IFBB Tampa PRO 2021: Elisa PECINI znova bikini kráľovnou

Tento víkend sa uskutočnila ďalšia z očakávaných súťaží pod hlavičkou IFBB PRO. Na pódiu súťaže Tampa PRO sa ukázalo 21 krásnych bikinifitnessiek. Ktoré z nich zamiešali karty pred vrcholnými PRO súťažami? Prečítajte si v reporte od Barbory Labudovej.

Na Floride sa tento víkend stretlo mnoho kvalitných športovcov z IFBB PRO divízie. Na súťaži Tampa PRO, známej aj kvalitou športovcov, ktorí na nej každoročne súťažia, sa predstavilo 10 súťažných nominácií. Kto súťažil v nominácii Bikini PRO a kto dominoval na súťažnom pódiu?

TOP 10

Tak, ako je v Bikini PRO zvykom, postup do finále získalo prvých 15 pretekárok. Ostatné skončili na spoločnom 16. mieste. Ak sa pozrieme na výsledkovú listinu, dievčatá od 15. – 11. miesta nie sú pre nás, Európanky, príliš známe tváre. Pozrime sa preto spoločne na TOP 10.

Na 10. mieste skončila Angela RUSCILLI (247). Angela ukázala tvrdú formu. Pri samostatnej prezentácii vyzerala v  postojoch veľmi dobre, v rámci porovnávania s vyššími pretekárkami však strácala na proporciách. Na druhej strane však ukázala krásny V-shape a atraktívnu vizáž. Nikto z nás by jej rozhodne netipoval viac ako 50 rokov! V druhej Bikini PRO kategórii na tejto súťaži (v ktorej súťažili Bikini nad 40 rokov), bola taktiež jedna z najstarších pretekárok. Napriek tomu sa jej tam podarilo vybojovať 3. miesto. Angela v skutočnosti patrí medzi špičku masters Bikini pretekárok.

Deviate miesto vybojovala krásna Lauren ADAMS (230). Dlhé štíhle nohy, guľatý zadok, útly pás a dokonalá vizáž je to, čo si predstavujem pod touto nomináciou. Lauren patrila k subtílnym, no plnším pretekárkam štartového poľa. Na boj o vyššie umiestnenie jej chýbajú najmä skúsenosti.

Ôsma Merica ABBADO (229) sa stala víťazkou v masters PRO kategórii tejto súťaže. Merica patrí do tímu Atlas, ktorého tréner je známy Bikini odborník James Ayotte. Môžeme ho označiť za mladšiu podobu skúseného Kima Odda. Merica ukázala dotiahnutú formu a bezchybný pózing.

Na 7. mieste skončila Alecia VERRONE (251). Neviem si pomôcť, no celý dojem z jej vystúpenia pokazili rozsiahle tetovania. Som zástancom toho, že čistá koža pristane pretekárkam rozhodne oveľa viac. Navyše, v dnešnej dobe je možné použiť í make-up, ktorý tetovanie zakryje. Osobne si myslím, že forma pretekárky na 8. mieste bola o niečo lepšia, ako tá Aleciina.

Prvý callout

Od 6. miesta hovoríme o dievčatách, ktoré sa v semifinálovom aj finálovom kole dostali do prvého porovnávania. Šieste miesto obsadila Danielle COMBS (232), ktorá bola neprehliadnuteľná plavkami aj formou. Danielle predviedla krásny V-shape, štíhle nohy a suverénnu prezentáciu. Vzhľadom na to, že Tampa PRO je po súťaži Janet Layug´s Battle of the Bodies jej druhou PRO súťažou, získala naozaj perfektný výsledok. Myslím, že pred pár mesiacmi sa jej ani nesnívalo o porovnávaní s finalistkami Bikini Olympia.

Súťaž Tampa PRO bola ostro sledovaná najmä kvôli dámam v TOP 5. Mnohí nadšenci Bikini PRO hovorili o nabitom line up-e, z ktorého nebolo možné vybrať jednoznačnú víťazku. O kom hovoríme? Na stage-i jednoznačne dominovali známe tváre: Lauralie Chapados (231), Jennifer Dorie (233), Daraja Hill (235), Elisa Pecini (241) a Francesca Stoico (250), špičkové Bikini PRO pretekárky a minuloročné finalistky súťaže Bikini Olympia. Práve vďaka nim sa stala Tampa PRO podrobne sledovanou súťažou.

