Kimberly PERCIVAL ohúrila svet Elite PRO: Aký je život víťazky Arnold Classic Europe?

Keď v roku 2021 zvíťazila na Arnold Classic Europe Kimberly PERCIVAL, ľudia si kládli len jedinú otázku. Ako je možné, že doteraz sme ju na pódiu nevideli? Prečítajte si náš rozhovor s jednou z najhorúcejších kandidátok na zisk tohtoročného titulu.

Spomínam si, že Kimberly Percival som začala registrovať vďaka jej Elite PRO víťazstvu, ktoré prišlo len niekoľko týždňov pred Arnold Classic Europe 2021. Do Sevilly sme už následne cestovali s vedomím, že túto profesionálku uvidíme na stagei a úprimne som dúfala, aby prišla dobre pripravená. Elite PRO začalo pridávať súťaže mimo Európy až v tomto roku, čo hádam pomôže zjednotiť nastolený trend. Vtedy však ostávalo veriť, že Kimberly nepríde v prepálenej alebo naopak, príliš mäkkej forme. A podarilo sa. Zaujala tisíce fanúšikov a dodnes si spomínam na desiatky obdivných komentárov, keď sme pridali jej I-walk na náš instagramový účet. A kráska z Antiguy a Barbudy mieri za víťazstvom aj tento rok, hoci jej pribudla jedna z najvážnejších súperiek. Viac prezradila Kimberly v rozhovore pre náš web.

Kedy a prečo si začala cvičiť? Spomínaš si na to, ako si po prvýkrát navštívila posilňovňu?

Cvičiť som začala v roku 2007, skončila som vtedy strednú školu a chcela som „spevniť telo“. Nespomínam si teda na prvú návštevu fitka, ale pamätám si, že som nemala ani najmenšie tušenie o tom, čo robím (smiech). Neskôr som natrafila na stránku bodybuilding.com a začala som cvičiť podľa jedného z ich vzorových tréningových plánov.

Motivovali ťa už vtedy súťažiace bikinifitnessky? Sledovala si niektoré z nich?

V tom čase neexistoval Instagram a nemala som ani tušenie, že bikinifitness existuje.

Čo ťa motivovalo začať úplne prvú prípravu?

Možno to bolo šťastie. V roku 2011 som zmenila fitko a začala som cvičiť v National Fitness Centre. V tom čase mladý bodybuilder Justin Smith ku mne prišiel počas tréningu a navrhol mi, aby som popremýšľala nad súťažením. Moja odpoveď okamžite bola „NA PÓDIU V BIKINÁCH ROBIŤ ČO? TO NIKDY!“. No neustále ma niekto postrkoval, aby som to skúsila. V auguste toho istého roku som počula o národnom šampionáte a rozhodla som sa, že sa pôjdem pozrieť, aby som videla, o čom ten bodybuilding vlastne je. Spomínam si, že som sedela v hľadisku, obdivovala som tie krásne postavy na pódiu a hovorila som si „mohla som tam stáť aj ja“. Keď som odchádzala, vedela som, že tomu dám šancu.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Spomínaš si na svoju prvú súťaž? Aká bola príprava a ako sa ti páčila súťaž?

Moja prvá súťaž prišla len niekoľko mesiacov po tom, ako som sa išla pozrieť na spomínanú súťaž. Išlo o 2011 Torturer’s Classic a príprava bola totálny chaos (smiech). Veľmi som podcenila prípravu na pódium a nemala som tušenie o tom, čo robiť. Ale aj tak som na pódium nastúpila. Bikinifitness vtedy ešte u nás nebolo predstavené a tak som na prvej súťaži vlastne pretekala v bodyfitness a obsadila som druhé miesto vo svojej výškovej kategórii. V roku 2012 následne prišla aj nominácia bikini a hneď som do nej prestúpila. Stala som sa šampiónkou na 2012 Torturer’s Classic a národnou šampiónkou Antiguy a Barbudy od roku 2013 do roku 2018, v roku 2019 som získala Elite PRO kartu.

Aká je tvoja najpamätnejšia súťaž v amatérskej divízii?

Určite to bude Darcy Beckles Diamond Cup v roku 2017, kde som po prvýkrát získala OVERALL víťazstvo.

Prečo si sa rozhodla prestúpiť do Elite PRO? Bolo to skôr momentálne rozhodnutie, alebo si nad tým dlhšie uvažovala?

PRO kartu som vyhrala na Darcy Beckles Diamond Cup na Barbadose v roku 2019 a odo mňa to bolo okamžité áno! Po toľkých rokoch v amatérskej divízii a po tom, ako mi mnohokrát ušla PRO karta len o jeden bod neexistovala šanca, že by som to nechala len tak.

