Karin Kolesárová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Víťazka EVLS Prague v kategórii juniorských bikinifitnessiek oslávila v tejto sezóne okrem jagavého úspechu v Prahe aj mnoho iných triumfov. Kto je teda vychádzajúca hviezda Karin KOLESÁROVÁ? 

Karin Kolesárová má dnes 19 rokov, no na konte má už teraz pod dvojročným vedením Natálie Révajovej- Lenártovej úspechy medzinárodného formátu. Do môjho povedomia sa dostala už na svojej prvej súťaži, kedy si v tvrdej konkurencii dokázala na nominačnej súťaži na MS junioriek vybojovať tretie miesto. Aké výsledky má teda na konte vždy usmiata a sympatická Karin Kolesárová z Lučenca?

 • 3. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (neregistrované bikini)
 • 3. miesto ... 2016 Športfestival Trenčín (bikini nad 166cm)
 • 4. miesto ... 2017 ExtrifitSlovakia Cup (bikini do 169cm)
 • 5. miesto ... 2017 Majstrovstvá Slovenska žien (bikini do 169cm)
 • 4. miesto ... 2017 Majstrovstvá Slovenska juniorov (bikini nad 166cm)
 • 2. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (bikini juniorky nad 166cm)
 • 1. miesto ... 2017 EVLS Prague Showdown (bikini junior)
 • 4. miesto ... 2017 Tatranský pohár (bikini do 169cm)
 • 1. miesto ... 2017 Veľká cena Dubnice (bikini nad 167cm)
 • neprešla elimináciou ... Majstrovstvá sveta juniorov (bikini nad 166cm)
 • 5. miesto ... 2017 Diamond Cup Milano (junior bikini open)

Karin KOLESÁROVÁ – tenistka alebo bikinifitnesska?

To, že väčšina bikinifitnessiek prešla pohybovou prípravou nie je potrebné pripomínať. Inak to nebolo ani v prípade Karin, ktorá sa začala pohybu venovať už v detstve. „Vyše desať rokov som hrala súťažne tenis,“ prezrádza v našom rozhovore Karin. V sedemnástich rokoch však začala Karin pravidelne navštevovať posilňovňu. „Samozrejme, že moje začiatky neboli správne čo sa týkalo stravy ani trénovania,“ priznáva Karin s úsmevom.
Avšak už v čase, keď sa začala prvýkrát pohybovať v posilňovni sa u Kolesárovej prejavovali sympatie k postávam bikinifitnessiek. „Povedala som si, že aj ja raz tak chcem vyzerať a zažiť ten pocit keď súťažiaca stojí na pódiu. Dnes toto rozhodnutie určite neľutujem,“ povedala Karin. Po vlne extrémnych diét, ktoré boli v istom čase prezentované bikinifitnesskami sa dnes na stranu „zdravých bikín“ pridáva aj Karin, keď smelo označuje toto odvetvie fitnessu ako spojenie zdravého životného štýlu so športom, symetriou a ženskosťou. „Bikinifitness je moja záľuba, vášeň, žijem týmto športom denno-denne a chcem byť v ňom čo najlepšia,“ dodáva jedným dychom Karin. S veľkým pochopením sa mladá bikinifitnesska stretla aj vo svojom okolí, ktoré reagovalo samozrejme pozitívne. „Rodina, priatelia, naozaj všetci ma v tomto športe podporujú. Som im za to veľmi vďačná, nakoľko príprava na súťaž je častokrát nesmierne náročná,“ hovorí Karin.