Francesca STOICO, víťazka súťaže 2021 Puerto Vallarta PRO, ukázala takmer bezchybnú formu. V porovnaní s minulým rokom vyzerá lepšie, štíhlejšie a na pódiu je viac uvoľnená. V jej prípade je však veľmi náročné preraziť medzi útlejšími pretekárkami (ako Daraja, Isa či Jennifer) z toho dôvodu, že Francescina kostra je o niečo širšia. Je pravda, že sa takéto proporcie dajú pekne „napózovať“, pri hromadnom porovnávaní sa však šírka panvy ani ramien zamaskovať nedá.

Pre mnohých bola najväčšou favoritkou práve Lauralie CHAPADOS, víťazka 2021 Chicago PRO. Lauralie a jej tréner James Ayotte dokázali za posledný rok spraviť obrovský progres. Ako uviedol James, snažili sa pracovať na tom, čo im bolo vytýkané na minuloročnej Olympii. Dovolím si povedať, že sa im to podarilo a že Lauralie vyzerá tak, ako nikdy predtým. Proporcie, V-shape, definícia, dokonalý zadok a bezchybný look. Lauralie tento rok stelesňuje všetko, čo si predstavíte pod pojmom BikiniFitness. Problém je však to, čo si pod pojmom Bikini predstavujú rozhodcovia v rámci IFBB PRO. Lauralie patrí túto sezónu k pretekárkam s plnšími svalmi. To, že na nedávnej súťaži zvíťazila je jasným ukazovateľom, že sú rozhodcovia ochotní upustiť od dlhoročného Bikini PRO trendu, kedy boli víťazky štíhle, muskulatúrne a dosahovali čo najväčšiu definíciu. Na súťaži Chicago PRO sa vyjadrili, že si predstavujú Lauralie o niečo štíhlejšiu a s menším zadkom. To Lauralie na súťaži Tampa PRO ukázala, no napriek tomu skončila na 4. mieste. Ak sa pozrieme na finálové porovnávania, Daraja a Isa (medzi ktorými sa rozhodovalo o víťazke) boli viditeľne štíhlejšie a definovanejšie ako Lauralie. Porovnateľnou súperkou bola Jennifer DORIE, s ktorou ešte minulý rok zdieľali rovnaký tím. Jenn skončila na 3. mieste a rozhodcovia tak jednoznačne „odsunuli“ plnšie pretekárky a uprednostnili štíhlejšie s väčšou definíciou. Rozsudok je teda jasný: ak chcú Lauralie a Jenn bojovať o tie najvyššie priečky na vrcholných súťažiach tohto roka, musia byť štíhlejšie a ostrejšie.

Na druhom mieste skončila Daraja HILL. Túto sezónu má na konte už jedno prvé a dve druhé miesta, čo naznačuje, že dosahuje svoju životnú formu. Daraja sama nerátala s umiestnením v TOP 3 v konkurencii, aká súťažila práve v Tampe. Definícia a subtílnosť jej rozhodne pristanú a som veľmi zvedavá, aké výsledky dosiahne na ďalších súťažiach.

Víťazkou Tampy PRO sa stala 2019 Bikini Olympia Isa PECINI! Je jasné, že sa Elisa poučila z minuloročného sklamania a tento rok nenechala nič na náhodu. Z videí na sociálnych sieťach sa pred súťažou zdalo, že formu prepálila. V skutočnosti však na Floride ukázala špičkovú formu, na akú sme boli u nej zvyknutí. Štíhle nohy a útlučký pás sú jej najväčšou doménou. V prednom postoji vyzerala bezchybne, v zadnom postoji sa mi však plnšie pretekárky (Jenn a Lauralie) páčili o niečo viac. To, čo jej možno tento rok vytknúť, je strhaná tvár. Neberte ma zle, Elisa je krásna žena, no v porovnaní s poslednými rokmi sa diéty na jej tvári viditeľne podpísali. Tento problém by možno vyriešila odlišná superkompenzácia. Elisa je však rozhodne späť!

Je jasné, že nás na vrcholných PRO súťažiach čaká napínavý boj o tohtoročnú kráľovnú Bikini PRO. Kto je vašou favoritkou? Rozhodne nám dajte vedieť! Nezabúdajte nás sledovať na instagrame @bikinifitness.sk , kde vám denne prinášame novinky zo sveta BikiniFitness.

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!