Juliána MELIŠOVÁ- 10 tipov ako si užiť dovolenku a nepribrať

Tipy redaktorky BikiniFitness.sk, Juliány MELIŠOVEJ- ako nepribrať a vrátiť sa z dovolenky štíhla?

Máme tu leto, obdobie, kedy by sme si mali dopriať aj oddych a regeneráciu na načerpanie energie do ďalšieho náročného obdobia v práci. Bohužiaľ, pre veľa žien je práve dovolenka kameň úrazu, kedy zahodíme všetko, o čo sme sa celý rok snažili a nejedna sa môže pochváliť, že prišla z dovolenky aj o 6kg ťažšia.

Dám vám pár tipov, ktoré sama v tomto období využívam. Prečo? Aby ste sa cítili fit, no zároveň si dovolenku užívali bez zbytočného obmedzovania sa.

  • Ráno začnite pohárom čistej vody s citrónom. Urobte si 20 drepov, 20 skracovačiek na bruško, sadnite si do sedu skrížmo (turecký sed), zatvorte oči a urobte 10 hlbokých nádychov a výdychov. Potom úsmev a horsa na raňajky.
  • Tu by som volila vajíčka (3ks) – obsahujú bielkoviny a tuky, ktoré vám zabezpečia dostatočné zasýtenie bez návalov chuti na sladké. Ako prílohu si dajte veľa zeleniny, kávičku bez mlieka.
  • Po raňajkách si doprajte oddych na pláži, plávanie a pite dostatok tekutín – najlepšie pramenitá voda s vyšťaveným citrusom.
  • Na obed voľte mäso, ryby, syry s prílohou – ryža, zemiaky a zelenina.
  • Opäť vás čaká pláž, plávanie a oddych. Skúste dovču nepreležať a tak 2h po obede sa choďte prejsť, dovolenkové móla a atmosféra týchto miest je okúzľujúca – huráá,  čas dopriať si zmrzlinu. Vychutnávajte, prechádzajte sa a nasávajte čaro vašej dovolenkovej destinácie.
  • Večera by mala byť obdobná ako obed. No skúste si dať polovičnú porciu ryže a viac zeleniny. Ak si chcete dopriať dezert, vynechajte prílohu úplne. Dezert by som si dopriala výnimočne.. Kedy? V deň, kedy naozaj neležím len na pláži. Vtedy sa môžete odmeniť.
  • Ako sa hýbať? Ak nie ste aktívny športovec, tak voľte skôr rannú rozcvičku (uvedenú hore) a počas dňa chôdzu, plávanie, prípadne nejakú hru – volejbal, bedminton a iné (samozrejme hranie kariet sa neráta J ) Pre aktívnejších jedincov mám tip: Gym Boss – hovorí vám to niečo? Fitnessky sa s touto hračkou určite poznajú, je to zariadenie, kde si môžete nastaviť intervaly cvičenia/prestávok, série a pod. Takže tréning s vlastnou hmotnosťou – šprinty, výpady, drepy – všetko možné. Tréning môže trvať 20 – 30min, no bude dostatočne intenzívny.
  • Ak ste športovec a na stravu si dávate väčší pozor odporúčam ryžovar. Nám nikdy nechýba v batožine. Rýchle, pohodlné a hlavne chutné varenie aj na dovolenke. V prímorských oblastiach by som sa zamerala na konzumáciu rýb, oblastného ovocia a zeleniny.
  • A čo alkohol? Večer 2dcl suchého bieleho vínka. Povolené :)
  • Netreba zabúdať, že aj keď ste na dovolenke sa netreba dojedať. Užívať si prostredie, kultúru a samozrejme aj kuchyňu. Jedzte s rozumom.

Užívajte dovolenky, užívajte leto!

Foto: INSTAGRAMReklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!