Michelle SEAFORTH: Aký je život profesionálnej bikinifitnessky?

Michelle Seaforth si mnohí všimli už na 2021 Elite PRO Majstrovstvách sveta. Odvtedy však dokázala spraviť mimoriadny progress a na ACE 2022 chce získať ešte lepšie umiestnenie.

Už v roku 2019 sme dostali od rozhodcov na Elite PRO Majstrovstvách sveta jasný signál o tom, že neexistuje presný trend a ak dievčatá ukážu na pódiu to najlepšie, môžu uspieť. A potvrdzovalo sa to aj počas nasledujúcich rokov, keď sa Elite PRO World Championships spojili so súťažou Arnold Classic Europe. A Michelle SEAFORTH spolu s Kimberly PERCIVAL ukázali, že hoci väčšina súťaží v IFBB sa organizuje v Európe, aj pretekárky z Karibiku sú nebezpečnými súperkami. Mimoriadne atraktívny a exotický look priniesol Michelle tretie miesto na Arnold Classic Europe 2021. My sme 32-ročnú profesionálku ju vyspovedali len niekoľko dní pred odletom na rovnaké podujatie v roku 2022, kde bude chcieť bojovať o tie najvyššie priečky. Tušili ste, že popri súťažení má prácu na riaditeľskej pozícii v sfére pohostinstva?

Venovala si sa v detstve nejakým športovým aktivitám?

Len baletu a plávaniu.

Kedy a prečo si začala cvičiť? Pamätáš si na moment, keď si prvýkrát navštívila fitko?

Do posilňovne som šla s otcom, keď som mala 16 rokov. Otec mal v tom čase trénera a pamätám si, že som si naozaj užívala tréning, ale čosi tomu chýbalo. Vedela som, že nie som v dobrej forme a nevyzerám atleticky, ale chcela som.

Motivovali ťa bikini pretekárky už vtedy? Sledovala si niektoré z nich?

Keď som prišla do posilňovne, najprv som sa chcela dostať do formy, pretože som bola veľmi štíhla. Bikinifitnessky som začala sledovať v roku 2017. Priviedla ma k tomu Melissa, moje dvojča, a pamätám si, že som sledovala Narmin Assriu a Angelicu Teixeiru na 2017 Olympii.

Kto ťa motivoval začať tvoju prvú prípravu?

Moja sestra po prvýkrát súťažila v roku 2017 a ja som len s úžasom sledovala jej prípravu a súťaž. Ona je odvážna, ja som vtedy bola príliš hanblivá. Keď som ju videla po prvýkrát na pódiu, motivovalo ma to pripraviť sa na súťaž v roku 2018. Ona je naozaj mojou inšpiráciou a mojou každodennou motiváciou už roky. Poznám sa, sama by som to neskúsila. Melissa je to odvážne dvojča.

Pamätáš si svoju prvú súťaž? Aká bola príprava a ako sa ti páčil samotný stage?

Mojou prvou súťažou boli Majstrovstvá Antiguy a Barbudy. Získala som 5. miesto, čo nebolo práve to, po čom som túžila, no dalo mi to chuť pokračovať. Naozaj som si užila pripravovať sa na túto súťaž a po prvýkrát som na sebe videla iný level sústredenosti a obetavosti. Bola som veľmi rada, že som objavila záujem a lásku pre tento šport.

Máš nejakú pamätnú súťaž v amatérskom IFBB? Je nejaká súťaž, ktorú máš špeciálne rada?

Súťaž Darcey Beckles v Barbadose v roku 2018. Po tom, ako som raz súťažila som sa vrhla do off-season, počas ktorého som bola odhodlaná zlepšiť svoju formu. Vyhrala som vo svojej výškovej kategórii a tiež som sa kvalifikovala do súboja o absolútne víťazstvo, kde som uspela. Vyhrala som PRO kartu na prvej súťaži, kde to bolo možné. Bola som veľmi šokovaná a neuveriteľné vďačná. Ani na chvíľu som nerozmýšľala o tom, že by som PRO kartu odmietla, bola som pripravená na ďalšie výzvy.

Páčila sa ti tvoja prvá Elite PRO súťaž?

Skončila som druhá, bolo to na Elite PRO v Saint Martin. Na pódiu bolo vtedy veľmi horúco a roztiekla sa mi farba. Nemala som ani najlepšiu prezentáciu, no s umiestnením som bola veľmi spokojná.

Ktorá Elite PRO súťaž sa ti teda páčila doteraz najviac?

Mám dvoch favoritov. Skvelá súťaž bola vo Venezuele na Tantos Cup 2022, kde som vyhrala svoju prvú Elite PRO show! Súťaž bola skvele zorganizovaná a promotér dal komfort súťažiacich na prvé miesto. Nemohla som si ani priať lepšiu súťaž na takýto výnimočný moment akým je prvé PRO víťazstvo.

