Kto nastúpi na súťažné pódium na 2019 Majstrovstvách sveta juniorov?

Majstrovstvá sveta juniorov 2019 sa nezadržateľne blížia. Kto nastúpi na súťažné pódium zo Sloveniek? Povie Soňa KOLCUNOVÁ. 

Už len dva dni nás delia od jedného z vrcholov sezóny. V Budapešti čaká naše juniorské reprezentantky najvýznamnejšia súťaž- majstrovstvá sveta. Po minuloročnom exotickom Ekvádore teraz nepocestujú juniori ďaleko, no o to viac praje destinácia početnosti výprav, ktoré sa na súťaž chystajú. Všeobecne známe je, že do krajín mimo Európy zväčša fitness veľmoci posielajú len obmedzený počet reprezentantov, pretože náklady spojené s touto súťažou sa vedia vyšplhať do nevídaných výšok.
Šampionát v Budapešti však bude výnimočný. Prečo? ,,Do Budapešti (na rozdiel od roku 2018 - v Ekvádore napokon súťažilo 97 juniorských súťažiacich) totiž príde rekordný počet juniorských atlétov. V predbežnom zozname súťažiacich som ich napočítal takmer 230, z 23. krajín Európy a z 12. krajín Ázie, Afriky, Ameriky, chýbať by nemali aj súťažiaci z Austrálie," hovorí Igor KOPČEK. Tento počet je len z kategórie juniorov, nie spoločný z dvoch kategórií masters a junior, ako tomu bolo do roku 2017. Vtedy sa organizátori súťaží rozhodli, že bude omnoho lepšie, ak sa tieto dve kategórie oddelia, a každá bude mať svoj vlastný šampionát.
Čie mená teda nájdeme v štartových listinách?

FITNESS KATEGÓRIE

fitness 16-20y (19 súťažiacich) ... Kristína JURICOVÁ, Karin SUCHOMELOVÁ, Karolína HOLBOVÁ, Lucia ZAVADZANOVÁ, Tatiana ONDRUŠKOVÁ

fitness 21-23y do 163cm (2) ... Michaela PAVLEOVÁ

fitness 21-23y nad 163cm (5) ... Diana WILDOVÁ

Osobne som veľmi rada, že sa počet súťažiacich oproti uplynulým rokom zvyšuje a fitness naberá na popularite. Divácky je to veľmi atraktívna kategória, ktorej prospieva aj neustály "prílev" talentov z detského fitness, kde mladé dievčatá čelia často omnoho väčšej konkurencii. Motiváciou aj pre mladé fitnessky by mala byť podľa mňa aj divízia Elite PRO, kde v tomto roku na Svetovom šampionáte súťažili len štyri pretekárky. Práve výkony týchto mladých nádejí môžu prilákať pozornosť a pridať na popularite tejto kategórie.
Od fitnessiek môžeme očakávať hneď niekoľko cenných kovov. Budem veľmi rada, ak sa s cenným kovom vráti absolútna víťazka Arnold Classic Michaela Pavleová a verím aj v úspech našich mladších reprezentantiek do 20 rokov. Úprimne? Aj všetky stupne víťazov v najmladšej kategórii môžu byť v slovenských farbách.

BIKINIFITNESS KATEGÓRIE

bikinifitness 21-23y do 160cm (16) ... Zuzana KARDOŠOVÁ, Barbora VOSÁTKOVÁ

bikinifitness 21-23y do 166cm (24) ... Alexandra SUBOTIČ, Jana STACHOVÁ, Martina VELECKÁ

