Lilidiamonds: Jedinečné topánky pre súťažiace vo fitness kategóriách

Lenka ŠIMKOVÁ stojí za značkou Lilidiamonds. Tvorí fitness topánky pre súťažiace, ktoré vďaka nim vyniknú. 

Lenka Šimková je kreatívna mladá slečna z Košíc, ktorej učarovali súťažné topánky. Keďže sama sa na pódiá postavila, má dobrú predstavu o tom, čím si dievčatá prechádzajú a ako by mali na pódiu vyzerať. Aktuálne je jedinou na Slovensku a v Česku, u ktorej si podobné topánky môžete zakúpiť.

Zdobenie dodáva celkovému looku luxusný nádych

„Prvýkrát som si zdobenie súťažných topánok vyskúšala v júli 2018. Pôvodne som si chcela vykamienkovať tenisky, no kamienky mi ostali a po dlhšej úvahe som sa rozhodla, že ich skúsim nalepiť na súťažné topánky,“ začína rozprávanie Lenka. V realizácii nápadu so značkou Lilidiamonds jej pomohol jej priateľ. Ten sa pohybuje vo svete marketingu a teda jej pomohol spraviť prvé fotografie, logo a vizitky. Spolu s týmto prišli aj prvé objednávky.

Topánky, ktoré tvorí Lenka Šimková sú vhodné do všetkých kategórií vo federácii IFBB. „Vyzdobiť sa dajú samozrejme aj topánky do iných federácií, ak majú klasický plastový spodok topánky. Na výške platformy taktiež nezáleží, pekne sa dajú vyzdobiť aj topánky s platformou,“ vysvetľuje Lenka.

Topánky, ktoré si od Lilidiamonds môžete objednať vám Lenka Šimková vyzdobí podľa vašich predstáv. Môžete si nechať spraviť zdobenie podľa farby vašich plaviek, ale zvoliť sa oplatí aj strieborné kamienky, kamienky v odtieni AB s farebným leskom alebo čierne, ktoré ladia s väčšinou plaviek. „Mojím vlastným výmyslom sú aj topánky s iniciálkami a nedávno som robila jemné zdobenie aj na priehľadný pásik vpredu,“ vymenúva Lenka. „Keď sa pozriete na fotografie zo súťaží, topánky bez zdobenia sú veľmi fádne. Aj napriek tomu, že prvé čo zaujme sú plavky, topánky vedia dodať celkovému looku luxus a krásne sa nimi odlíšite,“ hovorí Lenka.

Topánky Lilidiamonds si objednávajú aj hviezdy Elite PRO

Topánky Lilidiamonds už skúsili aj mená, ktoré vo svete fitness hviezdia. Lenkine topánky si obúva na súťaže napríklad Elite PRO bikinifitnesska Veronika Zemanová z Českej republiky, Elite PRO fitnesska a majsterka sveta z roku 2016 Eva Bániková, Elite PRO bodyfitnesska Alžbeta Peťková alebo slovenská bikinifitnesska Lívia Vysocká.

Dievčatám, ktoré si topánky objednávajú, Lenka vždy poskytne všetky potrebné informácie o tom, ako má súťažiaca vo fitness na pódiu vyzerať, čo vie najmä vďaka tomu, že si sama súťažné pódium vyskúšala. Dodnes cvičí, trénuje pod vedením Saskie Cakoci, ktorá jej vnukla iný pohľad na svet fitness a je veľmi vďačná, že si ju Saskia vzala pod svoje krídla. „Keby som nikdy nesúťažila, nevedela by som dievčatám poradiť a nevedela by som, čo vyzerá na pódiu dobre. V budúcnosti by som chcela súťažiť v kategórii fitmodel, no tá na Slovensku zatiaľ je je otvorená. Vďaka súťažným skúsenostiam však viem začiatočníčkam pomôcť s celkovým výberom topánok omnoho lepšie,“ konštatuje.

Starostlivosť o topánky je viac menej jednoduchá, no Lenka upozorňuje, že dievčatá by nemali topánky používať na bežné nosenie, pretože ani súťažné plavky nenosia dennodenne. „Dievčatám odporúčam, aby mali dva páry topánok- jedny na pódium a jedny na pózovanie počas prípravy na súťaž, aby sa kamienky nezničili,“ dodáva Lenka. Ak sa stane, že kamienok sa vám odlepí, čo však nie je časté, Lenku môžete pokojne kontaktovať a ona vám zdobenie ochotne doplní. „Navyše ku každým topánkam pridávam aj leták s inštrukciami, ako by sa mali dievčatá o topánky starať,“ hovorí Šimková.

Ako si objednať topánky Lilidiamonds?

Výroba jednej topánky trvá mladej Košičanke približne päť hodín, no kvôli tomu, že je to veľmi drobná práca, si radšej necháva odstup. „Je to náročné pre oči a tiež na chrbticu, no je to pre mňa vlastne relax,“ hovorí o svojej práci Lenka s úsmevom. Ak si chcete topánky Lilidiamonds objednať, stačí kontaktovať Lenku Šimkovú na instagrame, mailom alebo správou na Facebooku. „Štandardný postup je taký, že mi dievčatá buď napíšu, že majú záujem o nové topánky, ktoré objednávam ja, alebo mi pošlú svoje, ktoré už kúpili samy,“ vysvetľuje Lenka. Najlepšie je objednávať si súťažné topánky aspoň mesiac pred súťažou a nič si nenechávať na poslednú chvíľu. Samozrejme treba brať ohľad aj na to, že objednávok je pred súťažnou sezónou viac.

Lenka chce postupne vytvoriť samostatnú Lilidiamonds kolekciu, ktorú začala tvoriť už podprsenkami s logom. Postupne by mali pribudnúť aj ďalšie kúsky ako legíny alebo tričká, no ťažiskom sú a ostávajú topánky, ktoré aktuálne nikto iný na Slovensku nezdobí. „Samozrejme prijímam aj zvláštne objednávky ako sú topánky na poledance alebo tenisky,“ dodáva Lenka na záver. Ak teda ešte nemáte svoje súťažné črievičky, je určite ten správny čas Lenku kontaktovať.Reklama

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!