Kristína Sedláková - nemala by uniknúť vašej pozornosti

Ktorá bikinfitnesska zo SAKFST scény by nemala uniknúť vašej pozornosti? Podľa Sone KOLCUNOVEJ je to aj Trnavčanka Kristína!

Osemnásťročná Kristína Sedláková z Trnavy zažila v roku 2016 premiéru na súťažných pódiách v kategórii bikinifitness. Po jednej súťaži absolvovala v jari aj v jeseni a vo svojej forme, s ktorou sa predviedla zaznamenala výrazný progress. Aké výsledky zaznamenala pod vedením Petra Uríčka?

  • 11. miesto ... 2016 SAKFST Majstrovstvá Slovenska juniorov (bikinifitness do 163cm)
  • 5. miesto ... 2016 Veľká cena Dubnice (bikinifitness do 164cm)

Kristína SEDLÁKOVÁ – jej prvým športom bolo až fitness

Kristína sa pred cvičením v posilňovni športu vyvarovala. Avšak jej motiváciou bolo nabrať svalovú hmotu, keďže bola jej postava veľmi chudá a bez výraznejších tvarov. „Športu som sa vždy oblúkom vyhýbala , čo dnes považujem za veľkú chybu. Vtedy som to však ešte takto nevnímala. Hodiny telesnej výchovy na základnej škole boli pre mňa často horšie ako hodiny matematiky a z telesnej som na vysvedčení nikdy jednotky nemala,“ prezrádza hneď na úvod Kristína. Cvičenie sa však stalo jej koníčkom a Kristíne sa čoraz viac páčili návštevy fitness centra a posilňovanie, nad ktorým mal od samého začiatku dohľad jej tréner Peter Uríček.
„Vždy som obdivovala postavy bikinifitnessiek. To ma motivovalo s cvičením neprestať . Jednoducho som si povedala, že to chcem raz skúsiť aj ja a zažiť na vlastnej koži, aké je stáť na súťažných pódiách,“ povedala v rozhovore Kristína Sedláková, ktorej však vo výbere súťažnej kategórie pomohol aj ďalší faktor. „Som vyšitý ektomorf. Je pre mňa veľmi ťažké pribrať- svalovú hmotu o to viac. Keďže bikinifitness vyžaduje zo všetkých kategórií najmenší svalový rozvoj, výber kategórie bol v mojom prípade preto ešte jednoduchší,“ hovorí Kristína Sedláková, ktorá je momentálne v maturitnom ročníku na gymnáziu v Trnave.
„Okolie na moje rozhodnutie súťažiť reagovalo veľmi pozitívne. Rodina ma od začiatku podporovala,“ uvádza v rozhovore Kristína.

Kristína SEDLÁKOVÁ – aká je príprava na súťaže?

Za akým ideálom bikinifitnessky Kristína stojí? „Podľa mňa je na bikinifitnesske dôležitá predovšetkým dobrá stavba tela. Dievčatá s uzučkými ramenami, krátkymi nohami alebo priveľmi širokým pásom prerazia len s veľkým úsilím a často vôbec. Veľmi dôležitá je v tejto kategórii symetria a celkový dojem. Samozrejme schopnosť „predať“ svoju formu zohráva taktiež dôležitú úlohu o čo sa snažím aj ja,“ delí sa s nami o svoj názor Kristína, ktorá taktiež čelila otázke o svojej poslednej príprave. „Prípravu na poslednú súťaž som zvládala veľmi dobre. Vedela som do čoho idem a čo už od tela môžem očakávať. Taktiež som si na diétu vyčlenila dlhšie obdobie a kalórie uberala postupne . Nezachádzala som do žiadnych extrémov čo mi momentálne telo v značnej miere vracia,“ prezradila čosi zo svojej jesennej prípravy Kristína.
Počas siedmich mesiacov, ktoré boli medzi jednotlivými súťažami sa Kika sústredila na to, aby nabrala väčší objem svalovej hmoty a postupne odhalila aj recept na pokojnejšiu a menej nervóznu diétu. Aký podľa nej je? „Dôležité je myslieť na to, že sme športovci počas celého roka a stravu si strážiť aj mimo prípravy. Bikinifitnessky nepotrebujú zachádzať do veľkých objemov a priberať nezmyselných 10 kilogramov. Ak veľa nepriberiete, nemusíte potom ani veľa zhadzovať a príprava bude o to príjemnejšia,“ hovorí o recepte na pokojnejšiu prípravu Kristína.