Druhou je Arnold Classic 2021, pretože to bola moja prvá medzinárodná Elite PRO súťaž a prvýkrát som bola na naozaj obrovskom pódiu! Veľmi dobre som si uvedomovala, že predtým som súťažila len trikrát a išla som si skôr pre skúsenosti. To, čo som na súťaži dosiahla však prekonalo moje očakávania!

Aké sú podľa teba rozdiely medzi súťažami v Karibiku a Európe?

Myslím, že súťažiaci z Karibiku prichádzajú s rôznymi formami – týka sa to pripravenosti aj objemu. A tak je rozhodovanie ešte zaujímavejšie. Každé dievča ukáže na pódiu svoj unikátny balíček formy, pripravenosti, ženskosti a štýlu.

Mnoho hviezd, Kimberly, Melissa, ty a ďalšie pretekárky z Antiguy a Barbudy súťažíte v jednej kategórii v Elite PRO. Aké sú medzi vami vzťahy?

Všetci sme súčasťou neziskovej organizácie ABPBC – Antigua and Barbuda Professional Bodybuilders Committee. Kimberly je riaditeľkou, jej manžel Bernard je viceriaditeľom a ja som tajomníčka. Spolu plánujeme získavať sponzorov a tiež finančné prostriedky na organizáciu eventov a súťaží. Spolu tiež plánujeme cestovanie, navrhujeme tímové oblečenie, fotenia a zdieľame medzi sebou nápady.

Tvoja sestra Melissa súťažila v jari na niekoľkých podujatiach v Európe. Prečo si nesúťažila tiež?

Mnoho ľudí sa ma to pýtalo. Moja kariéra profesionálnej športovkyne a v pohostinskom biznise sa vyvíjali súčasne. Pozíciu riaditeľky som prijala po ACE 2021 a nebolo pre mňa možné pripravovať sa od novembra do apríla. Prípravu som tak začala neskôr ako Melissa. Ale musím povedať, že vidieť ju pripravovať sa skôr mi dodalo veľa motivácie.

Ako pokračuje tvoja príprava na 2022 Arnold Classic Europe? Už si absolvovala aj niekoľko súťaží, ako si sa na pódiu cítila?

Príprava ide skvele, každý deň sa snažím byť lepšia. Je úžasné byť znova na pódiu a bola som rada, že som tento rok nazbierala ďalšie skúsenosti.

Minulý rok si si z ACE priniesla bronzovú medailu. Je niečo, čo z tejto súťaže budeš navždy pamätať?

Áno, keď prišli so zoznamom mien z TOP10. Ja som sa nešla pozrieť, ale moja sestra za mnou prišla s tým, že moje meno je na zozname a ten moment si pamätám úplne presne. A tiež ten moment, keď som si uvedomila, že som v TOP5. Bolo to skvelé a nikdy nezabudnem na to, aký to bol pocit.

Bronzová medaila je skvelá, no mnohí si potom hovoria, že boli „veľmi blízko“ k zlatu a bronz nie je dosť dobrý. Bola si s bronzom spokojná?

Ja som bola extrémne spokojná!

Aké máš pocity z prichádzajúceho ACE v Seville? Myslíš na víťazstvo?

Áno, asi všetci súťažiaci rozmýšľajú nad tým, aké by to bolo, keby vyhrali a to ich motivuje. Tento rok je line-up nabitý skvelými pretekárkami a všetky chcú ukázať to najlepšie. Najmä TOP3 zo všetkých Elite PRO súťaží z roku 2022 a obhajujúce šampiónky. Toto bude line-up, ktorý sme v Elite PRO ešte nevideli a ja sa nemôžem dočkať!

Na pódium sa postavíš spolu so svojou dvojičkou Melissou. Aké je to, keď súťažíš spolu s ňou v Elite PRO?

Áno, budem súťažiť s Melissou. Milujem mať po boku svoju sestru na pódiu aj počas prípravy. Podporujeme sa a sme si veľmi blízke. Takže ak uspeje ona, teším sa a naopak to platí tiež.

Už si vás niekto pomýlil na stagei alebo v backstagei?

Ľudia si nás mýlia v jednom kuse! Už sme na to zvyknuté a vôbec sa pre to neurážame.

Pre ľudí z Karibiku je omnoho ľahšie súťažiť v NPC a IFBB PRO. Prečo si si vybrala Elite PRO?

Naša lokálna federácia patrila pod IFBB a Elite PRO a nateraz nemyslím na prestup, pretože si užívam súťaženie v Elite PRO.

Aké sú tvoje plány na ďalšie roky? Máš nejaký cieľ?

Chcem v offseason nabrať svaly a celkovo sa zlepšiť.

