Lívia Vysocká- nemala by uniknúť vašej pozornosti

Na slovenskom pódiu by ste jednoznačne nemali prehliadnuť Líviu VYSOCKÚ! 

Líviu Vysockú už možno poznáte. Charizmatická a vždy usmiata ryšavo vlasá pretekárka nominácie bikinifitness sa zúčastnila už dvoch bikini campov vo Vranove nad Topľou a vidieť sme ju mohli aj vo finále Majstrovstiev Slovenska v bikinifitness žien 2017. Aké výsledky má na konte tridsaťštyriročná Košičanka?
8. miesto ... 2017 Extrifit Slovakia Cup (bikini do 160cm)
6. miesto ... 2017 SAFKST Majstrovstvá Slovenska žien (bikini do 160cm)
9. miesto ... 2017 Amix Patriot Cup (bikini ženy do 166cm)

Lívia VYSOCKÁ – nápad s bikinifitness odštartovala fotka na facebooku!

„Ako pätnásťročnú ma zrazilo auto a takmer celú strednú školu som bola oslobodená od telesnej výchovy. Hýbať som sa začala až keď som sa neskôr presťahovala do Košíc, kde som skúšala aerobic a neskôr spinning,“ púšťa sa do rozprávania svojho príbehu Vysocká. Lívia dnes pracuje ako sestra JIS na Klinike hematológie a onkohematológie v Košiciach a popri tom je aj dvojnásobnou maminou. Práve s jej druhým pôrodom je spojený aj dôvod, prečo začala cvičiť.
„Vždy som bola veľmi chudučká. Moja váha bolo okolo 42kg, ale počas tehotenstva som prihrala takmer 20kg, takže aj keď som sa rýchlo vrátila na svoju pôvodnú váhu, telo už nebolo také pevné. Takže som začala cvičiť, aby som spevnila telo a trošku pribrala,“ vysvetľuje zverenkyňa Jozefa Borčíka. Práve on bol pre Líviu inšpiráciou pre premýšľanie nad súťažením. Lívia raz totiž uverejnila fotku svojej postavy, ktorú komentoval jej terajší tréner. „Celé to odštartovala jedna nevinná poznámka, že to nie je na pláž, ale na pódium,“ spomína Lívia, ktorá si tak s Jozefom Borčíkom dohodla stretnutie a po rozhovore sa dohodli na spolupráci.
Pre Líviino okolie to však bolo veľkým prekvapením a na začiatku s tým nesúhlasil ani je manžel. „Teraz je to môj najväčší fanúšik a kritik, ktorý mi po každej súťaži povie, v čom oproti ostatným súperkám zaostávam,“ hovorí Lívia.

Lívia VYSOCKÁ na pódiu

Lívia sa po prvýkrát postavila na súťažné pódium v apríli 2017, keď absolvovala Extrifit Slovakia Cup v Michalovciach. Príprava na túto súťaž však nebola žiadna prechádzka ružovou záhradou. „Týždeň pred súťažou ma potrápila dosť silná alergia, ktorá ma obmedzovala v príprave a zvažovala som, či sa vôbec zúčastním,“ hovorí Lívia. Napokon však vyhrala jej pevná vôľa a súťaž v Michalovciach si nenechala ujsť. Na pódiu však zohral výraznú úlohu stres, čo sa odzrkadlilo na Vysockej celkovom prejave. „Avšak keď som potom videla fotografie a videá, mohla som popracovať na odstránení nedostatkov pred ďalšou súťažou,“ komentuje svoje ôsme miesto v Michalovciach Lívia.
Nasledovali Majstrovstvá Slovenska žien, kde sa podarilo Lívii dostať do finále. Ako spomína na Žiar nad Hronom? „Snažila som sa vyvarovať nedostatkom z predchádzajúcej súťaže, čo sa mi aj podarilo, aj keď to stále nebolo ono. No dostala som sa do finále a mala som možnosť vychutnať si tú atmosféru naplno,“ opisuje tieto preteky Lívia. Vzorec, ktorý nasledoval po prvej súťaži sa zopakoval aj po šiestom mieste z majstrovstiev a Lívia sa snažila znova pracovať na svojich chybách vďaka materiálu zo súťaže.
Jej poslednou súťažou jarnej súťaže bol Amix Patriot Cup vo Vranove nad Topľou, kde súťažila v nižšej kategórii žien. „Atmosféra na Amix Cupe bola skvelá, uvoľnená a bez stresu. Hoci som bola už dosť unavená a tešila som sa na to, kedy sa konečne najem, naozaj som si to užila. Celková organizácia a prístup k súťažiacim bol najlepší. Aspoň z môjho pohľadu,“ obracia sa späť na Vranovskú súťaž Lívia. Tam dosiahla na deviate miesto, no Amix patrí spoločne s majstrovstvami Slovenska medzi súťaže na ktoré Lívia spomína najradšej. „Mojím najväčším úspechom je určite finálové umiestnenie na majstrovstvách,“ spomína s úsmevom Lívia.

Lívia VYSOCKÁ – ako trénuje nohy?

Lívia sa s nami podelila aj o svoju tréningovú rutinu, konkrétne sa jedná o tréning nôh. Ako teda vyzerá jej tréning nôh?

