasia Zolotaia (308) dokázali, že ruská škola v nominácii bikinifitness stále dominuje. Pre mňa boli tieto dve Rusky v Tarragone veľmi vyrovnané – obe sú krásne na tvári a disponujú dokonalou proporčnosťou. Pódiovú prezentáciu ruských fitnessiek už, myslím, nemusím ani komentovať.
Víťazkou sa stala Valentina Volina, svoju ruskú kolegyňu však porazila len o jediný bod. Lina získala v Tarragone bronz, s odstupom jedného bodu od druhého a teda dvoch bodov od prvého miesta.
Na 4. Mieste skončila Ruska Anastasiia Mizgirieva (309). Veľmi pekná pretekárka, jej nevýhodou je o niečo širšia panva. Na 5. mieste skončila druhá španielska pretekárka Ana-Maria Amante (305) a na poslednom Fabiana Dias z Brazílie (310). Obidve majú výrazne väčší objem stehien, Fabiana navyše súťažila v sandálkach s remienkom, ktoré jej nohy ešte opticky skrátili.

Bikini fitness do 164cm

Druhá výšková kategória v Tarragone dosiahla najnižší počet súťažiacich – 5. Víťazkou sa stala domáca Lidia Fernandez Morena (316). V mojich očiach bola víťazka Veronika Tonkikh (314) z Kazachstanu, ktorá napokon skončila na druhom mieste, avšak s rovnakým počtom bodov ako Lidia. Zdá sa, že domáca pôda víťazke prospela. Som zvedavá ako dopadne tento duel na Majstrovstvách sveta. Predpokladám však, že ak do Bratislavy prídu, na pódium nastúpia lepšie pripravené.
Na 3. Mieste skončila Anaelle Lopez (315) z Thaiti. Tá sa delila o rovnaký počet bodov so štvrtou Mariou-Teresou Rivas (313) zo Španielska. Anaelle veľmi pútala pozornosť svojim exotickým vzhľadom. Na poslednom mieste skončila Brigitta German (317) z Írska, ktorá určite neprišla vo svojej top forme.

Bikini fitness do 169cm

Táto kategória nám ponúkla viacero známych tvárí. Jednou z nich bola aj jediná slovenská reprezentantka Simona Hostačná (324). Z celkového počtu 7 do finále nepostúpila Aisha Kaipova (321) z Kazachstanu. Víťazkou kategórie sa stala Anna Sorokina (323) zo Španielska. Napriek tomu, že nebola najvyššou pretekárkou v tejto kategórii, dominovala najdlhšími nohami. Anna má ideálnu stavbu tela, primerané osvalenie a na pódiu vyzerá vždy veľmi dobre. Som zvedavá, ako sa jej bude dariť na Majstrovstvách sveta.
Striebornú priečku získala víťazka Arnold Classic Europe Lina Kundrické (326). S Annou sa stretla už aj na Nordic Cup-e, kde skončila na 3.mieste (Anna bola v Lahti strieborná). Niet jej čo vytknúť, vyzerala štandardne dobre. Oceňujem zmenu plaviek – v Barcelone aj Fínsku nastúpila v tmavých fialových.
Bronz získala Ukrajinka Katerina Stoianova (320). Katerina oproti minulej sezóne výrazne zlepšila zadný postoj. Na 4. Mieste skončila Yana Krykpayeva (325). Útlejšia pretekárka potvrdila, že rozhodcovia dbajú na celkový vzhľad, nie na veľkosť svalových partií. Mimoriadne ma zaujala bikinifitnesska na 5. Pozícii – Alina Strelnikova (322) z Ruska. Veľmi krásna žena útlej postavy vyzerala na pódiu veľmi jemne a žensky.
Simona Hostačná napokon skončila na 6. Mieste, medzi štvrtým, piatym a šiestym miestom bol však rozdiel len po jednom bode. Simona má výrazne viac svalovej hmoty ako súperky na dvoch miestach pred ňou. Vyzerala dobre, nevýhodou, ktorá ju pravdepodobne zrazila nižšie sú však kratšie nohy.

Bikini fitness nad 169cm

Najvyššia kategória bola na Amatérskom svetovom pohári najpočetnejšou. V semifinále bojovalo o miesta v TOP 6 celkovo 9 pretekárok. Bez okolkov poviem, že najväčšou favoritkou bola od začiatku absolútna víťazka Arnold Classic a Nordic Cupu - Galina Maslovskaia (333). Galina je veľmi výnimočná pretekárka, nielen farbou vlasov. Jej proporčnosť, forma a ladnosť, s akou sa prezentuje na pódiu z nej vytvárajú jednu z najlepších amatérskych bikín na svete. Som rada, že sa po Lahti opäť vrátila k svojím zeleno-modrým bikinám. Nemám k nej čo viac dodať, je to jednoducho Galina. Jediné, čo ma prekvapilo je, že nevyhrala jednoznačne.
Vo výsledkovej listine jej „dýcha na krk“ Švédka Linnea Bystrom (335). Jej forma nebola zlá, na druhom mieste som však videla Lorenu Martinez (337), ktorá napokon skončila tretia. Na 4. Mieste skončila Ruska Evgeniia Filatova (334). Evgeniia má širší pás a veľmi mi vadilo dvíhanie ramien v prednom postoji.
Ukrajinka Yevgeniya Pastukh (336) mala o niečo širšie stehná a skončila na 5.mieste. Osobne by som jej vymenila miesto so šiestou Poľkou Magdalenou Stawisinski (332). Tá v mojich očiach, naopak, strácala na masívnosti – oproti svojim súperkám bola útla.

Bikini fitness OVERALL

Absolútne prvenstvo získala víťazka kategórie do 158cm – Valentina Volina. Na druhom mieste s rovnakým počtom bodov skončila Anna Sorokina.

Už o 20 dní sa v Bratislave uskutočnia Majstrovstvá sveta vo fitness žien. Kto zo spomínaných príde na Slovensko bojovať o najcennejšie kovy? Nezabudnite sledovať dianie šampionátu s nami na našom instagrame.

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!