Ako sa zmenil počas rokov tvoj tréning a ako cvičíš dnes?

Trénujem rovnako usilovne a intenzívne ako počas môjho prvého roku. Jediná vec, ktorá sa zmenila, sú tréningové splity. Každý rok sa snažím cvičiť spolu iné partie v závislosti od toho, čo chcem zlepšiť.

Ako vyzerá tvoja príprava jedla?

Milujem jasmínovú ryžu a spolu s vločkami to je pre mňa hlavný zdroj sacharidov. Bielkoviny čerpám hlavne z lososa, hoväzdieho, grilovaného kuraťa a tilapie. V jedálničku mám tiež vajíčka a pečené mandle.

Ako často trénuješ pózing?

Pózujem dvakrát do týždňa, keď je súťaž v nedohľadne. Keď je už dátum súťaže blízko, pózujem 3-4krát do týždňa.

Ako si volíš súťažný look? Je niečo, čo si sa o účesoch, makeupe a plavkách počas rokov naučila?

Vyberám si farby, ktoré mi lichotia. Najprv som si vlasy na súťaže žehlila, ale na Arnold Classic Europe 2021 som sa rozhodla skúsiť predĺženie vlasov, ktoré bolo veľmi podobné ako moje prirodzené kučery a svedčalo mi to. Pochopila som, že podporiť to, čo už mám, je lepšie ako snažiť sa zmeniť look úplne od základov.

Máš nejaký bikinifitness idol?

Nemám idol. Na mnohých pretekárkach ale je čo obdivovať, môže to byť tréning, štýl, príprava alebo tipy na pózing, ktoré ma inšpirujú.

Máš nejaký odkaz alebo radu pre mladé súťažiace v bikini?

Mladším bikini súťažiacim by som určite chcela povedať, aby nečakali na trénera alebo inú pretekárku, ktorá im povie „máš potenciál“. Musíš tomu sama veriť. Tá cesta nebude dokonalá, buďte trpezlivé a vytrvalé. Toto nie je záležitosť šprintérov, vybudovať telo hodné súťaženia chce čas, takže si užívajte cestu k nemu.


In 2019 at the Elite PRO World Championships, we received a clear signal from the judges, that there is no exact trend in the bikini and if girls show their best, they can be successful. And it was confirmed in the next years, when the Elite PRO World Championships joined the prestigious Arnold Classic Europe. And Michelle SEAFORTH together with Kimberly PERCIVAL proved there, that even though the majority of IFBB events is in Europe, the Caribbean athletes are strong in the lineup. Really attractive and exotic look with balanced shape brought Michelle 3rd place at the Arnold Classic Europe 2021. We did an interview with the 32-years old professional just a few days before flying to the same event in 2022, where she will fight for the TOP places. Did you know that Michelle has a job besides being a PRO competitor and she works in the Hospitality industry?

Did you do any sports as a child?

No, to be honest only ballet and swimming classes.

When and why did you start working out? Do you remember your first time, when you visited gym?

I followed my father to the gym when I was 16 years old and he had a trainer and I remember at the time really enjoying the training but also feeling like I was out of my element., I knew then I wasn’t in shape or athletic, but I had the desire to be.

Did you see the motivation in bikini competitors back then? Did you follow some of them?

Back then I just wanted to get in shape, I was always very slim without shape and went to the gym for those reasons at first. I began to follow bikini competitions in 2017. My twin sister was the one that sparked my interest and at the time I remember following Narmin Assria and Angelica Teixeira at the 2017 Olympia.

What gave you the impulse to start your first prep?

My twin sister did her first show in 2017 and I watched her prep and compete in amazement. She is the bold one, I was too shy at the time.  After seeing her first show it motivated me to compete in 2018. She is really my inspiration and my daily motivation over the years. Knowing my personality, I wouldn’t have tried it on my own, she is the “daredevil” twin.

Do you remember your first competition? What was the prep like and how did you like the stage?

My first show was Antigua and Barbuda's nationals, I placed 5th which was not what I hoped for but it gave me a fire to try harder. I really enjoyed preparing for this show for the first time I saw a different level of dedication and commitment from myself. I was happy and discovered a love and interest in the sport.

What is your most memorable competition in the amateur IFBB? Do you have one special competition that you especially like?

Darcey Beckles in Barbados in 2018. After competing one time as an amateur I went into a very focused improvement season where I was determined to develop my physique. I won my height class up 164cm and that evening and I went on to win the overall title. I earned my pro card that night at my first pro qualifying event. I was very shocked overwhelmed with gratitude.

Did you like your first Elite PRO competition?

I placed second in my first Elite PRO show in Saint Martin. It was hot on stage and my tan ran badly. It wasn’t the greatest presentation, but I was happy with my placement!

