Juliána MELIŠOVÁ- Obedy ako plnohodnotné jedlo

Pokojný obed s priateľmi, či rodinou, starostlivo pripravené, pekne naaranžované. Toto je u väčšiny ľudí a aktívnych športovcov skôr výnimkou ako pravidlom.

Väčšina klientiek má problém so stravou. Sú nespokojné, lebo v preplnenom dennom programe narastá stres a vopred naplánované, vyvážené a plnohodnotné jedlo ide bokom. Pritom môže byť príjemnou relaxáciou a uvoľnením, ktoré zbaví únavy.

Obedom sa zásobujú energiou tí, ktorí trénujú ráno, resp. dopoludnia. Aktívny ľudia zväčša dostanú hlad štyri hodiny po jedle, alebo aj skôr.

Ak patríte k tým, ktorí nemôžu vydržať obdobie medzi raňajkami a obedom len na jednom malom jedle, skúste zjesť väčšie raňajky, ktoré vás zasýtia. Viem, že mnoho žien celý deň udržuje objem jedál na minime, no večer dojedá „zameškané“. Ak si udržíte optimálny príjem v raňajkách, obede, medzitým si doprajete menšiu desiatu atď. večer prídete domov pripravená na večeru, ale nebudete pociťovať nadmerný hlad. Čo je pozitívne, lebo chladničku nevymetáte hlava nehlava, ale vyberáte správne suroviny.  

FAKT ALEBO FIKCIA ?

Z arašidového masla sa priberá!

Fakt: Je síce pravda, že arašidové maslo obsahuje viac energie než sendvič so šunkou, ale umožní vám „nájsť v sebe silu odoprieť si popoludňajšie sladkosti a iné nevhodné dobroty, ktoré by sa inak do vášho  jedálničku veľmi pravdepodobne „vnútili“. Arašidové maslo je vynikajúca potravina pre športovcov a dokonca aj pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť – zasýti a dodá energiu. Vo všeobecnosti ľudia, ktorí jedia často orechy sú v skutočnosti štíhlejší.

 

TIP K DOBRÉMU OBEDU

Celozrnné cestoviny s omáčkou Alfredo

Ingrediencie na jednu porciu:

  • 50g celozrnných  špagiet
  • 50g gréckeho jogurtu
  • 20g parmezánu
  • Soľ a korenie podľa chuti, ďalej oregano, cesnak, varená zelenina – brokolica alebo šampiňóny.

Postup:

  • Vodu v hrnci priveďte do varu. Pridajte cestoviny a varte dokiaľ nie sú „al dente“ – cca 5-6min.
  • Sceďte, posypte parmezánom  a premiešajte s jogurtom.


Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!