Kristína SEDLÁKOVÁ – aké je samotné súťaženie?

Aké však pre Kristínu Sedlákovú boli jej prvé momenty na pódiu? „Na súťaži v Trenčíne sme nerátali s tým, že pôjdeme na rad ako prvé. Nemala som celkom dokončený nástrek ani mejkap čo ma veľmi vystresovalo,“ spomína na svoju prvú súťaž Kristína.
Tou boli majstrovstvá Slovenska juniorov v Trenčíne, ktoré sa konali v apríli 2016. „Na pódiu som bola veľmi nervózna, ustavične krútila rukou a priala si nech to mám čo najskôr za sebou,“ zhodnotila subjektívne súťaž Kristína, ktorej napokon prvá súťaž priniesla jedenáste miesto.
Nasledovalo 7 mesiacov tvrdej práce, po ktorej sa znova postavila na pódiá až koncom novembra na Veľkej cene Dubnice 2016, kde však dosiahla na oveľa lepšie umiestnenie. „Dve hodiny čakania na to, kedy sa dostaneme na rad som strávila v stane ProTan na nástreku. Kvôli mojej nedôslednej príprave pokožky sa mi po nanesení farby robili na tele fľaky. Našťastie pán Pečeňa bol veľmi ochotný a súťažný nástrek napriek tomu vyzeral bezchybne, za čo sa mu chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať,“ hovorí o Dubnickej súťaži Kristína, kde sa jej podarilo postúpiť v kategórii do 164cm až do finále.
„Na pódiu som sa však cítila oveľa lepšie ako v Trenčíne. Keďže to bola ešte len moja druhá súťaž, bola som si sama sebou ešte neistá, ale pevne verím, že súťažnými skúsenosťami a časom táto neistota vymizne,“ zhodnotila skúsenosti z Dubnice Kristína.
Ako však postupuje v otázke vizáže? „V jednoduchosti je krása. Treba si nájsť farbu bikín, ktorá pretekárke pristane a strih, ktorý sedí danej postave. Môže to podľa mňa dosť ovplyvniť celkový dojem. V topánkach som dala prednosť klasickým vsuvkám bez ramienok okolo členka a vždy si vyberám jemné a vkusné doplnky,“ povedala na margo vzhľadu na pódiu Kristína ktorá zároveň dodáva, že je v otázke make-upu sa taktiež rada spolieha na odborníkov.

Tréning, vzory a poďakovanie Kristíny SEDLÁKOVEJ

Aj keď Kristína Sedláková kvôli maturitným skúškam vynecháva jarnú sezónu, naďalej na sebe pracuje. Na jeseň je rozhodnutá priniesť na súťažné pódiá väčší svalový objem a lepšiu prezentáciu.
Ako momentálne vyzerá jej obľúbený tréning hamstringov a chrbta?

  • začína zhybmi nadhmatom (cvičí 4 série po 10 opakovaní)
  • nasledujú príťahy olympijskej činky v predklone (4x 8-10 opakovaní)
  • ďalej je to veslovanie v sede na spodnej kladke (3x 10-12 opakovaní)
  • na hamstringy je to zakopávanie (4x 12-15 opakovaní)
  • rumunský mŕtvy ťah s veľkou činkou (4x 8-10 opakovaní)
  • tréning zakončí cvikom zvaným „good morning“ (jedná sa o predklony s činkou na pleciach, pričom sú nohy vystreté), ktorý cvičí 3x 12-15 opakovaní


Napriek tomu, že sa Kristíne na svetovej a nepochybne aj napredujúcej Slovenskej scéne páči mnoho bikinárok, nemá konkrétny vzor. „Chcem byť len sama sebou a nikoho nekopírovať,“ ozrejmuje v našom rozhovore Kristína, pre ktorú je najlepším odreagovaním práve posilňovanie a zdokonaľovanie, či budovanie vlastného tela.
„Na záver by som chcela som poďakovať predovšetkým môjmu trénerovi a Nikol Studňárovej za všetky cenné rady a čas, ktorý do mňa investovali. A samozrejme mojej rodine, ktorá ma veľmi podporuje,“ dodáva nakoniec ambiciózna Kristína Sedláková, na ktorú sa už spoločne s celým EastLabs teamom tešíme na jeseň 2017 a veríme, že sa ukáže v ešte lepšej forme, pripravená bojovať o čo najvyššie umiestnenia.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!