Karin KOLESÁROVÁ – súťaženie so srdcom

Prvá súťaž zvyčajne zanecháva v súťažiacej najhlbšie pocity a udáva nováčikovi akýsi smer, ktorý mu hovorí, či bude práve stage preňho to, čo chce. Takáto chémia medzi pódiom a súťažiacou očividne fungovala aj medzi Karin a pódiom v Dubnici, kde sa postavila v plavkách pred rozhodcov prvýkrát. „Byť na pódiu po prvýkrát bolo niečo nové, čo som si predtým nedokázala predstaviť. Bola som spokojná so všetkou prácou, ktorú som v príprave odviedla, pretože som zo seba dala naozaj veľa,“ spomína na Veľkú cenu Dubnice a svoje tretie miesto medzi neregistrovanými Karin. Napriek tomu aj mladá talentovaná bikina bojovala počas svojho prvého vystúpenia so strachom. „Pamätám si ako mi strašne bilo srdce a na trénerkine slová „Stále sa usmievaj!“. Bola som naozaj veľmi nervózna a tak to bolo ťažké dodržať, no medailové umiestnenie ma ešte viac nakoplo a namotivovalo, aby som do prípravy dala stále viac,“ hovorí Karin.
Pravidelné umiestnenia v TOP 6 dosahovala Karin aj počas jarnej sezóny 2017, na ktorú sa pripravila znova lepšie. „Každá jedna súťaž bola pre mňa iná ale zároveň špeciálna. Dodalo mi to motiváciu a ukázalo, na čom musím zapracovať do budúcna,“ povedala v našom rozhovore na margo jarnej sezóny Karin.
Najjagavejší úspech prišiel ale až počas Karininej prvej súťaže v jesennej sezóne 2017, ktorou bol veľkolepý festival v Prahe – EVLS Prague Showdown. „EVLS bol mojou vôbec prvou medzinárodnou súťažou a víťazstvo na nej bolo pre mňa ako splnený sen. Toto víťazstvo je pre mňa určite doposiaľ najcennejšie,“ spomína sympatická Lučenčanka na Prahu. Tam dokázala Karin zdolať okrem 22 ďalších pretekárok napríklad aj tohtoročnú majsterku Európy a vicemajsterku sveta Zuzanu Kardošovú. „Keď som šla na túto súťaž , myslela som si že nemám šancu a len nazbieram skúsenosti. Keď ma vyhlásili ako víťazku kategórie, neverila som vlastným ušiam a ešte tri dni som to spracovávala či to nie je naozaj len sen,“ smeje sa Karin Kolesárová.
Úspechy na jesenných súťažiach však pre ňu vonkoncom neskončili EVLS-om. Na Slovensku sme mohli Karin vidieť aj na Tatranskom pohári, kde sa dostala tesne pred pomyslené stupne víťazov a v ženskej kategórii obsadila 4. priečku. Následne sme mohli sledovať jej triumf na nominačnej súťaži na MS juniorov v Dubnici, kam sa vrátila po roku s väčšími skúsenosťami a pre mnohých sa javila aj ako favoritka súťaže. „Z víťazstva na tejto súťaži som bola nesmierne nadšená, keďže sa mi takto podarilo nominovať na majstrovstvá sveta juniorov do Rumunska,“ spomína na Dubnicu Kolesárová.
„Fitnessu sa venujem len takmer dva roky a už som mala možnosť reprezentovať našu krajinu na majstrovstvách sveta juniorov, čo bolo pre mňa veľkou cťou a zážitkom, napriek tomu, že som neprešla elimináciou,“ odpovedá skromne Karin. Súťažná sezóna pre ňu však majstrovstvami neskončila a vidieť sme ju mohli aj v Miláne na Diamond Cupe, kde sa nestratila ani v medzinárodnej konkurencii junioriek a obsadila vo finále 5. miesto.

Karin KOLESÁROVÁ – byť bikinifitesskou nie je ľahké!