Páčila sa ti prvá súťaž medzi profesionálkami?

Mojou prvou súťažou v Elite PRO bola jedna z prvých PRO súťaží po pandémii v Karibiku, Inter Island Championships v St. Martin. Bola to menšia súťaž, než sme očakávali, no bolo skvelé byť späť na pódiu po takej dlhej dobe. Zároveň som nervózne čakala na to, aby som videla zlepšenia, ktoré sa mi podarili počas takého dlhého off-season obdobia.

Aké sú vzťahy medzi súťažiacimi v Elite PRO? Myslíš, že sú iné, ako medzi amatérmi?

Určite sú iné. Všetci títo športovci sú špička a všetci súťažia v jednej OPEN kategórii, čo je ešte väčšou výzvou. Avšak myslím si, že aj kamarátstva sú v PRO divízii väčšie.


Zdroj: instagram.com/kimberly.percival

Ktorá je zatiaľ tvoja obľúbená súťaž v Elite PRO?

Toto je ťažká otázka! Milujem súťaženie na Barbadose, keďže tím, ktorý pripravuje súťaž je vždy veľmi profesionálny a milý. Avšak myslím, že musím povedať, že je to Arnold Classic Europe. Prestíž a vyšší kaliber tejto súťaže je neporovnateľný s ostatnými súťažami. Cítim sa výnimočne len preto, že tam som.

Stala si sa Elite PRO Svetovou šampiónkou v roku 2021 po výhre na Arnold Classic Elite PRO. Aká bola súťaž? Užila si si ju?

Veľmi! Bolo surreálne stáť na pódiu s dievčatami, ktoré som obdivovala z diaľky prostredníctvom sociálnych sietí. To, že som na tom pódiu zvíťazila bol pocit, ktorý stále nedokážem opísať.

Počas posledného roka si sa mimoriadne zlepšila a teraz aj viac súťažíš. Ako sa teraz cítiš a ako sa ti zatiaľ páčia súťaže?

Som veľmi rada za zmeny, ktoré som stihla za posledný rok spraviť vo forme aj prezentácii. Aj keď som minulý rok vyhrala, chcela som získať čo najviac feedbacku, aby som na súťaže v roku 2022 priniesla čo najviac zlepšenú Kimberly. A myslím, že sa mi to podarilo. 

Aké máš pocity z tohtoročného ACE v Seville? Myslíš aj na víťazstvo? Koho vidíš ako najväčšiu konkurenciu?

Som nervózna a zároveň som nadšená z návratu do Sevilly. Snívam o tom, že zopakujem víťazstvo a robím všetko pre to, aby sa to stalo skutočnosťou. Je náročné povedať, kto bude pre mňa najväčšou konkurenciou, pretože všetky dievčatá vyzerajú skvele a sú jedinečné. Ale ak si mám naozaj vybrať jednu osobu, bude to Melina.

Je to tak, budeš zdieľať stage s dvojnásobnou majsterkou sveta Elite PRO Melinou KELTANIEMI. Ako sa cítiš?

Nadšená s primiešaným kúskom nervozity. Bude zaujímavé stáť vedľa nej, pretože prezentujeme dve rozdielne a unikátne formy. Melina bola vždy športovkyňou, ktorú som sledovala, obdivovala a bola mi motiváciou.

Elite PRO bolo dlho viac aktívne v Európe, no teraz môžeme vidieť, že viac súťaží je v Karibiku, USA a Južnej Amerike. Je to pre teba viac motivujúce, že máš PRO súťaže bližšie miestu, kde žiješ?

Áno! A je to aj finančne lepšie (smiech). Čím viac súťaží absolvujem, čím viac času strávim na pódiu, tým viac som skúsená a môžem vyšperkovať každý detail. Myslím, že mi to pomôže rásť a zlepšovať sa ako športovcovi.

Pre ľudí z tejto časti sveta je omnoho ľahšie súťažiť v NPC a IFBB PRO. Prečo si sa rozhodla pre Elite PRO? Nikdy si nerozmýšľala nad zmenou?

Bolo by to pohodlnejšie, ale nie, nad zmenou som nikdy nerozmýšľala. Ja osobne preferujem to, ako vyzerajú Elite PRO bikinifitnessky, pred IFBB PRO bikinifitnesskami. To, aby som bola so svojím telom spokojná je pre mňa veľmi dôležité, aby som zostala motivovaná a vytrvalá v posilňovni.


Zdroj: instagram.com/kimberly.percival

Aké sú tvoje plány na najbližšie roky? Máš nejaký konkrétny cieľ?

Mojím jediným plánom je neustále sa zlepšovať! Verím, že môj úspech bude pokračovať, keď pre to spravím dostatok.