bikinifitness 21-23y nad 166cm (20) ... Michaela PANČUŠKOVÁ, Zuzana ŠNAJDEROVÁ

Od bikinifitnessiek sa bude tradične očakávať cenný kov a po sklamaní na ME v jari budú určite viacerí skeptickí. Ja si však myslím, že šanca na úspech nie je malá a na vystúpenie všetkých reprezentantiek sa veľmi teším. Pozorne by sme si mali určite všímať každú jednu kategóriu- do Budapešti posielame to najlepšie "čo jesenné pódiá dali". Z tejto nominácie by bola úspechom čo len jedna medaila, aj keď verím v zisk dvoch cenných kovov. Pre mňa je najväčšou adeptkou na úspech jednoznačne Michaela Pančušková. To, kam sa Michaela posunula od minuloročných majstrovstiev je pozoruhodné a medzi najvyššími bikinifitnesskami by som ju napriek odlišnej stavbe tela prirovnala ku Galine Maslovskej- Pančuškovú jednoducho neprehliadnete, má osobitý pózing, ktorým vie zaujať a vyžaruje čosi špeciálne.
Janka Stachová bodovala už na ME, odkiaľ si priniesla najlepší výsledok spomedzi slovenských bikinifitnessiek. To môže byť dobrým ukazovateľom avšak som zvedavá, ako budú na jej prejav spojený s kvalitnou formou reagovať rozhodcovia na tejto súťaži.
Úspech by som dopriala aj Subotič- Alexandra je krásne dievča, ktoré môže pôsobiť medzi ostatnými výrazne a verím, že sa predvedie vo svojej životnej forme a so životnou pódiovou prezentáciou bez akýchkoľvek maličkých chýb.
Ako si bude počínať Martina Velecká uvidíme. Hviezda naturálnej federácie sa rýchlo prispôsobila trendom v IFBB a ani na jednej súťaži počas jesennej sezóny sa nestratila.
Dvojicu Šnajderová a Vosátková sme už mohli v jeseni vidieť na veľkých pódiách ako je Arnold Classic. Skúsenosti z tohto podujatia (a v prípade Vosátkovej aj z Nordic Cupu) prídu určite vhod a uvidíme, ako si budú počínať.
Napokon je tu Zuzana Kardošová. Skúsená reprezentantka, pre ktorú to bude už tretí rok, kedy reprezentuje Slovensko na vrcholnom podujatí. Podľa mojich informácií by pri Zuzke mala nastať zmena kategórie, nakoľko má ešte len 19 rokov a súťažiť by preto mohla v kategórii do 20 rokov. Zuzka sa zo súťaže na súťaž zlepšovala a aj teraz verím, že nepoľaví a predvedie svoju najlepšiu formu a najlepší pózing.
Celkovo môžu dievčatá ťažiť ale aj veľa stratiť kvôli aktuálnym nejasným trendom, ktoré uprednostňujú stále iný typ pretekárky.

BODYFITNESS KATEGÓRIE

bodyfitness 16-20y (7) ... Natália POPROCKÁ, Alexandra TALAČOVÁ
bodyfitness 21-23y (9) ... Timea SEČANSKÁ, Viera BOŽÍKOVÁ

V bodyfitness kategóriách sa predstaví štvorica Sloveniek, ktorým určite tiež držte prsty. Čo sa týka nominácie bodyfitness, bolo by príjemným prekvapením, ak bydievčatá domov priniesli jeden až dva cenné kovy. Pre mňa osobne je najväčšou favoritkou na úspech Natália Poprocká. Uspela na Majstrovstvách Európy a nevidím dôvod, prečo by nemohla uspieť aj teraz. Navyše má Natália krásny, prirodzený vzhľad, čo jej bude určite hrať do karát.
Konkurovať jej bude ďalšia Slovenka, Alexandra Talačová. Tá si v jeseni už taktiež skúsila medzinárodné pódium v Barcelone na Arnold Classic a to pre ňu znamená určite využiteľné skúsenosti. Verím, že aj Alexandra zabojuje o čo najlepšie umiestnenie.
Čo sa týka dvojice Sečanská-Božiková, uspieť môže ktorákoľvek z nich. Záležať to bude od konkurencie, ktorá sa proti nim postaví a od toho, ako dievčatá dotiahnu svoje formy.

WELLNESS FITNESS

wellness fitness open (13) ... Alexandra HUČKOVÁ

Úprimne ma nominácia Hučkovej prekvapila. Proti nej bude stáť dvanásť wellness fitnessiek a Alexandra bude musieť skutočne zabojovať. Verím, že od svojho vystúpenia v Dubnici nad Váhom vylepšila formu a prezentáciu a bude dobre reprezentovať našu krajinu v tejto stále sa vyvíjajúcej nominácii.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!