Po jarnej sezóne si Karin uvedomovala krátkosť času do ďalšej prípravy a tak si dala pozor na priberanie zbytočných kíl, ktoré by sa jej následne ťažšie zhadzovali. „Dopriala som si pár dní voľna na regeneráciu, jedlo a hneď som prešla späť do režimu. Zamerala som sa na kvalitnú stravu a rozvoj svalov hlavne na vršku tela,“ vysvetľuje Karin ako prebiehala jej posledná „pauza“.
Aký je teda podľa Kolesárovej ideál, ku ktorému sa chce ako bikinifitnesska priblížiť? „Naozaj je veľmi dôležitá prezentácia. Bikina sa musí vedieť predať. Ja sama trénujem pózing veľmi často. Ďalej by nemal rozhodne chýbať krásny úsmev a vyšperkovaná reč tela, ktorá odprezentuje vašu drinu, do ktorej ste vložili toľko úsilia,“ hovorí Karin.
Dôležitou zložkou pódiového prejavu sú však aj bikini a líčenie, ktoré má však Karin tiež vyriešené na najvyššej úrovni- vo všetkom sa radí s tou najpovolanejšou osobou- s jej trénerkou a PRO pretekárkou Natáliou Lenártovou. Napríklad v otázke plaviek si nechá vždy poradiť a rovnako rieši aj doplnky. „Čo sa týka vizáže, párkrát som sa už zverila aj do rúk odborníkov, ale väčšinou si robím súťažný make-up sama,“ prezrádza Karin.

Ako trénuje chrbát Karin KOLESÁROVÁ? 

V rozhovore nám Karin prezradila aj to, ako trénuje chrbát. Aké cviky teda zaradzuje v tréningu, ktorého počet opakovaní sa u Karin meníí v závislosti od obdobia prípravy a cviky sa pravidelne obmieňajú? 

 • Na začiatok zaradí zhyby na hrazde
 • Nasleduje sťahovanie kladky na široko
 • Ďalej zaradzuje príťahy jednoručky v predklone
 • Pokračuje príťahmi spodnej kladky v sede (veslovanie)
 • Tréning zakončí hyperextenziou

Karin KOLESÁROVÁ – vzory, ciele a poďakovania

„Asi to bude znieť zvláštne, ale medzi moje najväčšie odreagovanie patrí určite hranie hier na konzole Playstation 4. Je to taký relax a zábava v jednom,“ odpovedá Karin na otázku relaxu.
Ruská škola bikini však hrá veľkú rolu aj v Karininom živote, keďže ako svoje vzory Karin vymenovala hneď dve Rusky – Nataliu Lugovskikh a Yanu Smith Kuznetsovu. „Určite chcem do budúcnosti pracovať na tom, aby som sa stala najlepšou verziou samej seba. Stále sa zlepšovať a pracovať na kvalitnom svalom rozvoji je momentálne mojím hlavným cieľom. Verím tomu, že keď niekto na sebe tvrdo pracuje, výsledky sa časom dostavia,“ hovorí motivačne Karin Kolesárová. Na záver dostala aj mladá úspešná bikinifitnesska priestor poďakovať sa a odovzdať odkazy svojmu okoliu.
„Chcela by som sa zo srdca poďakovať svojej trénerke Natálii Révajovej-Lenártovej. Neviem si predstaviť mať lepšiu trénerku ako je ona. Nesmierne si vážim všetko, čo pre mňa robí. Samozrejme obrovské ďakujem patrí aj pánovi MVDr. Milanovi Čížekovi za jeho cenné rady v príprave. Ďalej by som sa chcela poďakovať svojej rodine, ktorá to so mnou zvláda a nesmierne ma podporuje. Mať takú rodinu je podľa mňa naozaj nad zlato. Taktiež veľké ďakujem patrí priateľom a ľuďom, ktorí mi vždy držia palce a tiež ma podporujú. Veľmi si to všetko vážim,“ uzatvára náš rozhovor mladý talent z Lučenca. Mne ostáva na záver len dodať, že verím v to, že Karin Kolesárová na sebe bude aj naďalej neúnavne pracovať a na jar príde na pódiá v ešte lepšej forme, ktorá sa jednoducho nebude dať prehliadnuť aj na pódiách medzinárodného rámca.Reklama

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!