Ako sa tvoj tréning počas rokov zmenil? Ako dnes trénuješ?

Za tie roky som si uvedomila, že menej je viac. Naučila som sa, že lepšie je ostať pri cvikoch, ktoré mám rada a nestrachovať sa o to, že je potrebné niečo neustále meniť. Radšej sa zameriavam na konzistentnosť v tréningu aj strave. Aktuálne trénujem štyrikrát do týždňa a kardio sa mení podľa toho, či som, alebo nie som v príprave na súťaž.

Ako vyzerá tvoja príprava jedla?

U mňa vedie flexibilná diéta, ktorá je síce menej tradičná, ale umožňuje mi udržiavať balans. Jem tak to, čo potrebujem a zároveň mám vždy niekoľko dobrôt, ktoré mám rada.

Ako často trénuješ pózing?

V príprave sa snažím pózovať aspoň 10 minút každý deň. Mám radšej kratšie pózingy, než jednu dlhú hodinu pózingu.

Ako si vyberáš svoj celkový look na súťaž? Je niečo, čo si sa o účesoch, make-upe alebo plavkách za roky naučila?

Väčšinou objavím farbu, ktorá mi ostane v pamäti a vybudujem si okolo nej celý look. Najlepšia je jednoduchosť a elegancia, ale vždy si musím byť istá, že to ladí s mojím tónom pleti. Plavky a finálne nalíčenie môže pomôcť alebo zničiť celé vystúpenie a ovplyvniť finálne umiestnenie, takže vždy myslím na to, že to, čo vyzerá na inej pretekárke skvele, sa mi nemusí hodiť. 

Máš nejaký bikinifitness idol? Niekoho, koho naozaj obdivuješ?

Hoci riskujem, že budem znieť namyslene, som svojou njaväčšou motiváciou, najtvrdším kritikom aj najväčšou inšpiráciou.

Máš pre mladé bikinifitnessky nejakú radu alebo odkaz?

Buďte trpezlivé, užívajte si cestu a skúste sa niečo naučiť z každej skúsenosti, ktorú získate. Tvrdo pracujte a nebojte sa zatlačiť na seba aj za hranicu toho, čo si myslíte, že dokážete. Možno sa samé prekvapíte.


I remember that I started following Kimberly Percival after her Elite PRO win, which was just a few weeks before the Arnold Classic Europe 2021. To Seville we travelled knowing, that this PRO Bikini will step on the stage, and I really wished to see her in a good shape. Elite PRO started adding competitions outside the Europe just this year, which will hopefully unite the trends. Back then, we only could wish that Kimberly won’t be in a too hard or too soft shape. And she did come in an ideal shape. She didn’t only catch the eyes of judges, but also eyes of thousands of bodybuilding fans. I remember reading tens of comments when we posted her I-walk on our Instagram. And this beauty from the Antigua and Barbuda is coming for the win this year as well, even though she’s got one more extra serious opponent this time. Kimberly has shared more in an interview for our website.

When and why did you start working out? Do you remember your first time, when you visited gym?

I first started working out in 2007, I was pretty much just out of high school & wanted to “tone my body”. I don’t remember the very first time being in a gym but I do remember not having the slightest clue about what I was doing haha. Eventually I came across the website bodybuilding.com and used a few of their generic workout plans to get going.

Did you see the motivation in bikini competitors back then? Did you follow some of them?

At that time there was no Instagram and I had no clue bikini fitness even existed.

What gave you the impulse to start your first prep?

As luck would have it, in 2011 I switched gyms to the National Fitness Centre & a young bodybuilder at the time (Justin Smith) came up to me during a workout and suggested I should consider competing. Immediately my response was “on stage in a bikini doing what??? NO WAY LOL!” I kept getting those nudges to give it a try. Then, in August I heard about the National Championships and I decided to go watch the show to see what  this “bodybuilding thing” was all about. I remember sitting in the audience admiring these beautify bodies on stage and thinking to myself “I could have been up there “. I left that show knowing I was going to take the plunge and try bodybuilding out.


Zdroj: eastlabsphoto.com

Do you remember your first competition? What was the prep like and how did you like the competition?

My first competition was a few months after attending my first show. It was the 2011 Torturer’s Classic. My prep was absolute chaos haha, I severely underestimated what it took to get stage ready and had no clue what I was doing, but I crossed the stage none the less. Bikini fitness hadn’t been introduced locally yet, so in my first competition I actually participated in the Body Fitness category, and I placed 2nd in the Tall class. The following year, in 2012, bikini was introduced locally, and I immediately made the switch. I became the 2012 Torturer’s Classic Bikini champion & National Bikini champion from 2013 to 2018 until I earned my Pro card in 2019.

What is your most memorable competition at the amateur IFBB?