What is your favorite Elite PRO competition so far?

I have 2 favorites; the best experience was in Venezuela at the Tatons Cup 2022. I won my first Elite Pro show! It was so well organized, and the Promoter put the athletes’ comfort first. I couldn’t have asked for a better show to capture such a special moment.

The next would be at the Arnold Classic 2021, because it was my first international show. It was my first time being on a big stage. I was well aware that I had only competed three times before and I was really going for experience. The outcome of the show exceeded my expectations

Are there some differences between competitions in Caribbean and Europe?

I think the athletes from the Caribbean come in different shapes and sizes, so it makes it even more interesting when judging. Each girl brings their own unique package of shape conditioning femininity and style.

All of you, Kimberly, Melissa and other girls from Antigua and Barbuda, are competing in one category in Elite PRO. How are the relations?

We are all a part of one nonprofit organization called ABPBC, Antigua and Barbuda Professional Bodybuilders Committee. Kimberly Percival is the Chair; Bernard is Vice Chair and I am the Secretary. As a group we plan fundraising events, sponsors and shows. We also coordinate travel, team uniforms, group photoshoots and the chat are used for updates and ideas.

Your sister has done some shows in Europe earlier this year. Why weren’t you competing too?

Many people have asked me that question. My career as an athlete and a hospitality professional grew at the same time.  I accepted a director position right after ACE 2021 and so I was unable to travel to shows during November to April. Prep started later for me than Melissa. But I must say having her prep early and compete gave me a lot of motivation.

How is your prep for the 2022 Arnold Classic Europe going? You’ve done some shows this year already, how did you feel on the stage?

Prep is going well, every day I push myself to be better. It feels amazing to get back onstage. I was happy to get more experience this year.

Last year, you brought bronze medal from the ACE. Are there some moments that you will always remember from this competition?

Yes, when they came with the list backstage for top 10. I didn't go over to look, my sister was the one that came to me and let me know that I was on the list and that moment I remember very vividly. Also, the moment I found out I was in top 5 I was overwhelmed, and I will never forget how that felt.

Bronze medal is amazing; however, some people feel like they were “very close” to gold and then feel like bronze is not good enough. Were you satisfied with placement?

I was extremely satisfied with my placement!

How do you feel about the upcoming ACE in Seville? Do you think about winning?

Yes of course, As a competitor I think everyone thinks of what it would be like if they won and that fuels motivation.  This year is a very competitive line up, so many amazing athletes, all ladies are coming with their best, especially the top 3 from all the 2022 shows this year and the defending champions of course. This will be a line up that IFBB Elite has never seen, I can’t wait! 

You will step on the ACE stage together with your twin Melissa. What is it like to have a twin that also competes, and you are both in the Elite PRO?

Yes, I will compete with Melissa. I absolutely love having my sister by my side on stage and during prep. We support each other and we are very close, if she does well, I am happy and vice versa.

Has anyone ever confused the two of you when on stage or in the backstage?

People confuse us all the time we are used to it, and we don't get offended at all.

It’s way easier for many people from the Caribbean to compete in the NPC and IFBB PRO. Why did you choose the Elite PRO?

Our local amateur federation is on the umbrella of the IFBB Elite, at this time I don't have any thoughts of switching over because I am enjoying IFBB Elite.

What are you plans for the next years? Do you have a goal in front of you?

My goal will be to grow in the offseason and gain more development overall.

How did your training change during the years? How do you train now?

I train with the same diligence and intensity over the years as my first year the only thing that might change is my training splits. Each year I try to group different muscle groups together depending on what my focus is for that improvement season.

How does your meal prep look like?

I love Jasmine rice so that is my main carb source along with oats. For proteins I would use salmon, ground beef, grilled chicken or tilapia. Some other fun staples in my diet are eggs and roasted almond nuts.

How often do you train posing?

 I pose twice a week when I am far out from a show and closer I Pose 3-4 times a week.

How do you choose your overall look for the competitions? Is there something about hairstyle, makeup or swimsuit that you’ve learned during the years?

I choose colors that would compliment my personality. At first, I wore my hair straight for competitions, but at Arnold classic Europe in 2021, I decided to go with hair extensions that matched my natural curl pattern and that complimented me. I realized enhancing what I already have was better than trying to change my look altogether.

Do you have an idol in bikinifitness?

I don’t have an idol. There is something to admire about so many of the athletes, it could vary from their training, unique style, prep or posing tips that might inspire me.

What is your message or advice for young bikini competitors?

I would tell younger bikini competitors to believe in themselves don't wait for a coach or another athlete to tell you, “you have potential” you need to believe it for yourself. Along the journey it will not be perfect, just have patience and perseverance will get you through. This race is not for the swift. It takes time to build a competitive physique so enjoy the journey.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!