Katarína Klimasová - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Katarína KLIMASOVÁ nás bude reprezentovať na 2019 IFBB Svetovom šampionáte žien. Prečo by ste si ju mali lepšie všimnúť? Vysvetlí Soňa KOLCUNOVÁ v profilivom článku. 

Katarína Klimasová je bikinifitnesskou, ktorá bude Slovensko reprezentovať na 2019 Majstrovstvách sveta žien v Bratislave. Táto nominácia jednoznačne dokazuje, o akú kvalitnú pretekárku ide, nehovoriac o tom, že sa jej podarilo nominovať po prvej súťažnej sezóne v jej živote. Kto je teda Katarína Klimasová, ktorá bude o pár dní reprezentovať Slovensko?

Katarína KLIMASOVÁ - Impulz od ľudí aj dlhodobý záujem o kategóriu

Objav jesennej sezóny pochádza z dedinky Blatnica pri Martine – je ňou dvadsaťpäťročná Katarína Klimasová, ktorá podniká v oblasti šperkov a vďaka tejto práci sa môže naplno venovať aj príprave. Katka vždy športovala, no bolo to skôr za účelom spevnenia a udržania postavy. „Posilňovaniu sa aktívne venujem vyše dvoch rokov, pod vedením Ondreja Miláčeka a Slava Haca,“ hovorí Katka.
Tej sa odjakživa páčila aj kategória bikinifitness a postavy, akými sa dievčatá prezentujú a práve na základe týchto sympatií sa rozhodla v kategórii bikinifitness aj súťažiť. „Cvičenie ma napĺňa, už to beriem ako súčasť svojho života. Hlavne keď na sebe vidím pokroky a viem, že to, na čom poctivo pracujem má zmysel, chcem vždy viac, chcem ísť ďalej a napredovať,“ opisuje Klimasová.
Kľúčová je aj podpora v jej okolí, ktorá bola veľká a neustála. „Ľudia, ktorí ma obklopujú mi neustále hovorili, aby som išla súťažiť a že na to mám,“ hovorí Katka.

Katarína KLIMASOVÁ - Od kategórie začiatočník k nominácii na Majstrovstvá sveta

Katka začala súťažiť v roku 2019 na jeseň s jasným cieľom – nominovať sa na majstrovstvá sveta v Bratislave. „Moja prvá súťaž bola Amix Patriot Fitness Weekend vo Vranove, kde som vyhrala prvé miesto v novej kategórii začiatočník,“ spomína Katarína a za presadenie kategórie ďakuje organizátorom. „Následne som súťažila v kategórii bikinifitness ženy do 166cm, kde som skončila na štvrtom mieste,“ hovorí Klimasová. Následne sme ju mohli na pódiu vidieť na Tatranskom pohári, kde skončila na 3. mieste.
Katka počas celej sezóny pracovala na všetkom, čo so súťažením v bikinifitness súvisí. Začala sa viac usmievať, dôraz dáva aj na prezentáciu a to vyústilo do štvrtého miesta na Grand Prix Slovakia- nominačnej súťaži na 2019 Majstrovstvá sveta (a podľa mňa sa mohla pokojne umiestniť aj vyššie). Po tejto súťaži bolo rozhodnuté – Klimasová má zaručené reprezentačné tričko. „Všetky dievčatá sú perfektne pripravené a každá jedna je niečím výnimočná. Podľa mňa je už úspech sa postaviť na pódium,“ hodnotí Katka.

Katarína KLIMASOVÁ - Jednoduchosť je cestou k úspechu

Na jesennú sezónu sa Klimasová pripravovala vyše dvoch rokov a ako sama tvrdí, rozdiely medzi objemovkou a diétou u nej veľké neboli. „Rozdiel medzi objemovou prípravou a predsúťažnou diétou bol pre mňa len v gramáži potravín. Jedla som najzákladnejšie potraviny ako je najmä hovädzie, kuracie a morčacie mäso, losos, tuniak, tvaroh, vajíčka, vločky, ryža, ryžové chlebíčky, zelenina , ovocie, oriešky a tiež orechové maslá, ktoré ja milujem. Čo sa týka doplnkov stravy, využívala som proteín, BCAA, glutamín, kreatín, arginín a až v diéte som použila spaľovače,“ vymenúva Katarína a dodáva, že hoci bola strava jednotvárna, podľa nej je to cesta k úspechu.
Taktiež pripomína, že ak chcete vo svete fitness uspieť, chce to dať 100% do tréningu a rovnako 100% do stravy. „Samotná príprava na súťaž je veda. Hra s telom a hlavne s hlavou. Ak chceš niečo, čo si ešte nemal, musíš spraviť niečo, čo si ešte neurobil a teda platí to známe „bez práce nie sú koláče“,“ hovorí Katka.

Katarína KLIMASOVÁ - Pečenie a varenie v diéte je relax

V bikinifitness je pre ňu najdôležitejší pózing, ktorý sa môže zdať jednoduchý, no je to ťažšie, ako sa zdá. „Základy pózingu ma učila Katarína Kutmanová, od ktorej mám nádherné súťažne bikini. Katka stojí aj za značkou BKB a sídli v Londýne. Práve prreto sa mi nemohla venovať počas celej mojej prípravy,“ vysvetľuje Klimasová.
Kľúčový bol pre jej prípravu teda moment, keď ju jej tréner Ondrej Miláček skontaktoval s Ľubomírom Hečkom, ktorý Klimasovú následne učil pózing spoločne s úspešnou fitnesskou a slovenskou reprezentantkou Dominikou Multáňovou. „Som im za to veľmi vďačná, pretože bez nich by som to nezvládla,“ ďakuje Katka.
Momentálne je mojím najväčším odreagovaním počas prípravy dobré jedlo, varenie a pečenie. Je to možno nepochopiteľné, ale v diéte veľmi rada pečiem rôzne dobroty,“ prezrádza Klimasová, ktorá je tak okrem skvelej šperkárky aj výbornou kuchárkou.
„Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať môjmu priateľovi, trénerovi Ondrejovi Miláčekovi a najmä Slavovi Hacovi za veľkú podporu a pánovi Hečkovi a Dominike Multáňovej,“ dodáva na záver Klimasová.

Ako sa jej bude dariť na pódiu majstrovstiev sveta žien na domácej pôde? Uvidíme už o pár dní. Ja však verím, že o Katke budeme ešte neraz počuť.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!