Hands down the Darcy Beckles Diamond Cup 2017 where I had my first regional Overall win.

Why did you choose to switch to Elite PRO? Was it more like one-moment decision or did you think about it for some time? 

I earned my Pro card at the Darcy Beckles Diamond cup in Barbados in 2019; It was an immediate yes for me after so many years on the amateur circuit and missing out on pro status by one placing so many times lol. There was no way I would let that pass me by!

Did you like your first Elite PRO competition?

My first Pro show was one of the first shows to return to the Caribbean after the pandemic, the Inter Island Championship in St Martin. It was smaller than expected, but it was great being back on stage after so long and I was anxious to see what improvements I made after such a along off season.

What are the relationships between the competitors in Elite PRO? Do you think that it’s different than between amateurs? 

It’s definitely different; all of the athletes are top notch and everyone competing in one open class always makes for an interesting challenge. I also find that there is greater camaraderie amongst the athletes on the Pro circuit.

What is your favorite Elite PRO competition so far?

This is tough one! I love competing in Barbados, as the event team is always so welcoming and professional. However, I think I’d have to say Arnold Classic Europe; the prestige and elevated caliber of event is unmatched. I feel special just being there.


Zdroj: instagram.com/kimberly.percival

You became the Elite PRO World Champion in 2021 after winning the Arnold Classic Elite PRO. What was the competition like? Did you enjoy it? 

I LOVED IT! It was surreal standing on that stage next to girls I’ve admired from a far through social media. To emerge victorious on that stage was a feeling that I am still unable to describe.

You’ve improved your shape a lot in the past year and this year you are doing more shows. How do you feel now and how did you like the competitions this year so far?

I’m really happy with changes I was able to make over the last year in my physique and presentation. Although I won last year, I made sure to try and get as much feedback as possible to bring an even more improved Kimberly to my 2022 shows and I think I’ve done exactly that.

How do you feel about the upcoming ACE in Seville? Do you think about winning? Who do you see as the strongest opponent out of the girls who have already confirmed that they will compete?

I’m so anxious and excited to return to Seville. I dream about a repeat win all the time and what I need to do to make it happen. It’s hard to say who I see as my strongest opponent because everyone looks great in their own unique way. If I really have to pick one person, I would say Melina.

You will share the stage with two times Elite PRO World Champion Melina KELTANIEMI. How do you feel about this?

Excited with a bit of nervousness sprinkled in.  It will be interesting to stand side by side, because I think we have two opposite and unique looks. She has always been an athlete I followed, admired and used as motivation.

Elite PRO was for a long time more active in the Europe, however, now we can see that they are doing more shows in Caribbean, USA, and South America. Is this more motivating for you that it’s closer for you to come to the PRO competition? 

Yes! It’s also more cost effective, hehe. The more shows I can get to, the more time I have on stage and the more experienced and seasoned I will become. I think this will help me to continue to grow and improve as an athlete.

It’s way easier for many people from this area to compete in the NPC and IFBB PRO. Why did you choose the Elite PRO? Have you ever thought about switching?

It would be more convenient, but no, I’ve never thought about switching. I personally prefer the look of Elite Pro Bikini over IFBB Pro Bikini and being happy with my body is a big component to staying motivated and consistent in the gym.

What are you plans for the next years? Do you have a goal in front of you?

My only plan is to continue to improve! I believe that my success will continue once I am able to do so.


Zdroj: eastlabsphoto.com

How did your training change during the years? How do you train now?

Over the years I’ve realised less is more! I’ve learned to stick with movements that I like and not worry about keeping things changing constantly. Focusing on consistency in everything I do in both training and diet. Right now I weight train 4 days a week and cardio will vary depending on whether or not I’m prepping for a show.

How does your meal prep look like?

I practice flexible dieting which is a little less traditional, but It helps me keep a good balance between the eating what I need while having a few treats I like.

How often do you train posing?

During prep I try to get at least 10 mins in every day. I prefer shorter more frequent sessions instead of a long session.

How do you choose your overall look for the competitions? Is there something about hairstyle, makeup or swimsuit that you’ve learned during the years?

Most of the time I come across a colour that gets stuck in my mind and I just build the look around that. Elegant and simple is best, but I make sure to choose something that complements my skin tone. Suit and final glam can make or break performance and final placing, so I try to always remember what may look great on someone else may not suit me.

Do you have some kind of an idol in bikinifitness? Someone that you truly look up to?

At the risk of sounding conceited, I’m my own motivation, my harshest critic and biggest inspiration.

What is your message or advice for young bikini competitors? 

Be patient with yourself, take the time to enjoy your journey and learn something from each experience. Work hard and don’t be afraid to push yourself beyond what you think you are capable; you may just surprise yourself.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!