  • začína drepmi (3 série po 10-12 opakovaní)
  • nasleduje leg press (3x 12 opakovaní )
  • cvičí aj výpady (3x 20 opakovaní na každú nohu)
  • ďalej je to predkopávanie (3x 10-15 opakovaní)
  • tréning zakončí výponmi (3x 10 opakovaní)

Lívia VYSOCKÁ – príprava do bikinifitness. Aká je?

Lívia Vysocká sa počas svojej prípravy na súťaž „netýrala“ a sacharidy prijímala v upravených množstvách až do samého konca a medzi súťažami, no to vysvetľuje tým, že sa jej jednoduchšie chudne, než priberá a tým dáva aj jasný príklad bikinifitnessky, pre ktorú je väčší boj objemová príprava, než diéta.
Líviina príprava obsahovala okrem iného aj hneď dva bikinifitness campy organizované vo Vranove nad Topľou. Jedného sa zúčastnila v zime, jedného len pred dvoma mesiacmi. Ako ich vníma? „Mne dali campy veľa. Hlavne lekcie pózovania a informácie, ktoré sú pre začínajúce bikinifitnessky dôležité,“ hovorí Lívia, ktorá tiež vyzdvihuje prístup lektorov počas kempu, ktorý bol veľmi ľudský a obetavý. Komu by teda odporučila kemp priama účastníčka? „Bol to náročný víkend, ale poradila by som ho každému dievčaťu, ktoré uvažuje o súťažení v bikinifitness, no nevedia ako začať a čo to obnáša,“ vraví v rozhovore Lívia, ktorá uznáva aj využiteľnosť rád od profesionálov, ktoré na campe dostala. Hoci na prvej súťaži ju ovládol stres, na nasledujúcich sa sústredila na to, aby dokázala využiť všetko, čo sa na týchto akciách pre bikinifitnessky dozvedela.
„Na pódiu musí byť prezentácia pretekárky ladná, nenútená a čo najviac prirodzená. Nesmie chýbať úsmev, dbať na správny výber plaviek, makeupu a úprave vlasov,“ opakuje zlaté pravidlá Vysocká. Avšak dokonalú prezentáciu nezískate len pozeraním videí na internete. Na prípravu pózovania si každá z pretekárok vyčleňuje špeciálny čas a to sa nelíši ani u Lívie, ktorá síce v „objeme“ tréningy pózingu vynecháva, no akonáhle sa začne príprava na súťažnú sezónu, ambiciózna pretekárka sa venuje pózovaniu každý deň.
Celkový „package“ však na pódiu zaváži tiež a tak Lívia pracovala aj na tejto stránke bikinifitness súťaženia. „Na súťaže som sa líčila sama, hoci to pre mňa bola výzva, keďže som mnohé kozmetické produkty používala po prvýkrát. No myslím, že som to zvládla, aj keď to nebolo ako od profesionála,“ zhodnotila Lívia.
Naopak plavky boli od jednej z najlepších návrhárok, aké na Slovensku a v Európe máme. „Som ryšavka a tak som musela brať ohľad na to, aby som nezanikla. Mala som klasický bikinový strih, no to po dohovore s Miškou Sallut zmením. Keďže som maličká, musela som dbať aj na topánky, pretože prezdobené topánky či tie s remienkom okolo nohy by moju výšku len zvýraznili. Pri doplnkoch som sa držala striedmosti, keďže na pódiu by žena nemala vyzerať ako gýčový vianočný stromček,“ opisuje výber plaviek a doplnkov Lívia.

Lívia VYSOCKÁ – ciele, vzory a poďakovania

Na pódiu sme ju na jar 2017 videli trikrát. Koľkokrát to bude na jeseň? „Mojím cieľom je na jeseň potiahnuť kvalitný objem, takže napokon jesennú sezónu vynechám a pripravím sa čo najlepšie na jarné pódiá v roku 2018,“ priznáva Lívia.
Charizmatická pretekárka v rozhovore tiež vraví, že skĺbiť rodinu, prácu a posilňovňu jej dáva zabrať a tak si doslova užíva ničnerobenie alebo raz za čas vybehne s kamarátkami na pohárik vína. Na sociálnych sieťach tiež sleduje bikinifitness scénu a tak má prehľad aj o úspechoch slovenských bikinárok. „Aj keď vyložený vzor nemám, fandím Olívii Pohánkovej a Saskii Cakoci,“ hovorí Lívia. Na záver pripája Vysocká aj poďakovania: „Poďakovať by som sa chcela môjmu trénerovi Jozefovi Borčíkovi, že vo mne videl potenciál. Veľké ďakujem patrí aj mojej rodine, že pri mne stojí, pomáha mi a podporuje ma.“ Takto zakončila náš rozhovor Lívia, na ktorej progress sa spolu s teamom už tešíme a veríme, že jej forma na jar bude znova kvalitnejšia.Reklama

Poznáte SAKFST pravidlá platné pre bikinifitness?

Chystáte sa súťažiť v nominácii bikinifitness? A poznáte pravidlá? Popis - úvodná informácia!

Tatiana KOŽUCHOVÁ - urobme si fitnessburger!

Úspešná fitnesska vám ukáže, ako navariť chutné jedlo vhodné aj pre bikinifitnessky. Dnes to bude fitnessburger! Videoklip!

Postup premeny - zo 77kg vážiacej maminy bikinifitnesska

Ukážeme vám, ako sa aj vy môžete zo 77kg vážiacej maminy zmeniť na úspešnú bikinifitnessku!